• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Zekeriya Say
Zekeriya Say
TÜM YAZILARI

Akşener, ya cumhurbaşkanı olmak isteseydi!

27 Nisan 2023
A


Zekeriya Say İletişim: [email protected]

 

1997 yılında, İstanbul’da bir karakolun açılışında konuşan dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener, PKK elebaşını kast ederek, “Bir Ermeni dölü Güneydoğu’daki halkı kandırıp dağa çıkardı, ülkeyi bölmeye çalıştı” dedi.

MHP milletvekili olduğu dönemde ise “Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen Selahattin Demirtaş’ı kastederek, “Ey gafiller, Öcalan’ın heykelini yapan elleri kırarız” diye esip gürledi.

“Proje parti İP”i kurduktan sonra ise Akşener’e bir haller oldu.

Terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan için, “Bana göre Öcalan’a daha ılımlı işte bir ev hapsi gibi imkan tanınarak, ister televizyonla, ister telefonla, görüntülü, görüntüsüz, gibi bir ortam sağlanması gerekir” diyen Mehmet Salim Ensarioğlu’nu, “İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı” yaptı. 

“Ellerini kırarım” dediği HDP’nin terörden tutuklu eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a kahvaltı sözü verdi.

“Meşru” ilan ettiği HDP’ye, “PKK ile arasına mesafe koyması gerektiği” tavsiyesinde bulundu.

Bir adım ileri giderek…

Katıldığı bir canlı yayında “HDP kurumsal olarak, yöneticileri itibariyle en dürüst parti” diyerek, Kandil’in temsilcisine methiyeler dizdi.

“HDP’lilere bakanlık” sözü veren CHP’lilere “çıt”ını çıkarmadı…

Derken, Akşener’in bununla yetinmediği ortaya ortaya çıktı.

PKK’nın sözde gençlik yapılanması YDG-H içerisindeki faaliyetlerden dolayı gözaltına alınandan…

Yasadışı eylemlere katıldığı için 10 ay hapis cezasına çarptırılana…

PKK/KCK adına kuryelik yaparken yakalanıp tutuklanan…

Teröristbaşı Öcalan için düzenlenen açlık grevine katılana….

PKK’ya maddi destek sağlamak için faaliyette bulunandan…

Öcalan’ın da yetiştiği Doğu Devrimci Kültür Derneği mensuplarına kadar, PKK ile yolları kesişen onlarca kişiyi 31 Mart yerel seçimlerinde, partisi İP’ten “Belediye Meclis Üyeliği”ne aday gösterdiği belirlendi…

Tüm bu olan bitene dayanamayan İP kurucu üyelerinden Vedat Yenerer, “Öcalan’a ev hapsi isteyenler üst düzey görevlere getirildi” diyerek partiden istifa etti. 

Partisi “yol geçen hanına”  dönen Meral Hanım, Meclis’te konuşurken PKK elebaşı Abdullah Öcalan’dan bahsederken “Sayın Öcalan” bile dedi.  

Şehit bacısına küfreden İP’li Lütfü Türkkan’ı eleştirenlere bile “Yavşak” diyen Meral Abla, ziyaret için gittiği Siirt’te, küstah bir HDP’linin “Burası Kürdistan” çıkışı karşısında dut yemiş bülbüle döndü…

Her fırsatta “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz” şeklinde beylik laflar ettiği halde masadan kalkmadı. 

HDP’nin aday çıkarmayarak Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini görmezden geldi…

“İYİ Parti, HDP’nin varlığına alışmalı” diyen HDP’li Ahmet Türk’ün sözlerini sineye çekti.

“Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız’ diyen Yavuz Ağıralioğlu’nun istifasına rağmen, bildiğini okudu…

Sırf Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıktığı için “kumar masası” diyerek “6’lı masa”yı deviren Meral Akşener…

“15 Mayıs’ta zindanların kapılarını açacak ve Abdullah Öcalan’ı özgürlüğüne kavuşturacağız” diyen, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca’ya…

“İmralı’nın kapılarını açacağız Sayın Öcalan’ı özgürleştireceğiz” diyen, HDP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır’a..

“Öcalan 14 Mayıs’ta fiziki özgürlüğüne kavuşacak” diyen, DBP Milletvekili Saliha Aydeniz’e..

 “Kapalı kapılar ardında söylenenlerin deklare edilmesi gerekir. Biz önümüzdeki dönem bir genel affı masaya yatıracağız. Öcalan dahil olmak üzere herkese özgürlük.” diyerek, kirli pazarlığı itiraf eden HDP’li Sırrı Sakık’a…

İstanbul Yenikapı’da gerçekleşen Nevruz kutlamasında PKK elebaşı Abdullah Öcalan için “sayın” ifadesini kullanan ve “tecridin kaldırılması”nı isteyen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’a..

Kürt sorununun PKK’sız ve Abdullah Öcalan’sız çözülmeyeceğini öne süren Sırrı Süreyya Önder’e rağmen…

“Bir oy Bay Kemal’e… Bir oy Meral Akşener’e” diyerek, zillet masasından kalkmamak için direniyor…

Tabii tabandan yükselen tepkileri gördüğü için de, PKK’nın kökünü kurutmak için canla başla mücadele eden Başkan Erdoğan’ı hedef alıyor.

Eskiden sürekli; “Megri megri’yi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttum?” diyerek Başkan Erdoğan ile PKK arasında “illiyet bağı varmış” algısı oluşturmaya çalışan Meral Akşener, şimdilerde bir daha adım ileri gitti…

Önce, kendisi HDP ile kol kola olduğu halde Başkan Erdoğan’a hitaben yaptığı konuşmada, “Senin elinde PKK’nın eli var” dedi.

Akabinde, katıldığı bir mitingde, “Abdullah Öcalan’la akraba gibi olan sensin be” diyerek, Başkan Erdoğan’ı, PKK elebaşı ile akraba ilan edecek kadar zıvanadan çıktı.

 *

Tabii, çeyrek asır süre içerisinde Meral Akşener’in savrulduğu noktayı görünce insan üzülüyor.

Olmayan “Başbakanlık koltuğuna oturacağım” diye, ne hale geldi.

Ya cumhurbaşkanı olmak isteseydi, acaba ne yapardı?

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bir

meral akşener ermeni Peygamber Efendimiz Hz Muhammed'e hakaret eden medeni kitapları ilköğretim de mecburi yapacakmış Vatanhaini ermeni Vatansever ermeni değil dedesi Diyarbakır da Türk mühimmatarını çetelere gösterirken yakalanmış Balkanlara sürülmüş tür değil mi Zekeriya Bey

Ali Hoca

Yakın zamanda siyasi mevta adaylarının başında geliyor Meral apla. Söylediği ile hareketleri bu kadar birbirine çelişkili başka bir siyasetçi hatırlamıyorum. Ak parti sorun varsa çözülsün diye çözüm sürecini başlattı . Karşı tarafın iyi niyetli olmadığını görünce de onları muhatap almaktan vazgeçti. Şimdi bayramlaşma için bile kabul etmiyor. Ve onların Kürtlerin temsilcisi olmadığını da her yerde dile getiriyor. Bir Kürt olarak yazıyorum, doğru olan da budur zaten. Örnek mi, Diyarbakır anneleri. Ama ABD çocuklari PKK ile aynı yataktalar maalesef. Artı memleketin bölünmesi vaatlerini de açıklayarak. Sonra da kalkmış milliyetçilikten bahsediyor.Bu millet yemez. Gittiği mitinglerde meydanların boş olması bunun göstergesi zaten.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23