1 dolarlık adamlar, 5 liralık soğanla darbe yapıyor!..

25 Ocak 2019 Cuma

2012 yılında MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı tutuklayarak AK Parti Hükümeti ve Erdoğan’a kadar uzanacak bir darbe planladılar..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın feraseti oyunu bozdu..

Ama vazgeçtiler mi?

Asla!

Zaman Gazetesinin yönetim katında ikinci aşamayı hızlandırma kararı aldılar..

Yıl oldu 2013.. 

Haziran sıcakları bastırınca bir sabah Gezi’ye uyandık..

Mezhepçi ne kadar sol örgüt var ise ayaklandı..

Ne oldu?

Avuçlarını yaladılar tabii..

Tam toz bulutu dağıldı dediğimiz aşamada ise 17/25 Aralık yargı darbesi patladı..

Aylarca uğraştık durduk..

FETÖ’cü polis şefleri ve yargıdaki uzantılarına yönelik operasyonlarla geçti o sene..

Yazı işlerindeki gündem toplantılarımızdan biriydi, örgütün TSK’daki unsurları temizlenmez ise, er ya da geç darbe yapacaklar dedim..

O sözün üzerinden 6 ay geçmeden 15 Temmuz kanlı kalkışması oldu..

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov cinayeti de cabası..

¥

Bütün bunları neden anlatıyorum?

Kronolojiyi görün diye!

Hakan Fidan’ı tutuklama girişimiyle başlayan süreçten hep yenilgiyle çıktılar..

Her hamleleri bertaraf edildi..

Ama pişmanlık duymadılar..

Her sene yeni bir numarayla karşımıza çıktılar.. 

Artık bünyeye sızmış virüsleri topyekûn bir kalkışma yapacak kudrette değil.

Örgüt de bunun farkında..

Ancak ne FETÖ ne de FETÖ’nün tasmasını tutan el vazgeçmiş değil..

Geçmeyecek de..

Bu sebeple 2017’nin başından beri başka bir plan üzerinde çalışıyorlar..

Görünür bir kuvvet değil bu..

Bürokrasi içindeki kriptolar..

AK Parti içinde AKP’liler..

Gezi eylemleriyle domine edilen laikçi ve mezhepçi kitle..

Gözle göremezsiniz, elle tutamazsınız ama bu gruplar aktif şekilde kullanılıyor..

Ve etkisini her yerde hissediyoruz..

Dış destekli bir konsorsiyum, adı konulmamış bir kutsal ittifak..

AK Parti’ye hayat veren, damarlarına kan olan, canına can olan mütedeyyin kitlenin üzerine oynuyorlar..

En soldan en sağa, yüzde 45’i geçemeyen muhalefete AK Parti tabanından oy taşımak için çabalıyorlar..

Evet plan bu..

Amaçları yerel seçimlerde AK Parti’den oy çalmak..

“Cemaatlere operasyon yapılacak” haberleriyle fitili ateşlediler..

Hemen peşinden yargı içindeki çarpık kararlar patladı..

“Kadın cinayetleri”, “taciz tecavüz” haberleri, “Dindarların çocukları hayvanlara işkence yapıyor” söylemleri ile algıyı oturtmaya çalıştılar..

Gezi eylemleri öncesinde Taksim’e üs kuran BBC’nin “açılıp saçılan abla” haberleri boşuna mı?

Yıllarca “Malezya oluyorduk”… 

Hoppp…

Bir sabah “Norveç” olmuşuz..

Dedim ya mütedeyyin kitleyi küstürmek istiyorlar..

“AK Parti Hükümeti iş görmez hale geldi” algısı oturtmaya çalışıyorlar..

Sancaktepe Belediyesinin çöp konteynırlarını çalacak kadar düşen  Maltepe Belediyesi ve bütün bir ilçeyi soyup soğana çeviren CHP’li Ataşehir Belediyesini görmeyenler, “AKP’li belediyelerde hırsızlık var” yaygarası yapıyor..

Sağlam çalıştıkları ikinci nokta ise vatandaşın tenceresi..

Dolar operasyonu sonrası gıda fiyatlarındaki artış ve fırsatçılarla etkili şekilde mücadele edilememesini avantaja dönüştürdüler..

5 liraya soğan, 4 liraya patates alan, üstüne birde poşetine 25 kuruş veren vatandaşa izah edemezsiniz bu oyunu..

Yan komşumun, “Ekvador’dan gelen muzla, Niğde’den çıkan soğan neden aynı fiyata satılıyor” sorusuna ben cevap veremiyorum..

Bunların hepsinin bakanlık raporlarında bilimsel açıklaması olabilir ama vatandaş nezdinde bir karşılığı yok!

Stokçuları, fırsatçıları bypass etmek için etkin bir mekanizma ayladır kurulamadı..

Temel gıda ürünlerindeki fahiş artışların geçici ithalatlarla bypass edilmesi sağlanamadı..

Denizlerin altından kıtaları birleştiren tüneller açan Erdoğan ve yol arkadaşlarını “soğan patatesle” vuruyorlar..

“1 dolarlık adamlar”, 5 liralık soğanla sandığa darbe yapıyor..

Uyanın!

Ve kendi kitlenize sahip çıkın!..

Denizi geçtik, derede boğulmayalım..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • UyarıcıUyarıcı4 ay önce
  Sayın Alan, Ak Partinin tabanını oluşturan, hayat veren, kan veren mütedeyyin insanları %45'lik karşı muhalefet kendilerine çekmeye çalışıyor diyorsun! E e ne yapacaklardı ya! Bak sana gerçeği söyleyeyim: İslamda, müslümanlıkta herhangi bir Allahın yarattığı bir varlığınsembolünü taşıyan amlem uydurup arkasından gitmek doğru değildir. Gerçek inanan insanlar bunubilmektedirler. Esas sıkıştığında Ak Partiyi, mütedeyyin dediğin kişiler değil bu gerçek inanan kişiler ayakta tutmaktadır! Senin göremediğin yerde burasıdır dikkatine sunarım! Sağolsun Ak Parti yönetimide fetö metöyü bahane ederek gerçek inanan kesime bilerek veya bilmeyerek zulmetmektedir! Bunu bırakmaz, bunları koruma altınaalmazsa bu kişiler oy kullanmaz. Sen Ak Parti olarak bu insanları önemsemezde Chp,Hdp,İp vs.'ler oy verecek diye beklersen kendi tabanını kaybedersin . Şu anki gidişatta öyle gibi bsna görrin peşinde gitmek doğru değildir.
 • UyarıcıUyarıcı4 ay önce
  Sayın Alan, yüksek faizlerden, piyangodan, iddia sayısal loto gibi şans oyunlarından, kumar ve içkiden hiç bahsetmiyorsun ama soğan patatespatlıcan vs. satıpta evine helal para götürmeye çalışanlarla dalga geçiyorsun. Bırak bunları kardeş.Benzin ve mazot fiyatlarından,dükkan kiralarından, verg
 • UyarıcıUyarıcı4 ay önce
  Sayın Murat Alan kardeşim, sen önce bir; başta Kur'an'ı Kerim (Saygın Okuma) olmak üzere, Tevrat,Zebur,İncil'den oluşan kalın kitabı (tahrif olmuş ama) okuyup inceleseniz sonra da Tc.1982 Anayası ve diğer toplumların özendirildiği batı ve kuzey menşeeli kitapları okuyup incelr
 • Erol SağıroğluErol Sağıroğlu4 ay önce
  İnşallah başımızdakiler duyar Halkın içine giripişçi kardeşlere eğilip derdini dinler
 • Tespit mükemmel Tespit mükemmel 4 ay önce
  Bence tespit şahane.. Ama görene.. ama anlayana.. bizim patatesle kaybedecek vaktimiz yok diyenler sandıktan hüsranla çıkar..
 • MustafaMustafa4 ay önce
  Allah rızası için bir kez de İktidar şu şu şu yanlışları yaptı bu ekonomik kriz onun neticesi deyin.Dış düşman iç düşman bıktık artık
 • temel çeküçtemel çeküç4 ay önce
  kunta kürde sen ya yalancısın ya ajan yirmi yıllık bosna mazlumlarınınkimlikleri tespit ediliyor uzun yazmana bakılırsa kaynakların bolbilgi akıyor yoksa emirleri cıa danmı alıyorsun yalancı degilsen çagır tv leri göster yeri geregi yapılsın
 • Ali Rıza Ali Rıza 4 ay önce
  Hükûmet etme mevkiinde olanların en temel görevi, reel olmasıdır.Reel olmanın en temel kriteri, danışman kadrosudur.Danışman kadrosu, hükümeti rezil de eder vezir de, iktidardan da eder iktidarını tahkim de eder.Hükûmet bundan sonra yoluna devam etmek istiyorsa, Murat Alan gibi nadir bulunan keyfiyetlere kulak vermeli, onların mihmandarlığında yol yürümeli...
 • SoğanSoğan4 ay önce
  Soğanda stok yokmuş ithalat kapısı açıldı şimdi bunane diyeceksin yazar kardeşim şimdi ne oldu stok bittimi bir ayda he yazıklar olsun düzgün haber yap
 • MisafrMisafr4 ay önce
  Hükümet keşke bu konuyu ciddiye alsa
 • oruçoruç4 ay önce
  bu propaganda yeni değil belki gezi olaylarından beri böyle, bunlar güçlü oldukları zaman tehdit ediyorlar. güçsüz oldukları zaman kendilerini acındırıyorlar, ağlıyorlar. ama her zaman hükümet yok zalim diktatör propagandası yapıyorlar. sokaktakii yere atılan bir çöpten yola çıkarak sözü ülkede hükümet yokla tamamladı ağzım açık kaldı.
 • Ali babaAli baba4 ay önce
  Bu memlekette en ucuz alacagin sifat, ŚEHITLIKTIR, madende,,parali asker, ösö,merdivenden dûs,araba kazasi, yani kisaca, siyasetçiler isine Geleni śehit Ilan eder ,saltanat devam eder,
 • SalihSalih4 ay önce
  Bunu bize yazacağına tepelere söyle.Karacabey’in önde felen soğan tüccarı yeniden belediye başkan adayı oldu.Aklımızla alay etmeyin sizde
 • Fatih K.Fatih K.4 ay önce
  Sevgili Alan, son yıllarda yaşanan kara planları baştan aşağıya özetlemişsiniz. Bu yazınızın ilk paragraflarından ve kendi çıkarımlarımdan şunu anladım; Devlete, millete ve hükümete oynan hain eylemlerin hiçbirisi ANSIZIN olmadı. Tüm hainlikler "Ben geliyorum" dercesine oldu. 15 Temmuz'un bir gün geleceği zaten belliydi. Gölbaşı'nda Özel Kuvvetlerin olağan üstü ağır silahlar ile donatılması, bir çok FETÖ'cü istihbarat ve kolluk kuvvetleri personelini ayıklamasıyla artık 15 temmuz geldi.. Soğan ve patates mevzusu yıllarca işbaşında olan OY VERDİĞİMİZ hükümetin tarım-zirai politikalarının ne kadar yetersiz ve kırılgan olduğunun İşten anlamayan adamların kabinede yer almasından dolayı bu cefakâr necip millet ceremesini çekiyor..Oynanan oyun aynı ama patates-soğan oyunu çok dramatik..
 • Caner CANCaner CAN4 ay önce
  FETÖ'nün merkezi siyaset idi. Ordudan yargıya, emniyetten milli eğitime kadar her yerde FETÖ operasyonu yapıldı ama partilerde ses yok. Ak Parti'ye ne zaman FETÖ operasyonu yapılacak? Erdoğan'ı tenzih ediyorum, Ak Parti'ye güvenmiyorum.
 • Kocasolak Kocasolak 4 ay önce
  Hepsine eyvallah, fetö CHP ip hdp sp dahil hepsi çıkarları için abd ve ab ye göbeklerinden bağlılar, DOĞRU. Ancak ey batı ey abd ey israildeyip arkasından, ab kapısını beklemeye devam edeceğiz, ne demek? Fox tv blomberg tv nin NE İŞİ VAR ülkemizde? Önce TÜSİAD ve MÜSİAD çöplensin diye yabancı sermayenin altına yatırdığımız ekonomimiz gebe kaldı, şimdi nurtopu gibi ikiz PİÇ, faiz ve enflasyon doğdu. Bu piçler büyüdükçe büyüyor, NEDENİ yabancı sermaye, YANİ faize para topluyoruz, yalan mı?
 • RECEP KAYA RECEP KAYA 4 ay önce
  Güzel bir yazı olmuş.Düşüncelerime tercüman olmuşsunuz.Yüreğinize ve kaleminize sağlık.Allah c.c.güç kuvvet versin.amin
 • arif.arif.4 ay önce
  bütün bunlar oluyorsa yöneticileri sorgulayacaksın.
 • ademadem4 ay önce
  Birincisi bu nasıl darbe darbeden haberi olması gereken paşa gn kurmay başkanı göreve devam ediyor, Mit başkanı göreve devam ediyor, cezalandırılmaları gerekirken, Dön bu hasret bitsin diyenler, görevdeDana düne kadar Muhterem Hoca Efendi diye metiye dizen , Hoca ile ayrı karede fotoğraf çektirmek için sıraya geçenler , Tek bir siyasetçi sorgulanmadı, Fabrikaları satarsan üreticiye destek çıkmasan saman ı ithal edersin, utanın be kurtuluş savaşı şehitleri mezarlarında ters döndüler, batırdınız ülkeyi.
 • serhatserhat4 ay önce
  2012 de bir kahvehane önünde 6-7kişi birlikte otururken yanımıza gelen bir ziraat mühendisi yanımızdaki tanıdıgına hükümet 3 aya kadar bilemedin en fazla 6 aya kadar gidici demişti. Bende yanımdakinin yüzüne bakarak ne diyor lan bu manyak der gibi yaptım ama onunda bir bildigi varmış megerse
 • Mehmet ayMehmet ay4 ay önce
  16 yildir iktidardasiniz, üretim nerede? Milleti beles yasamaya sevkettiniz, oy zamani devletin hazinesini yagmaladiniz, simdi kalkmis laf ediyorsunuz.
 • MüslümMüslüm4 ay önce
  İmmanuel Kant der ki: "Bir olayın diğer olaydan önce gerçekleşmiş olması onu diğerinin sebebi yapmaz." Başka deliller göstermen lazım.
 • EbuzerEbuzer4 ay önce
  Eskiden layik kesim seriat geliyo diye pastayi goturdusimdide vatan elden gidiyo diye pastayi goturuyolar yeter artik bu milletin yakasindan dusun
 • turanturan4 ay önce
  Yeni olarak patates soğan ekilen yerde herkes muhafaza koşullarını bilmeyebilir ama 40-50 yıldır sogan patates ekilen bir yerde kimse çürütmez yani çürümeme koşullarını bilir hastalık da bahane tuvalet kağıdı bebek bezi sanırım zam şampiyonu
 • ersinersin4 ay önce
  Eger pazar market darbeside netice vermezse tek yapacakları umutları stadlardan kaos başka çareleri yok. O da olmazsa bir kaç koldan birlikte teşebbüs edecekleri yani pes etmediklerini hepimiz biliyoruz. Bana göre devlet 2015 ve öncesi sınavları baz alarak baz almalı. Bunu yaparken inşallah etöden fetöye fetöden de etö ye evrilme olmaz inşallah
 • erhanerhan4 ay önce
  Sayın yazar ikdidarın işi harbiden zor. 7 düvele karşı degil 77 düvele karşı mücadele vermek zorunda. Bir òrnek vereyim bu sabah berbere gittim asker tıraşı denen 3 numara tıraş oldum borcumuz kaç lira dedigimde 25TL verdim. Ha keza market ürünleri temmuz agustos ayından bu sürekli yükselis trendinde bir ara patates sogandan dolayı 3-4 hafta kadar normale dòndü pazar tezgahları sonra yine indir bindir
 • vatandas sabrivatandas sabri4 ay önce
  İşi kaydı olmayan,tembel üretmeyen.sadece her şeye maydanoz olanlar .gece yatmiyor musunuz. ? Her şeyeatlyorsunuz? Her şeyi elestiriyorsunuz .adam 2500 tl ye kitapticaretiile somuruyor sizi . sesinizcikmiyorçıkmıyor.
 • DoğrucuDoğrucu4 ay önce
  Tek çözümü var. Toptancı, market ve pazarcının üreticiden gelen ürün üzerine koyacağı kar yüzdesi devletin belirleyeceği oranı geçemeyecek. Örnek veriyorum toptancı en fazla %10, market % 25 den fazla bindiremiyecek. Tüketiciye % 35 yükselerek ulaşacak.
 • SaitSait4 ay önce
  . manipülasyonla edebi süslü cümlelerle gerçeği örtbas etmenin bir anlamı yok. Beton yol köprü ekonomisi çöktü. Hiç geçmeyeceği Osmangazi köprüsü asgari ücretlinin karnını doyurmuyor. 17 senedir iktidarsin. Tarımın ve hayvancılığın geldiği nokta belli. Vatandaş da gerizekalı değil. Bunları görüyor.
 • NurNur4 ay önce
  Tek kelime bu ülkenin ayarlarıyla devletin ayarlarıyla oynayan her kim varsa Allah belasını versino soğanların patateslerin altında kalsınlar her iki cihandamilletin elleri onların yakasında 80 milyon onlara hesap soracak ahirette
 • YunusYunus4 ay önce
  Deniz altına tünel açmaya güç yetiren erdoğan soğana patatese güç yetiremiyor mu demek istiyorsun sayın yazar, patates soğan neden fahiş pahalı, neden üretici korunmaz kollanılmaz, neden şarbonlu et, mercimek nohut kuru fasulye, saman bile ithal edilir, takke düştü kel göründü artık
 • meleknurmeleknur4 ay önce
  BİRLİKTEN DİRLİK DOĞAR. GÜÇLENEN ŞAHLANAN TÜRKİYE YE! HEPSİ AYRI YENİ OYUNDAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL.
 • a.d.a.d.4 ay önce
  Ya kardeşim insan inandığı davayı ve dinini inancını 5 liraya satar mı ey yazar.Satan da bizden değildir.Yemezsin 1 ay ölmezsin.Sonra çok ağlarsın başımı açtılar ezan okutmadılar diye.
 • Bilal DOĞANBilal DOĞAN4 ay önce
  Sizi anlıyorum Sn. Murat bey ve bi oğuna katılıyorum,, ancaaak ancak Hükümetin ve samimi üyelerinin bunu bu durumu vatandaşın anlayacağı dilden daha açık izah etmeleri lazım,, bürokraside dibe vurduğumuz liyakatta görülmemiş yıkımların olduğu süreçler yaşıyoruz, tamam susuyoruz ama canımızda acıyor birilerinin borusu çok şiddetli ötüyor ama bu boru sizin sahip çıkmamızı istediğiniz otoritenin değil sanki, Müslümanın ve vatanını sevenlerin zorlandığı bir dönemdeyiz, din'in altı boşaltılıyor görüntüye bakmayın siz, Devlet dairelerindeki atamalara bide bakın,KALEMİNİZE SAĞLIK
 • mursemurse4 ay önce
  taşeron uretici olsa bence gayet iyi olur. sonuçta birileri bu işe girmek isteyebilir. taşeron uretici olarak devlette bu işe girmesi bence iyi olur
 • YunusYunus4 ay önce
  Ya yaşana herşeye darbe dersen,en büyük darbeyi kendine yaparsın .Gerçeklerden uzak paralel bir evrende yaşarsın.Çözüm kördüğüm olur
 • Kunta Kürde Kunta Kürde 4 ay önce
  Bir seneryo yazıyorsunuz ama çelişkiler ile dolu ! Darbe oluyor ama o zamanki ordu komutanı terfi ediliyor ! Normalinde o komutana sarmazlar mı, be adam iş bu noktaya gelene kadar sen ne yaptın ? İstihbaratı yok mu bu devletin ? Her kes kendi çıkarına göre seneryo yazıyor ? Bir bakıyorsun Bam FETÖ. Çıkıyor piyasaya ! Dana düne kadar Muhterem Hoca Efendi diye metiye dizen , Hoca ile ayrı karede fotoğraf çektirmek için sıraya geçenler ? Gel hasret bitsin diyenler ? Tek bir siyasetçi sorgulanmadı ? Sorgulanamıyorlar !muhteremin bir dediyi iki edilmedi ! Hatta Başkan itiraf bile etti " ne istedi de vermedik " madem birşeyler verilmiş ise bunları bilmek vatandaş olarak bizim de hakkımız . Neticede benim hakkımdan mi verdin yoksa kendi mal varlığından mi ? Savcı yok kardeş savcı !Savcı olacak ki 15 Temmuz'da öldürülen kişiler üstünde otopsi yaptırır ve kim hangi kurşunla hangi silahtan çıktı kardeş bir dur bakalım kim kimi vurdu ? Bir de 250 kişi şehitlik mertebesine erişti , de ya 38 kişi ! Tuzla sahipsiz köpeklerin toplandığı barınak alanına kamyönet kasasında getirilenler kimdi ? Her hangi bir dini vecibe olmaksızın çukura atılıp üzerleri örtülen o insanlar ? Çanakkale de anzaklara bile böyle bir şey yapmayan Türk milletine yakışır mı ? Savcı yok savcı olacak ki ya bir dur bakalım kim kimi vurdu ? Yahudi mi alacaktı bu memleketi milleti gece vakti sokaklara döktünüz ? Bunca gonca soldu ? Şehit şehit , ne şehidi be ? Şehitlik bir mertebedir ve Kuran da açıkça yazılmış ! İslamiyeti bilmesek tamam yutarız ! Ama gel gör ki Türkiye malesef medya yolu ile iyiden iyiye yozlaştırılmış !Millet tv de görse ona inanıyor malesef !
 • mehmet firatmehmet firat4 ay önce
  selam ile..Üstad Necip Fazıl'in "ekmeğine barut karışan ihtilal patlar." tesbiti vardir. Dediginiz gibi pekcok hamle, halkin kendi öz değerlerine sahip çıkması neticesi püskürtüldü ve akamete uğratıldı. Lakin bu sefer milletin direk midesine oynanan bir oyun var karşımızda. hangi ideoloji mide gurultusundan ustundur; hele hele ideoloji olarak millette birşey bırakmadıysanız.. Ne inancı ve ideolojileri uğruna zulüm gören 28 şubat mazlumlarına bir merhem oldular nede 28 şubatı gerçekleştiren siyonist yetiştirmesi feto- kemo teröristlerinden hesap sorma cesaretinde bulunabildiler. nerdeyse 15 temmuzda neden sokağa çıkıp vatanınızı savundunuz geri zekalılar demeye kadar getirdiler yaşadığınız son hadiselerde..Milletin gözünün içine baka baka adeta dalga geçer gibi halka rağmen bunlara bir ve beraber oldular. nihayetinde " yari aksiyoncu tavir" her hamle sahibini yarı yolda bıraktı...Bizler soğan ekmek yemeğe razıyiz,şahsiyetli bir duruş sergilesin yeter diyorduk,gerisini biz hallederiz diyorduk.Hala aynı diyoruz. Bizler uhud dağındaki okçular tepesinde siperinden ayrılmayan okçular gibiyiz..sözümüz sözünden cayanlara ve siperlerini dunyaliklari için terk edenlere..

Günün Özeti