Millet düşmanlarına tahammül eden Arınç’a bu “tahammül” neden?

12 Eylül 2019 Perşembe

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne zaman ihanete darbe vuran politikalar üretse, birileri hemen pıtırak gibi ortaya çıkıyor.

Hukuk adamlarımız ne zaman maşeri vicdanı rahatlatan kararlara imza atsa, malum koro “düşünce özgürlüğü” kılıfına sığınarak, anında nasırlarına basılmışçasına ayağa fırlıyor.

Alın işte Bülent Arınç’ın son açıklamaları...

Beyefendi hem nalına hem mıhına vurmuş adeta.

Bir yandan CHP’li Canan Kaftancıoğlu’na mavi boncuk dağıtıyor, diğer yandan HDP’li Ahmet Türk’e kefil oluyor. Üstelik bunu milletin cebinden çıkan paralardan aldığı maaşla, yani Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi sıfatıyla yapıyor.

Neymiş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na hiç dava açılmasaymış daha iyi olurmuş. Çünkü “zorlama” bir davaymış bu. Böyle böyle Türkiye’nin itibarına eksi puan yazılıyormuş. Kaftancıoğlu’nu sevmesek de ifade özgürlüğüne saygı duymalı, düşüncelerini açıklamasına tahammül etmeliymişiz. 

Görüyor musunuz?

“Tahammül”den dem vuruyor sayın Arınç.

İyi de neye tahammül edeceğiz şimdi biz?

Kadın(!) düşünce serdetmiyor ki tahammül gösterelim.

Bildiğin kin kusuyor.

Söylesenize;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne “seri katil” demek... 

Türklerin Ermenilere soykırım uyguladığı iftirasını atmak...

15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında FETÖ’cülere direnen vatandaşlara “terörist” muamelesi yapmak...

“Kim şehit olmak istiyorsa gitsin olsun” deyip şehitlerimizle ve şehadet kavramıyla alay etmek... 

PKK’nın kurucularını “devrimci” olarak nitelemek bir “düşünce açıklaması” mıdır?

Eğer bu saydıklarımız ifade özgürlüğü kapsamına giriyorsa, siz ilgilisine tahammül göstermeye devam edin Bülent Bey.

Doğrusu, bizim midemiz söz konusu kepazelikleri kaldırmıyor.

Biz, sizi istişarede bulunmak için yanına alan Tayyip Erdoğan’a “Tayyip Erdoğan neredesin, Allah belanı versin. Aç tazminat davasını, alırsan boğazından helal lokma geçmiş olur sayemde” diye hakaretler savuran birine hoşgörülü davranacak kadar “geniş mezhepli” değiliz.

Elbette siz öyle olabilirsiniz.

Zaten siz hakkında terör örgütü kurma, yönetme ve terör propagandası dahil teröre ilişkin suçlardan iki kovuşturma, 4’ü adli, 3’ü de idari olmak üzere toplam 7 soruşturma bulunan Ahmet Türk için de “Kendisini tanıyorum ve saygı duyuyorum. Terörle ve şiddetle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir” diyebilecek kadar sevgi pıtırcığısınız.

Düşünebiliyor musunuz?

Tam da görevden alınmadan önce Kandil’den yanına eş başkan koyan...

Azılı teröristin kardeşini kendisine danışman olarak atayan... 

Şehidin ailesini işten kovup, aynı göreve bir terör zanlısını getiren Ahmet Türk, Bülent Arınç’ın nazarında “saygı duyulacak” birisi. 

Terörist mezarlığına belediye imkanlarıyla her türlü araç, gereç ve malzeme desteği veren...

PKK’nın marşını ayakta söyleyerek terör örgütüne bağlılığını ve sadakatini izhar eden... 

Belediye başkanlığı sırasında, karşısına geçip ayak ayak üstüne atan 17-18 yaşlarındaki teröristin sigarasını yakan...

Yabancı basına “Kürtlere soykırım yapılıyor” yalanını söyleyen eleman, yine Arınç’a göre barışın yılmaz savunucusu.

Bu nasıl iş Allah aşkına?

¥

AK Parti’nin yetkili isimleri, “Bülent Arınç’ın açıklamaları kişisel fikrini yansıtıyor. Kurumsal olarak bizi bağlamaz” dese de mezkur açıklamalar AK Parti’yi bal gibi bağlamaktadır. Bu yüzden bizce, devlet ve millet düşmanlarına tahammül etmeyi sindirebilen birine AK Parti daha fazla “tahammül” etmemelidir. 

Galiba bunun başka yolu yok.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AtabegAtabeg7 gün önce
  tata tongacı biz yandaşız şükür sen kimsin?ne olduğunu birde bizden duy biz senin gibi gidip tıpış tıpış oy vereceksiniz diyen liderine itiraz etmeden oy veren ruhu köleleşmişlerden değiliz.Senin yandaş mahallesinde işin ne git hans dündarın yazılarını oku uşaklığı sana öğretsin.
 • Bülent abi Bülent abi 7 gün önce
  Bülent abi çok yanliş yoldasin oturdugun koltugun hakkini mazlumlardan yana kullan zalimlere değil
 • SelmaSelma7 gün önce
  Milet vekili seçimlerinde 3.bölgeden bülent arıncın oğlunu millet vekili adayı gösterdiğinde yazıklar olsun ne bu böyle babadan oğula Türkiye kırallıklamı yönetiliyor bu çokmu önemliki R.T.E bu şahıstan bir türlüvaz geçemiyor adam ne düşumüncede olduğunu açık açık söylüyor ,yerel seçimleri kaybettiğiniz yetmedi şimdide genel seçimleri kaybetmek için elinizden geleni yapıyorsunuz....milletin sesine kulak vermezseniz milletle hiç ilgisi olmayan kibirli millet vekillerin ve arınç gibileri ak partinin canına okuyacaklar vesslâm...
 • Adil düzen Adil düzen 7 gün önce
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Ağaç ve Peyzaj A.Ş’de çalışan Nuri Başkapan, 23 Haziran seçimleri öncesinde terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT Kürdi ekranlarına çıkarılması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT Kürdi Genel Müdürü Mustafa Ekinci ve Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı hakkında “terör örgütüne yardım ve yataklık” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Başkapan’ın suç duyurusu, “Basın özgürlüğü” gerekçesiyle reddedildi Şaşırdıkmı? Tabiki hayır. Kişiye göre adalet olmaz arınç haklı
 • Muhammet GençMuhammet Genç7 gün önce
  "BÜLENT ABİ" BU MİLLETE BİRDEFA KİNSİZ BAKSA... BELKİDE SEVERİZ.
 • arınç i göndermeyin akparınç i göndermeyin akp7 gün önce
  sayesinde oy kaybediyor akp
 • Vatansever Vatansever 7 gün önce
  Bülent Arınç rte tarafından pasivize edilmiş biri çünkü çok şey biliyor aynı durumu obama Clintona yapmıştı yani ülkede neler oluyor pes dedirtiyor
 • Defne Defne 7 gün önce
  Ben bu Arınç'ın ne yaptığını anlamıyorum,hiç anlayamadım zaten,varlığı ziyan, yokluğu bela bu sayın Arınç'ın.
 • Recep Recep 7 gün önce
  Diline sağlık
 • RteRte7 gün önce
  Bu arabalar buraya konulduğu zaman, israf konusuyla dalga geçiyorlar ya izleyicilerimize sormak istiyorum. Medya AŞ bir diziye 12 milyon 750 bin liraya sponsor oluyor? TRT 1'de yayımlanan Kutülamare dizisi bu"
 • birisibirisi7 gün önce
  kaftancıoğlununsuçlandığı bazı tweetlerin benzerinio yıllardaarınç da atmış. şimdi arınç da mı mahkemeye verilecek diyen var.
 • ahmetahmet7 gün önce
  harun kardeş yorumun çok gerçekçi ,ancak fetö darbesini yiyen ve darbesini yaşayan bizim çektiklerimizi anlayabiliyor.halkın ekserisi fetöyle mücadele ediliyor zannediyorlar,kaçamayan,sırf ALLAH ın c.c. razı olduğu gibi yaşadığına inandığı fetöcülerin peşinden iyi niyetle giden garip guraba nın çocuklarını avlıyorlar.asıl başlar kaçtı,bürokrasidekiler dekendi gizliyor.garibanın çocuğu alavere dalavere bilmezki onlarıda yok bağış yaptın,yok sohbete gittin,yok onlarla beraber oldun deyip anasından emdiği sütü burnundan getirdiler,işten atıp ağaç kabuğu yedirdiler,alın teri dökenlerin emeklerini çaldılar(bu arada soru çalanları savunmuyoruz)gerçek emeğiyle mesleğini kazanlarıda bir kefeye koyup terörist ilan ettiler.sonrada "ah almanın üzerine siyaset bina edilmez deniliyor"yahu mübarek sen nasıl bu kadar basiretsiz oldun,sen binlerce suç olmayan sebeplerle insanları perişan ettiniz.
 • abdulmetinabdulmetin7 gün önce
  evet bu adamı kovun artık, zira sürekli zarar veriyor partiye, gitsin sevdikleriyle birlikte siyaset yapsın
 • HüsnüHüsnü7 gün önce
  Vatan namustur vatana ihanet edenlere tahamül etmek namussuzluktur.İçişleri bakanımızın mücadelesine balta vuran iç ve dış namussuzlara reis acilen neşter vurmalıdır.
 • Cevat eceCevat ece7 gün önce
  Kaftancıoğluda istişare üyeliğine getirilse bari sadece davasını savunuyor islam düşmanı peki bu Arınç ne belli deyil Akp herhalde iktidardan bıktı
 • ZekiZeki7 gün önce
  Selam ya bu bülent bey kendileri nasıl oluyorda halen yer bulabiliyor. Sayın erdoganın yanında anlamıs degilim.adamdan nede güzel kurtulmustuk nereden nasıl olduda kapagını gene bir sekilde oturdu anlam veremiyorum bir müslüman bu kadar ezik olmamalı olmazda allah bizlerlen beraberken
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu7 gün önce
  Bu adama ( arınça) tam isinacakken hep böyle bir pot kırıyor anlamadım gitti niyeti ne.
 • MustafaMustafa7 gün önce
  Arınç çizmeyi aştı Tayyip bey nedense Ada'm seçmeyi bilmiyor tv şerde akpartiyi mahçubane savunmaya çalışanlar gibi
 • MisafirMisafir7 gün önce
  Eee diĝerlerinin yaptıĝı ne partiden atıyorsunuz birşeyler dönüyor ama ne yoksa biz ....
 • şenay doğanşenay doğan7 gün önce
  bir zamanlar adiyat suresi okuyarak kurduğum hayallerin akp eliyle tarumar edilmesi benim için sonsuz bir hayır kapısı oldu elbette hiç kimsenin allah ve onun ordusu olamayacağını yerlerinin asla ve kat'a doldurulamayacağını artık geri dönüşü olmayan bir marifetle öğrenmiş oldum eden kendine etti allaha emanet olun
 • fatihin neslifatihin nesli7 gün önce
  siz bu milleti dinlememeye devam ededurun. kulaklarınızı tıkayın. 2023 seçimleri sonunuz olur sizin. devam edin bakalım bülent arınçla.
 • analşılanalşıl7 gün önce
  demekki onlarla gönül ilişkisi var yoksa bu kadar acılara rağmen nasıl hoş karşılayabilir. ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. hem ak parti içinde ol hemde hadep pkk chp fetoya destek ver böyle bir çelişki olamaz.
 • şenay doğanşenay doğan7 gün önce
  tata tongaya aynen katılıyorum bütün manevi değerler ayaklar altında hükümeti bağlayan tek bir değer kaldı iktidar iktidara ciddi bir tehdit teşkil etmemek kaydıyla sınırsız demokrasi akp iktidarına ciddi bir tehdit hissedildiği noktada ise halkın en iyi kabulleneceği düşünülen milli ve manevi değerler piyasaya sürülüyor inanıldığından değil konjonktür gereği yoksa iktidar akpnin olmak kaydı şartıyla sonsuz demokrasi var ülkede allahım ülke ne hale geldi bir zamanlar adiyat suresini okur türkiyenin kendi silahlarını üretip Osmanlı gibi yeryüzüne hükmedeceği günleri hayal ederdim şimdi ise savunma sanayi ruhumu daraltıyor batılı bir emperyalist gücün yarın adı doğulu emperyalist güç veya emperyalist Avrasya gücü olur silah sanayiine yatırımını izliyorum Osmanlı adını duyduğum zaman da şeytan çarpmıştan beter oluyorum hasbinallahi ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasır allaha emanet olun
 • ayşe gülayşe gül7 gün önce
  sayın arınça katılıyorum. bağrıma taş basarak hem de.sadece ahmet türkü şahsen tanımadığımdan kefil olamam. hem adam düşündüğünü söylemiş lince de gerek yok. herkes farklı düşünür.
 • hacı mehmethacı mehmet7 gün önce
  Ahhh Reis ah. Sen bu arınç denen adamı hala yanında nasıl tutarsın anlamakta güçlük çekiyorum.Yetmezmiş gibi bir de yeniden görev ver...
 • Hayriye uddenyilmazHayriye uddenyilmaz7 gün önce
  Bu kadar her şey aleni söyleniyor. Neden bu suskunluk Arınç a .Cumhur başkanımızın bir karar vermesini istiyoruz. AKPZARAR VERİYORLAR. ALLAHIM DOĞRU İNSANLARI. VATAN İÇİN HAYIRLI İNSANLARI İSTİYORUZ. RABBİM YARDIM ETSİN
 • Tata TongaTata Tonga7 gün önce
  Arınç'a saldırmayın yandaşlar. Arınç milletin gazını almak için oraya getirilmiş olmasın? Olaya bir de buradan bakın... bak Arınç böyle düşünüyor, partide demokrasi, düşünce özgürlüğü var, aynı kanaate sahip olmayan insanlar da var ve bu partide yer bulabiliyor... Arınç abinizi sevin, bak tepe yönetimi ne dedi? Arınç ın kişisel görüşü... siz de diyebilirsiniz...hem milletin gazını da alırsınız...
 • Tata TongaTata Tonga7 gün önce
  Bir zamanların Arınç şakşakçıları şimdi tu kakacı oldu...
 • Ethem nurtaşEthem nurtaş7 gün önce
  Böyle milletvekilleri akp de olduğu müddetçe daha çok ist kaybederiz
 • ZiyaZiya8 gün önce
   terör örgütü şehit ve şehilik kavramının içine ettiniz...şehitlik iyi tanımlanmalı ve  bu ifade fazla kullanılmamalı.
 • Ergin YaşarErgin Yaşar8 gün önce
  Ağzınıza ,aklınıza sağlık efendim.İstişare edilecek son kişi, iştişare edllip dediğinin aksi yapılacak ilk kişi.Bülent Arınç'ın bir ara Pensilvanya ya da kefildi!!!
 • CevatCevat8 gün önce
  Yahu şu Bülent'in yetimin hakkından aldığı ona zehir zıkkım olsun tam kılıçtan oğlu zihniyeti bu terör sevicilerden allah kurtarsın Ahmet Türk'e kayyum Bülent Arınç'a altın tepsi içinde yetimin lokması afiyet olsun
 • HelinHelin8 gün önce
  Fetoculerin ibadet kesimi en ağır şekilde cezalandırıldı. Ticaret ve ihanet kesiminin Ak Parti ile ilişkisi üst düzeyde devam ediyor. Reis kendini mağdur göstererek oy toplama derdinde. Belediye seçimlerinde her akşam feto ile ilgili haberler vardı. Taban rahatsız ama şu an alternatif görmüyor. Babacan parti kurarsa ciddi kopmalar olacak reis gerçek bir rakip görecek. Ama iş işten geçmiş olacak
 • Hakan Hakan 8 gün önce
  Suçlusun AKP bu adama yol verdiğin için. En büyük suçlu ise bu adamı göreve getiren bu açıklamaya rağmen göndermeyen Recep Tayyip Erdoğan....
 • Filozof Filozof 8 gün önce
  CUMHURBAŞKANI DENİNCE BIZE ALLAH GIBI GELIYOR DIYEN elazig millet v. tolga agara itiraz etmeyen taban ve ses çıkarmayan iktidar. REISE tapan halk varsa hiç-bir kusur görünmez..Tabana demokrasi cumhuriyeti anlatmak aborjinler yamyamlara anlatmaktan daha zor.
 • HarunHarun8 gün önce
  Milleti salak mı sanıyorsunuz. Reis 5 tl.lik sms atani ihraç 5 günlük askere müebbet istiyor. Yuzbinleri magdur ederek Feto ile mücadele adına. Diger taraftan turizm danismanligina ,cumhurbaskanligi istişare kuruluna milletvekkillgine SPK başkanlığınaen büyük FETOCULERI atıyor. Herşey işine geldiği gibi.Bir taraftan kendini mağdur gösteriyor. Diğer taraftan fetoculerle al takke ve kullah devam ediyor.Cukuru seyreden taban bunu ayırt etmekte aciz. Diğerleri bir şey yapamıyor. Reis iyi kuran okuyor.Tek savunma bu.
 • CumhurCumhur8 gün önce
  Bilo aklını yedi. Analar tam bir duruşla HDP pkk yi yerlere yeksan etmekan üzere iken ahmak konuşdu.Fetö ve Melek annesi içinde aynı densizliği yaptı.Derhal çöp tenekesine atılmalıdır.Diğer ahmaklara yanına gitsin. Ak P asıl o zaman tabanı toparlar.Niyeti halis değil. Görevini tamamlamasını bekliyorlar. O da Reis'e sırtından hançerlemek. Reis dikkat etsin.Allah şerlerinden korusun
 • HüseyinHüseyin8 gün önce
  YİK üyesi yapmakta neyin nesi ??? Bunlar İslam Hukukunu unutup batı hukukunu baş tacı eden sözüm ona müslüman siyasetçiler.Nefislerini tatmin etmek için her yolu deniyorlar.Gavurluğa özgürlük şakşakçıları......
 • MemetMemet8 gün önce
  mecbur katlanacaksınız, bu ... makara diyen donsuzu bile mideniz kaldırıyor, mecbursunuz, hepsini beslemeye, yoksa bu düzeni sürdüremezsiniz
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ8 gün önce
  KİMDEN BAHSEDİYORSUNUZ? 16 TEMMUZ 2016 SABAH SAAT 07: 00 de BAŞKENTİMİZE ATILAN SON BOMBANIN SESİNE UYANAN ZAT DAN MI? YA DA ERDOĞAN, DERSHANELER HAŞHAŞİLER DİYE BAS BAS BAĞIRIRKEN! AĞZINA BİR DEFA BU KELİMELERİ ALMAYAN BULENTDENMİ? YADA GEZİ OLAYLARI DARBE GİRİŞİMİ DEVAM EDERKEN 31 MAYIS 2013 DE BURSA TÜRKÇE Olimpiyatları ndan FGÜLEN e Sevgiler Saygılar gönderip İLTİFATLAR yapan BARİNÇ danmı BAHSEDİYORSUNUZ? YA DA MİT MÜSTEŞARI Krizi, GEZİ OLAYLARI DARBE GİRİŞİMİ, 17-25 ARALIK YARGI DARBE GİRİŞİMİ, MİT TIRLARI İHANETİ DARBE GİRİŞİMİ! EN SONUNDA 15 TEMMUZ!! BEŞ DARBE GİRİŞİMİ YAŞANDI! HİÇBİRİNDE ERDOĞAN IN YANINDA OLMAYAN BÜLENT DEN Mİ ? YA DA FGÜLEN E "HOCA DİYE PEŞİNE TAKILDIM PAPAZ ÇIKTI" DİYEMİYEN, TERÖRİST BAŞI DİYEMİYEN Büyük büyük DEVLET ADAMI BÜLENT DENMİ BAHSEDİYORSUNUZ??? ........... KİMDEN BAHSEDİYORSUNUZ ANLAMADIM. YOKSA HER KONUŞMASI FETÖ NÜN PKK NIN EKMEĞİNE YAĞ SÜREN BÜLENT DENMİ ??
 • Mustafa Mustafa 8 gün önce
  Çok konuşmayın fikir üretin 2030 lara geleceğe cözüm üretin. Yapıcı ve büyük proje hazırlayın. Canakkale ye köprü değil tüp gecit daha kalıcı olur du deyin. 3. Hava ananını kapatalım değil biz eksi 30 derecede ve 100 kilometre süratle rüzgar da bile ucak inen hava alanı yapacağız de. Sorun yok cözüm var ki okuyan anlayan ve calışan nesil sizi anlasın desteklesin
 • AHMEDAHMED8 gün önce
  Bülent Arınç'ın gizli görevi Ak Partiye oy kaybettirmek.R.T. Erdoğan onu danışman yapmakla büyük hata yaptı. Ak Partiye oy veren hiç kimse Arınç ı sevmiyor.
 • Arınç Ak partide daha fazla direnmemelidir:Arınç Ak partide daha fazla direnmemelidir:8 gün önce
  Özgürlükler ve tüm ateistlere kucak açan "temel partisine" yönelmelidir; orada kendini daha iyi ifade eder!
 • EyupEyup8 gün önce
  Şunun ak parti ile bütün ilişkilerini kesin. Akp içindeki bir numaralı fetocu. Kozmik odanın irzina gecen bir de..us.Sadece zarar veriyor.
 • sahisahi8 gün önce
  çooook güüüüzellll bir yazı kaleminize sağlık. ne hazinki erdoğan ve emine erdoğana meydanlar küfürler yazan, tamamen T:C. yıkma hedefli olan sokaklara "hükümeti tık keyfine bak" "akp O.Ç"yazan geziciler, kendi şahsına erdoğana sürekli "şerfsiz hain" diyen fetoculara da sahip çıkmamışmıydı?? ne oluyor bu msp nin eski kadroları chp saflarına geçiyor. ahmet türk kaftanoğlu ile yumuşaklık gösternin din ve vatan sevgisi süoheli olur." küfre rıza küfür zülme rıza zülüm" kuralı var.arınç beyden bir rica nalına mıhına vurmasın acilen safını belli etsin
 • şenay doğanşenay doğan8 gün önce
  sanırım milli gazetede okudum akpden ihraç nedenlerinden biri osman öcalan röportajını tenkit etmekmiş bülent arınç da akpli ve istişare kurulu üyesi bugüne kadar kayyım kararına destek vermedim gidenin yerini ne aldı bilemediğim için pkkya atanan kayyım allahın ordusundan bir nefer olsaydı ölümüne destekleyeceğim bir karara karşı olumlu olumsuz hiç bir tepki veremiyorum yukarıdaki sebeplere ek bir de kardeş barzani faktörü de olunca insanın eli kolu bağlı seyretmekten başka yapabileceği bir şey kalmıyor allahım tez yetiş demekten başka şehit olmak isteyen gitsin şehit olsun ifadesine de aynen katılıyorum şehadet allahın has kullarına mahsus çok şerefli bir makamdır allaha has kulluktan uzakların ulaşabileceği bir ciğer değildir allaha emanet olun
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer8 gün önce
  Üst..Akıl.."Bülent..sen..içeride..kal"..dedi..malum..birilerine..de.."Dışarıdan..Yeni..parti..ile..saldırın"..denildi..yazınız..güzel..afedersiniz....verilen..görev..dağılımını..aynen..kabul..etmiş..görünüyorlar..Ne..alçak..lar..var..bu..memlekette..en..azından..1-2..milyon..yurt..dışı.."zorunlu..ikamet"..gerekiyor.
 • TosuncanTosuncan8 gün önce
  Bülent Arınç zaten feto mensubu değilmi ne beklenir başka
 • YoPYoP8 gün önce
  ak parti, Arınçı partiden kovsa, Seçimlerde 4 puan oyu artar.

Günün Özeti