HDP’den müttefik olmayacağı inşallah artık daha “İYİ” anlaşılır

07 Temmuz 2019 Pazar

Yerel seçimler öncesinde kurulan CHP-İYİ Parti-HDP ittifakının bir siyasi mühendislik ürünü olduğu gerçeğini geçtiğimiz günlerde Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan tartışmayla bir defa daha müşahede ettik.

Gördünüz, İYİ Partililer, HDP grubuna birtakım göndermelerde bulununca, Fatma Kurtulan’dan sert bir karşılık aldılar. HDP’li Kurtulan, “Şu an koltuklarınızda bizim oylarımız sayesinde oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta bizim oylarımızın etkisi vardır” hatırlatmasında bulunduğu İYİ Partililere “Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz buna?” diyerek açık açık posta koydu.

Gerçekten de can alıcı bir soru bu.

Sahi, İYİ Partililer kendilerini nasıl savunacaklar şimdi?

Bu “tespit”ler karşısında bir şeyler söyleyecekler mi?

Herhangi bir savunma mekanizması geliştirecekler mi?

¥

Doğrusu, neresinden bakarsanız bakın müşkül bir durumla karşı karşıya İYİ Parti.

“Aldıkları oyların içinde devletine-milletine sadakatsizlik hissesi düşmüş bir oy bile olmadığını” söylüyorlar ama, biliyoruz ki kazın ayağı hiç de öyle değil. Seçim sürecinde CHP ile ittifak yaptıklarını, HDP ile bir birliktelikleri olmadığını ifade ediyorlar, lakin bunun da hiçbir kıymet-i harbiyesi yok.

Öyle ya, diyelim ki “HDP desteği” iddiasından bir şekilde kurtuldular. Peki ya İstanbul’daki ittifak ne olacak? Seçim kazandırdıkları Ekrem İmamoğlu’nun her fırsatta Selahattin Demirtaş güzellemeleri yapması da mı bağlamayacak İYİ Parti’yi? 

¥

Yaptıkları ittifak, ellerine-yüzlerine bulaştı.

Kapana kısılmış vaziyetteler.

“Bize ayar veremezsiniz” diyen Kandil’den talimatlı elemanlara ince bir ayar çekemiyorlar.

Kendilerine “Şu Meclis kapısından zar-zor içeri girdiniz” diyerek efelenenlere ağızlarının ucuyla da olsa iki kelam edip karşı çıkamıyorlar. 

Siyaseti terk edip siyaset mühendisliğinden medet ummanın bir sonucudur bu. 

Ne diyelim, milletin arzu ve isteklerinin hilafına politika yapılmayacağı ve terör örgütünün siyasi kanadından müttefik olmayacağı umarız herkes tarafından artık daha iyi anlaşılır.

¥

MECLİS LOKANTASI... MİLLETE 

ÖYLE, VEKİLİNE BÖYLE

Gıda fiyatlarındaki artış üzerine yemek bütçesi açık veren TBMM, lokanta fiyatlarını artırma kararı almış. Meclis Genel Sekreterliği’nin yapacağı çalışmanın ardından, kâr amacı olmaksızın, gelir-gider dengesini sağlayacak oranda artışlar yapılacakmış.

Mesela, 1 lira olan çorbanın fiyatının 2 liraya çıkarılması planlanıyormuş. Ancak bu “fahiş(!) artış”ın milletvekillerinin bütçesini sarsmaması için olsa gerek 6 lira ile 12 lira arasında değişen etli yemeklerde daha düşük oranlarda zam yapılması öngörülüyormuş.

Ne güzel değil mi?

Dana kavurma ve pilav 6 lira.

Yanına bir de bademli keşkül...

O da sadece 2 lira.

Böyle böyle 550 çeşit yemek yiyorlar, “Nasıl olur” diye itiraz edilince de hemen “Meclis lokantasında sadece biz yemek yemiyoruz ki. Türkiye’nin dört bir yanından şikayetlerini iletmek için TBMM’ye gelen misafirlerimizi de burada ağırlıyoruz. Onlar da bizimle birlikte bu yemeklerden yiyorlar” diyerek bahaneler ileri sürüyorlar. “TBMM’de yemek kalitesi ve servisin dibe vurduğundan” bahisle pişkinlik yapmayı da hiç mi hiç ihmal etmiyorlar.

Sorsanız, hepsi vekili oldukları milleti düşünüyor.

Evine iki lokma ekmek götüremeyecek insanların bulunduğu, çöplerden ve pazar yerlerinden yana yakıla bir tas yemek arayanların olduğu bir ülkede bu tablo reva mıdır şimdi?

Revaysa, “reva” deyin!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ATAKURTCUATAKURTCU2 ay önce
  CHP = HDP = PKK = KOTU PARTI = MATERIALIZM = EMPERYALIZM. Kuklacilarin tek dertleri bu cok basit ilkokul 5. sinif kimya denkleminin kara kafali milyonlar tarafindan ogrenilip ezberlenmemesi.Su ana kadar da bu formulu bu kara yiginlardan saklamayi basarabildiler.Halbu ki bu formul simyacilar icin cesitli metallerden altin uretmek neyse kara yiginlar icin de bir seyleri anlamlandirmaya baslayabilmek icin o.
 • Hasan kaya Hasan kaya 2 ay önce
  Adamin dibisin seni ALLAH icin seviyom
 • okuyucuokuyucu2 ay önce
  doğrularıyazmaya devam anlamak isteyen anlamıştır tebrikler
 • HançerHançer2 ay önce
  İp'in dün yediği hurmalar, meclistegıçlarını tırmaladı. Asena Meral hanımne düşünüyor bir cevabı yokmu? Sevsinler İp'li sahte ülkücüleri.
 • Müh.Müh.2 ay önce
  Kardeşim hdp li karınıniyi partili KARı için söylediği herşey doğruiyi partili KARı s400 ler için twit atmış bunun cevabì yalan söyleyenin cebine koyayım dır yanlız iyi partili karının değil tüm yalancıların cebine koyayım
 • YAKICIYAKICI2 ay önce
  aslında pkk lı karının bir lafı var bakın siz kapının hemen yanında yer alıyorsunuz orayı biz size yaptık diyor yani siz bizim itimizsiniz o kapı ağzındaki köpek kulübesinde idare edin diyor
 • Yavuz ŞükrüoğluYavuz Şükrüoğlu2 ay önce
  Peki hocam seçime bir hafta kala birden dışarıdan avukatları yanına gönderilip Kürt seçmenlere yazdığı mektup devlet televizyonlarında okunan Abdullah Öcalan'dan müttefik olup olmayacağı anlaşılmış mıdır? Ya da devlet televizyonu TRT'ye çıkıp gerine gerine konuşmasına izin verilen kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan'dan müttefik olup olmayacağı anlaşılmış mıdır? Bu konulara açıklık getirmeyi her nasılsa yazınızda unutmuşsunuz. Bir cümleyle onlardan iktidar partisine müttefik olup olmayacağını açıklayabilir misiniz? Olur ya da olmaz deseniz yeter. Diyebilir misiniz? Yoksa bu iş bir an önce unutulup gitse mi iyi? Elinize sağlık çok güzel yazıyorsunuz hocam. Allah sizden razı olsun hocam.
 • aliali2 ay önce
  tayyip %10 barajını işine gelmediği için kaldırmıyor bu yüzden iyi parti chp ile ittifak yaptı meclise girebilmek için sonra yerel seçimlerde AKP ve MHP ittifak yapacaklarını açıklayınca CHP ve iyi Parti ittifak yaptılar yani AKP muhalefeti salakça birleştiriyor. yüzde on Barajı kalkarsa iyi Parti CHP ile ittifak yapmak zorunda kalmaz Ama işine gelince Demokrat olan Tayyip%10 barajını kaldırmaz
 • TONKİNTONKİN2 ay önce
  İnşallah bundan daha adaletli daha guzel gunler bizleri bekler
 • Tata Tonga Tata Tonga 2 ay önce
  İyipartiymiş da falanmış da filanmış da... seçim döneminde Bahçeli, terörist öcalanın açıklamalarını basına servis edilmesine sanki hiç bir şey yokmuş gibi " görüşsün "diyor... mitili İstanbul'a sereceklerdi İstanbul'a gelmeleri ile gitmeleri bir oldu... Diyarbakır'da terörist örgüt için "pekeke", olmayan bir yer için (Türkiye sınırlarında diye bir yer yoktur) lazistan, kürdistan muhabbetlerine hiç girmiyorum.İyipartiymiş de falanmış da filanmış da... komedi.....
 • Recep NamliRecep Namli2 ay önce
  Devletin bir cok kurumunda yemek çıkiyor ama hiç bu kadar ucuz degil dısaridan pek farkı yok sayin millet vekillerin meclis yemek hanesine yedikleri yemekler maaşlarina gire 3 cesit yemek minimum 15 lira olması lazim orasa o kadar maaşli calisanı var en azindan o calısanlar devletin uzerine yük olmadan
 • Vatandaş Vatandaş 2 ay önce
  Reva değil elbette.
 • Çok da şaşmayalımÇok da şaşmayalım2 ay önce
  İyi parti pisliğin teki evet de; mhp de ihtilali chp ile ortaklaşa yapan türkeş' in; chp' nin sağ alt kategori partisi olarak kurduğu bir parti değil miydi tüm ilkelerini chp' nin milliyetçilik okundan alan? Yani Menderesi asan darbecinin partisi!
 • Seçimi niçin kaybettik?Seçimi niçin kaybettik?2 ay önce
  Biliyorsunuz, basının en ahlaksız en mübtezel gazetesi Sabah'tır; bu alanda Hürriyeti de Milliyeti de sinyal vermeden sollayıp geçmiştir. En iğrenç çıplak karı resimleri, kadın kocasını yatakta başka adamla nasıl aldattı video- şakalarının(?) tümü bu gazeteye adreslenmiştir! Ve Ak Partinin basın ayağı ise ahan da işte bu gazetenin kucağına teslim edilmiştir; bilmem anlata biliyor muyum?

Günün Özeti