“Oy”un içinde oyun var... İmamoğlu’nu cumhurbaşkanlığına hazırlıyorlar

07 Nisan 2019 Pazar

Ekrem İmamoğlu, şu sıralar bir kısım medyanın gözdesi konumunda.

Hakkında her türlü güzelleme yapılıyor. Yıkanıyor, yağlanıyor, üstüne bir de cilalanıyor.

Muhakkak sizin de dikkatinizi çekmiş olmalı; bu pohpohlamalar özellikle Batı medyasında yoğunluk kazanmış vaziyette. 

Herhalde bu bir tesadüf değil. Öyle gözüküyor ki, bütün bu çalışmalar uygulamaya sokulmak istenen planın bir parçası. 

Evet, ortada bir “plan” var.

Kendi ülkelerinde “Zarfların yapıştırıcı kalitesi iyi değildi” diyerek seçimleri tekrarlatan, ama iş Türkiye’ye gelince, oyların yeniden sayılmasına bile veryansın eden güçlerin planı bu. 

Görüyorsunuz, bu güçler, şimdilerde “Normal bir demokraside seçim sonuçlarına itiraz etmek doğaldır, fakat Türkiye’de itiraz edilmesi, keyif kaçırıcı bir durumdur” herzelerini peşi sıra yumurtluyorlar.

2000 yılındaki başkanlık seçimlerinde oyları tam 4 defa sayanlar, bizde kesinleşmiş bir sonuç olmamasına rağmen, “meşru sonuçların kabul edilmesi”yönünde durmaksızın parmak sallıyorlar.

Şu hukuki süreç hele bir tamamlansın, akabinde ilan edilen “meşru sonuçlar” elbette ki herkes tarafından kabul edilecektir. 

Şimdi siz niye panik yapıyorsunuz ki? Nedir bu aceleniz? Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanı olması için neden bu denli sabırsızlanıyorsunuz?

Aslında neden sabırsızlandıkları çok belli. İngiliz The Guardian gazetesinin “İstanbullular siyasetin yükselen yıldızı Ekrem İmamoğlu’nu sahiplendi” başlıklı haberi her şeyi yeterince gözler önüne seriyor zaten. 

Lamı-cimi yok, İmamoğlu, Türkiye için hiçbir zaman hayırlı rüya görmeyen ve bundan sonra da görmeyecek olan Batılılar tarafından “siyasetin yükselen yıldızı”gibi gösterilerek parlatılmaya çalışılıyor.  

Açık ve net… Adamlar doğrudan doğruya “İmamoğlu’nun CHP’nin başına geçip sonra da bu ülkenin cumhurbaşkanı olduğunu görüyoruz” diyorlar. 

İfadeye dikkat buyurun: “Umuyoruz” değil, “görüyoruz”. 

Doğrusu, sırf bu cümle bile İmamoğlu’nun bir “proje” olduğu gerçeğini ortaya koymaktadır. Daha önce Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce birtakım odaklar tarafından nasıl piyasaya sürülmek istenmişse, İmamoğlu da işte öyle ön plana çıkartılmaya çalışılmaktadır. BBC muhabirinin Ekrem İmamoğlu ile yaptığı röportajda yer alan “Türkiye’nin sonraki Cumhurbaşkanı siz misiniz?” şeklindeki “adrese teslim” soru da bunun bir kanıtıdır.

Yani?

Yanisi şu: Ekrem İmamoğlu’nun oturtulmak istendiği koltuk, pek çoklarının zannettiği gibi öyle belediye başkanlığı koltuğu falan değildir.

¥

Yazdıklarımızı sakın milli iradeye saygısızlık olarak algılamayın. Biz kesinlikle ve kesinlikle İmamoğlu’na oy veren vatandaşlarımızın tercihlerini sorgulamıyoruz. Sorguladığımız, İmamoğlu’nun “aldığı oylar” değil, onu bugünlerde yere-göğe koyamayanlara “verdiği sözler”dir.

Evet, İmamoğlu, kimlere hangi sözleri vermiştir ki bugün bu denli korunup kollanmaktadır? İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için adı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kulağına üfürülen Ekrem Bey kimlere ne vaatlerde bulunmuştur ki, bugün Batı dünyası tarafından böylesine destek görmektedir?    

¥

Şu çok bariz: Batı ittifakı, ne yapıp edip Erdoğan’ı devirmek istiyor. Bir punduna getirip onu alaşağı etmeye çalışıyor. 

Bunun için, meşru/gayri meşru her türlü enstrümanı kullanıyorlar. 31 Mart’taki sonuçları tepe tepe kullanacaklarından da hiç şüpheniz olmasın.  

“Sultan zor durumda”, “Erdoğan için sonun başlangıcı mı?” gibi algı oluşturmaya matuf söylemlerle İmamoğlu güzellemelerini yan yana koyduğumuzda, herhalde ne demek istediğimiz daha net anlaşılacaktır.

“Oy”un içinde oyunla karşı karşıyayız.

Aman dikkat!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Murtaza Murtaza 2 ay önce
  Gerçekten çok utanılacak haliniz var reis bu ülkede işsizliğin % 14 den düşürdüler dış güçler karşı geldi bunların hepsi sizin gibi A Haber ertan tan gibi trollerin eseri ülkeyi yönetemez duruma getir hala reisi bu tutımunuzla aşağı çekiyorsunuz reisde bir zamanlar batının yere göğe sığdıramadığı bir projeydi o zaman
 • ErcanErcan2 ay önce
  Olabilir, en azından diploma sahibi.
 • trmtrm2 ay önce
  erkman yilanov , katekullipalyaço işlerini iyi anlar. Tırnakçılık Çenccilik Goygoy Aşırma Elçabukluğu AlpapazıVerkızıKasabkediKatilamerikahoror.chp adayı Erkmen Yılanoğlu açığa uzanacak.
 • trKtrK2 ay önce
  erkman yılanoğlu, sevimli palyaço kıyafeti giymiş katliamcıdır. üstelik imam değil,imamınoğlu hiç değil. sonradan alınmış bir operasyon ismidir.
 • ORTADOĞUDA KARTLAR YENİDEN DAĞITILIYORORTADOĞUDA KARTLAR YENİDEN DAĞITILIYOR2 ay önce
  Gizemli oyunlar, entrikalar ,bozulacak projeler, ortadoğuda dağıtan kartlar, mason lobileri vallahi bıktık bu zırvalardan.
 • Ekremim ..oğluEkremim ..oğlu2 ay önce
  Ekrem anıtkabire atasına gider, "bak kim geldi atam" der. Biliyorsunuz ata kendini ziyerete gelenlere hemen doğrulur ya hep, yine öyle yapar ve yanıtlar Ekrem' i; "st.ir lan, bi kere senin soyadın benden değil" diye.., bu sefer Ekrem" o çakma paşam, ay, takma, kandırık atıyom ben müslümanlara, ben esas 'müdafaa' yım" der. Paşa da; "e, iyi hadi git o zaman belge getir bana" der, ve böylelikle sayımlar yenilenir; böyle işte..
 • kLakLa2 ay önce
  1ay önce, Erkmen Yılanoğlu nu kimse tanımıyordu.Bu kişi imam değil, oğlu hiç değildir. Rodos adası yılanlarından galiba. Tanımıyoruz.
 • Sadi Güven; bana güvenSadi Güven; bana güven2 ay önce
  Hadi yürü kardeşim; say, anca sayarsın..
 • AbdülkadirAbdülkadir2 ay önce
  Zarfların yapıştırıcıları maalesef iyi değil.Ben bile bir türlü yapıştıramadım. Zarflar her seçimde böyle yapıştırıcısı pek iyi çıkmıyor. Evet ekrem imamoğlu kuvvetle muhtemel chp nin başına geçebilir. Zaten kılıçdaroğluna yol gözüktü.Eğer ekrem istanbul belediye başkanı olmazsa chp genel başkanı olacak ve önümüzdeki CB na da millet ittifakının adayı olacaktır.
 • bu nassı seçim, bu nassı sayım, bu nassı soyum?bu nassı seçim, bu nassı sayım, bu nassı soyum?2 ay önce
  48 ay boyunca yatarak maaş alan, 49 uncu ay kış uykusundan uyanıp 'nerde kalmıştık?' diyen YSK ne işe yarar bileniniz var mı?
 • trNtrN2 ay önce
  ZARFLARKAPANMIYORDU Kİ.YAPIŞTIRICILIDEĞİL,HEPSİ AÇIKTI.SEÇİM İN KİLİT HİLESİ BU OLABİLİR. ÖNCEDEN AYARLANMIŞ ZARFLAR :SANDIKTAKİTÜM ZARFLARLA DEĞİŞTİRİLMİŞ OLABİLİR. İHTİMAL
 • Celil ysğmuroğluCelil ysğmuroğlu2 ay önce
  Bu adam kesinlikle bir projedir bunun gözü belediye başkanlığı sonradan Cumhurbaşksnlığı sakın olamaz demeyin çünkü bunun arkasında...Fosilleşmiş CHP..HDP..İP kırıntıları.Sp.krıntıları..Fetö..FRILDSK AP.li..TÜSİAD işadamları.STK.ları.KRİPTO,YAHUDİ VE ERMENİLER.KEDİNİ BİLMEYEN DİN ADAMLARI,,Dışarıdan Lojıstik yapan kuruluşlar..CİA..MOSSAD..M16..ve Almanya..Bu hainler bizler yaşadığımız müddetçe var olacaktır çünkü bunların gözü her zaman bizim topraklarda bunu Milletimiz iyi anlaması gerek..bu hainler ve içerideki iş birlikçiler hiç bir zaman yılmayacaklardır..bunu böyle bilelim,,ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN YARABBİM..Vesselam..
 • tuzcutuzcu2 ay önce
  Farenin fındıkla oynadığı gibi sizinle oynuyorlar demeyin bize....Derseniz öyle ise siz de Onlarla da oynayın bakalım denir....Siz niye üst akıl değilsiniz? Sizin aklınız sadece ülke içinde mi çalışıyor? denir....Aptal değiliz...Yeter artık....Batının kimi yağladığından bana ne? Sistem bu ve sistem içinde oynanan oyunda kaybeden var kazanan da....Batı sadece beni yağlasın O'nu yağlamasın şeklinde bir üst akıl olmaz.....Siz bu akla kışşşt deyin.....
 • İsmi Fuzuli' yeİsmi Fuzuli' ye2 ay önce
  Lan oğlum biz muho odun' bekliyorduk, o olacaadı cb, nerden çıktı şimdi bu zübük?
 • Şeker imamŞeker imam2 ay önce
  Bitmeyen süreç yoktur kardeşim sakin ol sinirlerine hakim ol millet aç anlayışlı ol işsizler eve ekmek götüremiyor senin tuzun kuruysa bilemem.
 • OmerOmer2 ay önce
  Bunda ne sakınca var? Sn Erdoğan zembille mi inip cb.oldu? Halk seçer başkan olur. Halk seçmez eski bir siyasetçi olur.
 • mevhibe inalmevhibe inal2 ay önce
  Acaba?!YoksaPontus prensleri daha mı uygun aday?!Tek Adam Başkanlık-Eyalet Sistemini Masonlar kurdu, Seçilen Başkanların çoğu mason. Emsal Abede.Tek Adam Sistemi ileride başımıza iş açacak!Tek yetkili isterse ülkenin dinini bile değiştirebilir!
 • fahrettin demirtaş trabzonfahrettin demirtaş trabzon2 ay önce
  akp istanbul ve ankara eyt onaylamadi tayip erdogan diyorki eytliler 60 yaşinakadar calisin kendisi kac yasina kadar calismiki bizim hakimizi yiyorsun sonra diyorsunki bunun siyasi ayagi aciktir bu ne oluyor zorda kalirsam eyt onaylarim böyle birsey yok tayip bey ya onayla yada onaylama
 • MardinliMardinli2 ay önce
  Sayın rasim bey hele bu küfür güçlerin türkiye ye karşı birleşmeleri ilk önce istanbulu almak sonra diyer hedeflere yürümek.Millet on yedi senedir akparti ve onun genel başkanına sahip çıktı devamlı her secimde birinci çıkardı.Ama maalesef bu akparti nin yetkilileri halkın isteğine fazla kulak asmıyor hak etmedikleri insanlar iş başına getiriyor.Devletin kurumları eski kanunlara göre yapılıyor mesele milli eğitim devlet için en önemli olan bakanliktir eğitim öğretim berbattır çünkü karma eğitimi okul kitaplarda dinsizlik her türlü eksiklikler mevcuttur bu okullarda okuyan genç ne devlete ne millete nede ailesine bir yararı dokunur işte türkiyenin durumu ordadır gençlik ölüyor aile parçalanıyor sonra kalkacaksınız milletten şikayet edeceksiniz ilk önce reis kendini ve etrafindekini ıslah etsin sonra bütün parti kurumları hainlerden temizlesin.Durum değişecek bu durumla çok yerler kayıp edecek akparti.
 • KemalKemal2 ay önce
  Vallahide billahide yakışır. Hem diplomalı, hem müslüman hem de Laik. Türkiye fabrika ayarlarına geri döner, millet karpuz gibi ikiye ayrılmaz.
 • Rıfat Rıfat 2 ay önce
  Sayın yazar evet oyun içinde oyun var da Akp nin hiç mi suçu yok? Bu kaybın büyük sebebi Erdoğan 'ın müslümanlara sırtını dönüp Kamalistlere kucak açmasıdır, yapılması gereken başta Milli Eğitim olmak reformlar yapılmamıştır, bu seçmenin kendisine bir uyarısıdır, sanki 17 yıldır ülkeyi Chp zihniyeti yönetiyor gibidir!
 • eleştirieleştiri2 ay önce
  Sayın yazar,oyları veren halk, tercih eden halk, kimin başkan olacağına karar veren halk ama siz yok proje, yok batı destekliyor, yok cumhurbaşkanlığına hazırlanıyor diye ithamlarda bulunuyorsunuz. Oyumukendi hür irademle kullandım. Ülkem için en iyisini düşünerek verdim. Oy verirken benim ve bu ülkenin değeri olan insanlarımızın zekasınısiz küçümseyemezsiniz.
 • KocasolakKocasolak2 ay önce
  Aynen doğru, batı adamını buldu. Biz, ne yapabiliriz? Evet, İslami görünüp islam adına HİÇ BİR ŞEY yapma maktan vaz geçebiliriz. Sahi ak partimiz müslümanlara özgürlüklerini ne zaman verecek? Hastahanelerimizde TESETTÜRE uymayan personele ne gibi bir YAPTIRIM uygulayacak? Kadın içerde kan veriyor kapı açık, millet kapıya abanmış bakıyor, KAPIYI KAPATIRMISINIZ deyince, sinirlenen personele ne yapıyor? İstanbulda pembe otobüsler ne oldu? Ak parti müslümanın SADECE oy unu alacak kadar söylem yapınca, chp niye yapmasın ki? Ak partimiz içindeki fettuşileri kodese tıkmaz ise chp ip içindekini tıktırırlar mı? Hiç mi HAİN fetö yoktu partilerin yönetiminde? Vallahi görünen köy kılavuz istemez. Reisim iyi düşün, eğer müslümanların özgürlükleri adına yapman gerekenleri, sırf batı ve içimizdeki uzantıları laikçiler KUDURUYOR diye yapmazsan, kaybederiz. Darbeden sonra laikçi, kemalist kesime YASLANDIK gibi bir durum var, bundan VAZGEÇİLMELİ. Darbeye biz direndik, onlar alkış tuttu, çünkü fetönün de aynı HAÇLI lardan beslendiğini biliyorlardı. Biz dinimizi özgürce yaşayamıyoruz.
 • Ahmet ÖzAhmet Öz2 ay önce
  ''Oy''un içinde oyunla kayşı karşıyayız,sözünüz,adeta taşı gediğine koyuvermiş.Dediğinize aynen katılıyorum.''Tamamen duygusal'' sözünü Cem Yılmaz kullanmaya başladığından beridir,bakış açılarımızı izah ederken,istemeyerek de olsa,olaylara Cem Yılmaz bakışı ile bakmaya başladık.O kadar gürültü,niçin başka illerimizde yok da,İstanbul seçimlerinde kıyametler kopuyor?Cem Yılmaz'ı haklı çıkarmadık mı?Hayallerinizi süsleyen binanın temellerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin imkanlarından yararlanma üzerine inşa ederseniz,birileri sizi bu hayal aleminden uyandıracaktır.Yanlışlık,tam da burada.Devlet'in şefkat ve merhameti,vakıf,dernek,cemaat ve sair oluşumlara havale edilmemeliydi.Şeffaf olunmalıydı.Gelir gider hesaplarındaki şeffaflık,sen dürüst isen,sana fayda olarak geri dönerdi.Yunus Emre safiyeti,Hz.Ömer adaleti,kamunun sığınağıdır.Yönetim erki,bu sığınağı,halkından esirgememeli.Torba yasalar,şeffaflık korkusunun eseridir.İktidar sözcülerinin ya da iktidar cenahından olup da söz söyleyenlerin,bu seçim sonuçlarına dair söylediklerine bir bakınız.Sürekli muhalefeti suçlama odaklı.Kimseler,iktidar,niçin bıçak sırtı oy aldı,diye soramıyor.Bıçak sırtı alınan oyların sebeplerini idrak etmek istemiyorlar.Zira,İktidar elitlerinin,İsmat sıfatı olduğunu düşünüyorlar.Önce düşünce yapısını,doğru düşünce ile düzeltmek gerek.Yunus Emre safiyetine,Hz.Ömer adaletine dönebilmiş olsak,bu hengame ve gürültü olur muydu?Saygılarımla.
 • ismime luzum yokismime luzum yok2 ay önce
  yasakmi ekrem imamoglucumhurbaskani adayi olamazmi olur tabi demokrasi böyle birsey
 • fatihlerin torun oğlan kemal:fatihlerin torun oğlan kemal:2 ay önce
  İşler çok kızıştı; sanırım kitapsız gavur chp, Tayyib Bey' den önce davranıp Ayasofya' yı açacak. İşler oturunca gidip yine müze yapar nasıl olsa!
 • SofuoğluSofuoğlu2 ay önce
  BU OYUN:ABD,AB,İSRAEL de,CIA,MOSSAD,M16,BND masalarında yıllar, aylar önce enine, boyuna tartışılıp kararlaştırılmıştır.Batı, yaptıkları haksızlıkları yüzlerine vuran,Birleşmiş Milletler merkezinde "Dünya beş'ten büyüktür" diyen bir ERDOĞAN'dan kurtulmanın planını çoktan yapmış, 31 Mart 2019 tarihinde uygulamaya koymuştur.Karar gereği:Ekrem İMAMOĞLU İstanbul Belediye Başkanı olacak, görevinin sonunda CHP'nin başına geçecek ve 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekrem İMAMOĞLU'nun TÜRKİYE'nin Cumhurbaşkanı olacak.Hedef bu.Birinci tezgahları meydanda.İkincisine de daha yıllar var, kim öle, kim kala
 • ayşe gülayşe gül2 ay önce
  imamınoğlu yıldız falan değil . henüz onun hiç bir konuda fikirlerini bilmiyoruz. o sadece benzemezlerin ve intikamcıların adayı idi o kadar. biz de yıldız çok, çok şükür.
 • Gancilobodamo 1461Gancilobodamo 14612 ay önce
  Selam Rasim bey bu soruları İmamoğlunu chpnin kulağına fısıldayan kan emici (tüsiad)lere sormak lazım.iktidarın her açıdan çok büyük hataları var.iğneyi kendimize bağırmasını da bilmek zorundayız.Başımıza gelenler kendi amelimizin karşılığından başka birşey değildir.Allah'a emanet olun.
 • OkurOkur2 ay önce
  Benmi yağlayıppullayom kim yapıyor acaba
 • Et4us66hchi4yEt4us66hchi4y2 ay önce
  Mehdi as degil belki baska bir kavram vardir ,Mehdiden evvel.Suphesi duyumu vardir.Bizim goremeyecegimiz yerden gozetliyorlatdir.Bir cenk zuhur edecekse dava zuhur edecekse,bunu evrensel degil kucuk caoli sag sol meselesine donusturmek istiyordur.Senin oeygamberinde ulus ve din odakli yerel dava adamiydi dercesine.Suya sabuna dokunmadan iti ite kirdirircasina (benzetmesi uygunsa).Yani sen ve Allahin benle degil benim erlerimle harbetsin...Onlar Allahla ugrasamazlar,Allahin işine kimsenin akli ermezBirinin akli otekinden misli misli fazla ersede erdirdigi kadar erer muminin akli.Tamca olmaz. Onlar kotuluk ediyorum derken iyilik ederler farkinda olmadan ama niyetleri niyetlerinin urunu çabalari bize iyilik olurken onlarin maglubyeti olur.Olabilir.
 • Aybars kutcagAybars kutcag2 ay önce
  Selaminalekum iyi geceler Yazi basliginiz dogru olabailir yuksek olasilikla.Son 20 /30 yildir u.s.a nin ve ardindaki gucun dusmani Rusya degil Islam alemi.Gucluler yeregoge sigmaz(tabiri caizse) dusmansiz kalinca dusmman arar.Kendini kirbaclayip dirayetini artiracak bir muhalefet.2001 kerde biride bu duyguyu yaşamis ferdi cercevede.Yoksa kendi icat eder uretir.Ne kadar ilginc ,bir fert koca bir dunya gucunun siyasetini siyasi ruhunu işleyisini tek kisilik bunyede yaşayacak hissedecek.Abartili?2003 ten beri daha evvelinden beri Mehdi yi ariyormuş.Mehdi konusunda derin bilgim yok.Var mi yok mu soylenti mi?Meçhul...You tubelerde cogaldi bu yaygara...Kimi Istanbulda kimi Iranda kimi Arabelinde diyor kimi Turkiyede.Belki sobe oynuyordur kuredel guç...Devamen
 • HaticeHatice2 ay önce
  Evet oyun icinde oyunun buyugu var iste bu oyunun icinde olmak isteyen ama sonuclarinin yasadigi ulkeye verecegi zarari goremiyecek kadar kibirli vede cahil kural tanimayan cig bir kisilik var karsimizda bu kisi gulenin evlerinde yetismis her karadenizlinin yaptigi gibi kuran kurslarina da gonderilmis ama onu kendi cikari icin kullanacak kadar cahil birisi secimde saibe var bu saibede bilincli olarak dis istihbarat destekli bir secim ve halen aramizda yasayan kripto gulencilerin destekledigi bir kisi ayrica beylikduzu gulenin yuvasi arastirin bulursunuz bu is ordan tezgahlandi kk ya talimat verildi o chp den bb b adayi yapildi tezgah icinde tezgah var insallah bunlar tek tek cikacaktirhic bir gizli plan uzun sure sakli kalamaz
 • GerçekGerçek2 ay önce
  Fg nin bir versiyonu önce namaz sonra ölüm kısacası bu ayık olun ey müslüman lar. Bir zamanlar Demirel de böyle başlamıştı sonunda senfonide karar kıldı. Çoğu ehil yazarların dediği eğitim müfredatı değişmeli hemen . Bu sistem de hep batıcı çıkar .yıkım olur bize.
 • Bahtiyar Bahtiyar 2 ay önce
  Ya yazar niye büyüttün ki olayı ak partinin oyu ve desteği ülke genelinde aynı.sen hizmetlerine devam et milli iradeye yaslan .kim hangi planı yaparsa yapsın ,neyden çekiniyoruz ki.Şu gök kubbede baki olan O.Kork ondan,korkmazsın ondan bundan

Günün Özeti