• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Murat Alan
Murat Alan
TÜM YAZILARI

Günaydın Kemal bey yeni mi haberiniz oldu

20 Ekim 2023
A


Murat Alan İletişim: [email protected]

TSK’nın Suriye ve Irak’taki terör unsurlarının temizlenmesine ilişkin görev süresini uzatan tezkere oylamasında ortaya çıkan rezalet, katil İsrail ve suç ortağı ABD’nin Gazze’de yürüttüğü soykırımın gölgesinde kaldı.

Hepimizin yüreği yanıyor.. Dünyanın gözü önünde hastaneler vurulup bebekler katledilirken, TBMM’deki tezkere oylaması elbette ana gündem maddesi olamazdı.

Ben de bugünkü köşe yazımı İsrail zulmüne ayırmak istiyordum ama cep telefonuma yasadışı şekilde atılan bir mesajla fikir değiştirdim. 

Sürekli kişisel verilerin güvenliğinden bahseden CHP, nasıl temin ettiklerini bilmediğim bir yolla, cep telefonuma TBMM’de kabul edilen tezkereye ilişkin mesaj atmış.

Farklı operatörlerden 100 binlerce kişiye aynı mesaj gitmiş. Telefon numaralarımız nasıl temin edildi, yasadışı mesaja kim aracılık etti, kaç para harcandı, telefon operatörlerinin bilgisi dahilinde mi, önüne gelen herkes ilgili şirketlerin alt yapısını yol geçen hanı gibi kullanabiliyor mu?

Bunların hepsi soru işareti..

Ticaret Bakanlığı, İleti Yönetim Sistemi, Ulaştırma Bakanlığı, BTK’nın bu konuya odaklanması lazım.

Çünkü bunu daha önce de yaptılar..

Hem de en çirkin şekliyle..

Kredi borcu olan ve borçlarını düzenli ödeyemediği için faiz yükü altında ezilen vatandaşların mağduriyetlerini istismar ettiler. 28 Mayıs seçimlerinden 3 gün önce  “müjde kredi borçlarınız silinecek” denildi. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına borçlu seçmenlere kısa mesaj gönderildi.

Sandığa gitme çağrısıyla süslenilen mesajda, “Ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak. Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek ve anapara 36 ay taksitlendirilecek” ifadelerine yer verildi.

Bunun benzerinin AK Parti tarafından yapıldığını düşünsenize..

Mesela yolsuzluk tespitiyle görevden alınan CHP’li belediye sınırlarında ikamet eden vatandaşlara, tam seçim günü “Cumhur İttifakına oy vermezseniz çalıp çırpan adamlar tarafından yönetilirsiniz” şeklinde bir mesaj atıldığını düşünsenize.

Kıyameti koparmazlar mıydı?! O mesajı yazan, anlaşmalı ajanslar, mesajın atıldığı operatöre kadar herkes linç edilirdi.

Peki CHP bu mesajı niye attı?!

Türkiye’nin bekasını ilgilendiren hayati bir meselede HDP’yle yine suçüstü oldukları için.. Bahanesi de tezkerede yer alan yabancı asker meselesi..

İyi de aynı ifade, 2014’te kabul edilen tezkerede yok mu?

Önceki gün uzatılan tezkeredeki ilgili ifade, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerektiği takdirde sınır ötesi harekât ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesi ve aynı amaçlara yönelik olmak üzere yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunması…” Bu da 2014’teki 1071 karar nolu tezkeredeki ifade, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerektiği takdirde sınır ötesi harekât ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesi ve aynı amaçlara yönelik olmak üzere yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunması…”

Fark ne? Virgülüne kadar aynı..

2014’ten bu yana getirilen tezkerelerde matbu olarak aynı ifade sürekli kullanılmış ama beyefendiler daha yeni uyanmış!..

Yemedik bu numarayı ama daha vahim tarafı var.. Türk Silahlı Kuvvetleri meclisten aldığı yetkiyle PKK ve Suriye’deki kolu YPG’nin canına okuyor ama Türkiye’nin kurucu partisi olduğunu öne süren CHP, “askerlerimiz dönsün” diyor.

Maazallah ya CHP ve ortağı HDP’nin vekil sayısı TSK’nın görev süresinin uzatılmasına ilişkin tezkerenin reddine yetseydi?

Yüzlerce şehit vererek temizlenen Suriye ve Irak’taki alanı boşaltmamız dahi gerekebilirdi. Amerika orada.. Rusya orada.. Fransa orada.. İngiltere orada.. 

Türkiye?!

Yok!.. Çünkü CHP ve ortağı HDP “hayır” dedi.. İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker’in dediği gibi, Allah korumuş ülkeyi bu adamlardan..

CHP yerel seçimlerde HDP’nin desteğini kaybetmemek için tezkereye hayır diyor..

HDP ise dağdaki kadrolar zarar görmesin istiyor.. Bunlar büyük planın içindeki küçük hesaplar..

Amerika ve müttefikleri, bölgede ne yapmak istediğimizi çok iyi analiz ediyor.  

Türkiye’nin Asya, Afrika ve Avrupa olmak üzere üç kıtada 10’dan fazla ülkede askeri varlık bulunduruyor.

Ortadoğu ve Akdeniz’de gerilimin odak noktası haline gelen Libya’dayız. TSK ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) bu ülkede üzerine düşeni mükemmel şekilde icra etti.

Sudan’da Afrika ve Kızıldeniz’in en kritik noktası olan Sevakin Adası’nda varız.

Türkiye, Birleşmiş Milletler (BM) ve NATO görevleri hariç Irak, Suriye, Katar, Somali, KKTC ve Libya’ya kendi girişimleri ve ulusal çıkarları doğrultusunda faaliyette bulunuyor. 

Bütün bunlar özellikle Afrika’da güç dengesini ciddi anlamda değiştiriyor.

Can sıkmaya devam edeceğiz inşallah..

Selametle.. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Çetin

Senin Kmal'in kravatını takıp ,kahvesini yudumlarken O hainlerden medet umuyor ve görev bekliyordu.

Çetin

Murat Bey , CHP'li belediyelerden ve Kılıçtaroğlundan bana da aynı mesajlar geliyor. Bunlar benim telefon numaramı nereden almışlar, merak ediyor ve mesajlarını istemiyorum.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23