• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Süleyman Soylu'dan 'Boğaziçi' açıklaması! "Asla müsaade etmem"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rektör Melih Bulu'nun odasına yönelik işgal girişimine sert tepki göstererek "Orada gidecek üniversite rektörünün odasını işgal edecek. Buna asla müsaade etmem. Türkiye ayağa kalsa da müsaade etmem böyle bir şey yok. Boğaziçi Üniversitesi ayağa da kalksa üniversite rektörünün odasına girmesine izin vermem" dedi.

Yeniakit Publisher
2021-02-02 23:24:00 - 2021-02-02 23:37:43
Bakan Süleyman Soylu'dan 'Boğaziçi' açıklaması! "Asla müsaade etmem"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, özel bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu.

Soylu, programda Boğaziçi Üniversitesi'ne Melih Bulu'nun atanmasının ardından başlayan provokatif gösteriler ile ilgili de konuştu.

Soylu'nun açıklamaları şöyle:

"Boğaziçi Üniversitesi'nde gözaltına alınan öğrencilerinden 108'i Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi değil. 79 tanesi ise terör örgütü üyesi. Ben bunları açıklamaya mecburum. Bunları halka açıkladıkça bana çok konuşuyorsun diyorlar.

Bahsettiğin kadar sniper ya da aşırılık yok. Üniversitelerde rektörlerin nasıl seçileceği belli. Bundan önceki dönemde de öğretim elemanları seçiyordu. Bu da bana göre çok yanlış olduğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duruma el attı. Yani öğrenciler seçim olarak dün de yetkinlik sahibi değildi, bugün de değil. Öğretim elemanlarının akademiyi getirdiği hal ortada.

"LGBT sapkınlıktır"

Siz kayyım rektör atadınız diyorlar. Bu faşist bir yaklaşım. Sizin böyle yaklaşmanız siyasal bir yaklaşım. Burada marjinal, ideolojik ve çok uçlarda olan sınırlı sayıda kişi üniversiteyi bu çizgiye çekmişler. Bizler üniversiteleri siyasi çizgileri ile değil başarıları ile konuşmalıyız.

LGBT denilen değerlerimize uymayan, bu topraklarla uyuşmayan Batının bize sunduğu bir olay. Bizim geçmişimizde LGBT gibi şeyler var mı? Var da biz mi bilmiyoruz? Bunlar Batı'da olan şeyler. Kâbe ile ilgili olayları yapanların ailesi yok mu? İnsanların inandıklarının üzerine bu kadar kışkırtıcı şekilde gitmek yanlış. Benim inancıma göre LGBT sapkınlıktır.

"Rektörün odasının işgal edilmesine asla müsaade etmem"

Orada gidecek üniversite rektörünün odasını işgal edecek. Buna asla müsaade etmem. Türkiye ayağa kalsa da müsaade etmem böyle bir şey yok. Boğaziçi Üniversitesi ayağa da kalksa üniversite rektörünün odasına girmesine izin vermem

Rektör seçimlerinin illa çok demokratik mi olması gerekiyor? Hayır. Biz sonuca bakıyoruz. Sorun oldukça devletin kuralları işlemeye devam edecek.

"LGBT derneklerine ABD ve Avrupa 12 milyon dolar fon sağlıyor"

Bu LGBT olayı Avrupa'dan ve ABD'den bize pazarlanmaya çalışılan bir şey. Bu olay bizim aile yapımızı parçalayabilir. LGBT derneklerine ABD ve Avrupa 12 milyon dolar fon sağlıyor. Bizim değerlendirmemiz bunun 10 katı. Türkiye'yi parçalamak için dış güçler destekliyor. Bu toprakların en büyük gücü İslam'dır.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

meleknur

YETKİNİ ETKİN VE YETKİN KULLANACAKSIN.
 • Yanıtla

Bozok

Bizim en büyük gücümüz Yüce dinimiz İSLAM'dır.Türkiye'm İSLAM'SIZ o-la-maz. Lânet olası LGBT yok olmaya mahkumdur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23