Adın gibi ‘Emin’iz... Sen iflah olmaz bir darbe şakşakçısısın

30 Mayıs 2019 Perşembe

27 Mayıs darbesinin üzerinden tam 59 yıl geçti. Bu süre zarfında o meşum dönemle alakalı hemen hemen bütün gerçekler tüm çıplaklığıyla ortaya çıktı. Ancak birtakım darbe heveslileri, bütün bu gerçeklere rağmen hâlâ seslerini kesip mabatlarının üzerine oturmuş değil.

Görüyorsunuz, 27 Mayıs’la ilgili bazı kuyruklu yalanlar bugün bile pervasızca piyasada dolaştırılıyor. 27 Mayıs’ın her yıldönümünde darbe goygoycuları bir bir ortalığa dökülüyor. Darbenin meşru olduğu konusunda ısrarla kara propaganda yapıyorlar.

Bu kara propagandacıların bayraktarlığını ise maalesef gazeteciler üstlenmiş vaziyette.

Mesela “brifingli gazeteci” Emin Çölaşan’a bakın. 

Eleman, 27 Mayıs’ın yıldönümü sebebiyle kaleme aldığı yazılarda (“yazı” değil, “utanç vesikası” desek daha isabetli olacak aslında) açık açık “Oh olsun” demeye getiriyor. Demokrat Parti’nin 10 yıllık iktidarında giderek yoldan çıkıp sapıttığını, darbenin de bu “sapıtma”ya istinaden yapıldığını iddia ediyor.

Halbuki asıl yoldan çıkan ve sapıtan bizzat kendisi.

Öyle olmasa, “Yıllardır 27 Mayıs ve idamlar sömürüsü yapılıyor, Türk Milleti bin bir yalanla kandırılmaya kalkışılıyor” deme küstahlığında bulunmazdı.

Bu postallı gazeteci fena halde sapıtmasa, Demokrat Parti döneminde basının şiddetli bir baskı altında olduğunu ileri sürmezdi.

¥ 

Demokrat Parti iktidarında Türk basınına baskı falan uygulanmamıştır, bilakis mümtaz(!) Türk basını, elindeki bütün gücü kullanarak seçilmiş iktidara diz çöktürmeye kalkışmıştır.

Dönemin tirajı en yüksek 10-15 gazetesine bakarsanız, bu hakikati yalın bir şekilde görürsünüz.

Başta Celal Bayar ve Adnan Menderes olmak üzere DP’nin önde gelen bakan, milletvekili ve bürokratlarının çeşitli asılsız suçlamalarla itibarsızlaştırılmaya çalışılması...

Üniversite gençliğinin kıyma makinelerinde kıyılıp asfalt altlarına gömüldüğü palavrası...

Harbiyeli öğrencilerin tek tek toplanıp adresi bilinmeyen yerlere gönderildiğine yönelik üfürmeler...

Atatürk’ün Selanik’teki evini Menderes’in bombalattığına dair zırvalar...

Evet, bunların hepsi ve burada sayamadığımız çok daha fazlası Demokrat Parti muhalifi “candaş” basının marifetleridir.

¥

27 Mayıs’a giden süreçte matbuatın tutumu böyleydi de darbe sırasında ve sonrasında çok mu farklıydı sanki?

Değildi elbette.

Zaten Bab-ı Ali döneminin namuslu gazetecilerinden Gürbüz Azak, Türk basınının 27 Mayıs’ın hemen sonrasındaki utanç verici tavrını çok veciz bir şekilde özetliyor. Adnan Menderes ve iki bakan için idam kararı çıktığında Bab-ı Ali’deki bazı gazetecilerin tabanlarını yere vurup tepindiğini belirten Azak, o şeref yoksunu sözde gazetecilerin “3 kişi de ne demek? En az 30-35 kişinin asılması gerekirdi” diye gürlediğini ifade ediyor.

Emin Çölaşan’ın baskı altında olduğunu iddia ettiği Menderes dönemi basınını görüyorsunuz değil mi?

¥

Bize kesinlikle hikaye anlatmaya kalkma Emin!

Sen sadece 27 Mayıs’ı da değil, bütün darbeleri savunan bir demokrasi düşmanısın.

Öyle ya, 12 Eylül’de gençlerin, işkencecilerin elinde inim inim inletildiği Mamak Askeri Cezaevi için güzellemeler yapan sensin.

28 Şubat döneminde, Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’e “Siz onu bunu bırakın. Darbe yapacak mısınız, yapmayacak mısınız?” diye merak içinde soran sensin. 

2007 yılındaki 27 Nisan muhtırasının hemen akabinde “Asker, verdiği muhtırayla milyonlarca insanımızı rahatlattı” diyen yine sensin.

Evet Emin!

Adın gibi eminiz...

Şu bir gerçek ki, sen su katılmamış bir darbe şakşakçısısın. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Beray Beray 1 ay önce
  Emin çölaşan bir çocuğudur
 • aktörlerin paylaşımları:aktörlerin paylaşımları:1 ay önce
  Elmayı ortadan tam ikiye böldüğünüzde elde ettiğiniz iki parçadan sağdaki: hüsam Cinsmoruk; soldaki ise emin çölsidikleyen olur. Görüldüğü gibi tıpa tıp aynı dinsiz adalet partisinde de fırıldaklar, chp' de de.. Hep böyledir. Hatta AP' nin başındaki adam fırıldağın rüzgaz türbini tipi idi, sürekli serinletirdi. (Ama şimdi onun serinleteni yok)
 • HamsiHamsi1 ay önce
  Bollama abi huhhaa binali aciklama yapmis abi tartismalari bitirecek adim atacagim demius heryerde bu konusuluyo huhhaaaahu,,,,adayliktan cekilecekmis nassisa kazanamacam rezil olmadan cekilim bi tasla uc kus demis ,,hem erken secimin onunu kapicak hem babacan parti kuramacak akpde parcalanmacak ,,hem dunyaya olumlu mesaj verip ekonomiye zirve guven zirvesi tattircak huhhaahuha,,,firinda sirafa bile bu konusuluyodu bu demec dorumu acaba baktim bollama abi doru ya. ,,bayramdan sonra aciklancakmis abi huhhaahuhhaaa ,,,abi sana solimmi dolar ,5,2 diyolar ,,borsa 105 bin hedef ilk hedef abi ,,faizler 10 baz rahat 3 ayda diyolar huhhaahuh ,,,,vay be abi binali cekilmesi ulkeyi ucurcask binalide halk nezdinde kahraman olcak abi yaz abu yaz heryetde konusuluyo binali cekiliyomus
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Emin denen mahlukat yahudi dönmesidir zaten, tabiatının gereğini yapıyor!
 • MtC MtC 1 ay önce
  Emin Paşa Yüzyılın en büyük paraz(it)idir.Omurgasız şeref yoksunu bir mahlukatın.
 • KahyaKahya1 ay önce
  Sn yazar benim dedemde hala MHP ye çok kızar Alparslan Türkeş beye o durumu bir aydınlatsanız bahçeli beyde ses yok yıllar öncede kaşımam ak gerek demişti cumhur ittifakı falan demeden bir eleştiri yapsanız
 • Orçun Orçun 1 ay önce
  Sn yazar herkez kendince birşey söylüyor herkez duruma göre örneğin 27 mayıs olayı MHP ne diyor o karıştırılmaz adamlar o günü ülkücü bir kutlama günü yapmışlar ve siz yanınızda bir MHP linin menderesi kötü ansa bir vekil o zaman hakkını savunursun bence hayır cumhur ittifakına zarar olmasın o yüzden hiçbirimiz fazla suç yüklememeliyiz
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Postal yalayıcı Emin yine yapmış yapacağını, hiç şaşırmadım!
 • yazmıyorumyazmıyorum1 ay önce
  asıl sapık sen ve senin tıynetinde olan şerefsizlerdir çölaşan pisliğidikdatör olsam senin gibi bir şerefsizi ellerimle şerefsiz sapık ruhlu kefere
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı1 ay önce
  Emin denilen dinozor darbeye kalkışanların kıçlarını ve postallarını yalayan,darbeye kalkışan ABD uşağı Fetö'ye övgüler dizen,siyasi fikir olarak sadece beğenmediği iktidarlara hakaret eden bundan da başka hiç bir öngörüsü olmayan çapı küçük köşe tutan bir zavallı.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  MENFAAT VE KORKUNUN GELDİĞİ YÖNE DÖNMEKTE ÇOK MAHİR OLANLARIN TİPİK DAVRANIŞ VE TEPKİ BİÇİMLERİ BU..İLKE OLMAZ İSE NETİCE BU OLUR. NORMAL YANİ..ELLERİNİZE SAĞLIK.ARADA BİR DE OLSA ÇELİŞKİLERİ TARİHİN SAYFALARINDAN ÇIKARMAK GEREKLİ OLUYOR..
 • AliAli1 ay önce
  Emin aga ikide bir "kuşumdan haber var" der dururdu. Biz de ne derin adam derdik. Tabsel den alitormuş tuyolari. Kuşun neden otmi ? Emin aga
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  yüreğinize sağlık sayın yazar, utanmaz arlanmazlara güzel cevap olmuş
 • ataata1 ay önce
  emin daha beter de.... yazılması uygun değil... keşke sadece şakşakçı olsaydı...
 • sukrusukru1 ay önce
  Bunun gibi çip,ler bu ülkenin asıl sahipleriydiler,belki halende öyledir.Bunun minik kuşuda yanılmıyorsam aym.de hakimdi. Bu çipin Zamanında Özal'a yapmadığı puştluk kalmamıştı.O zamanlar bende bu puştun her yazdığını doğru kabul ederek okurdum.Hakkını helal et sevgili Özal.Bazı soysuzların gazına gelerek zamanında çok günahına girdim.
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  darbecilerin beyinlerini çok merak ediyorum. Ölümlerinden sonra kafaları kırılıp, beyinleri çıkarılsa ve ilim adamlarınca bir araştırılsa.Acaba beyin var mı? Varsa kıvrımlı mı, düz mü? Araştırılmalı.
 • hmdhmd1 ay önce
  Haram yiyen zulümden beslenen birisi.. Ne yapmasını şeytanın safını terketmesini Müslümana saldır mamasını mı istiyorsunuz??O zaman da hak batıl savaşındabir dinsiz imansız eksik & gayya kuyusunda bir kütük noksan olur..
 • 27 Mayıs köpek sürüleri,27 Mayıs köpek sürüleri,1 ay önce
  Yunan, Anadoluyu işgal ettiğinde iple Türk boğdu mu bilmem; lâkin boğduysa bile bu ipin parasını gidip ailesinden istemedi; bu kesin! Ama 60 eşkiyalığını yapanlar bunu yaptılar! Neden? Çünkü bunlar rum eşkiyasından da, ermeni pi.inden de, rus domuzundan da daha piç idiler de ondan!
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..sağlık..
 • Muammer Muammer 1 ay önce
  Bu ülkenin gerçek sahibi kim Zorlukta .Darlıkta, Savaşta,karın tokluğuna çalışınca bizim,Nimetini yiyen bizim kumaşımızdan olmayan ve hertürlü yalan dolan fitneci şerli verilen görevleri eksiksiz yapan islam dışıbir hayatyaşayan azgın guruhun.Allâh bu şerirlerinŞerrinden ümmeti muhammedi,muhafaza etsin Amin.
 • hüüühüüü1 ay önce
  emin çip.
 • sırtlan eminsırtlan emin1 ay önce
  Feto denen gt, 15 Temmuz' u kıvırsaydı, zeker kuzu denen sırtlan' ın yanına mülakata giden ilk gazeteci çöleişeyen olacaktı; "paşam nasıl yakaladınız Tayyib' i, kıskıvrak mı?" sorusuyla! Aynen piç tarık güryay' la yaptığı röportaj gibi...
 • "ey türk gençliği, ilk hedefin Menderestir, yürü!" emrinin gereği:"ey türk gençliği, ilk hedefin Menderestir, yürü!" emrinin gereği:1 ay önce
  İnönü için için mırıldanıyordu Menderes' e: "senmiydin o ezanı yeniden aslına döndüren; gideceğin yer işte o ipte sallanmaktır, sallann!
 • kitapsızlar:kitapsızlar:1 ay önce
  Menderes ağır zulümler neticesi çıldırıp ilaç içerek intihara teşebbüs ediyor;domuz tarık güryay' da bir telaş, bir telaş: "hayır, biz onun yatağında uyur gibi ölmesini istemiyoruz, darağacında hırıltılar çıkaracak, çırpınırken ayakları sağa sola fırlayacak, biz bu hazdan mahrum kalamayız!" diyerek alel acele, onu döverek iyileştirtiyor!
 • Sözün bittiği yer:Sözün bittiği yer:1 ay önce
  Çölaşanın Tarık Güryay denen iti, idam öncesi Menderes' i arkadan parmaklatmıştır! Kin, intikam ve nefretin boyutlarına bakınız!
 • padişahları kınayanlar:padişahları kınayanlar:1 ay önce
  Göçmen Emin' in en büyük zevki Menderes ve arkadaşlarının asılmaları olmuştur. Eğer basın yoluyla elinden geleni yapıp Özal' ı ve Erdoğanı da astırabilseydi, savcıdan izin alıp darağacının karşısına oturarak, zevkten mastrubasyon yapardı.
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Darbeciler de destekleyen de dünyanın en serefsiz mahlukatlaridir.

Günün Özeti