AK Partili isim sinyali verdi! 3-5 bakan değişecek

AK Parti’de kabine revizyonu söylentileri her geçen gün artıyor. Yeni Akit’e konuşan AK Parti'den bir yönetici, “Kabine değişikliği Kızılcahamam’da yapacağımız kamp sonrası olacak ve radikal bir değişim söz konusu olmayacak, 3-5 bakan değişecek” dedi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 11:55
AK Partili isim sinyali verdi! 3-5 bakan değişecek

 Sezai Erhan  yeniakit 

AK Parti kulislerinde uzun süredir konuşulan kabine değişikliği AK Parti'nin 4-6 Ekim 2019 tarihinde Kızılcahamam’da yapacağı 29. Değerlendirme ve İstişare Kampı sonrasına kaldı. Yeni Akit’e konuşan AK Parti'den bir yönetici, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine üyeleriyle ilgili performans raporlarını, kamuoyu yoklamalarını ve diğer kriterleri göz önünde tutarak bir sınırlı revizyon yapacağını yani 3-5 bakanı kapsayacağını belirtti.

Bu bakanların değişmeyeceği konuşuluyor

Kulislerde, kabine üyelerinden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un değişmeyeceği konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kaç ay önce kabine değişikliği sorusuna "Böyle bir şey yapılması gerekiyorsa biz yaparız" demişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 11:55

YORUM YAZ

 • canlarcanlar4 gün önce
  önce değişmesi gereken bakan milli eğitim bakanı dır. çünkü meslek liseleri ve imam hatip ler bu dönemde kontejan yetersizliği yaşıyor iyi planlama yapılmıyor
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ4 gün önce
  DAMAT DURDUKCA BU AKP DEN Bİ CACIK OLMAZ
 • Mesut SarpMesut Sarp4 gün önce
  Böyle haber verdi diye tehditkar şekilde baskı yapmak zorbalıktır. Sözüm ona AK Partili görünen bazı kişiler aslında Reize ciddi kötü amelde bulunmaktalar. Sirf damata yüklenmeyin, 3-5 bakan filanda yetersiz. Zaten her şeyi Reiz maiyetindekilerle belirlerken bakanlara ödenen maaşlarda fuzuli. Küllüm hepsinin işine bence son verilmesinde yarar var. Mesela Soylu bazen Reizin dahi sahasına giren konularda ne hikmetse sert beyanatlarda bulunmakta. Velhasıl bu dönemde ne milletvekillerinden ne dahi bakanlardan ciddi bi atılım olmadı. Neden mi derseniz vatandaş ortadaki durumlardan hoşnut degil, Satırlarımı okuyanlarında cogunlugu dahil olmak üzere. Hayırli gün dileklerimle.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu4 gün önce
  Bakanlıklara liyakatli, irade sahibi insanların atanması lazım. Her fırsatta Cumhurbaşkanının vereceği emirle hareket eden adamların ne hale düştüklerini gördük.
 • AhmetAhmet4 gün önce
  Tarihte de böyle olmuştur hep. İsyankar güruh padişaha güç yetiremeyince önce damatdan başlarlar yemeye. Damat gidince bu iş bitecek mi zannedersiniz. Sırası ile gelecekler. Bakan Berat bey birilerinin oyunlarını bozdu, kimyalarını alt üst etti.
 • TURANTURAN4 gün önce
  Damat olduğu sürece oy kaybı artacak anlayın artıkkk.
 • kayserilikayserili4 gün önce
  @Adem Evliya hangi magradan cikigisan geri don oraya
 • lütfilütfi4 gün önce
  Bakan mı var.Yetkisiz memur.Değişince ne olacak ki.Millete yeni bir umut.
 • SAKIN HASAKIN HA4 gün önce
  SÜLEYMAN BEY E DOKUNURSANIZ !!! AK PARTİ ÇOK ÇOK BÜYÜK YARA ALIR! İKNCİ PARTİ DURUMUNA DÜŞER! Sokağın sesi!
 • Ahmet Ahmet 4 gün önce
  O damat olduğu müddetçe ak parti kaybeder
 • Adem EvliyaAdem Evliya4 gün önce
  "Tam da değişmesi gerekenler!"
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ4 gün önce
  Aile ve sosyal politikalar bakanlığına toplumun gerçeklerinden haberdar olan işin ehli birini getirinde gerisini ne yaparsanız yapın. Çünkü böyle giderse ortada ne aile ne ahlak kalacak
 • jojo4 gün önce
  Kızılcahamam tatili ne zaman biter Aileden sorunlu Kadem bakanlığı da değişecek mi bana kalsa komple kapatılması lazım zarardan başka bir şey görmedik.
 • emekliemekli4 gün önce
  kim yetkili ismini yaz böyle haber mi olur

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019