• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Koçak
Mehmet Koçak
TÜM YAZILARI

Gün, hem Cumhuriyetimize hem de Filistin’e sahip çıkmak günüdür

28 Ekim 2023
A


Mehmet Koçak İletişim: [email protected]

Dün elimizde ay yıldızlı bayrağımızla meydanlardaydık. Birlik ve beraberlik içinde İstiklal Marşımızı hep bir ağızdan okuduk. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her hafta hazırlanan Cuma hutbesinin konusu ‘Vatan Millet Sevdasıyla Nice Yüzyıllara’ oldu. Ülkemizin dört bir yanında camilerde okunan hutbe ve yapılan dualarla bu toprakları bize emanet eden ecdadımızı ve şehitlerimizi rahmetle andık.

Kısacası ülke genelinde milletçe Cumhuriyetimizin 100 yılının haklı gururunu yaşadık. 

Cumhuriyetimizi bizi biz yapan, bizi millet kılan, milli ve manevi değerlerimizi yaşayarak ve yaşatarak taçlandırmak ve nesilden nesile daha nice yüz yıllara ulaşmasını diyoruz, aziz milletimizin Cumhuriyet bayramını kutluyorum.

Bugün ise tarihi, vicdani ve ahlaki bir görevi yerine getirmek için AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Atatürk Havalimanı’nda Başkan Erdoğan’ın da katılımıyla düzenlenen “Büyük Filistin Mitingi”ne katılmak üzere elimizde Türk ve Filistin bayraklarıyla yollardayız.

Çünkü bugün Gazze ateş içinde, camiler, okullar ve hastaneler bombalanıyor. Savunmasız masum çocuk, kadın, yaşlı ve her yaştan siviller, sadece Filistinli Müslüman oldukları için topluca cezalandırılıp öldürülüyor.

ABD ve İngiltere öncülüğündeki Batı’nın desteğiyle Siyonist İsrail, tarafından Gazze, yerle yeksan edilirken, ‘Soykırım’a varan toplu katliamlar gerçekleştiriliyor.

Dünyanın en yoğun nüfusuna sahip; 375 kilometrekarelik (kabaca 40 kilometreye 10 kilometre diyebileceğimiz) bir alana sıkışmış 2,5 milyona yakın insanın, “ya terk edeceksin, ya da öleceksin” gibi alçakça bir tercihle karşı karşıya bırakılmış olması bir utanç tablosudur. 

Tek kelimeyle bir felaket, bir vahşet ve bir barbarlık olan bu insanlık faciasına karşı duyarsız kalan dünyaya seslenmek, Siyonist İsrail ve katil Netanyahu ile onun suç ortağı emperyalist Batı’ya mesaj vermek için bugün bu tarihi mitingde olmalıyız.

Bugün “Filistin yalnız değildir” adıyla İstanbul’da düzenlenen bu mitingle tüm dünyaya Filistinlilerin yalnız olmadığını, Gazze’nin yanında olduğumuzu göstermenin günüdür.

Bugün, birlik olup asırlarca Osmanlının ve Âlem-i İslâm›a payitaht olmuş İstanbul’dan Gazze’yi yakıp yıkan, Filistin halkını soykırıma tabi tutan Siyonist İsrail ve onun suç ortakları ABD ve İngiltere’nin öncülüğündeki Batıyı kınamak ve Filistin ile dost ve kardeş Filistin halkına güçlü destek verme günüdür.

Bugün, “Eğer zalim ısrarla zulme devam ediyorsa bil ki sonu yakındır! Eğer mazlum da ısrarla direniyorsa bil ki zafer yakındır!” Hz. Ali (r.a.)’ın uyarısına uyarak Filistin halkının direnişi sürdürebilmesine destek olma günüdür.

…Ve Bugün, büyük dava adamı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun “Firavuna karşı olmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir” çağrısına uyma günüdür.

Filistin topraklarının işgalden kurtulması ve Filistin halkının acılarının dinmesi, özgürlüğüne kavuşması adına desteğimizi vermek üzere ‘Büyük Filistin Mitingi’nde buluşmak üzere…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

alperen

100. yılını kutladığınız cumhuriyet laik,demokratik Yasama,yürütme ve yargı sistemi Allah'a isyan üzerine kurulmuş,milli ve manevi değerleri tahrip eden cumhuriyettir.KUTLAMIYORUZ.

Hepsi için aynı olsun....

Doğu Türkistanda var,,,ve yine tüm gönül dava vicdan görev sorumluluk coğrafyamız,,,ayırt etmek YOK.....ayrım yapanlar olmamalı...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23