• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akarcalı'dan kadına şiddet diye ortalığı ayağa kaldıranlara tokat gibi cevap

Kadına şiddet diye ortalığı ayağa kaldıranlara Eski Sağlık ve Turizm Bakanı Bülent Akarcalı'dan tokat gibi bir cevap geldi. Akarcalı, "Kadın kadın olarak ortaya konsun cinsiyeti ortaya konuyor. En önde gelen gazetelerimize bir bakın magazin denilen kısımlar nedir bu baldır çıplak hepsi." diyerek tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2021-04-09 02:41:00 - 2021-04-09 02:43:37

Eski Sağlık ve Turizm Bakanı Bülent Akarcalı, eski Ayasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın Tweetlerinin tartışıldığı programda gazetelerde yer alan rezil magazin sayfalarını örnek göstererek "kadına saygı bu mudur?" diyerek tepki gösterdi.

Akarcalı'nın açıklamaları şöyle:

Nasıl çok temel konuları unutup böyle bir tweet üzerinde saatler harcıyoruz. Kadına şiddeti yapanlar aydın geçinen insanların dizileridir. Türk dizilerindeki kadının durumu nedir diye tartışan kimse görmedim. O rezil dizilerdeki rezil sahneler hakkında bir açıklama yok. Kadın kadın olarak ortaya konsun cinsiyeti ortaya konuyor. En önde gelen gazetelerimize bir bakın magazin denilen kısımlar nedir baldır çıplak hepsi. Bir gazetenin üst tarafından 14 tane bikinili kadın olur mu. Bu gerçeklerle kimse ilgilenmiyor. Dizilerde kadını yücelten bir dizi yok. Gerçeği kabul edelim kimi gazetelerin magazin sayfalarını fantazi sayfalarını alın bakın, batının hiç bir gazetesinde böyle bir şey göremezsiniz. Dizilerde kadına şiddet uygulayanların üzerine gidilmeli, farz edelim ki boynu kalın yanlış yaptı. O tek bir kişi. Dizilerde neler oluyor. Dizilerde takır takır adam öldürülüyor. Genç kızlarımız dizilerde kadına ne yapıldığını görüyor. İşgal altında olsak işgal komutanı bu dizilere izin vermez. Halkı isyana teşvik edeceksiniz diye.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

gurbetçi

Helal olsun. Doğru söylemiş. Avrupa'da günlük saygın gazetelerde katiyen kadın bir cinsel obje olarak gösterilmez. Kadın hakları dernekleri bunlara neden tepki göstermiyor. Bu ikiyüzlülük değil mi? Kadın hakları dernekleri neden tacizlere, tecavüzlere tepki göstermiyor? Baldır bacakları ticaret nesnesi gibi kullananlara tepki verilmiyor.
 • Yanıtla

mutmaine

Eskiden gazetelerin en arka sayfasında yarıçıplak kadın resimlerini bilerek koyarlardı..bizim yolumuz belli...diye...artık her sayfalarında varmış....AKİT OLMASA okuyacak gazete yok....mahşerde sorulunca ne cevap verecekler ! düşünen yok....JAPON gazeteleri gibi olsa hiç satış yapamayacaklarınıda biliyorlar....kişiliksiz beş para etmeyen insanların ,gazete ve tv sayesinde bir değeri var artık ülkemde...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23