Buram buram Seyfi Dede kokusu geliyor..

19 Nisan 2019 Cuma

2 bin 308’i kısıtlı..

21 bin 782’si zihinsel engelli..

Bin 229’u ölü.. 

Toplam 25 bin 319 yasa dışı seçmen.. 

10 binden fazla yönetmelik dışı YSK görevlisi..

Çalındığı ortaya çıkan 15 binden fazla oy..

Ve dahası..

Mevzuyu biliyorsunuz işte..

31 Mart gecesi FETÖ ve Yurtta Sulh Çetesinin ortaklaşa giriştiği sandık darbesinden bahsediyoruz..

19 gündür Türkiye bu meseleyi konuşuyor..

Fetullahçı Terör Örgütünün KPSS hırsızlığını, himmet operasyonlarını, akademi sınav sorularını nasıl gasp ettiğini hatırlayınca, asrın hırsızlığı demekten imtina ediyorum..

CHP’nin bu hırsızlıktan habersiz olduğunu düşünen ya da inanmak isteyen (!) AK Partili değerli ağabeylerimiz önceki gün 3 bavul delili YSK’ya teslim etti..

Şimdi YSK bu delilleri değerlendirecek ve bir karar verecek..

AK Parti en başından bu yana, süreci büyük bir sükunetle takip ediyor..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Memur-Sen Konfederasyonu’nun düzenlediği uluslararası “İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar” konferansındaki, “Her türlü siyasi parti geçmişten bugüne bu tür hak arama mücadelesini vermiştir. Olay partime gelince niye rahatsız oluyorsunuz? YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir. Ondan sonra yola devam. Tartışmaları geride bırakıp asıl gündeme odaklanmalıyız” sözleri de meseleye ne kadar soğuk kanlı ve devlet ciddiyetiyle bakıldığının somut göstergesi..

Belli ki YSK’nın sandıkta yapılan hırsızlığa ilişkin delilleri objektif ve hukuk çerçevesinde değerlendireceğine inanıyor..

Ben de aynı fikirdeyim..

Ancak YSK’nın il ve ilçelerdeki kurulları için aynı şeyi söyleyebilir miyiz?

YSK seçimlerin yenilenmesine karar verir ise..

“2 Haziran’da İstanbul’da seçime gidiyoruz” derse..

 Tartışmaların odağındaki İstanbul’da seçimi kim yönetecek?

- Hani şu iki CHP Genel Başkan yardımcısı ve koca bir domuzu 7 dakikada hüpleten İl Başkanının gece ziyaretine konu olan İstanbul YSK’sı var ya..

- Hani o ziyaretten sonra YSK tarihinde olmayan “sayımların tedbiren durdurulması” kararına imza atan İstanbul YSK’sı var ya..

- Hani Maltepe sayımı biter bitmez, AK Partinin “olağanüstü itiraz sonuçlanana kadar mazbata verilmemeli” dilekçesini dikkate almayıp, jet hızıyla mazbata hazırlayan İstanbul YSK’sı var ya..

- Hani CHP’li belediye çalışanını, tezgahtarı, KHK ile FETÖ’den atılan şahısları sandık başkanı yapan il ve ilçe seçim kurulları var ya..

İşte onlar belirleyecek, seçecek, gönderecek ya da değerlendirecek..

***

İstanbul’da işlerin CHP lehine nasıl yürüdüğünü somut bir örnekle anlatalım..

Daha birleştirme tutanakları YSK’ya yeni ulaşmış.. 

Ne karar verecekleri meçhul..

Ama o da ne..

CHP’li vekiller, sosyal medya hesaplarından mazbata fotoğrafları paylaşıyor..

Ve üstelik altında YSK üyelerinin imzası dahi yok henüz..

Ekrem İmamoğlu adliyeye gitmemiş..

Fotoğraf karesini tarif edeyim mi?

Bir dondurma kasesi ve hemen yanında İmamoğlu’nun ismi ve TC numarasının bulunduğu imzasız bir mazbata..

Çağlayan Adliyesindeki birileri o görüntüyü CHP’lilere paslıyor..

Ya da birlikte hazırlıyorlar!

Bilmiyoruz artık..

Bu tezgaha pek yabancıyız..

 “AKP yargıyı ele geçirdi”, “yargı bağımsızlığı yok”, “AKP’nin hakimleri” diye ortalığı velveleye verenler, Çağlayan Adliyesindeki en mahrem odalardan dondurmalı mazbata şovu yapıyor..

AK Parti 17 senedir iktidarda..!

Ama adliye koridorlarında CHP zihniyeti hüküm sürüyor..

Yargı sözde “AKP Yargısı..” 

Ama gece yarıları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı değil, CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul YSK’yı ziyaret ediyor..

Adliye kapısının anahtarı AK Parti Hükümetinde..

Ama hakim-savcı odaları ve duruşma salonları CHP zihniyetinin elinde..

Bakın o dondurmalı mazbata şovuna müsaade eden hakim, savcıların sicil numaralarına..

Ya Moğultay döneminde mesleğe alınmış ya da Seyfi Oktay döneminde de ilk dereceye terfi ettirilmiş.. 

Şöyle bir tanesine bakayım dedim..

94’te “Tercihen Yükseltilebilirler” listesinden ilk derece hakimliğe alınmış..

“Yani “Mümtazen Yükselebilir” değil bu arkadaş ama bir omuz atarsak olur bu iş” denilerek ilk dereceye çıkmış..

Altında kimin imzası var?

Seyfi desem..

“Oktayyyyyy” diye haykıracak milyonlarca insan var..

 CHP zihniyetinin objektif değerlendirmelerle birine omuz atacağına inanıyor musunuz?

Böyle bir olasılık var mı?

Bence yok..

Mümkün değil..

Hatırlayın..

Yüksek yargıdan istifa edip, yuvasına (CHP) dönen bir hanımefendi ne demişti?!

“Bize YARSAV’ın militanı olacak adam lazım”.

Sözün özü şu, adliyeler hâlâ buram buram Seyfi Dede kokuyor..

Hem seçim güvenliği hem de yargı bağımsızlığı tehlike altında.. 

Ve Seyfi Dede yargısı militanlıkta FETÖ’cü hakimlerden aşağı kalmaz..

Selametle..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • vahitvahit5 ay önce
  Ben oy kullandıgım sandıkta il ilçe seçim kurulunda oy verdigim partiye bir veya sıfır oy çıkıp çıkmadığını kontrol edeyim diye ysk sandık sorgulama diye soruyorum 20 gündür karşıma web sayfası yok yazısı çıkıyor
 • m.firatm.firat5 ay önce
  17 senedir adam yetiştirmek yerine yiyici sürüsünü beslediler. parsa menfaat neredeyse oraya dönen adamlar..demokrasinin nimetlerini kullanarak müslüman insan yetiştirmek için ortam hazirlanacagina inkarci bir nesil yetiştirmenin zeminini hazırladılar. kemo ve feto terör örgütlerinin prangasindan kurtulacak hamle olan 15 temmuz zaferini yarına dair bir hedef ve idealleri olmadığından yine bu siyonist uzaklarına altın tepside teslim ettiler bürokrasiyi.. karar verecek olan reistir; ne yapmak istiyor.. anadolunun kuruluşuyla birlikte tüm ummetin kurtuluşuna vesile olacak hamle mi, yoksa demokrasi bu kardesim deyip tüm muslumanlarin ümitlerini yerle bir etmek mi? Allah davranma kuvveti versin..Adalet bakanlığı sende... mit sende.. iç işleri sende.. madem böyle bir ibnelik var gösterirsin millete,yaparsın hamleni,zıplayası da indirirsin.. madem darbe yapılıyor ki öyle,karşı hamleni yapıp gerekeni yapmazsan onlar gerekeni yapıyorlar zaten.. tepedekiler ağlama makamı değildir. istikamet ve yol gösterme makamıdır.
 • Ismail Hakkı Gönül.Ismail Hakkı Gönül.5 ay önce
  Sevgili Murat Alan kardeşim yerden göğe kadar haklısınız Doğruyu Yazmışsınız Hakikatı Haykırmışsınız Gerçeği bizde paylaştık Yüreğine aklına ilmine kalemine sağlık.
 • Ali aygunAli aygun5 ay önce
  Sandik darbesi çok dogru .in
 • aslanaslan5 ay önce
  Bende ak partiliyim deyip , yeniden seçim olursa facia olur diyenlerin , hepsi ,ya fetöcüdür yada chp lidir
 • REİSREİS5 ay önce
  2 HAZİRAN'da yeniden SEÇİM FETÖ dinsizi, CHP DHKPC ataist kızılbaş beyaz TÜRK, HDP PKK zerdüşt KÜRTİP' li kemalist,SP 'münafıkKAYBEDECEK Bekleyin görün.
 • Gören GözGören Göz5 ay önce
  Seçimlerden 40 gün önce CHP li Engin Altay: demedimi 10 Martta Ekrem İmamoğlunun İBB başkanı olduğunu herkes görecek. Daha seçimlere 40 gün var ileriyi gören bu mahlukatın kulaklarına Pensilvanyadaki Cin mi fısıldadı yoksa rüyasında mı gördü. Hani CHP hurafelerle karşı idi.
 • SofuoğluSofuoğlu5 ay önce
  "Davul senin sırtında, tokmak başkasının elinde"17 yılkdır muktedir olamamışsın, bundan sonra da olamazsın.Fırsatı kaçırdın geçmiş olsun."Geçti Bor'un pazarı sür eşeğini Niğde'ye"Bundan bir iki gün önce yorumcunun biri şöyle demişti."Devlet Kurumlarındaki çalışan personelin yüzde yetmiş beşi(%75)CHP veya sol kesimli".Adam gerçekten doğru söylemişti.Yargı da dahil bugün gidin her hangi bir devlet kurumuna bakın,yaşam tarzlarına bakılırsa görevlilerin yüzde yetmiş, seksen onlardan olduğu rahatlıkla söylenebilinir.Bakınız, yandaşı, FETÖ memurları ve yargıdaki yandaşları vasıtasıyla TÜRKİYE'yi nasıl allak bullak ettiler.17 sene içerisinde hiç mi sağlam adamları kritik noktalara yerleştiremediniz?Bugün dizinize vurmanın hiç bir faydası yok.Eğer hırsızlığı, yanlışlığı kasıtlı olarak yapanların mevki makamları ne olursa olsun;suç duyurusu yapıp yargı gereken cezayı vermeden, ellerini kollarını sallayarak gezerlerse ve de bıyık altında kıh kıh ederek gülerlerse,HEPİNİZİN VE HEPİMİZİN İNANCI OLSUN Kİ, BUNDAN SONRA YAPILACAK TÜM SEÇİMLERDE AYNI MANZARALARIN YAŞAYACAĞINDAN KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN!VE BİR TEKLİF:HÜKÜMET NE EDERSE ETSİN ELEKTRONİK SAYIMA GEÇİİLMESİ İÇİN BUGÜNDEN HAZIRLIĞINI YAPMASI LAZIM.YANİ,GELECEK SEÇİMLERİN ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILMASI KAÇINILMAZDIR.
 • Ayşe Ayşe 5 ay önce
  Ağzına sağlık kardeşim oyu biz verdik onlar yönetti o azgın azınlığa yaranmak isteyen ezikler olduğu müddetçe hep biz kaybeden olacağız adalet bakanlığı yirmisekiz şubat yargısının zindanda curuttugu mahkum ları ne zaman gördü hala kahpe terörist lerin cezasını vermediler
 • Hakan TemurHakan Temur5 ay önce
  16 yıldır bir Seyfi kadar etkili olamadiysaniz batsın sizin iktidariniz
 • Hacı Ömer. Hacı Ömer. 5 ay önce
  Bende ak Partiliyim. Ama 17 senedir bu devleti kim yönetiyor. O sandık başkanlarını kim atadı? Chpmi atadı. Suçu niye başkasında arıyorsunuz. Eğer istanbulda seçim tekrarlanirsa, Türkiye için facia olur. Üstelik Binali fark yer. Bence bu secim konusu kapanmıştır.

Günün Özeti