• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Murat Alan
Murat Alan
TÜM YAZILARI

“Önce ahlak ve maneviyat!”

03 Kasım 2023
A


Murat Alan İletişim: [email protected]

Türkiye Büyük Millet Meclisinde 12. Kalkınma Planı görüşürken söz alan SP Milletvekili Birol Aydın, “21 yıldır her seçimde Gazze edebiyatı yapıp oy istediniz. Değişen bir şey yok. İsrail’in güvenliğini sağlayan bu duruşun adı BOP duruşudur. Bu iktidarın ülkeyi yönetecek becerisi var ama ahlakı ve adaleti yok” dedi.

Bu ifadelerle bir gün Sözcü’nün manşetine yerleşti Birol bey..

Başlık şu: “Bu iktidarın ahlakı ve adaleti yok!” 

“Erbakan’ın talebesiyim” diyen birinin, Sözcü, Cumhuriyet, Tele1, Halk TV gibi yayın organları tarafından övülmesinde bir gariplik yok mu?

Rahmetli Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’a “İrticacı yobaz”, “hırsız”, “içeri atılacaktı ama AKP özel yasa çıkarıp kurtardı” diyenler tarafından ayakta alkışlanmasında bir anormallik yok mu?

Birol bey “Yok tabi. Bu çok normal” diyorsa, hakaret ettiği AK Parti Hükümeti yetkilileri de “madem öyle Allah sizi beraber haşretsin” diyebilir. 

İmam-ı Şafi›ye sormuşlar; “Fitne zamanı hakkı tutanları nasıl anlarız?”

Demiş ki: “Düşman okunu takip ediniz, o sizi hak ehline götürür.”

Sözcü’ye haber olup, CHP’li vekiller tarafından ayakta alkışlanmak!..

Okun atıldığı yönü de, hedefini de açıkça işaret etmiyor mu?

Bunların hepsi istikamet belirlemede ciddi bir kriter; ben başka bir şeye takıldım..

Ahlak meselesine!..

29 Temmuz 2020 tarihli Milli Gazete’den aktarıyorum:  

“Milli Görüş lideri Oğuzhan Asiltürk, Milli Görüş camiasına sosyal medya mecrasıyla ilgili uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Öncelikle; bu kutlu yola çıkarken ilk adımımızı “Önce Ahlâk ve Maneviyat” diyerek attığımız asla unutulmamalı; ahlâka ve edebe aykırı paylaşımlardan kat’i surette kaçınılmalıdır.

Milli Görüşçüler olarak, her ne sebeple olursa olsun; inanç ve değerlerimize zıt düşecek söylem ve davranışlar sergilemekten kaçınmalı, her zaman duruşumuzu ve üslubumuzu korumalı, güzel ahlâkla mükellef olduğumuzu unutmadan, sözün güzelini söylemeye ve konuştuğumuz zaman hikmetle konuşmak için hassasiyet göstermeye devam etmeliyiz.

Geçmişe dönüp baktığında tertemiz bir maziyi görecek olan bir Milli Görüş mensubuna yakışan da budur!” 

Hakk’ın rahmetine kavuşan Oğuzhan ağabey  “Önce Ahlâk ve Maneviyat” dedi.

Soralım Birol beye..

Ahlak, 80 yaşındaki hacı amcaları, hacı teyzeleri, tarihi başörtüsü düşmanlıklarıyla dolu CHP’ye oy verdirmek midir?

Başkan Erdoğan “Hamas terör örgütü değil, kurtuluş ve mücahitler grubudur” dedi..

İttifak ortaklarınız CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener ne diyor?

Meral hanım daha iki gün önce, Başkan Erdoğan’ın Hamas açıklamasına tepki olarak, “Hamas’ın kime ve neye hizmet ettiği şüpheli. Şaibeli bir eyleme imza atanları sen hangi akılla ‘mücahit’ diye lanse ediyorsun?” ifadesini kullandı. 

Soralım Birol beye..

Ahlak, Hamas’a “kime hizmet ettiği şüpheli” diyen partinin lideriyle ittifak yapmak mıdır?

Ahlak, bu adamlara iki cümle söz söylemekten kaçmak mıdır?

Oğuzhan ağabey  “Önce Ahlâk ve Maneviyat” dedi!

Ahlak, Zillet medyası Ebubekir Sifil, Nurettin Yıldız, İhsan Şenocak gibi ehli sünnet din âlimlerimize yönelik linç kampanyası yürütürken, bu meseleye hiç değinmeyip, gazetesinde “fıstık fiyatı arttı baklavanın tadı kaçtı” haberi yaptırmak mıdır?

Ahlak, Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş ve daha da önemlisi Allah kelamı Kur’an ayetleriyle dalga geçilirken, partisinin yayın organında “Bodrum’a uçak bileti el yakıyor” haberi yaptırmak mıdır?

Milli Gazete’nin dünkü manşeti, “Yeşaya sınırımızda, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de soykırım yapan İsrail rejimi, öte taraftan başbakanlarının da itiraf ettiği Arz-ı Mev’ud sapkın inanışları doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.”

Allah razı olsun güzel haber yapmış kardeşlerimiz ama soruyorum Birol beye..

Ahlak, o sapkın projenin en önemli ayağı olan YPG/PKK’ya karşı başlatılan operasyonun tezkeresine “hayır” diyen partiden vekil seçilmek midir?

Birol bey Saadet Partisi İstanbul 1. Bölge adayıydı değil mi?

Pardon yanlış oldu sanırım..

CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayıydı.

Seçilince Saadet Partisi’ne geçti..

Ne demişti Oğuzhan Asiltürk ağabey, “Önce Ahlak ve Maneviyat”

Ahlak önemli!

Selametle.. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

s.aydın

allah sizden razı olsun murat bey başlık harika yazınızı okumadım daha doğrusu akit de sadece hasan beyin yazılarını birde zekeriya beyin yazılarını okuyorum sizden çok şikayetciyim bir haberi okumak için 10 dakika çaba harcıyorum ama başlıkta yazılan ile haberin içeriği o kadar farklı oluyorki asıl meramı bulmak imkansız haber konusunun komşular komşularının tavukları atı eşşeği kentkartı kent kartı alış tarihi dedesinin aker arkadaşı onun komşularının at arabası sabah kahvatı da ne yedikleri gibi haberle alakası olmayan sürü kadar gereksiz boş iğrenç detayı okuyorum ama asıl haberde ne anlatılmak istendiğini bir türlü bulamıyorum yazık hemde çok yazık sabah dinlediğim murat bey ile gazetedeki haberlerin veriliş şeklini mukayese ediyorum çoooooook çelişki var ya siz göstermelik yöneticisiniz yada eleştirdiğiniz mahluklardan hiç farkınız yok umarım meramımı anlayabildiniz selametle.

Mertürk

Birol beyin tespitlerine yok doğru değildir diyebiliyornusun. Hırsız en çok ev sahibinden korkarmış. Yıllardır saadet partisini meclise sokmak istemeyişinizin nedeni belli oluyor, tüm foyanızı ortaya çıkarıyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23