Başbuğ’un FETÖmetresi!..

15 Şubat 2019 Cuma

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Hürriyet’e konuşmuş…

Bir sürü üst perde fasa fiso..

“FETÖ’yle mücadele ediyorduk ama hükümet engel oldu” kıvamındaki bildik sözler..

Milli orduya operasyon çekildi..

“FETÖ’cülerin tespitinden MİT sorumluydu” falan filan..

Başbuğ’un iddialarını çürütelim..

Ama önce “Milli Ordu”yla ilişkili bir konu daha var…

Onu anlatalım..

Dün üniversitede hızlı solculuk yapan bir arkadaşımla karşılaştık..

Ben AGD’de çalışırken, o devrimci üniversiteliler kulübündeydi..

Sohbet malum..

AK Parti Türkiye’sine geldi..

“Erdoğan, ülkeyi militarize etti. Asker ülkesi olduk” dedi.

Hemen sordum..

Kara Kuvvetleri komutanının adı ne?

Zönk..

Kaldı öylece..

- “Şey işte” deyip zaman kazanmak istedi..

Peki, Genelkurmay Başkanının adı ne?

- “O da şey.. Hani şu darbe gecesi konuşan paşa..”

Ümit Dündar mı?

- “Evet evet o” dedi..

Bedavacılık böyle bir şey işte hemen düştü tuzağa..

Genelkurmay Başkanlığı Yaşar Güler’in hakkıydı ama Ümit Dündar’ın 15 Temmuz’daki şovu onu Genelkurmay Başkanlığına taşıdı dimi dedim..

Söylerken sırıttım da üstelik..

“Aynen yaaaa, milli bir ordumuz vardı eskiden. Şimdi fırsatçılarla doldu” dedi..

Yıllarca 28 Şubatçı paşalardan dert yanmış birinin, cuntacılara “milli ordu” demesine mi yanayım, yoksa “asker ülkesi olduk” iddiasında bulunup, Genelkurmay Başkanının ismini dahi bilmemesine mi..

Çok değil daha düne kadar..

Koşaner, Başbuğ, Büyükanıt’larla uyanıp..

E-Muhtıralarla yatıyorduk..

Değil kıtaların başındaki orgeneraller, kolordu komutanlarının küstah demeçleriyle çalkalanıyorduk..

Ya şimdi?

Genelkurmay Başkanının ismini bile bilmiyor eğitimli, çağdaş, solcu kardeşlerimiz..

Yadırgamıyorum..

Olması gereken de bu zaten!

Dünyanın en büyük ordusu ABD’de..

O ordunun başında da bir general var..

Kim tanıyor?

Bu mu militarizm?

Bu mu “asker ülkesi?”

Erdoğan, milli ve yerli düşünen askerlerle birlikte, askerin askerlik vazifesini icra ettiği bir Türkiye’ye geçişi sağladı..

Dönelim Başbuğ’a..

FETÖ’nün milli orduyu yok etmek olduğunu söylemiş..

Haklı, ordu milliydi..

Ama başındakilerin ne kadarı milliydi?

E-Muhtıracı generaller mi milliydi?

Yoksa Kara Kuvvetleri Komutanı olduğu 2002 yılında “Kuzey Irak’ta Mussorgsky’nin ‘Çıplak Dağda Bir Gece’sini ruhumun derinliklerinde yaşadığımı hissetmişimdir” deyip, fanatik Rus milliyetçisi ve Türk düşmanı Mussorgsky’ye olan hayranlığını açıkça dile getiren Aytaç Yalman mı?

Ya da 2. Zırhlı Tugayının camisini yıktıran Tümgeneral Doğu Silahçıoğlu mu?

Başbuğ, FETÖ’cüleri tespit edememelerini “Bunlara “Yemeğe davet edildiyseniz gerekirse içki için” deniyor, eşleriyle örnek olmaları konusunda eğitiliyorlar” sözleriyle izah ediyor..

Yani “içki içince biz anlayamadık” demeye getiriyor..

FETÖ’cü tespitinde Başbuğ kriteri diyelim..

“İçki içmek”, “eşlerinin giyim kuşamı” vs. vs..

İşte TSK yıllarca bu şuurla yönetildi..

Daha doğrusu yönetilemedi..

“Dışarıda yetki-sorumluluk kimdeydi?” sorusuna ise evlere şenlik bir cevap veriyor Başbuğ..

“Milli İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT)... Personelin dışarıda izlenmesiyle ilgili Silahlı Kuvvetler’in tam yetkisi de yok, imkân kabiliyeti de yok” diyor.. 

Şimdi sorsam Sayın Başbuğ, Jandarma İstihbaratı ne işe yarıyordu?

Üniversitedeki “Milli Orducu” arkadaşım gibi tıkanıp kalacak..

İsmailağa Cemaatine “zeytinci” kılığında ajan sokanlar asker değil miydi? 

Menzil Cemaatinin sohbetlerine istihbaratçı gönderen kimdi?

Video kayıtları çekip, Hürriyet’e, Milliyet’e servis edenler kimin paşasıydı?

Genelkurmay Karargahında internet siteleri kurup AK Parti Hükümeti aleyhine atıp tutacağınıza, Altunizade Fem Dersanesine iki istihbaratçı gönderseydiniz, örgütün omurgasını çökertirdiniz..

Son bir şey daha..

İlker Bey, Orgeneral Balanlı tutuklandığında sıranın kendisine geleceğini anlamış..

Ben, tutuklanmanızdan 2 yıl önce, Taraf Gazetesinde bir haberde isminiz geçince anladım..

İşte bu da aramızdaki fark olsa gerek..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Tevfik SamurTevfik Samur4 ay önce
  İlker başbuğum daha cevabını veremeyeceği bir ton soru var. Ayrıca TSK'nın o dönemlerde jandarma istihbarat dışında (yurt dişinda da faaliyet gösteren) daire başkanlığı düzeyinde istihbarat birimi vardı.
 • Okur Okur 4 ay önce
  Sayın yazar bırak kkkomutanı,gk baş. .bakanların kaçının ismi biliniyo.bilmeye de gerek yok çünkü tek yetkili var rte
 • akinciakinci4 ay önce
  sevgili "dayi", kıbrıs barış harekatı turkiye' in kendi insiyatifiyle olmamıştır. Ingiltere ve ABD arasında Kıbrıs 'ta kurulacak us kavgasından yapılmıştır...
 • yavuzyavuz4 ay önce
  soba borusudur :)))
 • DayıDayı4 ay önce
  NATO ya geçince teslim alınmış ordu. Kıbrıs Barış harekatı bu şartlarda nasıl yapıldı hayret ediyorum. Şu dünyada devleti başka halkı başka partileri başka bir devlet varsa söylesin biri lütfen. Bu devletin bir amacı varmı acaba bu kadar boş bir devlet olamaz.
 • Akif KılıçAkif Kılıç4 ay önce
  Evet normalleştik! Kesinlikle normalleştik.. eskiden en az 30 general ismi sayardık. Şimdi 2 tane anca
 • werdiwerdi4 ay önce
  başbuğ trbzonda savaş gemisinde elinde silahla erdoğanı tehdid edip darbe yapacağı sinyalini vermemiş miydi??? neden yargılanmıyor
 • Kadir YılmazKadir Yılmaz4 ay önce
  Biz Başbuğları da biliriz, Büyükanıt’ları da.kimse bize fetöyü Erdoğan büyüttü demesin. TSKdaki dinsiz generaller dönemini unutmadık.
 • akinciakinci4 ay önce
  ordudaki yapılanma sanki 10,15 senenin masumuymuş gibi anlatıyor kemo terör örgütü ergenekon bozmalari.. bu kemo terörist örgütü halkının dini ile uğraşırken,simitcisinden ayakkabı boyacisina fişleme yaparken kimden istihbarat alıyordunuz.. ağa babanız olan siyonist yapı sizi kardeş yapmışlardı fetoş ile.. bu yüzden her ne halt yardıysanız birlikte yaptınız.. ingiliz,amerikan,siyonist akmasından doğan ikiz kardeştirler kemo ve feto..
 • boynundaki yahudi tasmasıboynundaki yahudi tasması4 ay önce
  asker devleti değil aslındaisrail'e çalışan islamo faşist başyücelik şizofreni devleti oldu.
 • misafir-34misafir-344 ay önce
  gökbörü, fetö 2002 de mi dünyaya geldi? 2002 den sonra mı parladı? Şimdi bir partinin genel başkanını 1990 ın başlarında Tansu Hanıma iç işleri bakını olarak atamayı teklif eden kimdi? o zaman mevcut iktidar mı vardı? Fetöyü şimdi kimler savunuyor? çok şeyleri önceden görmüşsünüz, söylemişsiniz, ne ala, ancak lafla çok peynir gemisi yürütmüşsünüz.
 • mehmet cetın ızmırmehmet cetın ızmır4 ay önce
  ordudakı musluman subayları ıckı ıcmıyorlar eslerının basını acmıyorlar dıyerek yas kararları ıle ıhrac ettınız buıhrac safahatında gızlı emelı olan fetocular eslerının basını actı mını etek gıydırdı ılker basbugda boburlendı bır muslumanı dınden dondurduk dıye ama bılmedıgı gormedıgı ve hala anlamadıgı gercek musluman dınınden tavız vermez feto papazının ajanları kılıktan kılıga gırdı sonucta gerı zekalı komutanları ıstedıklerı gıbı kullanarak ulkeyı 15 temmuza getırdıler ne sıyasıler nede hıc kımse yas kararları ıle ıhrac edılenlere orduda ne oluyor demedı bunun amacı nedır demedı bır yas magdurundan cuzzamlı hasta gıbı en yakınları dahı kactı sonucta bu hale geldık hulasa bu ısın sorumlusu uzerıne dusen rol kadar herkerstır bız yas magdurları subat 2014 te star gazetesıne ropertaj verdık orduda alkol muptelası us duzey paralecı var dıye kım dıkkate aldı hıc kımse hala yas magdurlarını dıkkate alan varmı maalesef yok o halde her daım boyle belalarla karsılasmaya hazıırlıklı olun
 • GÖKBÖRÜGÖKBÖRÜ4 ay önce
  murooo kardeşşşş boş boş yazmışsın fetöyü devletimizin her kademesine sokan hangi partiydi birazda ondan bahsetseydin yemedi değil mi :) ergenekon balyoz davalarında ben bu davanın savcısıyım diyenlerden bahsetseydin. fetö okullarının açılışına izin verenlerden bahsetseydin.fetöşşşş hocayı sevmeye bilirsiniz ama saygı duymalısınız fetöşşşşcük bu ülkenin yetiştirdiği saygı değer biridir diyenlerden bahsetseydiniz, fetöşeeee gel artık bitsin bu sılaaaa diyenlerden bahsetseydiniz. yemez öle değil mi :) tüm bu olaylardan önce benim gibi TÜRK milliyetçileri fetöşünnnn abd ajanı köpeği olduğunu söylüyorduk. Not İslam dinin TÜRKLÜKLE beden bulur yükselir ve yaşatılır. bu da tüm arap sevici yobazlara gelsin
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz4 ay önce
  sayın yazar bir manşetten tutuklanacakları bilecek kapasitenizle,fetöyü de önceden tespit edebilirdiniz ...
 • Yunus 16 Yunus 16 4 ay önce
  SIRALI SİCİL AMİRLERİNİN HEPSİ SORUMLUDUR. Son otuz yılda Ordu içine sızmış FETÖ CÜ SUBAY Astsubaylardan SIRALI KOMUTANLAR IN HEPSİ SORUMLUDUR. Emekli Generaller Albay lar kendilerini SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK gibi anlatıp SİYASİLERİ suçluyor!! BU AMERİKAN  KİM SİCİL VERDİ? KİM TERFİ İÇİN ONAY MAKAMINA SUNDU??? HEPİNİZİN GÜNAHI VAR.
 • m.firatm.firat4 ay önce
  selam ile..milli orducu arkadaşınıza 28 şubat öncesi ve sonrasında ordudan atılan subaylar hakkinda " kimdi bunlar" diye sorsaydınız ne cevap verirdi acaba...ordunun görevi ülkenin sınırlarını korumak, ülkeye dışarıdan gelecek tehditlere karşı savunmak ve buna göre strateji ve taktik geliştirmek olmalıyken,bizimkiler halkına karşı arslan dışarıya karşı kedi oldular... NATO ordusu olup da kurmay kadrosunun yerli ve milli olmasindan bahsetmek biraz safdillik olsa gerek. cephede savaşan komutanlarla salon generallerinin durumu apayrı...Kurmay kadrosu, kimi amerikanci,kimi ruscu,kimi israilci,kimi almancı.. yerli ve milli komutanlar da pasif görevlere...
 • yyyyyyyy4 ay önce
  selamlar. Bir de OSB lerde, beleşten arsa alıp, sonra 100 misline satan fettuşiler konusunda çalışsanız.ÜRETİCİ İMALATÇI osb de yer bulamıyor. Hain ve öldürülmesi gereken puşt lar,DEVLETİKEMİRİP HERŞEYİ BEDAVAYA GETİRİYOR,bedavayı da millete 1000 katına satmaya kiralamaya çalışıyor. ÜRETİM YAPMAYACAK FAKAT OSB DE KIYAK YER SATIN ALIYOR, sonra satıyor. Taksi Pilakası gibi, 5 el değişiyor, İmalatçıya 5 misline satılıyor. İmalatla hiiiç alakası olmayan kişiler Al Sat Al sat yapıyor. %100 fettuşi organizasyonları

Günün Özeti