• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Partili isim sinyali verdi! 3-5 bakan değişecek

AK Parti’de kabine revizyonu söylentileri her geçen gün artıyor. Yeni Akit’e konuşan AK Parti'den bir yönetici, “Kabine değişikliği Kızılcahamam’da yapacağımız kamp sonrası olacak ve radikal bir değişim söz konusu olmayacak, 3-5 bakan değişecek” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-09-11 11:55:00 -
AK Partili isim sinyali verdi! 3-5 bakan değişecek

 Sezai Erhan  yeniakit 

AK Parti kulislerinde uzun süredir konuşulan kabine değişikliği AK Parti'nin 4-6 Ekim 2019 tarihinde Kızılcahamam’da yapacağı 29. Değerlendirme ve İstişare Kampı sonrasına kaldı. Yeni Akit’e konuşan AK Parti'den bir yönetici, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine üyeleriyle ilgili performans raporlarını, kamuoyu yoklamalarını ve diğer kriterleri göz önünde tutarak bir sınırlı revizyon yapacağını yani 3-5 bakanı kapsayacağını belirtti.

Bu bakanların değişmeyeceği konuşuluyor

Kulislerde, kabine üyelerinden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un değişmeyeceği konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kaç ay önce kabine değişikliği sorusuna "Böyle bir şey yapılması gerekiyorsa biz yaparız" demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ALİ KİREÇ

Aile ve sosyal politikalar bakanlığına toplumun gerçeklerinden haberdar olan işin ehli birini getirinde gerisini ne yaparsanız yapın. Çünkü böyle giderse ortada ne aile ne ahlak kalacak
 • Yanıtla

Mesut Sarp

Böyle haber verdi diye tehditkar şekilde baskı yapmak zorbalıktır. Sözüm ona AK Partili görünen bazı kişiler aslında Reize ciddi kötü amelde bulunmaktalar. Sirf damata yüklenmeyin, 3-5 bakan filanda yetersiz. Zaten her şeyi Reiz maiyetindekilerle belirlerken bakanlara ödenen maaşlarda fuzuli. Küllüm hepsinin işine bence son verilmesinde yarar var. Mesela Soylu bazen Reizin dahi sahasına giren konularda ne hikmetse sert beyanatlarda bulunmakta. Velhasıl bu dönemde ne milletvekillerinden ne dahi bakanlardan ciddi bi atılım olmadı. Neden mi derseniz vatandaş ortadaki durumlardan hoşnut degil, Satırlarımı okuyanlarında cogunlugu dahil olmak üzere. Hayırli gün dileklerimle.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı