Bugün o zarfa sağduyunuzu ve yüreğinizi de koyun

31 Mart 2019 Pazar

En sonunda seçim günü geldi çattı. Dananın kuyruğu artık bugün kopacak. Ak koyun kara koyun saatler içinde belli olacak.

Partiler ve adayları, haftalardır yoğun bir şekilde sürdürdükleri çalışmaların karşılığını sandıkta almaya çalışırken, seçmen de bu yarışa hakemlik yapacak.

Evet, herkes eteğindeki taşı döktü, mühür şimdi millette. İcraatlar, vaatler görücüye çıktı, karar bu saatten sonra seçmenin.

¥

Bugün bütün vatandaşlarımızın bir tercihte bulunması çok önemli. Sonradan ah-vah etmek istemiyorsak sandığa gitmeliyiz. Çorbada tuzumuzun olmasını arzuluyorsak, bu en temel vatandaşlık görevimizi yerine getirmeliyiz.

Oy verirken, oyunuzun uzun vadeli bir sonuç doğuracağını sakın ha unutmayın. Pusulaları zarfa koyarken, mutlaka ve mutlaka bizi kimin daha iyi temsil edip yöneteceğinin, Türkiye’nin hangi kadrolar tarafından daha güzel bir geleceğe taşınabileceğinin muhasebesini yapın. 

¥

Malum, bu seçimde kararsızların sayısının bir hayli fazla olduğu/olacağı söyleniyor. Pek çok seçmen, kendisine yakın bir aday bulamamaktan şikayet ediyor. Eğer siz de onlardan biriyseniz, sizinle kavgalı olanlara bakın.. Ona göre kararınızı verin.  Ya da önce kime oy vereceğinizden ziyade kime vermeyeceğinizi belirleyin. “Beni yönetecek kişi hangi vasıflara sahip olmamalı” sorusunun cevabını arayarak, “çürük elma”ları birer birer ayıklayın. Bu yolu takip ederek, sonunda sepetin içindeki çürüğü-çarığı en az isme oyunuzu vermiş olursunuz.

Dememiz o ki, her hâlükârda sandığa gidin. Birtakım gerekçeleri öne sürüp oy kullanmamazlık etmeyin.

¥

Normalde yerel seçimlerin “hizmet yarışı” arayışına sahne olması beklenir, fakat 31 Mart maalesef böyle olmadı. Çok sayıda sorunumuz varken, biz propaganda sürecinde farklı konuları tartıştık durduk. 

Elbette o konular da önemli idi..

Ülkemizin direkt ya da endirekt yollardan işgal edilmeye çalışıldığı iddiaları.

Terör örgütlerinin, Türkiye’ye diz çöktürmek için tetikte beklediği..

Yeni Zelanda’daki alçak terör saldırısının bize gösterdikleri..

Bu toprakların, bir emperyalist Haçlı kuşatması tehdidiyle karşı karşıya bırakılmak istendiği.

Bunlar da önemli ama..

Sonuçta kullanılacak oy, mahalli yöneticilerle ilgili..

Dolayısıyla, aslında bugün sadece belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve muhtarları değil, ülkemizin geleceğini de belirleyeceğiz.

¥

Vereceğimiz oyun, bırakın Türkiye’nin geleceğini, dünyanın geleceğini de şekillendireceğini unutmamak gerekiyor. Öyle ya, dost da düşman da bugün sandıktan çıkacak sonucu merakla bekliyor. Dostlarımız, bütün mazlumlar için son kale olan Türkiye’nin düşmemesi için ellerini açıp dua ederken, düşmanlarımız ise içerideki işbirlikçileri marifetiyle surda ufak da olsa bir gedik açmanın planlarını yapıyor. 

Tüm bu ahval ve şeraitte bize düşen tek bir şey var, o da verdiğimiz oylarla Türkiye’nin içerideki ve dışarıdaki dostlarını sevindirip, düşmanlarını çatlatmaktır. Hısımlarımıza güven verip, hasımlarımıza korku salmaktır. 

Bu yüzden, sandığa gittiğinizde bir eliniz parti isimlerinin üzerindeyken, diğer eliniz de vicdanınızda olsun. Önünüze gelecek olan zarfa, lütfen oy pusulaları ile birlikte sağduyunuzu ve yüreğinizi de koyun.

¥

Ne diyelim, Allah yardımcımız olsun ve bize hakkı hak, batılı da batıl gösterip, hakta toplanmayı nasib etsin. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • nTRnTR2 ay önce
  fettuşiler yoğun çalışıyor.meral akşener fettuşinin tillahıdır.pkknın ülkücü görüntüsüdür. PKK NIN BÜROKRASİ KOLUDUR.ibb içinde fettuşiler ağırlıktadır.masa başında fettuşi, sahada pkkİSTANBULA SEBZE MEYVE GİRİŞİNE İZİN VERMİYOR,EMTİA PİYASASINA HAKİMLER.hal lerde yönetim pkkda,belediye sadece bekçi. imamoğlukılıçdaroğlukaramollaoğluihsanoğlu BUNLAR NET AÇIK FETÖCÜDÜR.ve ibb de akpartinin sadece ismi var,ibbye fetö hakim. antalya sebze hal, fetö hakim. nazilli incir fetöye bağlı, Ve bu ziraat borsalarında PKK KİRALIK KARAKOL GÖREVİ YAPMAKTA.fiziki olarak ziraat borsaları, hal lerpkknın kontrolünde. beltur un paralel yönetimi pkkdır. iski nin paralel yönetimi pkkdır.amirleri ise, fetö organizasyonudur.kim kimin amiri önemli değil, fekat millet soyuluyor.nerde soygun var sa mutlaka ve mutlaka fetö pkk chp organizasyonu var.siyasi olarak baktığımızda da fetöPkkchp işbirliği var. ip hdp chp. meral,pkknın ülkücü görüntüsüdür.
 • ERTUERTU2 ay önce
  birazgözünüzükulaanızı açın.SahadanSomutOlaylara kulak verin.İBB içerden dinamitlendi. içerden sabote edildi, 1 yıl boyunca. iett otobüsleri üzerinden sabote edildi. 4 aydır, iett otobüs içindeki Dijital panolar kapalı, Seyrüsefer bilgileri silik. Şoför lere Özel Emir verilmiş,deli gibi araba kullanın. günlük 150 tl fazladan yakıt yakın. Şehir hatlarında Beltur. İski. Enerji aş.tamamıylasabotajcı kuruluşlar.yahudi gibi, ince ince azar azar Sabotajlar örüldü.İBB DE AKPARTİ NİN SADECE İSMİ VAR.ASIL YÖNETİM FETÖ NÜN ELİNDE. sahada olan olayların akış şekline bakıldığında, %100 fetö hakim.Metro Son Seferleri, Marmaray a bilerek ve isteyerek yetiştirilmiyor. metro 20 saniye geciktirilip,Bütün yolcular Ayrılık çeşmesinde Ortada bırakılıyor. SİZFETÖ İLE BAŞ EDEMEZSİNİZ. ÇÜNKÜ SAMİMİ ÇALIŞANINIZ YOK.sebze soğan piyasasına bile fetö hakim. Sebze piyasası yönetimde fetö, sahada pkknın elinde. Akparti Soğan iktidarıbile değildir. akpartiyi kullanarak ceplerini dolduran yamyamlar öldürülmelidir.
 • seçimler:seçimler:2 ay önce
  Yarınki en büyük neş' em; Süzcü' den osuruk adam Emille Chöleisheyen' i okumak olacaktır benim, he_ he, heee..
 • tüm cîfeler onun yârenitüm cîfeler onun yâreni2 ay önce
  Feto Gülen bir Ecevitsiz seçim daha yaşıyor bağrına taş basarak; ama Kılıçdaroğlu da yeter ona..
 • rasimrasim2 ay önce
  şehrin belediye başkanını ve mahallenin muhtarını seçiyoruz. beka ile ne alakası var. bir muhtar seçilmezse beka sorunu mu olur?
 • AlkanAlkan2 ay önce
  AB ABD ve İsraili kadimdost sıtarejik ortak kabul eden İzmir şarabını dünya markası yapacagımdiyen bu çagda içkiye karşı olmak gericiliktir diyen lere oy vermedim. ÖNCEAHLAK VE MANEVİYAT DEYİP HAKKIN HAKİM OLMASI İÇİN ÇALIŞANLARA OYVERDİM.
 • Zeki RefüjZeki Refüj2 ay önce
  Hocam zarfa sağ duyu ve ahlak koyunca hırsızlara, yolsuzlara, adam kayırmacı, ihale aşırmacı din tüccarlarına zarfta yer kalmıyor. Bu seni memnun eder mi bilmem? İktidar partisi ya da YSK bunu neden hesap edemedi, bu zarflar çok küçük olmuş, her pisliği almıyor maalesef. Neyse mühürsüz zarflarla arayı kapatma yöntemi kullanılır artık.
 • MerakMerak2 ay önce
  Hiç merak etme öyle bir koyacağız ki kavganın, ayrıştırmanın olmadığı bir İstanbul’ a uyanacağız üstelik bu 1 Nisan şakası da olmayacak.
 • MuzafferMuzaffer2 ay önce
  Bugün gerçekten inanarak 'saadet' diyeceğim inşallah.
 • NurullahNurullah2 ay önce
  Aynen yazarın dediği gibi... asıl soru bu işte, kime oy vermemeliyim. Devletin üretim yapan fabrikalarını satıp paralarını çarçur edenlere oy vermemeliyim, hukuka talimat verenlere oy vermemeliyim, lüks saraylarda müsrif hayat sürenlere oy vermemeliyim, devletin tank ve top üretimi yapan fabrikasını yabancıya satanlara oy vermemeliyim, Kürdistan kelimesini kullananlara oy vermemeliyim, Yahudilerden ödül alanlara oy vermemeliyim, Suriye'nin parçalanması için çekiştirenlere oy verirsem israilin karşısında azda olsa durabilecek bütün bir suriye kalmaz ve israil golan tepelerini ele geçirir. Israil Golan Tepelerini alır bende mal gibi 4 milyon suriyeliye çocuğumun çolugumun rızkını veririm. Kimse ikaz etmezse, denetlemezse ve bunun fiili karşılığını vermezse ortaya bir canavar çıkartmış oluruz. Her yer beton olur, bir köprü yapılır geçebilene aşk olur. Bir devletin gelirinin %82'si vergiler mi olur. Herşeyi dışarıdan alma gayreti var, pahalı olacaksa bile bir sene pahalı olur iki sene pahalı olur yine de kendi köylüm kazansın gayretinde olmalı bir devlet. Her şerde bir hayır vardır derler, bu seçim döneminde dindar gözüken insanların kirli siyaset yapabildiklerini, iftira atabildiklerini, güçlüyken devletin tüm imkanlarına sahipken bile mağdur rolüne girebildiklerini, yalakalığın nasıl pirim yaptığını, suç dosyaları kabarık kirli insanların hukuktan kurtulmak için milletin yetki verdiği partiye yanaştıklarını gördüm. Dava diye diye ortada ne dava kaldı ne samimiyet. Harbiden mücahitler müteahhit olmuş. Herkes ihale ile para koparma derdinde. Sorun sanırım bizde. Nasılsak öyle yönetiliyoruz.
 • AydinAydin2 ay önce
  Neyine oy verelim,gidalarfa denetim yok.yedigimiz ictigimiz zehir.sokaklar uyusturucudan gecilmiyor.yedi yildir telefonlarim dinlenmeye alinmis durumda.aile mahremiyetine giriliyor.nerde bu devlet,nerde devlet.secime dort kalada yaw aman bu bi beka meselesi diye cikip geliyorlar.

Günün Özeti