Ailede yangın var!

09 Nisan 2019 Salı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları Lozan’da çizildi, ama milletin sınırlarını çizen başka bir anlaşma var: O da İngiltere ile Lozan öncesi imzaladığımız gizli bir anlaşmadır…

Arşiv yeni yeni tasnif edildiği için, bu anlaşmadan yakın bir geçmişte haberdar olduk. O da Çanakkale Savaşı kahramanlarından Binbaşı Ohrili Kemal Bey sayesinde…

Kemal Bey, Atatürk’ün Harbiye’den sınıf arkadaşıdır aynı zamanda: Lisan bilen gözü pek bir subaydır. Çanakkale Savaşları sırasında İngilizlerle ateşkes imzalanacağı zaman Ohrili Kemal Bey gönderilir, her seferinde geçici bir anlaşma yapıp dönerdi.

Bu Ohrili’nin, 1946’da, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan “Milli Şef İsmet İnönü”ye Cenevre’den gönderdiği ilginç bir mektup var (Derin Tarih Dergisi, Ağustos 2018 sayısı). Soyadı kanunu çıktığında “Ohri” soyadını alan Kemal Bey, mektubunun yedi sayfa tutan ekinde, bu andlaşmanın, aşağı-yukarı şu anlama gelen dört maddesinden bahsediyor. 

Saltanat ve Hilafet kaldırılacak;

Cumhuriyet kurulup laiklik getirilecek;

Çocuklara İslâmî terbiye verilmeyecek (yani, aile ile oynanacak);

Din dersleri kaldırılacak.

En tehlikeli oyunlar aile yapımız üzerinde oynandı.

Önce “Pederşahi” (Ataerkil) denilen “Büyük aile” yapımızı param parça ettiler…

Yaşlıları aile dışına alıp, anne-baba ve tercihan iki çocuktan oluşan “çekirdek aile” yapısına çevirdiler…

Sonra anne-babalara “Çocuklarınızla arkadaş olun” telkinleri yapılmaya başlandı. Anne-baba otoritesi git gide kırıldı. Çocuklar git gide başıboş kaldı. 

Başıboş kalınca da “kapanın elinde” kalmaya başladı.

Kimisi terörist gruplara kapıldı, kimi uyuşturucu tacirlerinin kurbanı oldu, kimisi APO’ya gitti, kimisi FETO’ya gitti, bazıları da bilgisayar oyunlarına kapılıp intihara sürüklendi.

Anne-babaya hâlâ “siz karışmayın” diyorlardı: “Çocuk hakları”nı, “AB normları”nı hatırlatıyor, “çocuk özgürlüğü”ne vurgu yapıyorlardı.

Bunların içeriği kelimeler kadar masum değildi maalesef, bir milletin içeriden işgali için hesaplı, inceden inceye plânlanmış adımlar atılıyordu.

Bir yandan da “doğum kontrolü” uygulanıyor, Siyonist ortaklı büyük bir holdingin kurduğu vakıf aracılığıyla kadınlar doğurmamaya zorlanıyordu.

Sürekli endişe pompalanıyordu. “Rızkı Allah verir” hakikati unutturulmuş, “gelecek endişesi” İlâhî kuralların önüne geçmişti.

Bu endişe her türlü yayın aracıyla yaygınlaştırılıyordu. “Çocuklarıma nasıl bakacağım” tasası, “Her bebek rızkıyla beraber gelir” inancının yerini almıştı.

“Moda” akımlarla ailenin gideri çoğalıp aile geçinemez hale gelince, anneleri çalışmaya teşvik ettiler. “Paranız yetmiyorsa, sen de çalış!”

Dünyanın en muhterem, en mübarek işi olan “annelik” küçümsendikçe küçümsendi, “ev kadınlığı” sürekli itibarsızlaştırıldı.

Son zamanlarda aile konusunda öyle kanunla çıktı ki, akla ziyan: “Kadının ekonomik özgürlüğü” başlığı altında kadın aileden koparılıyor. 

İşler git gide sarpa sarıyor, aile yalım yalım yanmaya başlıyor. Böyle giderse ve Aile Bakanlığı bu konuları dikkate almamakta ısrar ederse, yakında geleneksel aile yapımızdan geriye hiçbir şey kalmayacak.

Ne demişti vaktiyle İsviçreli Profesör Gaston Jezz:“Dünyanın en sağlam aile ocağı Osmanlı’da doğdu ve bu ocak, hiçbir milletin tarihinde görülmemiş şekilde umumi hayatı inşa etti… Batılı bir aile hukuku profesörü olarak diyorum ki; Türk milletinin elinden aile nizamını alınız, geriye hiçbir şey kalmaz”… 

Ailemizde yangın var! Hataların telafisi için acilen yeni düzenlemeler yapılmalı. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • arifarif1 ay önce
  Bir yoruma istinaden diyorumki şu an ekranların en kibirli adamı desek muhsin başkanın tokatladıgı ve kemal kılıçtaroğluna gevur izmir kelimesi benim ve dönemin başbakanı olan ortamda söylemedi kardeşim diyen aziz kocaoğlunu bu algının bu yalan haberin üzerine niye atlamadı diyen ta altaylının kendisi degilmi be gafil kardeşim. Sn. Yazarın derdinin müesses nizamın degil devletin milletin ümmetin bekası için kafa yoran birisi oldugunu sen bilmezmisin
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Sayın yavuz hocam dilinize sağlık.Maalesef bu konuda dinliyen yok halbuki toplum için en önemli olan ailedir aile bozulursa toplumda bozulur.Aile bakanı bir bakan akparti hükümetlerde ihdas edildi aileyi ıslah edeceği yerde aileyi yıkmaktır biz ümmet olarak ihtiyacımız küfür güçlerin kanunlarına yoktur böyle giderse on sene sonra aile mefhumu kalmaz turkiyede.
 • HIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETIHIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETI1 ay önce
  ATATURKCU kardes,elbette bana sormayacaksin ne oldugunu ya da olmaya calistigini,ama biz kokanalar seni kendi icinde durust olmaya davet ediyoruz,yani oldugun gibi gorunmeye cunku bu dunyada durust ateistlerde var.Lady Gaga dan Rahibe Terasa cikarmaya kalkma lutfen sihirbaz Mandrake nin yaptigi gibi,tutmaz.Birinin muhendis olup olmadigi muhendisler odasina sorulur,tabib olup olmadigi Tabibler odasina sorulur,Ataturkculerinde musluman olup olmadigini sorulacak bir yer takdir edersiniz ki mutlaka vardir,eger sizin dediginiz gibi herhes kendi kumasini kendi kesebilseydi,kendi hakkinda karar alabilseydi,bunu ilk ben yapar ve en azindan ben bu super zekamla simdi burada kendimi yorum yazarak telef etmek yerine sarayda(Dolmabahce sarayinda Saravona yatinda)ihtimam goruyor olurdum.
 • aysel kalınaysel kalın1 ay önce
  seni beni yöneten devlet değilaile değiliktidar değil bizleri yöneten özgürlük yalanı altındaki moda akımlar.. iktidar bunları yasaklamaya kalksa o zaman gör sen yaygarayı......eğitim kurumu diye gönderdiğimiz kurumlardacocuklararımızıFETÖ terör örgütü çalıyor pkk çalıyor dhkp c çalıyor...... dini eğitim verilmek istendiği zaman azgın azınlık olan sömürüajanları başlıyor yaygaraya..... fetö cülerin yaptığı gibi.....
 • süleyman csüleyman c1 ay önce
  evet aile yapımızda malesef yazarın da dediği gibi yangın var.....aileyi moda düşüncelerin etkisi altında kalarak bireyselciliği ön plana çıkararak özgürleşiyoruz diye küçümsedik..... şimdi kapitalist sistemin çarkının kölesi olduk... vebizlere istediklerini moda diye trend diyeinout diyeuydurduklarısömürü yöntemleriyle yaptırıyorlar..... uzmanlar da işin sosu olarak televizyonlarda boy gösterip janjanlı laflarla bu hapı bize yutturuyor.....gıkımız çıkmıyor, noluyoruz diye soramıyoruz,dünya hızla değişiyor diyorlar..... eski kafalısınız diyorlar..... şimdi böyle diyorlar... herkez böyle diyorlar..... diyorlarda diyorlar....... üzerimize cilayı çekiyorlar...... uyanıp da bir baksak etrafa bizi yöneten kim diye! ailemiz bizi yönetemezayıp olur dimi bu devirde........ ama bir bakıyoruz kibiziyöneten şekillendiren moda akımlarna boğandünyayı şekillendirmeya çalışanrothschild ailesi abd nin silah lobisi ailesi..... bu nasıl iş ya......
 • İsmet Gezerİsmet Gezer1 ay önce
  Yangın var evet millet aç , bim gibi kendin sebzeni tarttıgın marketlerde halk 3 tane domates çalmak için uğraşıyor kilo eksik gelsin, ucuzundan etıket yapıstırayım diye. bu milleti bu hale dusurenler utansın
 • SÜLEYMAN ŞAHSÜLEYMAN ŞAH1 ay önce
  17 YILDIR İKTİDAR OLAN DİNİ HASSASİYETLERİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ İNSANLARIN İKTİDARINDA AİLE KURUMU BU KADAR YARA ALIYORSA , BU KADROLARIN AİLE İLGİLİ BİR PLAN PROGRAMLARI OLMADIĞINI ANLAMIŞ OLUYORUZ. VE YILLARDIR BU İNSANLARA OY VERDİK VERİYORUZ. BU VEBAL ÇOK CİDDİ OLAN BU MESELEYİ GÖRMEYENLERİN OLMAKLA BİRLİKTE BİRAZ BİZİM BELKİ. ANLAMIYORUM EY İKTİDAR SİZİ BU NOKTAYA GETİREN NEDİR . AİLE KURUMU İÇİN NE PLANINIZ VAR ORTAYA KOYUN .... ÇOK GEÇ OLMADAN .....YOKSA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM .
 • Mehmet EkizoğluMehmet Ekizoğlu1 ay önce
  Maalesef çalışmayan annelik yapan ev hanımlarının eşlerine eş parası olarak cüzi bir miktar para verilmekte. Bu iktidar eşi çalışmayanlara yeterince vermeliydi. Eşde çalışmaz dı.
 • HAVVA TARAKÇI HAVVA TARAKÇI 1 ay önce
  YA SİZ NEDEMEK İSTİYORSUNUZ SİZ AİLE KURARKEN BEN NASIL BİRİYLE EVLENİYORUM NEYİN NESİ İSLAMİ TEYBİYEYİ ALDIMI SOYUNU SOPU ARAŞTIMA SONRA HUKUMUTİ SUÇLA İYİKİALİE BAKANIARADI ARASA BİR DERT ARAMASA BİRDERT ASIL SURUNİMAM HATİBLERİ KAPATANDA ARAYIN ALLAH SORSUN BUKUMETLE YİNE DİNİ TERBİYE VERİLİYOR SİZ ALMİYORSANIZ NE YAPSIN BİR SIKINTI BİTİYOR DİYERİ BAŞLIYOR RAHAT DURUYORLARMI ALLAH YARDIMCILARI OLUN AMİN
 • ATATURKCUATATURKCU1 ay önce
  HIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETI.SANAMI SORACAM MUSLUMANLIGIMI?SENMI KARAR VERIYORSUN MUSLUMAN OLUP OLMAMAYA.DIYELIMKI BEN COK AKILLI DEGILIM SENDEKIFAZLA AKILDAN BANA VERIRSIN TAMAM OLUR.SEN HARCANMA BU FAZLA ZEKANLA BOYLE GAZETE YORUM KOSELERINDE GIT SARAYA DANISMAN FALAN OL O SUPER ZEKANI HARCAMA.BUTUN ORADOGU SENIN ZEKA SEVIYENLE DOLU
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Malesef hem Atatürkçüyüm hem de Elhamdülillah müslümanım diyen oldukça fazla sayıda ahmak var ülkemde!...
 • SariçizmeliSariçizmeli1 ay önce
  Liselerde cinsellik son raddesine kadar ama en sonraddesine kadar yaşanıyor kimsede gikini cikartmiyor çikartamiyor zaten biri bir sey dese adi yobaz gerici olur kimsede arkasinda durmazama lise cagindaki iki genç evlenince erkek tecavüzcü oluyor o kadar bozuk bi duzende yasiyoruz ki arkadaslar o kadar bozuk ki simdi biz iktidariz diyorsunuz dimi nah iktidariz
 • Gurkan kGurkan k1 ay önce
  Hoca efendi..bu ülkeyi kim yönetiyor anlamış değilim .eğer ak parti bu sapkın kanunları degistirmezse Allah bir gün referansini iptal eder birdaha kendine oy verecek bir kitle bulamaz.feminizm kötülüğü Batılı def etmezse kendi bilir onun yerine başka biri mutlaka geçer kimse alternatifsiz değil.çünkü sana oy veren kitle zaten eski düzenden rahatsız olduğu için verdi cikipta milletin ocağını söndür kadın erkek çatışması çıkar diye değil .bu ülke geçmişte aç kaldı ama ailesine sahip çıktı oysa şimdi hükümet adeta yıkmak için devletin bütün gücünü seferber ediyor çok yazık.
 • Sariçizmeli derya türke yaSariçizmeli derya türke ya1 ay önce
  Derya hanim siz bizi anlayamazsiniz siz sekülersinizbiz ne kadar düzgün yaşayamassakata hayatın merkezine dini koyariz sizin icin kenarda kosede olan bi husus dinen basitinden nafaka haramdir siz bizi nafakaya karsi olmakla elestiriyorsunuz bizde sizi anlayamayiz nasil bi müsluman haram olan bir seyi savunup kul hakki yemegi destekler? o yüzden sizin hayatiniz size bizimki bize
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Sonra Akp neden kaybetti büyük şehirleri deniyor, nedenler çok, böyle giderlerse tabanını da kaybedip genel seçimde tam hüsran yaşayacaklar, dost acı söyler!...
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Zina serbest yasasına karşı cıkmayacak her kişi ailenin çöküşünde vebali vardır.
 • DERYA TURKDERYA TURK1 ay önce
  yorumlari dehsetle ve ibretle okudum.kiz cocuklarinin okula gitmesini istemeyenler nafakaya kadina karsi olanlar kadina deger vermeyenler v.b gibi.yahu zaten afganistan arakan filistin somali cad nijer libya arabistan yemen tam anlattiginiz istediginiz gibi.birakin turkiyemizide insanlar okusun mutlu olsun calissin uretsin hayatta soz hakki olsun siz neden sikayet ediyorsunsuz
 • HIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETIHIRSLI KOKANALAR CUMHURIYETI1 ay önce
  ATATURKCU rumuzlu kardes,lutfen hem kendini hem de vatandasi kandirmaya calismayi birak artik.Musluman bir kisi Ataturkcu olamaz.Daha dogrusu sadece muslumanlik degil hic bir dine mensup olamaz.Ataturkculugun tek bir anlami ve onemi vardir o da ateizm dir.Ataturk bunu bizzat kendisi konusmalariyla ve yasami ile binlerce kez teyit etmistir,ama tiyatro sanatcisi gibi sen hala "Elhamdulillah muslumaniz"gibi yumurtlamalarla konusmaya girmeye israrla devam ediyorsun.Yoksa zeka da mi bir sey var?Yoksa gorev mi?Hangisi?Ikisi birden gibi gozukuyor.
 • antipaganantipagan1 ay önce
  Ulus devlet hikaye. Çok kültürlü imparatorluktan kriptoya yatmış çok kültürlü ulusal(!) devlete geçildi. İngiltere muzur andlaşmayı müslüman Türklerle yapamazdı. Türk müslüman görünümlü münafıkların yolunu açtı, şartlarını direkt/indierkt masada onlara dikta etti. O hipokratların toplandığı şemsiye yapı bugün chp olduğunu sağır sultan bile biliyor. Hdp'de bugün bir diğer kripto yapı.
 • HAKİKATHAKİKAT1 ay önce
  HAYDİ KIZLAR OKULA DEDİKÇE KIZLAR İŞE, ERKEKLERDE BOŞA ÇIKIYOR.DOĞURGANLIK YAŞI 25 TEN SONRA YOK DENECEK KADARDA AZALDIĞI İÇİN ÇOK ÇOCUĞU RÜYANIZDA GÖRÜRSÜNÜZ. TAM BİR AVRUPAGAVUR TAKTİĞİ
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Sayin yazar, günümüzde insanlar İslami ögrendi, basörtüsü takiyor kamu kurumlarinda Rahat giriyor.Cevrene bir bak islami Ne Hale getirdiler.Basini örtüyor kot pantalon giyiyor.Camiler bombos rüsvet talan soygun Aldi basini gidiyor.Insanlari allah ile aldatiyorlar.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Sayın yazar siz ne yazarsanız yazın iktidarın o yerlerde bezi yok, kulağını bu konulara tıkamış, Kamalistlerin değirmenine su taşımaya devam ediyor!
 • Hakikat Hakikat 1 ay önce
  Haydi kızlar okula diyen, zorunlu eğitimi insanlarımızın başına musallat eden ak part maalesef daha da azgın hale sokarak aileyi mahfetti. Birilerine yaranmak adına bizi bizimle vurdular. Sanki kızlar bu EĞİTİM sistemiyle ve ders içeriğiyle bir kemalat bulacak.Evet haydi kızlar okula diyerek erkekleri eğitimde ask peşinde koşan başıboş serserilere dönüştürdüler. Yazık Sonra çok çocuk olsun dedilerNAH olur.
 • HıdırHıdır1 ay önce
  BEKA aile yapısından geçer. BEKAMIZ için önce 6284 e müdahale edilmelidir.Bizim BEKA Sorunumuzu , Prof Gaston Jezzbizden daha önce görmüş.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
  Peki överek göklere çıkardığımız 17 yıldır iktidarda bulunan parti bu konuda ne yaptı? Hiç bir şey. Sadece şikayet etti.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  ÖNEMLİ VE İKTİDARIN GECİKMEDEN GÜNDEMİNE ALMASI GEREKEN BİR KONU.BU KONUDA DEVAM EDEN AİLE YIKIM PROJESİ GİBİ ÇALIŞAN İŞLEYİŞLERE SON VERİLMELİ..DİNİ VE MİLLİ BİLGİ BİRİKİMİMİZE DAYALI PROJELER,HİÇ BİR ANARŞİSTİN TEHDİTLERİNE ALDIRIŞ EDİLMEDEN, UYGULAMAYA KONULMALI.YAZILARINIZ GÜNCEL VE ÖNEMLİ.TARİHİN DERİNLİKLERİNDE GİZLENMEYE ÇALIŞILAN BİLGİLERİ PAYLAŞMANIZ ÇOK VERİMLİ OLUYOR.ELLERİNİZE SAĞLIK .ALLAH(CC)SAĞLIKLI HAYIRLI ÖMÜRLER NASİP ETSİN..
 • Mağdurum AbiMağdurum Abi1 ay önce
  Keşke Yunan Galip gelseydi. O zaman Lozan da olmazdı.
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Batı bize iğne deliğini gösteriyor, burdan geçerseniz sizi içimize almayı DÜŞÜNÜRÜZ diye. Bizi, bizim seçtiğimiz, sağcı solcu, islamcı yönetenler ne diyor, eyy millet incelin ki şu iğne deliğinden geçelim. Her türlü yasalarla inceltiyorlar, batının kapı eşiğinden ayrılmak YOK dedi reisimiz. Vah ki vah.
 • Aslan akbeyAslan akbey1 ay önce
  Hocam bırak bu işleri istanbul belediye başkanlığını alalım. Rusyaya da domatesi sattık mi bu iş tamamdır. 90larda komünist rusyaya tabiri caizse din satmayı düşünüyorduk şimdi yüksek kalitedeki petrolümüzü pardon domatesimizi satacağız inşallah. Işte bunu uaptigimizda herşey hallolalack . Reisimiz başımızda olsun yeter ki ötekiler önemli değil. Aile kültürümüz de neymiş öyle bisey yok. Sizi kandırmışlar hocam.
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Toplumda korunacak aile mi kaldı? Erkek kadın eşitliği, ekonomik özgürlük, bilmem ne adı altında koca evinde kadının çocukların oyuncağı haline getirildi. Sebep olanları ben Allah'a havale ediyorum. Allah aile reisliğini erkeğe vermişken, malesef erkek kadın oldu, kadın erkek oldu. Yazıklar olsun.
 • ATATURKCUATATURKCU1 ay önce
  TAMAM ELHAMDULLILAH MUSLUMANIZ AMA IYI BIR AILE ICIN ILLAKI MUSLUMAN OLMALI DEMEK BIRAZ GARIP GIBI.DUNYAYI GEZDIM MESELA MUSLUMAN OLMAYAN JAPON CIN KORELI HATTA SIBIRYADA RUS AILELER ABD DE KALABALIK HRISTIYAN AILELER AFRIKADAKI ILKEL KABILE TOPLULUKLARIDA IYI BIR AILE ORNEGI.ONLARDA AILEYE COK ONEM VERIYORLARBUDIST .VIETNAMDA AILE TEMEL YAPI TASIDIR SONUCTA INSAN OLMAK ONEMLI IYI BIR BIREY IYI YETISMEK IYI EGITIM COK ONEMLI HANGI DINDEN OLURSA OLSUN.MESELA SENIN DEDIGIN GIBI OLSAYDI SURIYE VE IRAKTA AFGANUSTANDAKI ACILI IC SAVAS KAOS YASAYAN AILELER ORNEK GOSTERILIRDI
 • GolgeAdamGolgeAdam1 ay önce
  Bu nasil gizli antlasma ya Niyazinin eline bile dusmus
 • NihalNihal1 ay önce
  Tipik CHP li Aile... kokoş aile yapısı.Kokoşların çocukları din adına hiç ama hiç birşey bilmez.Solcuların çoğunun aile yapısı tamda böyledir.Avrupalıya özeniyorlar ama kusura bakmasınlarben ara sıra Taksime giitiğim vakit Kiliselerede uğrarım onların dini kıyafetleri olmadığı için anlayamıyoruz halbuki onlar kilisede ibadetlere ayinlere katılıyorlar içimden bunlara bak bizim Avrupa(Batı) kültürüne özenenlere bak! hiç camiye giderlermi? hiç ibadet ederler mi?
 • KocayusufKocayusuf1 ay önce
  Güneş balçıkla sıvanmaz... Gerçekler/Hakikatler, yalanlarla örtülemez...Yakın tarihimiz/Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılışı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu, "Müslüman-Türk" kimliğimiz açısından bakıldığında, "Balçıkla sıvama herzeleri" ile doludur. Merhum Ohrili Kemal Bey'in mektubunda belirttiği hususlar, Lozan Andlaşması'nın, Zafer mi, hezimet mi olduğunu, net bir şekilde ortaya koymaktadır!.. Muhterem Bahadıroğlu, Allah (c.c.), tarihi gerçekleri dile getirdiğiniz için, sizlerden razı olsun; ömrünüzü uzun, kaleminizi güçlü eylesin...
 • BilalBilal1 ay önce
  Tespiti iyi yapıyorsunuz da sonunda hep topu taca atıyorsunuz. İngilterede orada burada yapılan gizli anlaşmaları kim ülkemizde hayata geçiriyor? yöneticiler kim? bu münafık yöneticilere TAM DESTEK veren medya kim?
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Aile bakanlığı ve bakanları feminist grupların güdümünde .Yıkılmakta olan aile kavramının altına bir odunda onlar koyuyor.Arzuladıkları muhafazakar-dindar aynı zamanda erkek düşmanı feminist kadın tiplemesi oluşturmak.Kadına pozitif ayrımcılık sloganıyla aile reisi olan erkek çoktan eksi değere indi.Alın size sahipsiz bir aile
 • hasan hasan 1 ay önce
  Allah, Allah..!Bu devleti kim idâre ediyor..?!Biz müslüman Türkler ise o zaman bu, "ne hâl" dir (âile/kadın-erkek...)..?Yok, başkası ise, bilmek "hakkımız" dır..!Vesselâm...
 • Ömer ÇakırÖmer Çakır1 ay önce
  Bu yazıyı bence okurlarınla değilde yere göğe sığdıramadığın güçlerle oturup paylaşsan daha faydalı olmazmıy dı Yavuz Bey . Şahsi kanaatim bu yönde, çünkü bu kanunları halk değil , devleti idare edenler uygulamaya koyuyor.
 • Asım Asım 1 ay önce
  Çok yerinde tespitler Allah razı olsun selametle
 • Arslan UzunArslan Uzun1 ay önce
  Büyük tutkularla aşklarla bir yuva kuruyoruz. Sağolsun yasalarımızın sözümona kadınlara büyük hoşgörüsü sayesinde on yıllar sonra iki yabancı olarak hayatı bitiriyoruz. Tüm millete özellikle çocuklarımıza tiyatro oluyoruz. Değerler, itibarlarlar, hayaller ve beklentiler ayakaltı. Bilmiyorum kimi tebrik edeyim.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Yazmışsın ama Şu Erkekler nafaka zülmü hakkında bir sözün yok.Erkek hakları neden yok??Zülüm dört yanımızı sarmış durumda.24 yıldır nafaka ödemekteyim. Benim gibi bu zülüm altında binlerce erkek var.Aile yok oluyorsa bu Zülmün altında yatanlarınbir sebebi var.Akp kaybettiyse bu sorunu göz ardı etmesi var.

Günün Özeti