“Ülkücü(!)” Mansur Yavaş, o PKK yandaşıyla ne konuştu?

09 Haziran 2019 Pazar

Ankara’nın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği İngiltere ziyareti, mümtaz Türk basınında nedense pek yer bulmadı. Oysa söz konusu ziyaret bir hayli önemliydi.

Öyle, çünkü Yavaş, Birleşik Krallık temasları kapsamında üç kritik isimle görüşmüştü.

Bu isimlerden biri Barking Dagenham Belediye Başkanı Darren Rodwell, öbürü Londra İşçi Partisi Milletvekili Lyn Brown, bir diğeri de ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn idi.

Aslında ziyaretlerin ilk ikisinin sebebi belliydi.

Yavaş, Rodwell ile yeşil enerji konusunda bilgi paylaşımında bulunurken, Brown ile de sosyal politika projeleri hakkında fikir alışverişi gerçekleştirmişti. 

Peki ya Jeremy Corbyn ile olan görüşme?.. Sahi o görüşmenin amacı neydi? Yavaş ile Corbyn neler konuşmuş, hangi “ilginç” meseleleri masaya yatırmıştı?

Bakın, işte onu bilmiyoruz. Yavaş’ın Corbyn ziyareti tam bir sır olarak öylece duruyor.Diğer iki ziyaretin hangi amaçlarla yapıldığı kamuoyuna duyurulurken, Corbyn ile olan görüşmenin ayrıntısı hiçbir şekilde paylaşılmıyor.

Konuyla ilgili tek malumatımız, Mansur Yavaş’ın attığı “İngiltere ziyaretimde Jeremy Corbyn ile de tanışma ve görüşme fırsatı buldum” şeklindeki tweet’ten ibaret o kadar.

Şimdi siz kesin “Bu buluşmayı niye bu kadar kafaya taktınız ki” diyeceksiniz ama, bizce öyle düşünmeyin. Zira Jeremy Corbyn kafaya takılmayacak bir isim değil.

Baksanıza, adamın siyasi hayatı en başından bu yana hep Türkiye karşıtlığıyla geçmiş.

2015 yılında sürpriz bir şekilde ortaya çıkıp, “partiyi sosyalist kökenlerine döndürme” vaadiyle liderlik koltuğuna oturan bu eleman, en çok da PKK’ya verdiği destekle tanınıyor. 

Terör örgütü sempatizanlarının İngiltere’de yaptığı hemen her toplantıda o var. Zat-ı âlileri, PKK’yı meşrulaştırma çabası içerisinde olan lobi örgütleriyle de derin ilişkiler içerisinde.

Mesela, İngiltere’de faaliyet gösteren, PKK bağlantılı sözde “Kürdistan’da Barış” kampanya grubu... Öncelikli hedef olarak, “PKK’yı İngiltere’deki yasaklı terör örgütleri listesinden çıkarmayı” belirleyen bu sözde “Kürdistan’da Barış” grubunun patronu işte bu Jeremy Corbyn adlı zıpçıktı.

¥

Doğrusu, CHP’li Mansur Yavaş’ın İngiltere’ye kadar gidip görüştüğü, ama ne görüştüğünü bilmediğimiz Corbyn’in marifetleri(!) saymakla bitecek gibi değil.

Kürt halkına kendisini yönetme hakkının tanınması, yani özerklik verilmesi gerektiğini ifade edebilecek kadar küstah...

(Nasıl olacakmışsa) Öcalan’ın hapisten çıkması için çalışmalar yaptığını söyleyebilecek kadar alçak bir isim bu Corbyn.

Aslında fazla uzağa gitmeye de gerek yok.

Galler’de, üzerlerinde Apo fotoğrafları bulunan tişörtler giyen bir grup namussuzla görüşüp, teröristbaşı hakkında Türkiye’ye akıl vermeye kalkışmasının üzerinden yalnızca iki ay geçmiş Corbyn zibidisinin.

Sahi, ne çabuk unutuldu Corbyn’in yediği bu haltlar? Ne çabuk unutuldu da “muteber adam” muamelesi görüyor şimdi?

Söylesene “milliyetçi(!)” Mansur Bey!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil makamında bulunan kişinin Adolf Hitler’e benzetildiği bildiriye imza atan... 

Dört koldan kuşatma altına alınmaya çalışıldığımız bir vasatta gerçekleştirdiğimiz Afrin operasyonuna bile karşı çıkma cüretini gösteren...

Aklı sıra “cezaevlerinden serbest bırakılacaklar listesi” hazırlayıp iç işlerimize pis burnunu sokan domuzlardan “muteber adam” olur mu hiç?  

Cevap ver hele, olur mu?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MisafirMisafir1 ay önce
  Bu mansur belasınin bir proje adami olduğunu gormeyenlere ve de anlamayanlara yaziklar olsun sepet kafalilar diyorum.Siz boyle pembe bulutlarda geze durun,her sey guzelolacak yalanina sarilın ,memleket düsmanlara peşkeş çekiliyor uyuyun.Keferenin yaktıgi ateş sizide yakacak.kaçamayacaksiniz vatana ihanet edenlerle beraber olmanin hesabinı Allahada veremeyeceksiniz.Kahrolun.
 • MelihMelih1 ay önce
  Reis iniz Barzani ile ne konuştu ise mansur da onu konuşmuştur
 • AfaletAfalet1 ay önce
  Kimin pkk la bir olduğu belli öcalana avukatları gönderen belli istanbul belediye başkan adayının kürdistan deyip kürtçe konuşan belli yahu sen ne zirvaliyon sacmaliyon
 • Kemal ErsözKemal Ersöz1 ay önce
  Erdoğan da PYD'ye destek veren Trump ile görüşüyor. Hatta Erdoğan'ın kendisi de PYD'ye destek için sınırları Peşmergelere açmıştı.
 • KürşatKürşat1 ay önce
  mansur yavaş denen bu herif,hiç bir zaman ülkücü olmamıştır ve olamaz. Çünkü ülkücü namuslu olur,ülkücü haysiyyetli olur, ülkücü;vatan, Millet,Bayrak sevdalısı olur.Bu herif gibi chpkk lıların maşası,kullan at paça arası bezi olmaz. Ülkücü; fetö namussuzlarının aleti uşağı olmaz. Ülkücü;Namus şeref haysiyyet abidesidir.
 • ArslanArslan1 ay önce
  Bu arada yorumumu yayinlamayacaginizi biliyorum
 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Bu adam onceden ulkucu maskesi takmis chp zihniyetli birisiymis yerini buldu
 • Esmail Esmail 1 ay önce
  Bunlarin ulkuculukle alakalari yoktur ulkucu Adam davasina dusman olanlarla kol kola yurumez davasini Satan yarin vatani satar
 • ZIR CAHILZIR CAHIL1 ay önce
  Peki bu ulkucu Mansur Yavasinbu PKK li domuz Jeremy Corbyn den daha kaliteli bir insan oldugunu nereden cikardiniz sayin yazar?Bu domuzdan once o kendi gidip PKK(CHP) nin adayi olmadi mi ve bu mumtaz ve necip Turk milleti de onu secmedi mi? Yoksa ben ruya mi goruyorum sayin yazar? (Emperyalist kimlerin ayagini kaydirmadi ki Mansur dayanabilsin emperyaliste!)
 • VeliVeli1 ay önce
  Sn yazar ben yazlık bölgede çalışıyorum ve inanın afrin zeytindalı operasyonlarında bulunmuş komutan geliyor çay içmeye inanın tek kelime bize hissettirmiyor kullanmıyor bu durumu maşallah sizler bir güzel tatil yapıp vatan millet edebiyatı üstelik seçim olmasa o bile düşünülmez
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Yorumcular cahilliklerini pekistirmisler.Eyalet sistemini ak partinin danışmanları her yerde ifade ettiler bir tane yazı yazılmadı.!Bahçeli ilçe başkanını il başkanı seçsin yani diyarbakiri alan hep ilçelerde yönetsin dedi ses yok.Akit yorumcuları eyalet sistemini ak partilinin mi yoksa mansurun mu getirme yetkisi var.Mideyi bırakın aklinizi çalıştırın
 • AhmetAhmet1 ay önce
  yani Ankara bbb,nı Türkiye,yi satmış olabilir mi diyorsun.?o zaman hemen devletimiz müdahale etsin.sen soracağına onlar sorsun.
 • MkartalMkartal1 ay önce
  Yavaş saşırma
 • İZMİRLİİZMİRLİ1 ay önce
  Bazıları pek bir ecnebi hayranıdır bizde.Halbuki onlar bize daha fazla hayrandır..Bir müddet sonra herşey ortaya çıkar evellallah.selamlar
 • AliAli1 ay önce
  Kürt halkına kendisini yönetme hakkının tanınması, yani özerklik verilmesi gerektiğini ifade edebilecek kadar küstah...diyorsunBu klüstahlıksa, sen münafıksın, tam iman etmemişsin

Günün Özeti