Bu işte bir ‘terslik’ olduğudaha en başından belliydi

04 Temmuz 2019 Perşembe

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23 Haziran seçimlerine yönelik değerlendirmelerini gördünüz mü?

Görmediyseniz mutlaka bir yerlerden bulun da okuyun.

İstanbul’u nasıl kazandıklarını anlatıyor hazret.

Aslında anlatmıyor, itiraf ediyor.

25 yıl sonra İstanbul’u ele geçirmelerinde propaganda sürecinde kullandıkları dilin etkili olduğunu, bu dil sayesinde “karşı mahalle”de hiçbir rahatsızlık oluşturmadıklarını, dolayısıyla bundan sonra da aynı dili kullanmaya devam edeceklerini belirtiyor.

Doğrusunu söylemek gerekirse, CHP’nin seçim sath-ı mailinde kullandığı bir “dil” falan yoktu bizce. Ama taktik icabı kullanmadıkları “dil”den pekâlâ söz edebiliriz.

Öyle ya, CHP’liler genetik kodlarını bu süreçte çok iyi gizledi. Partilerinin milli ve manevi değerlerimizle olan asırlık kavgasını usta bir biçimde örtbas etti.

Gördünüz, “İnandığınız Allah’ınız sizin de belanızı versin” diyen il başkanı bile iftar sofralarında ellerini semaya kaldırıp inanmadığı Allah’a dua etti!

Yılların namaz düşmanları, aslında alınları secdeden kalkmayan birer musalli olduklarını göstermek için adeta birbirleriyle yarışa girdi.

İş; Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi “kullanılan dil”de değil, “kullanılmayan dil”de bitiyordu yani.

Seçimden önce dillerinin altındaki baklayı çıkarsalardı perişan olacaklardı. Milletin inancına dil uzatsalardı, sandığın dibine gömüleceklerdi.

Bunların hepsini biliyorlardı.

Kim bilir kaç defa dillerinin ucuna geldi de söyleyemediler. Sandığı hatırlayıp bu millete olan düşmanlıklarını dillendiremediler. 

Ama şimdi öyle mi ya?

Ne de olsa seçimler geride kaldı. 

Ol sebeple bu aralar dilleri pabuç kadar. 

O günlerde dilleri varmıyordu cibilliyetlerini ifşa etmeye, şimdi milleti aşağılayan söylemleri dillerinden düşürmüyorlar.

Kimi “başörtülü hakim istemediğini” söylüyor, kimi de metroda tesettürlü bir kadına “karafatma” diye salya sümük hakaret ediyor.

Aralarında ahlaka mugayir filmlerde oynamasıyla tanınan bir edepsizin rol icabı taktığı başörtülü fotoğrafını paylaşıp kendince komiklik yapmaya kalkanlar da var, belediye tesislerinde hâlâ niçin içki servisi yapılmadığının derdine düşenler de... 

Söylemekten dilimizde tüy bitti ama, hadi bir defa daha söyleyelim:

CHP İslam’a ve Müslümanlara düşman bir partidir. Bugüne değin hep bu milletin inancını yok edip geleneklerini yıkmak için faaliyet göstermiştir.

Hiç şüpheniz olmasın, bundan sonra da yollarına böyle devam edeceklerdir. 

Adamların tıyneti bu zira. 

Rusya dahi eşcinsellerin sözde onur yürüyüşünü ve eşcinsel yayınları “nesillerin korunması” gerekçesiyle yasaklarken, CHP’li belediyelerin “Onur Haftası” adı altındaki onursuzlukları kutlama yarışına girmesi tıynetlerinin bir tezahürüdür zaten.

Şu açık ki, CHP “Sevgi kazansın” mottosuyla hareket ederek ve 23 Haziran sonuçlarını da arkasına alarak eşcinsellere ve eşcinselliğe meşruiyet kazandırmaya çalışıyor. Maddi olarak Türkiye’nin altını oyan bu zihniyet, bir yandan da maneviyatımızı tahrip ediyor. Ahlâkî erozyon CHP eliyle toplumun tüm kesimlerine günden güne yayılıyor. 

Vandallıktan rahatsız olan muhafazakâr ve milliyetçi vatandaşları ürkütmemek için bu sene Gezi olaylarının yıldönümünü bile kutlamayan CHP’nin, seçim geride kalır kalmaz nasıl hızlı bir şekilde aslına rücu ettiğini hep beraber gördük.  

İstanbul’u kazanmak için terör örgütlerine dahi bel bağlayanlar, şimdi eşcinsellerle bağ kurma yarışında. 

Söylesenize, bu işte bir “terslik”, bir “ibnelik” olduğu açık değil mi?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Recep NamliRecep Namli2 ay önce
  Devletin mali yetim malidır.Bu düsunceden hareket etmek lazım
 • DÜ..ROLOGDÜ..ROLOG2 ay önce
  "Ibnelik" bu isin nereside ben anlayamadim?Zaten emperyalist CHP yi "ibnelik"yapsin diye kurdurmadi mi?Amac ne? insanligi yikmak.!Kadin ve erkekten olusan toplumu ve bu dualizmin uzerinde yukselen insan uygarligini yikmak,yani Tanrinin duzenini yikarak onun yerine seytanin duzenini oturtmak.Yuzyil once emperyalistin baslattigi kadin erkek esitligi politikasinin butun dunya toplumlarina dikte edilmesinin temelinde bizim anladigimiz sosyal esitlik degil fizyolojik ve biyolojik esitlik yatar.Zaten Amerika da ve Avrupa ulkelerinde "bir bebek disi yada erkek dogmaz sonradan toplum tarfindan disi veya erkek yapilir" diye akil disi seytanca(masonik)bir tez benimsenmis ve bu tezi reddedenlere karsi yasal yaptirimlar devreye sokulmustur egitim kurumlarinda.Kisaca eninde sonunda seytanin istedigi ve ongordugu gibi "o da protein yigini bu da protein yigini" dedirtecekler kara kafali ve kara kalpli laik proletar yiginlarina......Taaa ki insanlarda hic bir deger yargisi kalmayip tumuyle domuzlasincaya kadar!Sonra da bu domuzciftligini bir vurusda yok edecekler bu ciftligin sahipleri...
 • AtçekenAtçeken2 ay önce
  Şunu niye anlamıyorsunuz, Ak parti karşısında kazanabilecek kim varsa millet ona oy verirdi. Chp akıllılık etti milleti ürkütmedi. Ak partiyi cezalandırmak için belediyelerden daha uygun bir ceza yoktu. Hükümette cezalandırmaya kimse cesaret edemezdi.
 • Noo mor reddiye, yaşasın pörümçek!Noo mor reddiye, yaşasın pörümçek!2 ay önce
  Haziran seçiminden sonraki Kasım seçiminde müthiş bir değişim arzeden Bahçeli şaşırtmıştı; ona bir el dokunmuştu galiba! Aynı el şimdi cübbeliye dokundu gibime geliyor; du bakali ne olazak!
 • RıfkıRıfkı2 ay önce
  Hocam birilerini bak dua ederken şöyle böyle yaptı yada bak bu Allaha inanmıyor dersek artık kendimizin çok çok dikkatli olması gerek çünkü ahir zamanda sorguda daha çok zan altında oluruz çünkü madem bu kadar sen inanıyordun niçin şunu yaptın niye şunu yapmadın sorulur eğer sadece siyaset için kaftancıoğlunu kullanılıyorsa o zaman tebessüm ederek birisi yahu sende biliyon daş olmayacağını derve din değerini kaybeder dinde şikayet ihbar olmaz ve Selam
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli2 ay önce
  Sayın yazar, evet, seçime üç kala CHP ,Ada ya elçi gönderipsonra daAPO nun mektubunu okuttu, seçime iki kaladevletin televizyonuna eli kanlı katil,kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan ı çıkarttı.Bak sen şu CHP nin yaptıklarına....
 • GaripGarip2 ay önce
  Chp'liler seçim öncesi kendilerine verilen yeni rolü iyi oynadılar. Oynan bu oyuna inanıp, oy veren sağ seçmen chp belediyelerin ONUR HAFTASI kutlamalarına bakıp mutlu olsunlar.
 • CEVDETTCEVDETT2 ay önce
  Söz ola kese savaşı söz ola bitire başıSöz ola ağılı aşı bal ile yağ ede bir söz
 • Mehmet Çözdeal Mehmet Çözdeal 2 ay önce
  Peki efendim kim kırmızı bültenle aranan teröristi TRT'de konuşturup da arandığını bilmiyordum diyor, kim terörist başının mektubunu okutup, mektubun yazılmasını HDP ile terörist başı arasındaki liderlik çatışmasına bağlıyor, kimler İmamoğlunun bir genci tokatladığını, onun bir yunanlı ya da pontus olduğunu söylüyor, kim İmamoğlunu Sisi'ye benzetiyor, kim belediyeye asılan resimdeki yaşlı adamın Fetö'nün dedesi olduğunu söylüyor? Bu sorulara cevaplarınız var mı sayın yazar. Sizin sanatınız karalamak ve iftira atmak. Başarılar size.
 • mehmet cetın ızmırmehmet cetın ızmır2 ay önce
  onlar secım kazanmadı ak partının bır ıse yaramayan burnu havada butun agırlıgı ıle reısın ustune coken yonetıcılerıne kızdıgı ıcın vatandas madem oyle ıste boyle dedı sonuc bundan ıbaret mılletın sesıne kulak tıkayan ak partı eger cımer uzerındekı tıkanmayı ortadan kaldırmazsa mılletten tamamen kırmızı kart gorecek haberlerı olsun bunlar oyle yanlıs ısler yaptılar kı mhp destek verıyor dıye kendı uyelerını tabanını dahı oteledıler tererıstler kımınle ıttıfak yapacak trt de ocalanı konusturdular arkadas mılletle ıttıfak yap mılletle ıttıfak yaptıgın zamanları ıyı degerlendır dogru hareket et senın rey ın 45 ıken mıllet sana 52 verdı 58 verdı bunları unutursan ıstanbul gıbı bır kentı kaybedersın 23 hazıranda oldugu gıbı ınanc lıymıs degılmıs bunun sonuc ve ıcraat acısından onemı yok osmanlı gıttıgı ulkelerde uzun muddet ıdarede kaldı tek sebebı adıl davranması ve adaletle yonetmesıdır adıl davranmak ortadan kalkınca kımse kusura bakmasın vatandas cantada keklık degıl dıger partılerden farkın olmazsa vatandas acısından ıktıdarın onemı olmaz umarım gereklı dersler alınmıstır
 • FerdiFerdi2 ay önce
  Terör örgütüne bel bağlayanlar derken öcalan kardeşler ve mektubunu ve trt nin kırmızı bültenle aranan terörist ile yaptığı söyleşiden oy uman akp yi mi kastettiniz sayın dürüst, hak yemeyen, kul hakkı yemekten. Korkan ve bizi keriz sanan değerli yazarımız, siz de hiç mi vicdan yok, yoksa bizi gerçekten keriz mi sanıyorsunuz eğer öyleyse genel seçimde 2.000.000 farka şimdiden hazır olun.
 • Şeref Şeref 2 ay önce
  Seçimi kazanmak için son anda "teröristbaşından" Medet ummak "ibnelik" değilmi.?
 • galipgalip2 ay önce
  birakın bu seferlikte chp dini sömürsün yıllarca siz sömürdünüz
 • Din(i)darlarDin(i)darlar2 ay önce
  Nefret dilineo kadar alismissiniz ki sevgi kazansiz söylemini bile yadirgiyorsunuz...Ensarda ve hala her gün ayyuka cikan kur an kurslarindaki cocuklara tecavüz eden dindar ibnelere neden bir cift laf etmediniz ve dahi etmiyorsunuz.Hadi chp ye oy veriyorlar dediginiz ibneler acik acik diyorlar...Ama kurslardaki ibneler hoca kilkifiyla ibnelik yapiyorlar... Allah ses cikarmadiginiz sürece sizin ve evlatlarinizin basina da bir ensar vakfi hocasi (!) musallat etsin. Ayni aciyi siz de yasayin bakalim nasil olacak.
 • HaticeHatice2 ay önce
  Bari bu i,,ne agizlilari en kisa surede alni secdeli munafiklarin biz ne yaptik allahin lanetledigi livatalari bastaci eden bu mahluklara ellerimiz kirilsaydida oy vermeseydik diyecekleri gunu bekliyorum evet gercekten bir gun pismanlik duyacaklardir ama bir cok konuda gec kalmamis olurlar insallah

Günün Özeti