Tanal bu DHKP/C’lileri nedenböylesine çok seviyor?

19 Mayıs 2019 Pazar

Hafta içinde kamuoyunun en çok tartıştığı konulardan biri de, terör örgütü DHKP/C ile bağlantılı iki kişinin TBMM’ye girmeye çalışırken yakalanmasıyla ilgili gelişmeler oldu. 

Herhalde pek çoğunuz takip etmiştir.

Aslında olay henüz sıcaklığını korurken medyada fazla bir ayrıntı yer almadı. Sadece biri kadın iki DHKP/C’linin, TBMM binasının ziyaretçi kabul bölümünde görevli personeli rehin almaya çalıştıkları sırada enselendiği belirtildi, bir de şahısların üstlerinde yapılan aramada bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulunduğu ifade edildi o kadar.

Sonradan öğrendik ki, bu iki DHKP/C’li, Meclis’e CHP İstanbul MilletvekiliMahmut Tanal ile randevularının olduğunu söyleyerek giriş yapmak istemiş.

Tabii ki bu detay ortaya çıkınca, pek çok yayın organı “TBMM’de eylem yapmak isteyen DHKP/C’lileri CHP’li Mahmut Tanal çağırmış” şeklinde haberler yapmaya başladı.

Olayın tam da merkezinde bulunan Mahmut Tanal ise yaşananların kendisiyle ilişkilendirilmesi çabalarına tepki göstererek, “Benimle görüşmek isteyen şahısların DHKP/C ile bağlantılı olduklarını bilmiyordum. Zaten ziyaretime gelenlerin herhangi bir suç kaydının olup olmadığını araştırma gibi bir mükellefiyetim de bulunmuyor. Bu, güvenlik görevlilerinin ve Meclis idaresinin işi” minvalinde bir açıklama yaptı.  

Doğrusu Tanal’ın söylediklerinde haklılık payı yok değil. Kuvvetle muhtemel, kendisi DHKP/C ile bağlantılı o iki kişiyi gerçekten de tanımıyordu. 

Fakat şöyle de bir durum var: Bu DHKP/C’liler, onca milletvekili varken, neden gidip de Mahmut Tanal’la görüşmek istedi? 

Herhalde bunun bir açıklaması olmalı. Tanal’a belli çevreler tarafından bu denli ilgi gösterilmesinin mantıklı bir gerekçesi bulunmalı.

Aslında bizce o gerekçe yalın bir şekilde ortada. 

Evet, pek çok DHKP/C’li Mahmut Tanal’ı kendisine oldukça yakın hissediyor. 

Zira Mahmut Tanal, bugüne kadarki eylem ve söylemleriyle DHKP/C’lilere hep cesaret veren bir isim oldu. 

Ne zaman başları sıkışsa, Tanal’ın DHKP/C’lilerin imdadına yetiştiğini görüyoruz.

3 Mart 2016 tarihinde İstanbul Bayrampaşa’da çevik kuvvet otobüsüne saldıran ve ardından saklandıkları apartmana düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen Çiğdem Yakşi ve Berna Yılmaz adlı DHKP/C üyesi teröristleri hatırlayın mesela.

Bu teröristlerden Berna Yılmaz’a geberip gidene kadar destek olan kimdi?

Söylesenize, Yılmaz, 2010 Mart’ında gözaltına alınırken ağlayıp sızlayan, Ekim 2011’de tahliye edildiğinde ise Çağlayan Adliyesi önüne giderek kutlama yapan Mahmut Tanal değil miydi?

Peki ya, 19 Mayıs 2016’da -hem de Anıtkabir yürüyüşü esnasında- DHKP/C’nin sözde marşını terennüm eden?..

Tabii ki o da Mahmut Tanal’dan başkası değildi.

Gelelim Mart 2017’ye...

O tarihte de Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı görevinin başındayken şehit eden teröristin anne ve babasına konserlerinde terör propagandası yaptırtan Grup Yorum üyeleri için adliyeye koştu Mahmut Tanal. Eylül 2017’de ise DHKP/C’nin birçok eyleminin beyin takımında yer alan ve bu yüzden yargılanan 16 sözde avukatın serbest bırakılması için kendisini paraladı.

Görüyorsunuz, hangi taşı kaldırsak, altından Mahmut Tanal çıkıyor.

İşin ilginç tarafı, tüm bu gerçeklere rağmen, işbu Tanal kalkıp “Benim Meclis’teki odamda DHKP/C’li terörist tarafından şehit edilen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın Türk bayraklı fotoğrafı var. Benim yargı şehidimiz Mehmet Selim Kiraz’ı katleden terör örgütünün mensuplarıyla buluşmam, görüşmem, hele ki bunun Meclis çatısı altında yapıldığı iddiası akla, mantığa sığmaz. Burada asıl hedef benim” diyebiliyor.

Şimdi siz söyleyin Allah aşkına!

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Bagiye Bagiye 26 gün önce
  Tanal denilen para için .. satar,kaldı ki adam soysuz zaten, katil amerika fonluyor bunu bu tanal denilen . çocuğuda Türkiye'nin kuyusunu kazıyor, allah belasını versin inşallah,elime bir geçirsem onun .. yeminle, o kada nefret ediyorum.
 • ereneren29 gün önce
  Ya akp den ya mhp den rehin alınacak kimdi asıl o konu araştırılmalı.
 • maveramavera1 ay önce
  Biz bu tanalgillerin ciğerini biliriz dokunulmazlıkların ardına saklanıp yapmadıkları hukuksuzluk kalmadı ama daha hala meclis çatısı altında faaliyetlerine devam ediyorlar.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Çünkü aynı mezhepten de ondan seviyor!
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  YALANDAN KİM ÖLMÜŞ? DEYİP İŞİ USULÜ DAİRESİNDE KAPATMAK EN GÜZELİ.ÖYLE DE YAPILMIŞ.ADAM MİLİTAN GİBİ HER EYLEMİN İÇİNDE OLMASINA RAĞMEN ,ŞİDDETLİ SEMPATİSİNE RAĞMEN ,İŞ BİRAZ KENDİSİNE DOKUNUNCA "MAĞDUR "EDEBİYATI YAPIYOR.ONLAR O NU O DA ONLARI ÇOK SEVİYOR.DÜNYADA DA AHİRETTE DE BİR OLSUNLAR..BİR GÜN HER ŞEY ORTAYA ÇIKAR.BAKALIMO ZAMAN NE DER?ELİNE SAĞLIK
 • EKOLL EKOLL 1 ay önce
  Milletvekili olması önemli değil.Bu adam polis ve savcılar tarafından sorgulansın. Eminim altından çok şey çıkacaktır. Hayatta hiç bir şey tesadüf değildir.
 • salihsalih1 ay önce
  Birileri el nusra yı sever ötekileri DHKP ci.. Allah cc bu millete acısın derim..
 • İZMİRLİİZMİRLİ1 ay önce
  Bunların ipliğini böyle pazara çıkarmanız isabetli olmuş.. Lütfen istim üzerinde durmaya devam edelim.. selâmlar
 • Çamaşırları pazara dökülenler:Çamaşırları pazara dökülenler:1 ay önce
  Binadan defedilince efelenip: "Biz bu bina gibi 10 tanesini yaparız, ne var ki lan!" demişlerdi. Şimdi ise ağızlarından çıkanı utanmadan yalayıp milletten sadaka dilenip bina parası istiyorlarmış! Fetva: 1969' dan beri yığınlarla saftirikten para sövüşleyip taa bugünlere kadar gelebilen bu ahlaksızlara kuruş vermek haramdır! Hesabını veremezsiniz bunun yevmü kıyamette bu İslam düşmanlarına! En az feto teşkilatı kadar pisliktirler bunlar; benden söylemesi.

Günün Özeti