• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Rasim Bolbol
Rasim Bolbol
TÜM YAZILARI
26 Mart 2020

“Karısını rakı sofralarına meze yapan adam(!)”

Laikçi yobazlık, koronavirüs günlerinde bile aralıksız devam ediyor. Görüyorsunuz, gazeteci kılıklı vesayet artıkları eski günlere duydukları özlemi her fırsatta ortaya koyuyor.

Alın işte son örnek Can Ataklı...

Malum, TELE 1 adlı lağım çukurunda ettiği hakaretlerle bir kez daha gündeme geldi bu eleman. Sözcü’nün yavrusu Korkusuz adlı paçavrada, EBA TV’de ders veren başörtülü bir öğretmene dil uzatarak tıynetinin gereğini yerine getirdi.

Neymiş, milyonlarca öğrenciye rol model olarak tesettürlü bir öğretmen gösterilemezmiş. Bu, özgürlük mözgürlük değilmiş. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayını, yanlıştan da öte bir faciaymış.

Aslında ortada bir “facia” varsa, bu facia tam olarak Ataklı’nın sözde gazeteciliğidir. 

Öyle ya, dine ve dindara kin kusan bu zibidi, Babıali’nin başına gelen en büyük felaketlerden biridir.

Can Ataklı, medyada yalnızca İslam düşmanlığıyla değil, her daim kaypaklığıyla da anılan bir isim olmuştur. Zat-ı âlileri(!), bugüne dek rüzgar nereden eserse hep oraya yönelmiştir. 

Örneğin, dönemin Star gazetesinde köşe işgal ederken, patronu Cem Uzan’ın şirketlerine el konulmasına atarlanmış, maması kesilmesin diye de Türkiye tarihine geçen soygunlardan birini savunmuştur. Yetmemiş, sahte belge ile kısa süre askerlik yaptığı ortaya çıkan hortumcu patronunun işini halletmek için komutanlara yalvarmıştır.

Gazetecilik hayatı boyunca, parayı kim verdiyse onun düdüğünü çalan Can’cık, Aydın Doğan’ın elinin altındayken de pek farklı bir profil çizmemiştir. Vatan gazetesindeki köşesini patronunun çıkarlarına tahsis edip, adeta iş takipçiliği yapmıştır. Bir defasında Aydın Doğan’ın hazzetmeyeceği birtakım iddialarda bulunur gibi olmuş, Kelkitli patron söz konusu iddiaların dile getirildiği canlı yayına bağlanınca ise anında kıvırarak “Aman efendim, yaman efendim” ayaklarına yatmıştır.

Bugün ilkeli gazetecilik yaptığını ileri süren, dürüst yayıncılık konusunda ona buna akıl dağıtan Ataklı’nın cemaziyelevvelini biliriz biz. 1980’lerin ilk yarısında, “baldır-bacak gazetesi” Tan’da yayın danışmanıyken attığı başlıkları daha unutmadık mesela. Birden çok kişinin tecavüzüne uğrayan 10-12 yaşlarındaki bir kız çocuğunun haberini “Abiler üzerimde hop hop hopladılar” şeklinde veren namussuzu aklımızdan hiç çıkarmadık.

Doğrusu, Can’cıkın karaktersizliği darbelere verdiği canhıraş destekten de bellidir. 28 Şubat’ın kalemşörlüğünü yapan, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimine ise “tiyatro” diyen bu şaklaban, 27 Mayıs darbesini gerçekleştiren ve ABD tarafından yetiştirilen Mucip Ataklı’nın yeğenidir zaten. Bilindiği gibi, amca Ataklı, Menderes’lerin idamına lehte oy kullanmış, yeğen Ataklı da işte bu amcasını “Ondan ancak onur duyarım” diyerek yere-göğe koyamamıştır.

Şimdi baktığımızda görüyoruz ki, eski bir yazısında “Her dönem, hakim güçlerin baskısı karşısında boyun eğen ama rüzgar yön değiştirdiği anda da öteki tarafa yatan insanlar vardır. Onlar başkaları tarafından kendilerine verilen gücün asla bitmeyeceğini zannederler. Başkalarını ezmekten, horlamaktan, haksızlık yapmaktan, çamur atmaktan çekinmezler ve hatta bundan sonsuz bir haz da duyarlar” diyerek, aslında bizzat kendisini tarif etmiş Ataklı. “Devran değiştiğinde kimi yeni düzene ayak uyduracak kadar karaktersiz olduğu için bir süre ayakta kalmayı başarır, ama pek çoğu toplumsal hayatın içinde kaybolup gider” sözleriyle adeta kirli yüzüne ayna tutmuş. 

Neyse, Tayyip Erdoğan’la İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasındaki tanışıklığını anlatmak isterken, eski karısını bile kullanan bir utanmazdan uzun uzadıya bahsetmenin âlemi yok. “Ben Tayyip Bey’in bulunduğu sofrada içki de içerdim. Hatta Erdoğan, bir yemek sonrasında eşime ‘Yenge de maşallah ne içiyor’ dedi. O zamanki karım da aşka gelip votkayı doldurdu da doldurdu” iftirasını atan, fakat 24 yıllık eşinin “Can Ataklı, uzun yıllardır ağzıma içki koymamama rağmen, beni sofraya meze yapmaktan çekinmemiştir!” açıklaması karşısında sus-pus olan cibiliyetsizi gündemde tutmanın gereği de yok. 

İstedikleri kadar ürüsünler. 

Kervan yürüyor ne de olsa.  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

O.U.

Kaleminize sağlık ,bu şerefsiz inkarcı imansıza gelince ne yapacaktık senin gibi ahlaksızca yaşayan açık sacıkları rol modelmi yapacaktık şerefsiz ondan sonra ne ahlak kalsın ne maneviyat karektersiz mahluk insan eski karısıda olsa bir parça eski günlerin hatırınada olsa kıskanır karısını bir masaya meze yapmaz işte sen buyken kalkıpda türbanlı bir bacımızı eleştirecek bir kişiliğe ahlaka sahipmisinde kalkıp hiç utanmadan konuşuyorsun ulan zibidi demekki sen domuzla besleniyorsunki eskide olsa eşini kıskanmıyor birde adamım diye ortalarda geziyorsun senin gibi mahlukların yüzüne köpekler işesin tabi sende yüz yok iman yok ar yok haya yok tam bir ahlaksız picin tekisin ataklı sana kim itibar eder sizin mahalledeki kadir inanır eder çünkü oda senin gibi bir mahluk.
 • Yanıtla

Ahmet yüksel

Şu 1924 lerin çağdışı kalmış 6 ok a milleti bağlayan ve 90 yıldır ilke inkılaplar adı altında rejim müridi yetiştiren eğitim sistemi kaldırılıp bu millet kadim türk-islam köklerine dönmedikce bu miktopları üreten bataklık asla kurumaz. Ve bu eğitim devam ettikçe bugün nasıl dedemizle anlaşamıyorsak yarın da çocuklarımızla anlaşamıyacak torunlarımız ise başımıza kolonya dökecek. Böyle ataklı gibi sineklerle uğraşmsk yerine bu virüsleri besleyen eğitim sistemi ecdadımıza söven doktrinden kurtulmak gerek.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23