Bahçeli'den CHP'ye çok sert tepki: Utançla bezenmiş alçalma halidir

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP aracılığıyla dağa kaçırılan çocuklar için Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem yapan ailelere MHP lideri Devlet Bahçeli'den destek geldi. CHP'ye de çok sert tepki gösteren Bahçeli, "CHP’nin, bölücülüğün ve yıkım faillerinin sofrasına oturup zehir aşına kaşık sallaması, HDP’ye siyasi borcunu taksit taksit ödeme gayesi utançla bezenmiş alçalma halidir" dedi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 17:26
Bahçeli'den CHP'ye çok sert tepki: Utançla bezenmiş alçalma halidir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "MYK-MDK Toplantısı" sonrası açıklamalarda bulundu. Bahçeli, terör örgütü PKK iltisaklı HDP aracılığıyla dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Binası önünde evlat nöbeti tutan ailelere destek verdi.

Bahçeli, "Terörle mücadelede milli yürekler başarıya kilitlenmiştir. Hainlerin beli çok şükür kırılmaktadır. Bu kapsamda Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde 9 gündür oturma eylemi yapan anaların çığlıkları her yerden duyuluyorsa, dağa kaçırılan evlatlarını alçak insan tacirlerinden istiyorlarsa bunun yegâne nedeni yüksek mücadelenin sonucunda cesaret kazanmalarıdır. Kandil’e terörist sevk zincirinin bir halkası olan terör kuryesi HDP’den analık şuurunun hesap sorması önemli bir gelişmedir" dedi.

Seçimlerde HDP ile ittifak yapan CHP'ye sert sözlerle yüklenen Bahçeli, "Anaların feryadının çözüm yeri olarak devleti işaret edenler HDP’yi arkalayan, PKK’yla aynı çizgiye düşen zillet ve rezalet figüranlarıdır. Kayyum kararına karşı çıkmayı demokrasiyle maskeleyenlerin ipliği pazara çıkmış, kirli hedefleri deşifre edilmiştir. Bilinmelidir ki, demokrasi terörün saklanacağı kılıf olamayacaktır. Buna hiçbir vicdan sahibi insanımız rıza göstermeyecek, onay vermeyecektir. CHP’nin, bölücülüğün ve yıkım faillerinin sofrasına oturup zehir aşına kaşık sallaması, HDP’ye siyasi borcunu taksit taksit ödeme gayesi utançla bezenmiş alçalma halidir. Anaların yürek sızısıyla şehit cenazelerinden yükselen hıçkırıkların birbirine karışmasına ilgisiz ve duyarsız kalan CHP’sinden İP’ine, sanatçısından sözde aydınına kadar herkes dökülen kanlardan birinci derecede sorumludur" ifadelerini kullandı.

HDP ve PKK'nın saklanacak yeri kalmayacak

Bahçeli, "Terörle mücadele sonuca ulaştıkça, hıyanete pençe vurulup köküne kıran girdikçe HDP’nin ve PKK’nın kaçacak ve saklanacak yeri olamayacak, işbirlikçi ve siyasi hayranlarının da foyası ortaya çıkacaktır. Sözde Büyük Kürdistan ihaneti bizzat Kürt kökenli kardeşlerimin muazzam tepki, üstün dirayetiyle gömülecektir. Hiçbir Kürt kökenli kardeşim vahşi emperyalizmin kurşun askerliğine, insan ve kan tacirlerinin piyonluğuna tamam demeyecek, tamah etmeyecektir. Siyasi parti görünümü altında kanlı ve karanlık ilişki ağlarına sahip olan HDP’yle ilgili kalıcı hükmü büyük Türk milleti günü geldiğinde verecek, bu terör aparatını kuşkusuz tasfiye edecektir.Türkiye, milli güvenliğini hem içte hem de mücavir topraklarda sağlamak, emniyete almak durumundadır" diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 17:26

YORUM YAZ

 • Ax111Ax1113 gün önce
  Helal sana başbuğ. Sen de olmasan maşaallah herkes edebini takınıyor. Yeter artık diyen yok.Sözde Atatürkçülük yapan onlar, kaymağı yiyen onlar, Atatürk'ü yerden yere vuran onlar, resimlerini bile paralardan kaldıran onlar, aslında Atatürk'le alakası olmayan onlar, gerçek Atatürkçü biziz ama maalesef bizi Atatürk düşmanı olarak millete yutturanlar onlar, böylelikle bizi diskalifiye ederek kendilerimalı götürüyorlar. FETÖ de aynı taktiği uyguladı. Alan açtı malı götürdü. Eh ne diyelim bizim kader böyleymiş. Zerre şikayetimi olmaz. Kaderin başımın üzerinde yeri vardır. Kaderim benim en sadık yârimdir. Burası imtihan dünyası. Sıkıntı yok. Her şey yerli yerince.Ama gerçekler de bilinmeli. Gerçeğin önündeki her engel bu milletin bileklerine vurulmuş kelepçedir.
 • mustafaamustafaa3 gün önce
  bu koskoca 20 yıldır konuşmaktan başka birilerine payanda olmaktan başka bir şey yaptığını göre duyan varmı 
 • HalilHalil4 gün önce
  Maşallah hemen CHP ye giydirmiş, bunca yıldır Kürt sorunu için elini kaldırmayan hatta daha çok körükleyen MHP şimdi biley yapıyormuş Havasında, Akp Kürt sorunu varken naralar atan MHP şehit cenazelerinden medet umuyorlarmış şimdi Kürt annelerinden medet umuyor, ülkenin en gereksiz partisidir MHP, milliyetçiliği bile bilmeyen halkını devletine küstüren MHP ona buna laf atacağına insanların acılarından pay çıkaracağına Kürt Türk herkesi kucaklamayı öğrense çoktan iktidar olurdu, bu Bahçeli ile MHP bişey olmaz
 • Adil düzen Adil düzen 4 gün önce
  Yalancının alnina çakayim mi çiviyi ? 
 • adiladil4 gün önce
  seçim öncesi bebek katilinin mesajı devlet televizyonunda okunurken neredeydin?milliyetçilik eline tesbih alıp zırhlı araçlarda poz vermekle olmaz.diyarbakır meydanında miting yap sonra konuş.
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ4 gün önce
  ALLAH tan bi devlet adamımız var.
 • Eski TürkiyeEski Türkiye4 gün önce
  Öcalan'ı televizyona çıkarmak ne halidir birader? Onu da söyle de yerini bilelim. Yoksa CHP'den kime ne?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019