• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Davutoğlu Şırnak'ta neye uğradığına şaşırdı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Şırnak'ta yaptığı konuşmada hitap ettiği kalabalığın az olması dikkat çekti.

Yeniakit Publisher
2022-05-20 20:59:00 - 2022-05-20 21:00:27
Ahmet Davutoğlu Şırnak'ta neye uğradığına şaşırdı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Şırnak'ta yaptığı konuşmada hitap ettiği kalabalığın az olması dikkat çekti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şırnak'a geldi. Davutoğlu, beraberinde eşi Sare Davutoğlu ve parti yöneticileri ile ilk olarak İdil ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Ardından Şırnak'a geçen Davutoğlu, parti otobüsünden Şırnaklıları Türkçe ve Kürtçe selamladı.

Gelecek Partisi İl Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştiren Davutoğlu'nun vatandaşlara hitap etti.

Bina önünde toplanan kalabalığın az olması, objektiflere takıldı.

 

"Türkiye'de hiçbir dil, lehçe yasak olmayacak"
DHA'nın haberine göre Gelecek Partisi İl Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştiren Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Biz gençlere hayat vermeye geliyoruz. Biz gençlerin geleceğini aydınlatmaya, parlak kılmaya geliyoruz. Size söz veriyorum; bizim yönettiğimiz Türkiye’de Türk, Kürt, Sünni, Alevi ayrımı olmayacak. Bizim yönettiğimiz Türkiye'de hiçbir dil, lehçe yasak olmayacak. Biz milleti birleştirmeye, kardeş kılmaya geleceğiz. Ülkeyi ne KCK’ya ne de kayyuma teslim edeceğiz. Bu bölgeleri de, bu şehirleri de bu bölgelerin, bu şehirlerin yiğit onurlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yönetecek. İşte biz böyle bir gelecek için yola çıktık” diye konuştu.

Davutoğlu daha sonra Prestij Caddesi'nde esnafla bir araya geldi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

süleyman kasap

Ahmet hoca kendini bu kadar rezil etme yazık yazık sana ne içiriyorlar

Neron11

Ülkemizde kimseye zaten ayrımcılık yapılmıyor ve zaten hiç bir lehçenin ve ana dilin konuşulmasından yana bir yasağında olmadığını ve bütün bu yasakları ak partinin kaldırğını en iyi bilen Davutoğlu dur, ve kayyumu eleştirip pkk 'ya göz kırpmak anca doğuda ayrı batıda ayrı konuşan çapsızların işidir, sen çankırıda çorumda kayyumu eleştire bilir misin Davutoğlu, utanmaz sıkılmaz siyasetçiler.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23