• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Koçak
Mehmet Koçak
TÜM YAZILARI

Bunun adı darbe girişimidir

07 Nisan 2021


Mehmet Koçak İletişim: [email protected]

Türkiye’de geniş halk kitleleri arasında “Bu ne menem beladır ki bitmiyor, yeter artık gereği yapılmalı” şeklinde yakınmalar artık yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. 

Türk milletinin, tarih boyunca bastığı topraklarda ne darbe, ne bölücü ihanetler, ne de onlara karşı aziz milletimizin mücadelesi bitmiştir.

Bu girişimler bize, “hem bu ihanetler hem de onlara karşı mücadelemiz ne ilktir ne de son olacağı” gerçeğini bu darbe çığırtkanlığıyla yeniden hatırlatmış oldu. Tarih boyu olduğu gibi en son ABD öncülüğündeki Batılı emperyalist güç odaklarının yönlendirmesi ve desteğiyle kalkışılan 15 Temmuz FETÖ ihanetinde kendini gösteren karşı direniş ruhu ile aşılmıştı.

Birileri o milli refleksin spontane bir gelişme olduğunu ve tekrarının olamayacağını sanan ahmaklar bilsin ki; demokrasimizin teminatı olan milli irade, aşılmaz ruh kalesi, yıkılmaz inanç cephesiyle yeri ve zamanı geldiğinde gereği yapıldığı gibi bundan sonra da yapılmaya devam edecektir.

O ruh ölmedi ölmez. O gafiller, tarih sayfalarına baktıklarında bu gerçeğin silinmez çizgilerinin pek çok örneğini görecektir.

104 Emekli Amiral’in gece yarısı bildirisi demokrasi ve milli iradeye karşı hiç şüphesiz hukuk dışı bir müdahaledir.

Kalkışmayı sadece bu amirallerin işi olarak görmek saflıktır.    

Anlaşıldığı üzere çok önceden bazı karanlık mahfillerde bazı dış ve iç güçlerin yönlendirmesiyle toplantılar düzenlenmiş, derin pazarlıklar ve hesaplar sonrasında düğmeye basılmış ve bu darbe çığırtkanlığı bir bildiriye dökülerek gece yarısı yayınlanmıştır.

Bu girişim bir hukuk ihlali olduğu gibi aynı zamanda suçtur.

Bu amiralleri sahaya süren perde arkasındaki güç ve güç odakları mutlaka araştırılmak üzere harekete geçilmeli, hukuk işletilmeli ve mutlaka hesap sorulmalı.

Yani sorumluluğun gereğini yapma zamanı yargınındır.

Hatırlatmak isterim ki, hukukçuların giydiği cüppenin bile derin anlamları ve sorumlulukları vardır.

Hukukçuların giydiği cüppenin kamu hizmeti olduğundan cepleri, bağımsız olduğundan düğmeleri yoktur.

Siyah rengi yasaların otoritesini, sarı rengi ise adalete hizmet eden mesleğin ağırlığını temsil eder.

Velhasılı, vatandaşının hakkını, devletinin hukuk sistemini koruyup kollama asli görevleridir. 

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği adına yargı demokrasimizi, milli iradeyi ve devlet nizamını hiçe sayan amiraller için yargı gereğini yapmalıdır.

Bilinmeli ki;

Haine müsamaha göstermek, merhamet etmek; vatana, adalete ve şehitlerimize zulümdür, ihanetin en büyüğüdür.

Ve yine unutulmasın ki: 

“İhanetin tedavisi yoktur cezası vardır.”

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Onun bunun adamları

Cemil Çiçek efendi Cumhuriyet' e beyanatta bulunmuş: o rütbeyle sarık sarılamaz, cübbe giyilemezmiş, hâlâ ders alınmamışmış! Müteselsilen her sağ partide kendine yer bulup orayı kaparak uzun süre parazitsel biçimde politikaya yapışan heriflerden tiksinmişimdir hep; şuraya bak, her devrin müslümanına düşman oluşta sembol olmuş bir gazeteyle sarmaş dolaş oluvermiş hemen! Bunlar bir yerlere bağlı ama nereye olduğunu bilen yok.
 • Yanıtla

Şahika

Güzel yazınız için size teşekkür ediyorum sayın yazar.....Bu bir hakk-batıl savaşıdır, kıyâmete kadar da devam edecektir, Müslüman da bunun bilincinde olmalıdır.. Zâlime merhamet, mazluma yapılmış bir zulümdür, zâlime merhamet eden merhamet edilecek duruma düşecektir ve dolaysıyla gereğinin yapılması gerekir....Bu gafiller (general, amiral her neyse) benden beslenip bana parmak sallayamaz (benim seçtiğim başkana)...Arpaları fazla gelmektedir demek ki, derhal arpaları kesilmelidir...Sayın Erdoğan'ın her daim yanındayızdır...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23