Mustafa Desticihaklı... AK Parti’ye tuzak kuruluyor

23 Mayıs 2019 Perşembe

Malum, Büyük Birlik Partisi, AK Parti ile MHP’nin de dahil olduğu Cumhur İttifakı’nın ortaklarından. 

31 Mart’taki yerel seçimlerde pek çok yerde kendi adaylarını çıkarmayarak ittifaka destek verdiler. Devletin bekası, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali söz konusu olduğunda destek vermeye devam edeceklerini de her fırsatta dile getirdiler.

Fakat BBP’nin ittifakın içinde yer alması, birtakım yanlışlara karşı ses çıkarmayacağı anlamına gelmiyor.

Zaten görüldüğü gibi, bazı hususlarda AK Parti ve MHP’ye çatır çatır muhalefet yapıyorlar. 

Doğrusu iyi de yapıyorlar.

Son çıkışları da bizce bir hayli yerindeydi.

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine yönelik yasağın kaldırılmasına açık yüreklilikle gösterdikleri tepkiden bahsediyoruz.

Baksanıza, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Apo’nun avukatlarıyla görüşmesinin Kandil’le ve HDP ile görüşüp bilgi alışverişi yapması ve buraları içeriden yönetmesi anlamına geleceğini hiç çekinmeden söylüyor.

HDP’lilerin, “23 Haziran” sopasını gösterip hükümete birtakım adımlar attırmak istemesinin tam anlamıyla bir “tuzak” olduğunu dile getiriyor.

Sayın Destici’nin tespitleri gerçekten de çok yerinde. Dolayısıyla hepsinin altına hiç düşünmeden imzamızı atarız.

Belki farkında değiller ama, İstanbul seçimleri öncesinde AK Parti’ye hakikaten bir tuzak kurulmaya çalışılıyor. AK Parti, tarihi seçim öncesinde tarihi bir hata yapmaya zorlanıyor.

Bu tür kritik eşiklerde atılacak adımların ne getirip ne götüreceğini iyi hesap etmek çok önemlidir. İşte bu yüzden AK Parti, çözüm sürecini yeniden başlatma anlamına gelebilecek tehlikeli adımlardan özenli bir şekilde kaçınmalıdır. 

Bizden uyarması.

¥

İLLET GİBİ YAPIŞTINIZ... BIRAKIN

ARTIK ŞU MİLLETİN YAKASINI!

Daha önce de dile getirdik. Geçtiğimiz yıl içerisinde “Türk Sanayici ve İşadamları Derneği” olan isimlerini “Türk Sanayici ve İşinsanları Derneği” olarak değiştirdiklerinde, “TÜSİAD’ın isim değişikliğine değil, acilen bir zihniyet değişikliğine ihtiyacı var” dedik.

Yanılmadığımızı şu son yaşananlar açık bir şekilde gösteriyor. 

Evet, yine buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan bir skandalla gündemdeler.

Kuruluş tarihi olan 1971’den bu yana mezkur huyları hiç değişmedi. TÜSİAD, bildirisinde yer alan Türkiye’yi ekonomik olarak kalkındıracak icraatlara imza atmak yerine sürekli siyasi çıkışlarla gündeme geldi.

Koca koca(!) “iş insanları”nın başka işi-gücü yok.

Dün gazetelere verdikleri çarşaf çarşaf ilanlarla hükümet düşürüyorlardı, bugün de ısrarla aynı işlerin peşinden koşuyorlar.

İsimlerinde güya “Türk” ibaresi var, lakin “Türklük”le de “Türkiye” ile de uzaktan yakından bir alakaları bulunmuyor.

Görüyorsunuz, ne zaman Türkiye’nin meselelerini çözmeye çalışan bir hükümet işbaşına gelse, anında onun karşısına dikiliveriyorlar.

Demokrasi karneleri kırıklarla dolu.

Darbe destekçiliği bunlarda... Vesayet rejimine gönüllü payandalık desen, yine bunlarda.

Söylesenize, yarım asra yaklaşan serüvenlerinde, bir Allah’ın günü olsun demokrasiden yana tavır takındıklarını gördünüz mü bu kodamanların?

Hangi taşı kaldırsak, altından çıkıyorlar.

Kâh 12 Eylül darbesine alkış tutuyorlar, kâh 28 Şubat 1997’deki “post modern” darbede çok önemli bir rol üstlenerek Refahyol Hükümeti’nin düşürülmesinde aktif görev icra ediyorlar. 

27 Nisan e-muhtırasında, Gezi kalkışmasında, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki ülkeyi içeriden çökertme operasyonlarında... hep bunlar var. Devlet ve millet düşmanlarının yanında saf tutmayı adeta alışkanlık haline getirmişler.

“Gönüllü bir iş dünyası kuruluşu” olduklarını iddia ediyorlar, fakat daha ziyade Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen bir kısım güçlerin “gönüllü tetikçiliği”ni yapıyorlar.

12 Eylül darbesinin ardından önce kapatılmaları, ama daha sonra “ABD’de lobi faaliyetlerinde bulunacakları” gerekçesiyle tekrar açılıp, “12 Eylül cunta yönetiminin icazet verdiği ilk dernek” olarak tarihe geçmeleri, birilerinin tetikçisi olduklarının en büyük kanıtı zaten.

Ülkemize yönelik dış baskı ne zaman artsa, emperyalistlerle senkronize bir şekilde seslerini yükseltmeleri, maşa olarak kullanıldıklarının en bariz delili...

Ne diyelim, temennimiz bir illet gibi yapıştıkları şu milletin yakasını bir an önce bırakmaları. Öyle gözüküyor ki ülke ancak o zaman rahat bir nefes alacak. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MuratMurat16 gün önce
  Ne partisi ne desteği ne lideri ne ne muhalefeti. Ne çabuk unuttunuz 15 Temmuz’a kadar nerede olduğunu.
 • ErolErol1 ay önce
  Sayın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici neyfendiye sen kimsin diyen kibirli zat. Ya sen kimsin.? Biz BBP li Alperenlerin vatan millet bayrak devlet ve din uğrunda feda olacaklarını biliyoruz. Sizde öğrenseniz iyi olur.
 • KamilKamil1 ay önce
  Huhhaaa bol abi huhaaa yaz abi yaz kumpas kuruyolar huhhaa ,,ak parti zamani butun iyi degerler pariden kovuldu partiye her turtlu hakareti yapanlar partiye alindi birak yetkilendi ve ortaya bi akp parti rejimi cikti ve kindas bi kesim bankamatikcvi trooler ,,nerde o babacan gul zamani ak oarti dunya gipta ettigi nerde simdfi akp parisi akp lilerin bile yaka silktigi huhaahuhaa emeklisinin ikramiyesine bile zam yapmam diyo akp parti rejini herkes bol keseden ohhhh basnkamatik trol tarik dernek suriyeli kackinlar TC vatandasi emekliye su yok hakki hic yok huhhaahuhaa tuzakmis huhhaaak partimi kaldi ,,babacan gelecek huzur gelecek huhhaaaa saadet partisi kapi gibi tarih yazan efsane bir taban
 • kuntakintekuntakinte1 ay önce
  ak parti öncelikle 28 şubat mağdurları 25 yıldır cezaevinde çürüyor bunları serbest bırakmadıkça vebal altındadır vesselam yahu mazlumları içeri atan zihniyet suçlu bulundu bu ne menem iş ki bu adamların uyduruk iddianameleri ile cezaevvindeki masumlar tutulur Ak parti ve sayın Başkanım bu vebal kimseyi iflah etmez nedir bunları affetmenize engel sebep söyleyinaçıklayın vallahi billahi rahatsızız siz afetmezseniz bunları kim af edecek zalimleri dışarıda mazlumları içeride yeter artık deyin salın bu mazlumları irrite oluyoruz sizi de anlamıyoruz bazen hani kimseden korkmazsınız peki bu bekleme niye verin cevabı hadi çıkarın bu insanları çıkarın çıkarın çıkarın ahımızı almayın iflah olmazsıenızben kimmiyim vatandaş rıza
 • Hikmet YılmazHikmet Yılmaz1 ay önce
  . Başkan Muhsin'in ailesine o zatı sor ve öğren. Bir Ada'mda şans olacak başka lafa lüzum yok. Ülkücü mücadele etsin kaymağını bunlar yesin. Biride Kültür Bakanı oldu ya !... Vah ülkücü şehitlerime vah ki vah !..
 • DAĞDAŞDAĞDAŞ1 ay önce
  Sayın yazar kim tuzak kuruyor AK Parti’ye? Sayın Erdoğan onaylamadan kimse bir adım atamaz. Geçen gün Mehmet gitti dedi ya. Demek ki haberdar edildi. İçiniz rahat olsun herşey kontrol altında.
 • yyyyyyyy1 ay önce
  apo çip i ile görüşen yok.Böyle bir söylem yaparak, EKSİ PUAN hedefliyorlar.Türklerin içinde ULTRATÜRKÇÜ görünüp ;ultraKürtçü (dersimli, malatyalı) olanlar var, ultrabizans (istanbul, trabzon, izmir) olanlar var. KÜRTÇÜ LER,BİZANSLILARA BAĞLI. bizanslıların iti. sülümancılar da bizansa bağlı. Fettuşiler; kürtçü ile bizans arasında transferi sağlayan kişiler.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Tüsiad denen fitne yuvası kapatılmalıdır!
 • hercaihercai1 ay önce
  Daha once kapatildigina gore tekrar kapatilsn TUSIAD! BELA ARIYORLARSA GITSINLER TICARETLERINI ISINSANLIKLARINI! AMERIKA DA YAPSINLAR!
 • tefviktefvik1 ay önce
  Sondan ikinci parağraf on numara tespit.
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  *“Gönüllü bir iş dünyası kuruluşu” olduklarını iddia ediyorlar, fakat daha ziyade Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen bir kısım güçlerin “gönüllü tetikçiliği”ni yapıyorlar.*Ülkemize yönelik dış baskı ne zaman artsa, emperyalistlerle senkronize bir şekilde seslerini yükseltmeleri, maşa olarak kullanıldıklarının en bariz delili...Başka söze gerek var mı? bu TÜSİAD'çıları40 yıldır tanıyoruz, hep aynılar hiç değişmediler ...
 • Ahmet ÖzAhmet Öz1 ay önce
  Rasim Bey;Bir ülkede iktidar varsa,muhalefet de olacak ve o muhalefet muhalifliğini gösterecek.Ne var ki ülkemizde muhalefet diye bir güç kalmadı.Var olan iktidarın defolu siyaseti.Astarı yüzünden pahalıya gelen siyasette kar etmekten bahsedilebilir mi?İktidar,bindiği dalı kesiyorsa,düşmesi mukadderdir.Bu kadar borçlanma yapıldı.Karşılıkları nerede?Meclis görevini bi hakkın yapamıyor.Çünkü yetkileri budandı.Vekillerimiz var,ancak vitrin süsü gibi bir etkinliği yok.Ama maaşlarını alıyorlar.Bir soru olsun soru soramıyor.Bakanların Meclis'e karşı sorumluluğu yok.Vekiller soru sorsalar da cevap verme zorunlulukları yok.Sayıştay devre dışı.Demem o ki,Ak Parti,kendi yanlış politikalarının sonuçlarını millete yaşatıyor.Bu yüzden bıçak sırtı oy aldı.Bu başarısızlıklarını da Ak Parti'ye tuzak kurdular diye başkalarına söyletiyorlar.4,5 yıllık bir zaman var.İktidar için,hatalı siyasetlerinden dönme fırsatı.İsraf harcamalarından işe başlasınlar.Liyakatı hayatlarına soksunlar.Bir yangında ilk yapılacak olan,yanan ateşi söndürmektir.Bu dua ve niyazla olmaz.İlle de su dökeceksin.İtfaiyenin tankına,hortumuna su tedarik edeceksin.Bu da ancak,israf harcamalarına son vererek olur.
 • SelmaSelma1 ay önce
  Sayın yazar, yazınızın her satırına katılıyorum, sayın destici yerden göğe kadar haklı cb nı şeçim öncesi yine bir yanlışa imza attı, nasılki çözüm sürecini ilk duyduğumda ehvah dedim ve olan olayları ihaneti bildiysem, aponun avukatları ile görüşmesine izin verilmesininde altından ne hainlikler çıkacağını Allah c.c.bilir. Çok büyük bir yanlış VATANını seven insanların tepkisine neden olacak önemli bir seçim önümüzde iken böyle bir yanlış nasıl yapılır anlamak mümkün değil.Not:Sayın desticiye sen kimsin diyen yorumcu Destici VATANını seven değerli bir zat.Sen ise belliki zillet ittifakındansın.
 • anadolu kurduanadolu kurdu1 ay önce
  bu ermeni, ehlisalib uşağı pkk ve onun versiyonu hdp denen pisliklerele görüşmeleri kesin ak partinin akılsızları kesmezseniz sizleri millet olarak sandıkta bizler keseriz akılsızlar
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Tüsiadın konuşması normal . Birincisi bunlar stk . Stk susmaz konuşur . Konuşma dersen demokrasi nerrde derler. İkincisi hükümetin hatalı politikaları yüzünden ekonomi ölmüş ağlayanı yok doların bir kuruş çıkması milyonlarca lira maliyet demek adamlar içinhiçbirsey olmamış gibi sussunlar istiyorsunuz birçok firma batma noktasında siz adamlara ne olur 3 işçi daha alın işsizlik düssün diyorsunuz . Ne bekliyorsunuz ki
 • yaşar nuri alternatifleriyaşar nuri alternatifleri1 ay önce
  Dikkat: Hakkı Yılmaz isimli şahıs dinsiz ulusal kanalda ramazan münasebetiyle dinle ilgili konuşmalar yapmaktadır. Kendisinin dinle imanla uzak yakın bir alaka ve ilgisi yoktur; biline.
 • sen kimdin destici, tanıyamadım?sen kimdin destici, tanıyamadım?1 ay önce
  Mustafa Destici ortalık yerde sahipsiz kalmış, oy oranı çorbadaki tuzun binde biri kadar dahi olmayan zavallı bir adamdı. Erdoğan onu aldı, onurlandırdı, meclise soktu; şimdi ilk işi adammış gibi Erdoğan' a akıl vermek oluyor. Hep böyle olmuştur bu işler zaten.

Günün Özeti