• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ali Rıza Demircan'ın koronavirüs uyarısı bazı kesimleri rahatsız etti!

İlahiyatçı yazar Ali Rıza Demircan, koronavirüsten korunmak için yaptığı "evlilik dışı ilişki ve eşcinsillekten uzak durun" tavsiyesi bazı kesimleri rahatsız etti.

Yeniakit Publisher
2020-03-17 02:46:00 - 2020-03-17 04:45:07

Habertürk canlı yayınında Veyis Ateş'in konuğu olan İlahiyatçı yazar Ali Rıza Demircan, koronavirüsten korunmak için İslam'dan ve İslam tarihinden örnekler verdi.

Demircan, "Zina, evlilik dışı ilişki, eşcinsel, evlilik hayatında ters ilişki ve regl döneminde ilişki. Bu yasaklar rahim olan rabbimizin koyduğu yasaklardır. Bu yasaklara riayet ederseniz pek çok hastalığın önlemini henüz daha oluşmadan almış olursunuz" dedi.

Bunun üzerine sosyal medyada Demircan için bir linç kampanyası yürütüldü. LGBT ve onlara destek verenler kampanyaya dahil oldu.

Veyis Ateş açıklama yaptı

Veyis Ateş, Ali Rıza Demircan'ın programda yaptığı açıklamalara gelen tepkiler nedeniyle, sosyal medya hesabından üzgün olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu:

"Bu akşam Habertürk TV Ana Haber’de ağırladığım A.R.Demircan’ın açıklamaları haklı tepkilere sebep olmuştur. Programda kamuoyunun gündemindeki umre ve cuma ve vakit namazı konuşulacağı konusunda anlaşılmış olmasına rağmen., konuğun canlı yayında mevzuyu toplumu ayrıştıran konulara getirmesinden ve yayın ilkelerimizle bağdaşmayan nitelikte beyanlarda bulunmasından ve buna yayın esnasında gereken tepkinin gösterilememesinden dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Saygılarımla.."

Trump 'bu inanılmaz' deyip uyardı" target="_blank">
ABD Başkanı Trump 'bu inanılmaz' deyip uyardı
ABD Başkanı Trump 'bu inanılmaz' deyip uyardı

Dünya

ABD Başkanı Trump 'bu inanılmaz' deyip uyardı

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Serdar

Niye ,kimden özür diliyorsun Veysi ateş. Hoca Efendi sonuna kadar doğru söylüyor.Sapıklar,din düşmanları üzülecek diye ALLAHIN Emrini söylemiyecekmi hoca ve Hocalar.Eşcinsellik nerdeyse tövbesi yok kadar büyük günahtır ve öylede günlerden,hormonlardan gelmez ve tıpta da öyle bir bulgu yoktur.

Önder

Hocada sıkıntı var gibi
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23