Muhalefette “duyum”lar da “durum”lar da vahim!

14 Haziran 2018 Perşembe

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafta başında Kandil operasyonunun başladığını duyurmasının ardından bir tartışmadır gidiyor.

Kimi çevreler, günlerdir 24 Haziran’a çok az bir süre kala yapılan operasyon için “seçim yatırımı” ifadesini kullanıyor.

Aslında malum zevatın çığırtkanlığına pek de önem vermemek lazım.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtları seçim dönemlerinde icra edilmemişti, ama hatırlarsanız mezkur koro bu harekâtlara da karşı çıkmıştı.

Zaten Kandil’e yönelik operasyon yeni başlamış falan da değil. Operasyonun mart ayından bu yana, yani üç ayı aşkın bir süredir başarıyla devam ettiği biliniyor. 

Ancak böyle olmasına rağmen, hâlâ utanmadan sıkılmadan -seçimler bahane edilerek- operasyona gölge düşürülmeye çalışılıyor.

Kandil’e yönelik harekâta gölge düşürmeye çalışanların başında ise Meral Akşener’inİYİ Parti’si geliyor.

Baksanıza, 16 Nisan referandumundan hemen önce, “Duyum aldım, referandum iptal edilebilir” diyen, ancak baltayı taşa vuran...

“Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampı olduğunu duyuyoruz. AK Parti, seçimde istediği sonucu elde edemezse, bu kamplardaki üniformalı uzun namlulu silahlı kişileri sahaya sürerek kaos çıkartacak” iddiasını ortaya atan, fakat savcılar ifadeye çağırınca, “Bu konuda somut bilgiye sahip değilim” diyerek kıvıran...

Türkiye’nin bütün hava sahasını korumaya yönelik olan ve 400 km menzili bulunan S-400’ler için ise “Bana bir duyum geldi. Duyumuma göre S-400’ler sarayın korunması için alınmış” herzesini yumurtlayan Akşener bu defa da Kandil’den “duyum” almış. 

Kandil operasyonunun seçim malzemesi yapılmak istendiğini söylüyor Akşener.

Bunlara sormak lazım: Madem Kandil operasyonu seçim malzemesi yapılmak isteniyor, peki 20 Ocak 2018’de henüz hiçbir seçimin gündemde olmadığı bir dönemde başlatılan Afrin operasyonuna niye karşı çıktınız?

Cevap verin sayın Akşener!

Niye Zeytin Dalı Harekâtı’nın hemen öncesinde genel sekreterinize “İYİ Parti, tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıdır” açıklaması yaptırdınız?

¥

Terörle mücadele konusunda tutarsız olan, yalnızca İYİ Parti değil elbette. 

Bugün Kandil’de PKK’lı kalmadığını, F-16’larla dağların-taşların bombalanacağını iddia eden CHP’lileri de unutmamak lazım.

Onlar da Kandil operasyonunun seçim dönemine denk getirildiğini iddia ediyor ama, tıpkı İYİ Partililer gibi onlar da baltayı taşa vurmaktan kurtulamıyor.

Afrin operasyonu öncesinde “Afrin, El Bab gibi değildir” diyerek, terörle mücadele edilmemesi gerektiğini zımnen ortaya koymuşlardı, bugün de 24 Haziran’ı bahane edip “Terörle mücadele edilmesin” demeye getiriyorlar.

Başlangıcından bu yana 4 bin 500’den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği Afrin harekâtına karşı çıkan CHP’liler, şimdi de “PKK’lı kalmadı” diyerek Kandil’de bir o kadar teröristin mezara gömülmesine engel olmaya çalışıyorlar. 

¥

Millet İttifakı’nın bir diğer ortağı SP’den Kandil operasyonu konusunda henüz bir açıklama duymadık. 

Acaba, Afrin harekâtı için “Oraya girmesine gireriz ama, nasıl çıkacağız” diyen...

ABD’nin kafaya koyması halinde terör koridorunu önleme girişimlerimizin boşa düşeceğini muştulayan(!) SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da “Kandil korosu”na dahil olacak mı?

Ne dersiniz? 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • alperalper9 ay önce
    CHP nin durumuzaten belli. kanıtlamak için uğraşmaya bile gerek yok. Peki güya milliyetçi, ülkücü geçinenlerin, Meral in peşinde gitmesine ne demeli. Sorsanız , birde ,"Gerçek ülkücü biziz " diyorlar. Ülkücülük bu duruma mı gelecekti. heyhat.!
  • SahinSahin9 ay önce
    Saman partinni sp fosillerinin bu işlere akılları ermez
  • Yusuf canYusuf can9 ay önce
    Vatan hainligi yapilan her yete girer girdigi gibide cikariz,iceridrk setfsizlerede,pkk lilarla,fetocularla vedebatili guclerlr is birligi yapan icteki pustlatin evlerinede isyerlerine bu devlet girecek mal varliklarina el konukacak secimde sonra gorursunuz

Günün Özeti