“İlhan Selçuk’a kulak vermek”

18 Ocak 2019 Cuma

FETÖ’yle mücadeleye katkı sunmayan, köstek olan ve hatta örgütle işbirliği yapan bir kesim var.. 

Kendilerini “FETÖ mağduru” olarak tanımlayan bir kısım Ergenekon sanığı..

- Söylemleri ne?

“Hükümet FETÖ’cülerle işbirliği yapmasaydı bunlar yaşanmazdı”.

- Gerçekten yaşanmaz mıydı? 

- Acaba! 

Bizim tarafta da bu teze örtülü destek verenler var..

“Ay keşke olmasaydı”, “adamlar haklıymış” şeklinde bir serzenişteler..

- Adamlar gerçekten de haklı mı?

Paper Moon’daki gece sohbetlerinde daha da cevvaller.. 

“Erdoğan yanlış yaptı, biz ikaz etmiştik” dedikleri dahi malum.. Off the record!

Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal benzer bir yazı yazdı..

Hürriyet’teki köşesinde “Yıl 2009... Dün gibi hatırlıyoruz İlhan Selçuk’un yazdığı yazıyı... Diyordu ki: “Polis içinde bir polis daha oluşmuştur: F polisi... Bu tehlikeye dikkat çeken İlhan Selçuk’a biraz kulak verilseydi, ciddiye alınsaydı 15 Temmuz akşamındaki darbeye maruz kalınmayabilirdi...” dedi Soysal. 

- İlhan Selçuk’a kulak verilseydi bütün bunlar yaşanmaz mıydı?

Bence daha beteri.. 

Daha kanlısı.. 

Daha rezili yaşanırdı..

Bu ülkedeki başarılı bütün darbeleri  “Laikçi” kesim yönetti.. 

Ergenekon ve Balyoz operasyonları olmasaydı… Danıştay Cinayeti (2006) ile temeli atılan, Cumhuriyet Mitingleri (2007) ve “e muhtıra” (2007) ile tuzu biberi ekilen, AK Parti’ye yönelik kapatma davasıyla (2008) taçlandırılan süreç başarılı olurdu..

Ne çabuk unuttunuz MGK’da parmak sallayan “onbaşı olamayacak generalleri”. 

Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları ile saf dışı edilen asker, bürokrat, gazeteci, iş adamı, yargı mensuplarından oluşan ve kendilerini devletin sahibi sanan bu çete değil miydi şu ahlaksız eylemlerin sahibi ve savunucusu..

E-muhtıra sonrası Mahir Kaynak’a “kim bunlar, darbe yapabilirler mi” diye sormuştum.

“Kimler olduğu aşikâr.. Beyefendiler pek mahirdirler bu işlerde” demişti.. 

FETÖ’cüler de bu kabiliyetten istifade etmek istemiş olacaklar ki..

16 Temmuz sabahı sahneye sürülecek kuklalara “Yurtta Sulh Konseyi”, Hulusi Akar’a imza attıramadıkları bildiriye de “Yurtta Sulh Bildirisi” dediler..

CHP’nin Halk TV’sinin de bu numarayı yutup “ay bizim çocuklar kalkışıyor” diyerek bildiriyi gönüllü yayınlayan tek televizyon kanalı olduğunu hatırlatalım.. Hâlâ bir soruşturmaya konu olmadığını, RTÜK’ün de hesap sormadığını vurgulayalım.. Çok dağıtmadan konuya dönelim.. 

- Adamlar gerçekten haklı mı?

Çetin Doğan 1. Ordu Komutanlığında rahat dursaydı.. Hurşit Tolon, Şener Eruygur ve diğerleri askerlik mesleği dışındaki faaliyetleri görev edinmeseydi..

Genelkurmay’da internet siteleri kurulup Erdoğan ve AK Parti karşıtı düzmece haber, foto ve belgeler yayınlamasaydı, dönemin yüksek yargı mensuplarına general ziyaretleri yapılıp, “AKP’yi kapatmazsanız kanlı bir darbe ile işi biz bitiririz” tehditleri yapılmasaydı belki haklılar ve hatta mağdurlar derdim..

Üstelik bu belayı başımıza Erdoğan sarmadı.. Darbeden tutuklanan FETÖ’cü üst düzey generaller, Ergenekon zihniyetinin devleti yönettiği dönemde orduya alındı. 

Akın Öztürk’ü kim teğmen yaptı?

General olduğu dönemde Erdoğan cezaevindeydi. Zekeriya Öz’ü de, Fikret Seçen’i de Ergenekon zihniyetinin HSYK’sı göreve getirdi. 

Müslümanlara operasyon yapan Ali Fuat Yılmazer ve polis şefleri için de durum aynı.. 

FETÖ’cüleri general yapanın da, emniyete alanın da, yargıya sızmalarına göz yumanın da… Rahat olun küfür etmeyeceğim.. 

3 noktanın sonuna “kimler olduğu aşikâr” ifadesini ekleyeceğim.

İlhan Selçuk bütün bu olanlara 2009’a kadar neden ses çıkarmadı?

FETÖ ile işbirliği yapılıp Hizbu’t Tahrir, İBDA’cılar ve diğer İslami düşünce mensuplarına operasyon çekilirken pek bir keyifliydiler..

Bu ülkede FETÖ’ye karşı gelme ve hatta savaş açma cesaretini gösteren tek babayiğit Recep Tayyip Erdoğan’dır.. 

Yıllarca irticacı diyerek dışladıkları çarşaflı, sarıklı, sakallı insanlar da, 15 Temmuz gecesi “Allah Allah” nidaları ile darbeyi bastıran bu millettir. 

İlhan Selçuk’un 80 darbesinde ya da 28 Şubatta yapmadığını yapıp, Laik Türkiye Cumhuriyetini kurtaran bu millettir.  

İlhan Selçuk ekolü ve söylemlerine hak verenler, evvela bu halkın sesine kulak vermelidir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Sabir çakmakSabir çakmak4 ay önce
  Güzel bir başlangıç,ilhan selçuk a metiyeler düzenleri o koltuklara getirenlerde maaalesef reis in çoook yakınındakiler buna nediyecegiz.
 • Ali rızaAli rıza4 ay önce
  Ne zaman hakkı va e hakikatı yazacaksınız , bari arada bir yazın ki yeni akit aldığımıza değsin , üzülüyorum. yalan insan olana yakışmaz,
 • mehmet firatmehmet firat4 ay önce
  selam ile..Rabbim muvaffak kılsın sevgili kardesim..28 şubatı en şiddetli yaşayan kardeşlerinizden biri olarak diyebilirim ki, siyonist avengelist yetiştirme olan kemalist ergenekoncu Allahsizlar ile fetoş avanesi Allahsizlar arasında sadece bir ton farkı olabilir. hepsi aynı zihniyetin oyuncuları..vatanın milletin hayrına olacak her hamlede birlikte hareket etmişler ve paylaşmışlardır..
 • YOKEDİCİYOKEDİCİ4 ay önce
  nihal kemalist zihniyet dediğin nedir pek anlamam. Ben devlet vatan bayrak ırk unsurlarını ön planda tutar sonra inançlara saygı duyarım. Kültür seviyem ve tahsilim emin ol senden çok çok üst seviyelerde. Ayrıca inanç olarak müslümanım. İslamiyeti de kuranı kerimide senin atalarının yaptıklarınıda çok iyi biliyorum (Mademki benim atam sadece sana göre ATATÜRK ise).. Öncelikle burda kemalistlerin ne işi var diyorsun.. Madem burası sizin zihniyete sadece açık bir alan o zaman giriş kapısına ATATÜRKÇÜLER KEMALİSTLER BİLHASSA ATATÜRKÇÜ MÜSLÜMANLAR GİREMEZ DİYE bir tabela asın.. Bizler Anayasaya bağlı vatanseverleriz. İslam düşmanı diye tabir ettiğiniz kişiler arasına bürokratları koyarken kelimelerinize cümlelerinize dikkat edin ki safkan ATATÜRKÇÜ VE İBADETİNİ YERİNE GETİREN MİLYONLARCA MÜSLÜMAN size cevap vermesin.. Tanrı insanı en üstün ırk olarak yaratmış ise sen o zaman salya sümük kemalist yaftası ile vatan evlatlarına saldırma.. Yazılarını sıkıntın olan kemalistlerin adını vererek yazki bizde kimlerle ne sorunun var bilelim..Seviye terbiye üslup önemlidir.
 • Muslim yildirimMuslim yildirim4 ay önce
  Cok guzel feto guzellemesi yapmissin biz baska yerde fetocu aramayalim bu yazi kanit
 • NİHALNİHAL4 ay önce
  YOKEDİCİ Seviyesiz zır cahil kemalistler neden bu sitede deşarj olur bilinmez.Atalarının NUTUK kitabını bile okudum el yazılarını ona ait yazılan tüm şiirleride bile.Yazdıklarından çok seviyesizcahil kültürsüz biri olduğun belli yazık .Allah hidayet versin üzüldüm.
 • NİHALNİHAL4 ay önce
  YOKEDİCİ densiz kemalist seviye inip muhatap olmuyorum.LAİK olan ülkelere bak sonrada Türkiyedeki LAİK uydurmasyonuna bak. DESPOT zihniyetliler
 • YOKEDİCİYOKEDİCİ4 ay önce
  NİHAL İSİMLİ LAİKLİK NEDİR ÖNCE TANIMINI ÖĞREN SONRA KONUŞ... MADEM LAİK BİR ÜLKE İSTEMİYORSUN SEN LAİK OLMAYAN BİR ÜLKE KUR ÖNDEN BUYUR... HA ONUDA BECEREMİYORSAN LAİK OLMAYAN İSLAM DEVLETLERİ VAR SENİ BEKLEYEN ORALARA VATANDAŞLIK AL.. HA SAKIN AVRUPA AMERİKAYA GİTME HA SENİN KAFADAKİLERİN YEMENE YERLEŞTİĞİNİ HİÇ GÖRMEDİM )))
 • YOKEDİCİYOKEDİCİ4 ay önce
  NİHAL İSİMLİ YORUMCU SEN SANIRIM BU GAZETEDEN KOVULAN TÜRK DÜŞMANI VATAN DÜŞMANI MEHTAP OLMALISIN))) BU MİLLETİN NE İSTEYİP İSTEMEDİĞİNİ O CAHİL BEYNİNDE NASIL KARAR VERDİN ))) GÖRENDE KURTULUŞ SAVAŞINDA CEPHEYE TOP TAŞIYAN SİLAH TAŞIYAN BİR HATUN SANAR SENİ.. DİNGİL )))
 • NİHALNİHAL4 ay önce
  Bu millet laiklik filan istemedi ülkesini korumak için çarpıştı devrimler teker teker despotça yapılınca gerçekten halka mı soruldu.Asla halk kim olaki zorla devrimler dayatıldı.Bu millet LAİK bir ülke kurmak istemedi.Madem öyle neden bu millet sizin zihniyetinize primvermiyor.Darbelerde Devrimlerde Despotça yapıldı kabul etmek istemeyenler asıldı.İstiklalmahkemeleri kuruldu kimin için bu millet için.Kendileri çaldı kendileri oynadı.
 • hüseyinhüseyin4 ay önce
  Saçma bir yazı olmuş, Devleti yönetenlerin aldatıldım deme lüksü yok, bunların dil olimpiyatlarında fetö ye methiye düzenler birinci derece suçlu, Arsa veren belediye başkanları, dön diye gözyaşı döken siyasetçiler, soruların çalınmasına göz yuman vicdansız siyasetçi ve bürokratlar, şimdi siz bunları unutup, hedef saptırıyorsunuz., çok yazık.
 • selmanselman4 ay önce
  Yani diyorsunuz ki bugüne kadar fetöye yardım eden kim varsa ...Yanlış mı anladım?
 • MuzafferMuzaffer4 ay önce
  Milleti fetoya aşık edenler sayın yazarın dediği gibi bu gladyo zihniyetidir. Milleti yıllarca hırpalayıp bir yandan da fetonun önünü açtılar. Filin evcilleştirme hikayesi gibi: fili bir çukura çekip siyahlar giyen adam günlerce fili dövüp aç susuz bırakır. Daha sonra beyazlar giyen adam gelip filin gözü önünde siyah adamı dövüp kovalar file yemek su verir ve tasmayı filin boynuna takar. Fakat üzüldüğüm bir nokta var ki fetonun, milletin zihin ve inanç dünyasında yaptığı tahrifat akpartililerin umrunda değil hatta fetoya yaptırtılan vatikan projeleri halen yapılıyor.
 • AbdullahAbdullah4 ay önce
  esma isimli yorumcu,duvarin arkasina gecip pusu kurarak ates etme. Agzindaki baklayi cikar.Mert ol , acikca fikrini soyle.Kelime oyunlari ile FETÖ culer gibi dolambacli , kivirmali cumleler kurma.
 • esmaesma4 ay önce
  Ha hükumet iyi ki FETÖ ile işbirliği yapmış mı diyosun yani?
 • Gülek' le başlayan süremeç:Gülek' le başlayan süremeç:4 ay önce
  FGülen pici tam bir Atila İlhan düşkünüydü. Bi altına yatmadığı kalmıştı onun. Olimpiyat adını taktığı ibneliklerde or gibi açtırdığı kız çocuklarına onun şiirlerini okuturdu daima.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer4 ay önce
  Murat..Bey..Aramıza..hoş..geldin..Yazınız..isabetli..ve..güzel..olmuş..Selamlar..
 • AbdullahAbdullah4 ay önce
  Muhterem Murat Alan kardesim.Butun haysiyetsiz,asagilik,bu "Belhüm Adal" vatan hainlerini yaptiklari alcakliklari edebi bir dille yazmissin. Helal olsun sana.

Günün Özeti