• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Zekeriya Say
Zekeriya Say
TÜM YAZILARI

Fatma Girik’i nasıl bilirdik!

22 Temmuz 2021


Zekeriya Say İletişim: [email protected]

Fatma Girik...

Yeşilçam’ın 4 yapraklı yoncasından biri.

Dalgıç bir baba ile figüranlık yapan ev hanımı bir annenin çocuğu olarak doğdu.

Ortaokuldayken, okulu bırakarak annesi ile sinema setlerine gitmeye başladı. Henüz 16 yaşında iken 39 yaşındaki evli, seks filmi yönetmeni Memduh Ün ile seküler yobazların ifadesiyle “aşk yaşamaya” başladı. Bu nikâhsız birliktelik Memduh Ün’ün evliliğine rağmen hayatını kaybettiği 2015 yılına kadar tam 57 yıl boyunca sürdü. 

Beyaz Perde’de kâh üryan bir striptizciyi, kâh Ezo Gelin’i canlandıran...

Kadın evliya Hz. Rabia’yı canlandırarak mütedeyyin izleyiciyi avlayan…

Bir ara şarkıcılık bile yapan Fatma Girik, ‘Sanatçıdan siyasetçi olmaz’ dediği halde 1989 yılında SHP’den Şişli Belediyesi Başkanı seçildi. 5 yıllık başkanlık görevi sırasında hizmetten çok skandallarla gündeme gelen Girik, “Mevcut gelirler ile belediye personelinin maaşlarını ödeyemez durumdaydık” diyerek acziyet beyanında bulundu. Bir gün önce evinde yemek yediği gecekonduyu ertesi gün yıktıran, seçimde kendisine destek veren Erkin Koray’ı seçimden sonra tanımayan Girik, sınavı kaybeden bir kişiyi belediyede kadrolu olarak işe aldığı için hâkim karşısına çıktı. Emlak vergilerindeki bir usulsüzlükten dolayı  “görevi ihmal”den yargılandı. Şişli Belediyesi’ndeki yolsuzlukların büyük çoğunluğu Girik’in kurduğu ŞİPA adlı şirket üzerinden yapıldı.

Belediye başkanlığından ayrıldığında, Yeşilçam gayri ahlaki filmlerle kredisini tükettiği için TV’ye el attı. Uğur Dündar’ın “hamamböceği uzmanı” olarak kafe ve restoranlara baskın düzenlediği dönemde, Fatma Girik de “Söz Fato’da” adlı programıyla itibar suikastlarına başladı. Tam bir “medyatör” edasıyla can yakan Girik, sinirlendiğinde mikrofonla insanların kafalarına vurup, yüzlerine tükürdü. “Misvak ne?” diye soracak kadar din cahili olan Girik, kendisi gibi aşırı solcu olan ve CHP’li belediyelerde bankamatik memuru olarak çalışan Esfender Er’le işbirliği yaparak, “Uhud Kur’an Kursu” hadisesiyle İslam’ı küçük düşürmeye çalıştı. Hayatının 57 yılını nikahsız geçiren kendisi değilmiş gibi, tiyatro sanatçısı Kamil Aydan  Bol’u yanında  çalıştırdığı kadınların zorla ırzlarına geçen birisi olarak  tanıttı. Bu iftira için 5 ay 25 gün hapis, 2 milyon 916 bin 666 lira ağır para cezasına çarptırıldı çarptırılmasına ama “tecavüzcü” olarak suçlanan Bol’un 21 yaşındaki eşi bu yalan yüzünden intihar ederek canından oldu. Film senaryolarını aratmayan fabrikasyon haberler üreten Girik, kiraladığı bir manken ile GATA’da görevli bir tabip albayı uygunsuz şekilde görüntülerken, genelev kadınını pislikten kurtarmak için evlendirdiği damat, Girik’in paralı figüranı çıktı. “Öz kızıyla ilişki” iftirası attığı İzmirli bir vatandaş ise daha sonra düzmece olduğu ortaya çıkan “Fatma Girik kumpası”na dayanamayıp intihar etti. 

Fatma Girik, 28 Şubat post modern darbe sürecinde de boş durmadı. Ekrana getirdiği düzmece haberlerle RP’li belediye başkanlarını hedef seçti, kendince hesap sordu.

Önceki gün ilk kez bayram namazı kılınan Taksim Camii’nin yapılmasına şiddetle karşı çıkan Girik, Beyoğlu’nda harabe halinde olan ve kömürlük olarak kullanılan bir kilisenin aslına uygun onarılmasını çarpıtmaktan geri durmadı. Ermeni AGOS gazetesi bile Girik’i yalanlayarak, RP’li belediyelere sahip çıktı. Bugünlerde, Artı1 TV’nin kuruluşu için CHP’li belediyelerden toplanan 40 milyon liranın buhar edilmesi karşısında yargı kılını kıpırdatmazken… Refah Partisi’ne kapatma davası açan dönemin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, “Söz Fato’da”da ekrana getirilen RP Lideri Necmettin Erbakan’ın Kanal7’ye destek olunması için sarf ettiği “TV olmadan cihad olamaz” şeklindeki sözlerin yer aldığı video kasedini Fatma Girik’ten aldırarak, RP’nin kapatma davasında delil diye kullandı. Televole döneminde “Fatoşvole” fırtınası estiren Girik’in verdiği toplumsal hasarı anlatan yazar Perihan Mağden, “Fatma Girik, tek kelimeyle korkunç bir kadın. Söz Fato’da programının üstümüzde yarattığı dehşeti, halen üzerimizden atabilmiş değiliz. Cat marka botlarıyla kırılmadık kapı, uzun diliyle üstüne tükürülmedik insan bırakmamıştı” demişti.

Gezi Parkı olaylarında yüreği Gezicilerle çarpan…

Başkan Erdoğan’ın yemekli toplantı davetini “Benim karnım tok. Ben böyle şeyleri yemem” diyerek reddeden Girik…

Bodrum’da asude bir hayat sürdüğü villasının 50 metre yanına CHP’li belediye tarafından umuma açık tuvalet yapıldığında ise, lağım kokusundan kurtulmak için AK Partili Orman Bakanı Osman Pepe’yi arayarak yardım istemişti. Sıra 2019’daki yerel seçimlere geldiğinde ise hastanede tedavi gördüğü halde “Her şey güzel olacak” diyerek İstanbul’u kirleten Ekrem İmamoğlu’nu sonuna kadar desteklemişti.

Hastane demişken… 

Fatma Girik önceki gün enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılınca, bu vesileyle geçmişini hatırlatayım istedim. Zira Girik gibiler öldüklerinde badem gözlü oluyorlar. Biz de geçmişlerini hatırlattığımız için, “ölünün arkasından konuşmakla” suçlanıyoruz. O yüzden henüz hayatta iken ön alayım istedim. Bu arada, geçmişte yüksek ateş şikâyetiyle hastaneye kaldırılan Girik hastaneden çıkar çıkmaz, “Sapıklığın azalması için seks filmi çekilmeli” demişti. Bari bu kez tam iyileşmeden konuşturmasalar!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şahika

Eeee ahir zaman, ayakların baş, başların ayak olabildiği bir zaman da yaşıyoruz... Rabbim başımıza imânlı, ferasetli, doğru, dürüst, tek gayesi dinine, milletine, hizmet etmek olan insanların gelmesini nasip etsin....
 • Yanıtla

kehanet

önemli bir yazı olmuş. herkes okuyup DİĞERLERİNİ DE BU AÇIDAN DEĞERLENDİRMELİ. malumunuz YEŞİL ÇAM ı, DIŞ DÜŞMANLARIN EMRİYLE İSLAMI YOK ETMEK İÇİN KURULAN GİZLİ MASON (İTTİHAT VE TEAKKİ) TEŞKİLATININ ÖNEMLİ ADAMLARINDAN OLAN enver paşa haini DEĞERLERİMİZ VE MUKADDESATIMIZI YOK ETMEK İÇİN GAYRİ MÜSLÜM ÖZEL AJANLARDAN KURMUŞTU. O GÜNDEN BERİ çevirilen tüm filimler bu minval üzere oynayıp milletin tüm değer yargılarını yok etmeye çalıştılar. KADROLAR TAM DÜZELMİŞ DEĞİL ki. hala da böyle devam ediyor. son zamanlarda oynan 120, YUNUS EMRE, KURULUŞ, PAYİTAHT VS. FİLİMLERDE DE BU İZLERİ GÖRMEK MÜMKÜN. BU FİLİMLERDE DE YA ATALARIMIZ SANKİ MEDENİYESİZ, İLİM VE İRFANSIZ, ŞİDDETÇİ, VURUCU KIRICI, yada HOCALAR SAHTEKAR, DİN ÖCÜ, GÖSTERİLMEYE ÇALIŞILDIĞI GİBİ, UYGUNSUZ KADIN ERKEK İLİŞKİLERİ VEYA YATAK SAHNELERİ EDPSİZ SAHNELER LE HALKIN KAFASI KARİŞTİRİLIYOR.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23