• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Koçak
Mehmet Koçak
TÜM YAZILARI

Gazze soykırımı ve Hamas

18 Ekim 2023
A


Mehmet Koçak İletişim: [email protected]

 

“Filistin’in düzenlediği en büyük saldırıyı, dünyanın en iyi istihbarat örgütlerinden olan MOSSAD nasıl engelleyemedi?” Bunlar elbette önemli sorular, ancak bunlardan daha önemli olan Hamas operasyonu üzerinden İsrail terör devletinin Gazze’de sürdürdüğü soykırım ve yaşanan büyük trajedidir.

Çünkü İsrail, bir devlet değil, bir örgüt anlayışıyla sadece Hamas’ı hedef almadı. İsrail’in saldırıları, Gazze’yi yönetme biçiminde Hamas ile aynı fikirde olan ve olmayanlar da dahil olmak üzere tüm Gazze sakinleri için kolektif bir cezaya dönüştü. 

Bu yıkım ve toplu cinayetleri beynelmilel hukuk (Savaşın da bir hukuku var), BM-GK kararları, Viyana Devletler Sözleşmesi ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni kâle almıyor. 

Siyonist İsrail, bugün bir insanlık faciasını barbarca ve korkusuzca sürdürüyor..

Filistinli sivilleri zorla öz vatandaşlarından arındıran, su, elektrik, gıda, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakan Siyonist İsrail, bir insanlık suçu işlerken, “yarın hesap vermek zorunda kalırım” endişesi taşımıyor.

Çünkü, onun arkasında ABD ve AB başta olmak üzere Batılı emperyalist ülkeler vardır.

ABD ve yandaşı olan Batılı devletler ise Filistin toprakları İsrail tarafından bunca yıl işgal altında tutulurken, Hamas’ın İsrail topraklarını işgalinden söz ederek suçlu ilan ediyor olması bunun en bariz örneğidir.

Ayrıca, Siyonist İsrail suçlanamaz, yargılanamaz ve de cezalandırılamaz kısacası, dokunulamaz kılan ise ABD ve AB öncülüğündeki Batılı emperyalist ülkelerini de yönlendiren, onlarında gücünü de aşan, hükûmetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni’ni kendi çıkarlarına göre şekillendirmeyi temel esas kabul eden, bu amacına ulaşmak için, dinsel inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak toplumsal düzeni kendi çıkarları yönünde yönetecek iktidarları destekleyen, küresel sermaye çeteleri ve onların baronları ile Masonik gizli örgütler, CFR, Trilateral ve Bilderberg gibi bir dizi gizli örgüt aracılığıyla sürdürdüğü  faaliyetleriyle dünyamızı kontrol altında tutan İlluminati denen gizli yapı bulunmaktadır. 

İşte bu gizli örgütler ve onların güdümündeki ABD ve AB öncülüğündeki Batının desteğindeki Siyonist İsrail, yıllardır saldırı ve işgal girişimleriyle gasp ettiği Filistin topraklarının tamamını ele geçirme adına büyük yıkım ve soykırıma varan toplu katliamlar gerçekleştiriyor.

*

Birileri son zamanlarda, İsrail’in şu an Gazze’de tüm acımasızlığı ve vahşetiyle yaptığı bu saldırıya Hamas’ın sebep olduğunu iddia ederek, Filistinlilerin kendi elleriyle kendilerini tehlikeye atması olarak görüyor. Bir başka kesim de İran’ın HAMAS’ı yönlendirdiği, hatta daha ileriye giderek, HAMAS’ı İsrail’in kurdurduğunu iddia edenler bile var!

O kesimin bazıları ideolojik görüşlerinden, bir diğer kesim ise ahmaklık ve bilgisizlikten bu iddiaları seslendiriyor.

Bu operasyon Hamas hareketinin genel stratejisi dahilindeydi ve işgalden kurtarmaya yönelik bir adımdı. Unutulmasın ki, olay yeni başlamadı, olay 1948’den beri devam ediyor. İşgale ve 17 yıldır süren kuşatma ile cinayetlere karşı bu operasyona mecbur kalındığı bir gerçektir.

Hamas’ın bu eylemi terör eylemi mi?, sorusuna gelince… 

Eğer Hamas‘ın bu eylemi terör olarak değerlendirilecekse o zaman her milletin işgal güçlerine karşı başvurduğu eylem ve operasyonlar ile direniş hareketleri de terör eylemi sayılmalı.

En son örneği Ukrayna olur ki, o zaman ABD ve AB ile NATO terör eylemlerine destek veriyor anlamına gelir.

ABD ve İsrail ile onların işbirlikçileri  Hamas’ı terörist olarak suçlamalarının hiçbir önemi yok.

Zira, İsrail ve ABD’nin saldırı ve işgallerine karşı çıkan herkes teröristtir.

İşin gerçeği ise şudur: 

Hamas bir direniş ve vatan müdafaasını yapan meşru haklardan yararlanan bir harekettir. Onun askeri kanadı Kassam Tugayları’nın amacı ise Mescid-i Aksa’yı korumak, hapishanedekileri özgürleştirmek, vatan topraklarını Siyonist İsrail işgalinden temizlemektir.

Zalim Siyonist İsrail ile onun hamiliğini yapan ‘Küresel Çeteleri’ lanetliyorum.

Filistin’e, Filistinlilere, Hamas ile Kassam Tugayları’nın şanlı direnişine selam olsun. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

selma

Bu yahudi bu...k kö...kten baydından insanlık ne bekliyordu anlamadım.Yakışanı!!!!Yapmış ş....z.

Okur

Sivilleri her kim öldürüyorsa katildir teröristtir, bunun ne yahudilikle ne de İslam'la hiçbir ilgisi yoktur. Vahşete şiddete dini alet veya bahane etmek bozgunculuğun en büyüğüdür. Bu bağlamda hamas ve İsrail hükümeti birbirinin tek yumurta ikizidir, biri arap "dinci" si diğeri Yahudi "dinci" ırkçısı bir olmuşlar bölge insanına cehennemi yaratıyorlar. Filistin halkı için bir nebze de olsa mücadele veren filistin kurtuluş örgütü, Yaser Arafat ve El Fetih tir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23