“TBMM devre dışı kalıyor” diyenler, Seçim Kanunu’nu paspas etti!

24 Mayıs 2019 Cuma

Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ile ilgili olarak kısa kararını açıkladığında..

“Hah ha.. Bizim bu kararın gerekçesini beklememize gerek yok ki. Bu seçim yenilemesi, emirle verilen bir karar. Hukuki değil ki, gerekçesini bekleyelim” dediler..

Sonra..

Hedefi büyüttüler..

“Gerekçe yazamıyorlar ki.. Ne yazsınlar? Gerekçede maç anlatacak halleri yok herhalde..” dediler.

Yine yetinmediler..

Hedefi biraz daha büyüttüler.

“Karara gerekçe falan beklemeyin.. Seçim yenilenecek, ama gerekçe yazılmayacak. Sonra da unutturacaklar, olay kapanacak” dediler..

Bunu isimsiz sosyal medya hesaplarından aktarmıyorum.

Sizin-benim vergilerimizle maaş alan, üniversitelerde kadrolu olarak çalışan, hukukçu profesörlerin resmi sosyal medya hesaplarından aktarıyorum..

50 bin TL para ödeyip, hukuk okuduklarını zanneden gençlerin gittikleri özel üniversitelerdeki anlı şanlı hukuk profesörlerinin açıklamalarından aktarıyorum..

Bunları okuduk..

Hayretler içinde kaldık..

Hani içimize bir kurt da düşmedi değil..

“Acaba, gerçekten gerekçeyi yazmadan, bu olayı bitirirler mi?” diye şüphe ettik..

Çünkü biz, onlar gibi, mankurtlar değiliz.

Devletin derinlerinden bir sinyal gelince..

“Emret komutanım” hiç demedik, demeyiz..

On defa tartar, bir defa söyleriz..

Söylediklerimizi de sorgularız, söylenilenleri de dinleriz..

Ama muhataplarımızda terazi yok..

At işkembeden yalanları..

“Üç kişi de inansa, kâr kârdır” mantığı ile ortalığı toza dumana boğuyorlar..

Ama günler, geçiyor işte..

14. günde çoğunluk gerekçesini yazdı..

Üç gün de muhalefeti bekledik..

Sonunda gerekçeyi öğrendik...

Seçimin niçin iptal olduğu açıklandı..

Bu sefer de..

“Karanlık oda”larına haber uçurdular:

“Şu ilçenin, bilmemkaç nolu sandığında..

YSK’nın bir sayfa önceki gerekçesinde, ‘Sayım döküm cetveli boş’ denilir iken..

Aynı YSK’nın gerekçesinin bir sonraki sayfasında..

Aynı ilçenin, aynı sandığı için..

Sayım döküm cetveli için ‘İmzasız’ denilerek çelişkiye düşülmüş” dediler..

Eeee, ne var bunda?

Binlerce sandık başkanını, kanuna aykırı olarak, siz özel iş yerlerinden seçiyorsunuz..

7 kat fazla devlet memuru var iken, sanki hiç bulamamışsınız gibi, gidip özel bankalardan adam alıp, memur diye yutturmaya kalkıyorsunuz..

“754 sandıkta başkan kanuna aykırı belirlenmiş” denilirken..

“105 sandıkta ya imza, ya çetele yok” denilirken..

Geldiniz geldiniz, bir sandıktaki tespiti mi gözümüze sokacaksınız..

Kaldı ki..

Onda da haklı değilsiniz..

Onda da cahilliğinizi ortaya koyuyorsunuz..

Şu olamaz mı?

Bir oy sayım döküm cetveli, hem boştur..

Hem de..

İmzasız..

Bir oy sayım döküm cetveline, ilçe ismi yazılmıştır. Sandık numarası yazılmıştır. 

Altına da bir mühür basmışlardır.

Ama..

Sandık başkanı ve diğer üyeler imzalamamışlardır.

Hem çetele tutulmamış. Hem de altına imza atılmamış.

Olamaz mı yani?

Ki..

“Buldum.. Buldum” diye heyecanlanıyorsunuz?

Sakin olun biraz..

Telaş yapmayın..

Karara muhalif olan dört üye var..

Çoğunluktaki 7 üyenin yanı sıra..

Muhalif olan dört üye de kabul ediyor ki, “Sandık başkanlarının kamu görevlileri dışındaki isimlerden oluşması, kanuna açıkça aykırıdır..”

Nokta..

Daha neyin savunmasını yapıyorsunuz?

Daha neyin hırsızlığını arıyorsunuz?

İlginçtir..

Hani bu arkadaşlar düne kadar demiyorlar mıydı: 

“Cumhurbaşkanlığı sistemi, TBMM’yi işlevsiz hale getirecek.. Kanunların hiçbir hükmü kalmayacak.. Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile ülke yönetilecek.. Yasama organı devre dışı kalacak.”

Defalarca yazdık..

“Kanun olan bir konuda, Cumhurbaşkanlığı kanunun içeriğine aykırı kararname çıkaramaz” dedik.

“Çıkarırsa, iptal olur” dedik..

Ama dert başka imiş..

Şimdi bunlar..

TBMM’yi kendileri işlevsiz hale getiriyorlar..

Kanunları paspas yapıyorlar..

Kanun olan bir konuda, üç tane hakimin kararı ile, kanunu by-pass etmeye kalkışıyorlar..

Hem de, cumhurbaşkanı kararnamesi ile bile değil..

Ne ile?

YSK kararı ile..

TBMM oturacak, kanun çıkaracak..

“Seçimin güvenliği için, sandık başkanları mutlaka kamu görevlilerinden seçilmeli. Ki; seçim sistemini garantiye alalım.. Kimse seçime hile karıştırmasın. Devlet memuru olan başkan, bir yanlışlık yapmaya kalkacak olursa, sonunda memuriyetinin de yanacağını düşünerek, o yanlışa teşebbüs etmesin” diyecek.

Hiç bir tevili olmayacak şekilde, kanun apaçık ifadelerle, “Sandık başkanları kamu görevlilerinden seçilmeli” maddesini kanuna koyacak..

YSK’daki dört üye de buna karşı çıkıp, diyecek ki:

“TBMM’yi kim takar? İstediği kadar kanun çıkarsın.. Ben burada iki yorum yaparım.. Kanunu dolanır, kendi dediğimi yaparım. Kanun ‘Sandık başkanı kamu görevlisinden seçilir’ dese de.. İlçe seçim kurulu özel iş yerlerinden, hatta işsizlerden sandık başkanı seçer. Ben de ‘Bir sorun yok’ derim, kanunun açıkça tam tersini yaptırırım.. 600 tane milletvekili, orada TBMM’den maaş alıyormuş, yasama organı yetkisini kullanıyorlarmış.. Hakimler kanun yapamazmış.. Sadece yapılmış kanunları uygulamakla yükümlü imişler.. Bunların hepsi bir kulağımdan girer, bir kulağımdan çıkar... Ben bildiğimi okurum!” 

Ve düne kadar, Cumhurbaşkanı’na bile vermek istenilmeyen.. Halktan % 52 oy almış Başkan’a bile vermek istemediğimiz bir yetkiyi..

YSK’daki dört üye, “Bizim bu yetkimiz var” diyerek gaspedecek..

Biz de bu hokkabazlığı yapanları seyir mi edeceğiz!

Etmeyeceğiz işte.. Etmeyeceğiz...

Tam aksine, bu hokkabazları her vesile ile deşifre edeceğiz..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • hulusi keskinhulusi keskin21 gün önce
  Sayın Karaalioğlu sahiden 600 kişilik TBMM nin bir fonksiyonu var mı. Yapmayın ALLAH aşkına.550 VEKİLİ 600 E ÇIKARMANIN ne gereği vardı. bu fakir halka yazık değil mi. Yetkisiz Mwcliz. Bakın bugün Tramp MESİKA sınırına öreceği duvara ABD parlametosu izin vermedi.amaeclis öyle olur değil mi. Biraz olsun tarafsız olarak iman ölçülerinizle haraket edin yarın mahşer var.
 • KEMALİST(DİRENİŞ)KEMALİST(DİRENİŞ)25 gün önce
  BURADA HUKUKİ ANLAMDA HAKKI HIYAR İHLALİ VARMIDIR? DÜŞÜNDÜRÜCÜ(!) HAKSIZ FİİL? ODA CHP KARŞI YAPILAN BİR HAKSIZLIK PEKİ GERİ KALAN (HİLE)?SONUÇLARDAN YOLA ÇIKARSAK GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE BUDA SONUÇTA İTİRAZLARI ONAYAN ÇOĞUNLUĞUN GEREKÇESİNE BAKILIRSA BİN ALİ YILDIRIM BU SANDIKLARDA ÖNDE TUTANAKLARDA SORUN BÖLGELERE BAKTIĞINIZDA GERİ DÖNÜŞÜM ALANLARI BİLE SEÇMEN KAYDI YOKLUK OLUŞTURULMUŞ HİLE GİBİ GÖSTERİLMİŞ ODA DELİLLERLE ORTADA FARKLI ADRESLERE TAŞINMA ZORUNLULUĞU İLE KAYDI BEYAN ALTINA ALINDI.. VE YİNEYENİ SEÇİME ATANANLAR AYNI STATÜDE İLGİNÇ HER ZAMANKİ GİBİKOCAMAN SEÇİMİN ÜZERİNE YATILDI VALLAHİDE BİLLAHİDE RABBİM SEN ŞAHİT OL!
 • KediKedi25 gün önce
  Biz lisedeyken münazara yapardık bilirsiniz. Kim iyi kouşursa o kazanırdı. Bu seçimde ona döndü.Hadi bakalım kim iyi sallarsa o kazanacak. Ama , işte o ama varya!..
 • DursunDursun26 gün önce
  Başkanlık sistemi ile Türkiye cağ atlayacak dedikleri bu muydu? Kaymakam yani hükümetin atadığı akpli adam sandık başkanlarını seçecek, sandık başkanı haliyle akpli memur olacak. E o da akpye hıyanet mi edecek? Siz milleti yalan eksik haberlerle kandırmaya devam edin. Sonra müslümanlıktan, kul hakkından bahsedin. Merak etmeyin istesenizde bu Atatürk Türkiyesine zarar veremeyeceksiniz. Sizler ancak diğer kul hakkı yiyenlerle, iftiracılarla, Yüce Allahı kullanarak yaptığınız kandırmacalarla cehennemde hep beraber mangal yakarsınız. O garanti.
 • AliAli26 gün önce
  Kul hakkı yeme Ali. Ysk gerekçeli kararını okudun mu hayır. Dilipakın yazısını oku. Biraz adil ol. Diğer tarafta gideceğin yer neresi şimdiden belli.
 • Çakal Çakal 26 gün önce
  Bu FETÖ çakalları, Ak Partili ama partisinden memnun olmayan vatandaş kılığında yorum yazıyorlar. Reis bunların tehdidine boyun eğmedi. Bu milleti esaretten kurtaran Reis’ dir
 • okuyucuokuyucu26 gün önce
  alibey doğrularıyazmaya devam tebrik ediyorum
 • DermanDerman26 gün önce
  Aday ekrem istanbul enkaz yasatdi deprem tarla olsa ekmem ,kirvem olsa birgun kahrini cekmem oyumu akp ye oyumda vaz gecmem ona hayatda paha bicmem bu ulekeye akp gerekli chp ,mi hile yapiyor surekli.
 • aşureaşure26 gün önce
  Bakalım bu gün Aydınlık köşe yazarı ne yazmış(!). Bence boş yazıyorsunuz.Aslında sizde yazdıklarınıza inanmıyorsunuz.Lakin partizanlık gözünüzü karartmış...Bir zamanlar E.Çölaşan 365 gün Melih Gökçek yazıyordu. Siz de 365 gün CHP yazıyorsunuz. Aranızda fark yoktur...
 • DermanDerman26 gün önce
  Ekrem imamoglundan ,sayin erdogana yaniti, varmi elinde kaniti bu secim seni bize iyi tanitti butun oylarin uzerine yattin
 • Torino’lu Şaban Sahne AldıTorino’lu Şaban Sahne Aldı26 gün önce
  Dün bir tweet atmış : “Hain, terörist diyenleri kayıt altına alıyoruz.” “Hesabını soracağız. Ağababalarınıza güvenmeyin". 1990’larda Türkiye’de gol kralı olunca İtalya’ya transfer olmuştu. Sonuç:fiyasko. Nasıl mı? Golcü diye aldıkları adam boş kaleye vuracağına pas veriyordu. Macera kısa sürdü ama bizim futbolseverlerin taktığı “Torino’lu Şaban” lakabı üstüne yapıştı ve yadigar kaldı. İşte bu zavallı dün önce tehdit etti, hemen sildi. Kıymeti yok. Kayıtlara çoktan girmişti. FETÖ örgüt üyeliği konusunda kendi elleriyle delil üretti. İstikbalde Türkiye’ye dönerse bu tweet mahkeme dosyasında delil olarak karşısına çıkacak. Bizler bu tweet ‘i okuduğumuza gidip mahkemede şahitlik yapacağız. El mi yaman bey mi yaman? Göreceğiz. Bu hainler milleti kendileri gibi korkak sanıyorlar. Hatta Osman Özsoy isimli şahıs “Ben sosyoloji profesörüyüm. Bu konuları iyi bilirim. Türk Milleti ihtilal olursa direnmez. Hatta müezzin lojmanından çıkıp vakit ezanını okumaz.” Diyerek şeytanın şakirtlerini ihtilale teşvik ediyordu. Sonuç ortada. Bu çakma Profesör 15 Temmuz’dan önce gittiği ABD’de mutlu mesut yaşıyor. Torino’lu Şaban da öyle yapmıştı. Garibanları burada kaldı. Böylece mağdur edebiyatına malzeme verme “kutsal görevi” onlara düştü. Allah CC devletimiz ve milletimizi şerlerden korusun. Allahüekber. Elhamdülillah.
 • Haşhaşi AvcısıHaşhaşi Avcısı26 gün önce
  Haşhaşi mahlukları iyi dadanmış buraya. Bu başıboş sürü işigücü bırakmış, aklısıra soru soruyorlar... Bu fetönün malları bu mecralarda mide bulandıran sinek olmaya uğraşıyor başka ne olur bu at sineklerinden... Bunlara meşru makul cevaplar yazmaya değmez...
 • Adalet Slzede LazimAdalet Slzede Lazim26 gün önce
  Akp yenildi kabul edemiyorsunuz.Reis ve Istanbul Binaliyi rezil etti..Yazik oldu,isterseniz simdi srcimide kazanin ama kefeni giyip yola cikanlarin derdinin koltuk oldugunu anladi millet..Din iman laflarinin bos gevezelik oldugunuda anladi millet..Hadi simdi dagilabilirsiniz..Yazara gelince tam bir komedi,az akp sendelesin merak etmeyin din imani birakir her yone döner bu dil..
 • Tamer ErenTamer Eren26 gün önce
  Yapılan bu hırsızlıklardan tutuklanan her hangi biri var mı ? Anladık ki AKP suçlu değil. Chp de değil. YSK da değil. E kim hırsız kim suçlu ve varsa eğer neden bir kişi bile yakalanmadı. Adresler belli isimler belli her şey ortada. Ama yakalanan yok. Bu nasıl hırsızlık ?
 • DermanDerman26 gün önce
  Eskiden ve simdiki zamanda olabilir .tarimla ugrasan tarlasini sularken kendinden emin su hakki kendinin.bir mutdet sora akan sugelmiyor bunu fark edden vatandas su yolunu takip ederek suyukendine kullanan,haksiz biri kullandigini gorunce ,ne yapmali kaybolan zaman haksizliga ugramasi,iste 31 mart secimi ciddi bir deneme birdahaki secimlerde hile ile ihtidara darbe hazirliginnin denemesini akla getiriyor oylebir tuzakki, ilk bakisda secmen oyunu vememis gibi gorunuyor.ayrica sandik gorevlisionadabir emir vereni dusunursek bu hileli secim bize ileride olacak daha buyugunu haber veriyor belliki bunlaar bos durmuyorsutden agzi yananin yogurdu ufleyerek yer.
 • milli olacağızmilli olacağız26 gün önce
  Bazı arkadaşlara bakıyorum, istediklerine inanıyor, istediklerine inanmıyor, Kömür Karası rümuzlumüptezel, senin bu yazdıkların şimdi Başkan'a hakaret olmuyor değil mi?Ha birde diktatör ve sen bu kelimeleri yandaş gazetede yazıyorsun.Bu hakaretin kesinlikle suç ve umarım gereği yapılır.Şimdi hırsızlık yok diyenlere; 7-8 bin düzeltilen maddi hatalar, sizce hırsızlık değilde hata diyorsanız sizn bu düşüncenize söylenecek hiç bir şey olamaz ve hiç bir şekilde ikna zaten olmazsınız.Kaç tane sandıkta iptal sayılan oy pusulularına ulaşılamıyor, sorgulamıyorsunuz.Kaç tane sandıkda imzalar ile oy pusulaları uyuşmuyor, görmüyorsunuz.kaç tan sandıkta oa pusulaları ile cetveller uyuşmuyor, anlamıyorsunuz, kaç tane sandıkta cetvellerle, ysk sistemi uyuşmuyor yine anlamıyorsunuz.Anlamanızıda zaten beklemiiyorum.Suçlu % 90 YSK'dır. Partiler değil bu doğru.Ama en tepeten, en küçük ilçeye kadar seçim kurulları var ve bu kurullarda çalışan kişilerinde bir siyasi düşüncesi var.Zaten bu Ysk memurları usulsüzlüğü, hırsızlığı, bilerek hatayı yapan. Kimin lehine yapıyor.CHP'nin lehine,O zaman hırsız AKP'mi oluyor?Birileri halen diyor ki, hükümet sizsiniz neden kurul başkanlarını kontrol etmediniz?Kardeşim anlamıyormusununuz bütün partiler sandık kurulu başkanlarının listesini istememesine rağmen, Ysk vermiyor, partiler neye, nasıl itiraz edecek.Aynı durum bugün CHP'nin başına gelse ve oy farkı bu kadar az olsa, ABD ve AB not değil kitap yazardı, CHP de ortalığı ayağa kaldırırdı.Bir şunu belirtmek isterim ki 2014 seçimlerinde CHP Ankara seçiminde YSK-YARGITAY-DANIŞTAY-ANAYASA MAHKEMESİ ve en sonundaAvrupa İnsan Haklarında gitmişti.Bunları yapan düşüncenin bugünkü haline bak, ve onlara inanan milyonlarca insana, Acınacak haldesiniz.Yazık.
 • Enise BektaşEnise Bektaş26 gün önce
  Ali Bey'in 17 Nisan 2019 tarihli yazısı. İşine gelince öyle gelmeyince böyle :)"Yanlış: Kaymakamların bildirdiği liste dışından sandık başkanları atanmış. Bunların sandıklarındaki oylar, sadece bu sebeple geçersiz sayılmalı. Doğru: Sandık başkanları, olması gereken görevdeki isimlerden oluşmamış ise, bu durum cezai takibata konu olacaktır. Ancak tek başına, bu sebep gösterilerek o sandıktaki oylar geçersiz sayılamaz. İlave sebepler var ise, o sandıkta olağandışı geçersiz oy çıkmış ise, çetele tutulmamış ise, mühürsüz ise, kısacası, sandık başkanı yetkisiz ve yaptığı işlemler de kanuna aykırı ise, o sandıktaki oylar tümü ile geçersiz sayılabilir.Yanlış: Sayım döküm çizelgelerinin 5 bin 388’i mühürsüz.. Bu sandıkların tümü ile iptal edilmesi gerekir.Doğrusu: Hayır, sayım döküm çizgelerinin mühürsüz olması, direkt o sandıklarıdaki oyların iptalini gerektirmez. O sandıklarda tekrar sayım yapılmalı, doğru neticelersonuç olarak kabul edilmeli, bu aradasayım döküm çizelgesi de, mühürlü olarak düzenlenmelidir.Yanlış: 19 bin sandık başkanı kamu görevlisi olmadığı, yani ehil olmadığı halde o göreve getirilmiştir. Seçim veya en azından o sandıklardaki oylar, sırf bu sebeple dahi iptal edilmelidir.Doğrusu: Sandık başkanlarının, belirtilen usûle göre belirlenmesi gerekirdi. Ancak belirlenmemiş ise, bununla ilgili soruşturmalar ve cezalandırmalar yapılır. Sadece bu sebeple, o sandıklardaki oyların geçersizliğine karar verilemez. Ancak, 19 bin sandık başkanından, sandık başkanı olduğu için kendi sandığı dışında oy kullanan kaç kişi var ise, onların oyları geçersiz sayılmalıdır. Çünkü, sandık başkanı olma yetkileri olmadığı halde, sandık başkanlarına verilen ayrıcalık sayesinde, kendi sandıklarından başka bir sandıkta oy kullanmışlardır. Oyları geçersizdir. Bunlar kaç kişi ise, o sayı, iki rakip aday arasındaki farktan çıkarılmalıdır. Fark kapanmıyorsa, seçim iptal edilmez. Fark kapanıyor ise veya diğer rakip öne geçiyorsa, seçim iptal edilmelidir."
 • erhanerhan26 gün önce
  lafı niye uzatıyorsunuz. AKP tüm sandıklarda, tüm oyların tekrar sayılmasını istedi. CHP ise buna itiraz etti. Niye, Niçin.....!
 • TurgayTurgay26 gün önce
  Önce şuradan başlayalım sandık kurulları başkanlarının devlet memuru olmamaları seçimlerin iptalini gerektirmez.Öyle olsa idi gerekçeyi yazanlar oy sayım cetvellerinden ve kısıtlı seçmenden bahsetmezlerdi.Onlar da bunu bildiklerinden kararlarının doğruluğunu kuvvetlendirebilmek için 3 argümanı öne sürmüşler. 1) Sandık kurulları başkanlarının devlet memuru olmayan 754 sandık olması 2) Oy sayım cetvelerinden 18'nin yok olması ,90'nında imzasız olması yani toplam 108 sandık ve 3) kısıtlı seçmenlerin ve ölülerin oy kullanması!!! .Şimdi ilk bakışta ne anlıyoruz bu 754 sandık kurulu başkanı usulsüz olarak108 sandıkta hile yaptılar değil mi ama gerçek ne bu 108 sandığın sadece 2 tanesi bu kurullara ait 2 sinde deimza yok peki geri kalan yani sandık kurulları başkanı devlet memuru olan ama sayım döküm cetveli imzasız olan 90 sandıkta sayım döküm cetveli ile ıslak imzalı( ki geçerli olan budur) tutanaklar arasında bir çelişki var mı 86 tanesinde yok kalan 4 tanesinde de Akp lehine 9 fark var. Gelelim kısıtlılara bunların kaç tanesi bahsi geçen 754 sandıkta oy kullanmış söyleyeyim sadece 3 . Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin hani nerede hırsızlık nerede çalma. Erdoğan elimizde görüntüler var diyordu öyle görünüyor ki bu görüntüler de Kabataş görüntüleri gibi olmuş. Yani yok.Varsa bu yazdıklarıma bir itirazınız beklerim.
 • HaylazHaylaz26 gün önce
  Hocam siz doğru yoldasınız aman hocam sizbari karıştırmayın haçlı maçlı işlerini eskidende emekli elit kesim Tayyip Erdoğan abd projesi sakın oy vermeyin diye çemkirirlerdi ak partide hep yüzde 50 alırdı şimdide hep 31 mart an önce haçlı dış güçler falan filan derken adamlar tarih yazdı aman hocam seçmen biraz çetin ceviz ve milletimiz gerçekten asla bidon kafa değil iyi söze güzel şeylere oy veriyor saygılar
 • Melikeye yanıtMelikeye yanıt26 gün önce
  Melike çok acil at gözlüklerinden kurtulman gerekiyor, hayata geniş açıyla bakmalısın sana aileden ve çevreden öğretilenleri, önyargılarını ve algılarını sorgulamalısın, olgularla ilgilenmelisin, pozitif bilimler ile ilgili çok ama çok okumalısın.
 • MARUFMARUF26 gün önce
  Ali bey Bütün herşeyi unutalım. Bu atamaları kim yaptı? YSK. Seçmenin suçu var mı? Yok. Peki bir önceki seçimde mühürsüz oylar için ne demişti YSK? seçmen iradesi önemlidir bizim yaptığımız hatayı seçmene yükleyemeyiz. Ama bu defa yükledi. tutarsızlık diz boyu. Şimdi 31.Mart seçimindeki bütün sandık kurullarını resen kontrol etmesi gerekmez mi YSK'nın? Eğer bunlarda da memur olmayan görevliler varsa -ki mutlaka vardır- seçimleri iptal etmesi gerekmez mi? Şimdi 23.Haziran seçimlerinden sonra yine aynı itirazlar yapılamaz mı? eğer memur üye bulunmazsa ne yapacak kurullar? Kimse görev almak istemez. YSK kararları kesin olduğu için YSK kendini sorumsuz zannediyor. Hiç olmazsa tarih önünde sorumludur ve seçim işini içinden çıkılmaz hale getirmiştir. Halkın istediği olacak diye diye iktidara gelenler halkın iradesini yok saydı. Olan budur. ama kendi bindiği dalı kesmiş oldu.  
 • AyrıkçıAyrıkçı26 gün önce
  31 Mart’tan beri sürekli muhalefete yüklendiniz, hırsızlık dediniz çaldılar dediniz. Neticesinde 250 sayfalık gerekçeli kararda da hırsızlık ya da çalma ile ilgili tek kelime yoktur. Ysk kendi yaptığı usulsüzlük için tekrar kararı almıştır. Binali bey 3000 oy farkla kazansaydı aynı kararı alır mıydı? Bilinmiyor. Ancak önemli de değil Türkiye’nin çok ciddi sorunları varken İstanbul Büyükşehir Belediyesi en büyük rant kaynağı olduğu için işimiz gücümüz bu. Ekonomi bakanımız maşallah bir paket daha açıkladı, 40 günde bir yeni paket. Değişen ne var? Hiç. Akp sıfırı çoktan tüketti, istanbul kazanılsın kaybedilsin hiçbir önemi yok.
 • inanmamakinanmamak26 gün önce
  Otto isimli yorumcuya, 250 sayfalık kitap yavaş yavaş anlamamız için yazılmadı. Sizin gibi bir türlü yenilgiyi hazmedemeyenlerin gözünü boyamak için yazıldı. Maalesef siz bunu halen daha anlamamışsınız yazık." Eğer okumuş olsaydınız konunun özetinin 12 sayfa diğer kısımların ise fasaryadan yazılmış olduğunu görürdünüz.Abdurrahman Dilipak'ın bugünkü yazısını mutlaka okuyun. Üzgünüm ama Size bayağı kapak olacak.
 • AdsizAdsiz26 gün önce
  Siz nasıl bir hukukçusunuz aklım almıyor.Akil, fikir ve düşünme yeteneğini yitirmis sadece biat eden ve bunu koru körüne savunan bir zihniyet..
 • EmrklEmrkl26 gün önce
  Buraya iktidarı öven ancak yeri geldiğindede hatayı açıklayabilecek yazıların ne yazıkki çoğunluğuna yer vermiyorsunuz bunu biliyoruz halbuki adaletli olmak bu kadar zor değil hele birde sizler gibi inançlıysa cehaliyet döneminde putlara şimdi paraya
 • ErcanErcan26 gün önce
  Özel banka çalışanını CHP mi sandık başkanı yaptı insafsız. YSK kendi hatasını seçmene nasıl yükler imansız. Bir de utanmadan dinden imandan ahlaktan bahsediyorsun .
 • aydınarzuaydınarzu26 gün önce
  Hocam şu bilgilerinizi gazeteniz yazarlarındanAbdurrahman Dilipak'a da anlatır mısınız?Günlerdir bize saç baş yolduruyor.Hala asil üye yedek üye oy kullanılmasıyla ilgili konuşabiliyor. Seçimler, YSK konularında teknik bilgisi, yazdıklarından anlaşılıyor ki yok. Bu konuda en net,en anlaşılır bilgilerisiz verdiniz. Teşekkür ederiz. Ellerinize sağlık.
 • Kömür KarasıKömür Karası26 gün önce
  Burada müslümanlığı kendi kuş beyni ile sınırlayıp önüne gelene kâfir damgası vurmaya çalışan müptezellere bir sözüm olacak: "benim emir komuta zincirim bana papaz elbisesi giyeceksin derse giyerim" diyen kimdir, siz de aynı libası giymeye hazırmısınız? Karahasanoğlu'nun çoktan giydiği belli, orasını kurcalamıyorum. Reis baştan söyledi, anlamamakta neden bu kadar ısrar ediyorsunuz: fetö kumpaslarının savcısıyım dedi, fetö hasretinden göz yaşları döktü, ne istedise verdim dedi, "sayın öcalan"ın teröristleriyle mırra mırra söyledi, halay çekti... Adam kendini anlatmak için daha ne yapsın!?.. Reis bizi "cennete" götür diye bağırmanız karşılık bulur mu sizce? Papaz elbisesi giymeyi reddeden bir editöre denk gelmek umuduyla.
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 26 gün önce
  Sayin yazar, sandik baskanlarini muhalefet mi atadi,Iktidarda siz,YSK da siz, Yargida siz, Adalette siz.O zaman 19 bin kamu görevlisi olmayan insani kim atadi?
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 26 gün önce
  Hocam, bir önceki secimde sayima dakikalar kala mühürsüz oylar gecerli olsun dediniz.Halbuyse kanunda var mühürsüz oylar gecersiz diyor.Herkes kanunu kendine göre uygularsa bu ISIN sonu nereye verir.Bundan sonra her gelen iktidar kanunu kendine göre uygular.Iste o zaman devlet yikilir.Adalet herkese lazimdir.
 • dumanlıdumanlı26 gün önce
  nalıncı keseri mübarek kanuna göre mühürsüz oylarda kanunun baypas edilmesine alkış tut sonra kanundan bahset. mühürsüz oyların geçerli sayılmasının nedeni neydi bunda seçmenin suçu yok milli iradenin tecellisi için bu oylar geçeri olsun. bu gün sandık kurulu üyelerinin kamu görevlisi olmaması seçmenin kabahatimi. işinize geldiği gibi yazıyorsunuz. ysk nın bu zihniyetiyle seçimler hep şaibeli olacak.imamoğluna yapılan büyük haksızlık
 • 26 gün önce
 • MelikeMelike26 gün önce
  CHP neden teröristlerden radikal örgütlerden medet umar hale geldi?PKK DHKPC gibi vs.yetmiyor i.ne eşcinsel ateist ..... yani ben sorduğumda evrensellik diyorlar
 • AHMET AHMET 26 gün önce
  Helalllllllllllllllllllllllllllllllll.Allah cc sizden razı olsun.Hocam şu Abdurrahman abiyede bir yol gösterseniz iyice bocalamaya başladı.
 • ŞenolingŞenoling26 gün önce
  Turgay kardeşim, kamu görevlisi olmayanları sandık başkanı yapanlar cehape değil, Ysk’ya bağlı olan il ve ilçe seçim kurullarıdır. Yani YSK kendi hatasından dolayı seçimi iptal ettirmiştir. Konunun hırsızlıkla veya oy çalmakla alakası yoktur, il ve ilçe seçim kurullarının usulsüz sandık başkanı atamasıyla alakalıdır. Bunu da ne cehape ne de akp yapmamıştır, partilerle alakası yoktur.
 • ŞEVKİ İNCEŞEVKİ İNCE26 gün önce
  Sayın Karahasanoğlu bu yazınızı çoktandır kendisine bihaller olan gazeteniz yazarı Dilipaka gönderirseniz iyi olur vicdanı pek rahat değilmiş belki karşı taraf tarafından beğeni ile okunan yazılarından vazgeçer.
 • MesutMesut26 gün önce
  Sayın Dilipakı okuyun sayın Ali bey
 • zaferzafer26 gün önce
  sizi hergun okuyorum gerçektende profosyonel güvenilirliğiniz ve kişisel saygınlığınızla farkındalık yaratıyorsunuz hukukçu olmanızdan dolayı pek çok konuda bilimsel verilerle analizleriniz var bir dava adamı olduğunuz belli kalbinizin güzelliği yüzünüze yansımış bazı köşe yazarı arkadaşlarınız sizi örnek alsa iyi olur (da)
 • temeltemel26 gün önce
  Bana göre sandık başında görev alan her parti görevlilerine ve her parti müşahidine telefonla ilçe seçim ilseçim kurulu ve ysk ya veri yüklemesinden sonra mesaj gönderilmeli. Mesajdada ysk gov tr den şu şu şu sonuçları görebilirsiniz diye yönlendirme olmalıki bir veya sıfır oy kaydırması yapılamasın başka başka partilere yorgunluktan dolayı olsa bile
 • Ali beyAli bey26 gün önce
  PKK destekçisi CHP kapatılsa bizde kurtulsak
 • tahsintahsin26 gün önce
  İl ilçe seçim kurulu görevlendirme ve atamalarını canan hanım başkanlıgında chpmi yapıyor ysk mı yapıyor adalet bakanlıgımı yapıyor yoksa tüm partilerle berabermi yapıyor
 • burakburak26 gün önce
  Son seçimde sandık başında görevli olanların hiç biri mahalleden degildi tümden. Oysa önceki seçimlerde hemen hemen hep aynı kişiler olurdu sandık başında mahalleden
 • AhmetAhmet26 gün önce
  TV5’te Mustafa Yılmaz’ın sunduğu ‘Kulis Ankara’ programına konuk olan HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, AKP ile görüştüklerini açıkladı.
 • aliali26 gün önce
  Bunlara laf anlatamazsınız, çünkü kendi sözlerinin yalan yanlış olduğunu zaten biliyorlar, ancak amaç komuoyunu yanıltmak,bunu da her zaman yapmaya devem edecekler.Biz bunları çok iyi tanıyoruz da bazı saflar kanıyor ona üzülüyoruz.
 • turgayturgay26 gün önce
  memur olmaya sandık başkanlarını sandık başına koyan cehepe kapatılsın ya yeter artık bunların bu ülkeye verdiği zarara daha fazla göz yumulmasın. hocam her defasında tokat gibi yazıyor yazıları ama anlayacak kafa yok cehebe lilerde
 • 26 gün önce
 • ORHAN İNANORHAN İNAN26 gün önce
  AKILLARI BAŞLARINA GELENE KADAR YA DA AKLI BAŞINDA OLANLAR KARAR MERCİLERİNE GELENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM.EMEKSİZ AŞ OLMUYOR.SİZİN KADERİNİZ DE BU SAHADA EMEK VERMEK.AŞ PİŞECEK İNŞALLAH.BİRAZ DAHA GAYRET.YAPILAN HER YANLIŞ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR VE SAYENİZDE DEŞİFRE OLUYOR.ELLERİNİZE SAĞLIK.GAYRET SİZDEN YARDIM YÜCE ALLAH(CC)'TAN,DUA DA BİZDEN İNŞALLAH.BESMELE İLE YAZMAYA DEVAM..
 • Aymaz avcısı AymazovAymaz avcısı Aymazov26 gün önce
  YSK, ilk kısa kararının biraz dışına taşmayı da göze almış gerekçeli kararda.Ama bir şeyi göze alamamış, “Oylar çalındı” diyememiş.Ama şaşırtıcı bir şeyi muhalefet şerhlerinde okuyoruz.Seçimin iptaline neden olan sandıkların büyük bölümünde CHP temsilcisi yokmuş bile.Buna mukabil hepsinde AK Parti temsilcisi mevcut.Yani hepimizin iradesinin geçersiz sayılmasının ve yeniden seçime gidecek olmamızın nedeni, YSK’nın kendi kusuru.
 • Cabbar cCabbar c26 gün önce
  Günaydın lar sn yazarı okuyoruz lakin aynı şeyler mi acaba seçmen biraz a layamaz hergün anlatmam lazım diyorsa bize karşı tırnak içinde ayıp ediyor sanırım öyle düşünüyor hergün yazayım ki anca girer bunların kafasına diyor olmalı
 • 26 gün önce
 • gerceklergercekler26 gün önce
  vıcdan teyze ısraf konusunda ne dusunuyorsun dedim bana dedıkı oğlum onu gormeyen duymayan soylemeyen dılsiz şeytanlara sor dedı...neden dedı nıye dedı kıme dedı..bılemedım
 • ottootto26 gün önce
  inanmamak isimli yorumcuya : Adamlar 250 sayfayı sizin gibiler yavaş yavaş okuyup anlayabilsin diye tane tane,madde madde yazmışlar. İsteseler 10 sayfa ile geçiştirip geçerlerdi. Siz yine aynı fesatlığı yapardınız. Siz baştan inanmak istemediğiniz ve işinize gelmediği için inandırıcı bulmazsınız elbet. Bu gayet normal. KeMAL de, fetö de, pkk da, amerika ve AB de inanmıyor ne tesadüf dimi :-)
 • ŞenolingŞenoling26 gün önce
  860 sandıkta usulsüzlük demek yaklaşık 260 bin oy demek. Maltepe ve Büyükçekmecede bu şekilde toplam 3000 oy olduğu için sonuç değişmiyor diyor YSK. Peki kalan 257 bin oy nerede? Hiçbir ilçede sonucu değiştirmiyor mu? Onu da geçtim, Turkiye genelinde kamu görevlisi olmadan sandık başında toplam kaç kişi görev almıştır?
 • GökmenGökmen26 gün önce
  Allah Teala yardımcınız olsun Ali abi
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM26 gün önce
  yazılarınız yorumlarınız on numara .chp pkk fetö hdp saadet imamoğlu diyor bizde ülkenin güvencesi cumhur ittifakı olarak BİNALİ diyoruz.herkesi köşesine alalım
 • HamzaHamza26 gün önce
  Sofuoğlu aynen katılıyorum'' Kim seçim yapıp çoğunluğu aldım, iktidar bendedir diyorsa yanılıyor.Hangi parti iktadarda olursa olsun asıl iktidarda olan CHP ve zihniyetidir.CHP ne derse o olur.Hukukçu falan değilim, sade bir vatandaşım.Kanunda "Sandık başkanları kamu görevlilerinden seçilir"maddesi açık olmasına rağmen, asıl iktidarda olan CHP zihniyeti ilçe seçim kurulu yetkilileri, kendi partileri olan CHP adayının İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanması için, dışarıdan sandık başkanlığını yapacak yandaşları görevlendiriyor.Bu ne demektir."Ben kanun falan tanımam.Ülkenin sahibi biz CHP'li ve zihniyetindeki Beyaz Türkleriz.Biz ne dersek o olur."Ben cahil aklımla anladığım bu'
 • Ayşe Ayşe 26 gün önce
  ALLAH razı olsun hocam yiğitçe cevap verdikçe azgın azınlık kuduruyor degneksiz köyde ne guzel ciyakliyorlardi şimdi sizin gibi ezik olmayan müslüman yazarı görünce cevap veremiyorlar
 • Ahmet ÖzAhmet Öz26 gün önce
  Ali Bey;Bu kadar uzun yazılarla tekrarlanacak İstanbul seçimlerini yazmanıza gerek yoktu.Seçim tekrarı kararı alındı ve bu iş burada bitti.Alınan karar ahlaki mi ya da gayri ahlaki mi,tartışması beyhude.Havanda su dövmekten öteye gitmiyor.YSK'nın gerekçeli kararı,muhalefet 38 sayfalık şerhleri yazan üyelerinin şerhlerdeki muhalif görüşleri gösterdi ki,YSK,bile isteye siyasi karar almış.7 asil üye ile bu karar alınsaymış,dörde üç İmamoğlu lehinde çıkacakmış.Üye sayısını artırınca,muhalefet şerhi yazan üyeler azınlıkta kalmış ve 250 sayfalık gerekçeli karar ortaya çıkmış.Minareye kılıf ancak böyle hazırlanırdı.23 Haziran'da da aynı durumla karşılaşabilir miyiz?İmamoğlu'nun oyları artar,Sayın Binali Bey zora girerse,ona da iktidarın hukuka uygun bir formülü bence bulunacaktır.Her hal ü karda Sayın Binali Bey kazanmalıdır.İyi de madem Sayın Binali Bey kazanmak zorunda,tekrar tekrar seçime ne gerek vardı?
 • halisdmirhalisdmir26 gün önce
  mühürsüz oylar gecen seçimde de kabul edilmişti son anda bu seçimde de kabul edilmeli
 • Mustafa HicazMustafa Hicaz26 gün önce
  Selamın aleyküm Ali Bey kardeşim, hayırlı günler dilerim. Dün sizden gerekçeli kararı yorumlar mısınız diye rica etmiştim, kararı okudum. İlk 200 sayfada iddaalar ve bu iddaaların ne kadarı doğru olduğu yanıtlanmış. Kısıtlı seçmenler, khklılar, sandık kurulları, oy cetvelleri vb. Daha sonra 12 sayfa sonuç kararı var. Sonuç kararında aynen sizin yazınızda belirttiğiniz gibi 800 küsür sandıktaki oylarda şüphe oluşmuştur diyor. Ancak malesef bu şüpheli durumun seçmen oyuna etki edip etmediği yazılmamış, hırsızlık var yazılmamış, çalındı yazılmamış. Usulüne uygun değil deniyor, aynı sandıklarda akpli müşahitlerin de imzalı tutanakları var. Mühürsüz oyların geçerli sayılması ile sandık başkanının kamu görevlisi olmaması açısından fark var mı? 2,5 milyon oy usulüne uygun olmadığı halde geçerli sayılmıştı, şimdi 250 bin oy usulüne uygun değil diye seçim tekrarı. İmamoğlu mağdur edildi, sonuçları kötü olacak
 • Karamanlı Karamanlı 26 gün önce
  Ali bey, “soyadından ve tipinden akp lileri tanıyıp pusula verilmiyor” gibi mazeretlerin üretildiği ve bu kişilerin devletin üst kademelerinde görev yapmış ve ibb ye talip birinden gelmesinden sonra, sen hala kime neyi anlatıyon.
 • Tamer ErenTamer Eren26 gün önce
  Bir vatandaş olarak 23 Haziranda oy kullanacağımız sandıkta sandık görevlilerinin doğru atanıp atanmadığını, göreve uygun olup olmadığını nasıl kontrol edebiliriz? Neye güvenerek oy kullanacağız ? Bunun garantisini hangi kurum veriyor ? Aynı kaosu bir daha yaşamak istemiyoruz.
 • Geć Bunları Geć Bunları 27 gün önce
  TBMM Reis'in kararlarını onama, muhalefetin tekliflerini reddetme kuruludur ve meşruiyeti yoktur. Seçimin iptal sebebi ise tamamen Reis'in isteğini yerine getirme mecburiyetindendir. Bu rejimin adına mecburencumhuriyet ve ileri demokrasi diyoruz
 • SulumanSuluman27 gün önce
  Sen secim bittiğinde suratları binbir parça kaybettiğin çok belli o gece herşeyi akışına biraksan çıkıp kazandık demenle Anadolu ajansı verileri durdurmasa iyiydi ozman mağdur olarak görülürdük elinden şeker alınmış gibi dolaninca millet iyice uzaklasti
 • recairecai27 gün önce
  Sofuoglu kardes. Cok sallamissin gercekten. Disaridan atanan baskanlarin CHP yanlisi oldugunu nasil tesbit ettin, soyle de bilelim. Bu sandiklarda AKP'nin oylarinin daha fazla ciktigini bilmiyorsun belli ki. Zarflarda muhur olmasi gerektigi yasada acik olarak yaziyor ama YSK muhursuz oylari kabul etmisti, cunku kendi hatalariydi ve vatandaslarin oy kullanma hakkinin oncelikli olduguna karar verdiler. Ama ayni YSK her nedense yine kendi hatalarindan kaynaklananyanlis sandik baskan atamasini iptal gerekcesi gordu, ne hikmetse bunun sdece buyu sehir belediye secimlerini etkileyecegine karar verdi. Buradaki celiskiyi gormke icin hukukcu olmaya gerek yok, yeter ki yandas olmayi birakin.
 • Şanlı Şanlı 27 gün önce
  Eline diline sağlık kardeşim
 • SofuoğluSofuoğlu27 gün önce
  Kim seçim yapıp çoğunluğu aldım, iktidar bendedir diyorsa yanılıyor.Hangi parti iktadarda olursa olsun asıl iktidarda olan CHP ve zihniyetidir.CHP ne derse o olur.Hukukçu falan değilim, sade bir vatandaşım.Kanunda "Sandık başkanları kamu görevlilerinden seçilir"maddesi açık olmasına rağmen, asıl iktidarda olan CHP zihniyeti ilçe seçim kurulu yetkilileri, kendi partileri olan CHP adayının İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanması için, dışarıdan sandık başkanlığını yapacak yandaşları görevlendiriyor.Bu ne demektir."Ben kanun falan tanımam.Ülkenin sahibi biz CHP'li ve zihniyetindeki Beyaz Türkleriz.Biz ne dersek o olur."Ben cahil aklımla anladığım bu.
 • DermanDerman27 gün önce
  Olay ,bitsede sozu bugun deyil yillara yetecek sozumuz olur. Secim yenilensede yine insan yazacak birsey bulur ,geciken adalet adalet deyil,bu secimin tekrarlanmasina kamoyunu mesgul edenlere birde madalya takin ,iyi is becerdiniz .iftari bekleyene ,iftar satinde cedelles,sen o insanin yemege ihtahi kalirmi.iste boyle kazanameginizinayacagini,bilen baskasininda kazanmasini engeledi.cugallarla resim cektirmek ,goreginizin basindan ayrilmayin hatirlatmalari,chp ysk kurumuna cete demesi yutulur gibi deyil iki kisi bir birine hakaretle soz soylemesini duyunca ben hayretle karsilarken ,tepki vermedigine sasirdim megerse kankaimisler.ayni hakareti benden duysa katil olur.chp millet vekili unal cevikoz,s400 leri erteleyin diyor abd de ayni seyi soyluyor biz eskiden kominist parti derlerdi ,destegini rusyadan alir sanirdik desene kandirildik.bu ilk deyil,kalpazan kelimesi pek kullanilmayan,sahtakar hirsiz uc kagitci duzenbaz dolandirici kulagi kesik ziyankar.duymaz olduk sayin unal bey abd karsi cikiyor zaten sen zahmet etmesen bazan insan taraf olduna yalakalik eder abd yi anladikda,chp niye israr eder.
 • Torino’lu Şaban KükrediTorino’lu Şaban Kükredi27 gün önce
  Torino’lu Şaban dün bir tweet atmış adetakükremiş : “Hain, terörist diyenleri kayıt altına alıyoruz.” Devamında buyurmuş: “Hesabını soracağız. Ağababalarınıza güvenmeyin".1990’ları hatırlayalım: Bu şahıs Türkiye’de gol kralı olunca İtalya’ya transfer oldu. Sonuç:fiyasko. Nasıl mı? Golcü diye aldıkları adam boş kaleye vuracağına pas veriyordu. Macera kısa sürdü ama bizim futbolseverlerin taktığı“Torino’lu Şaban” lakabı üstüne yapıştı ve yadigar kaldı. İşte bu zavallı dün önce tehdit etti, hemen sildi. Kıymeti yok. Kayıtlara çoktan girmişti. FETÖ örgüt üyeliği konusunda kendi elleriyle delil üretti. İstikbalde Türkiye’ye dönersebu tweet mahkeme dosyasında delil olarak karşısına çıkacak. Bizler bu tweet ‘i okuduğumuza gidip mahkemede şahitlik yapacağız. El mi yaman bey mi yaman? Göreceğiz. Bu hainler milleti kendileri gibi korkak sanıyorlar. Hatta Osman Özsoy isimli şahıs “Ben sosyoloji profesörüyüm. Bu konuları iyi bilirim. Türk Milleti ihtilal olursa direnmez. Hatta müezzin lojmanından çıkıp vakit ezanını okumaz.” Diyerek şeytanın şakirtlerini ihtilale teşvik ediyordu. Sonuç ortada. Bu çakma Profesör 15 Temmuz’dan öncegittiği ABD’de mutlu mesut yaşıyor. Torino’lu Şaban da öyle yapmıştı. Garibanları burada kaldı. Böylece mağdur edebiyatına malzeme verme “kutsal görevi” onlara düştü. Allah CC devletimiz ve milletimizi şerlerden korusun. Allahüekber. Elhamdülillah.
 • Yörükoğlu Yörükoğlu 27 gün önce
  Seçimin, sadece bir bölümünün iptal edilmesindeki adaletsizliği; siz de kabul etmiyorsunuz da ...! Zevahiri kurtarmak için inanmasanız bile bir şeyler yazıp çiziyorsunuz
 • Ali koyuncuAli koyuncu27 gün önce
  Yazılarınızı beğenerek okuyorum ali bey Allah razıolsun sizden
 • ENDERUNENDERUN27 gün önce
  Gunlerce çaldılar cirptılar diye memleketi Perişan ettiniz.Milleti birbirine kırdırdınız.Seçimi iptal ettirmek icin kırk takla attiniz.Hani nerde kim çalmış şu oylari.Kim Milletin emanetine hiyanet etmiş.Sizin Ahirette yatacak yeriniz yok.Sizi gidi çakma müslümanlar sizi.Sizi gidi Menfaatçi duzenbazlar sizi.Sizin hesabınız varsa Allahın da hesabı var.Allah yaptığınız kirli hesapları bir birortaya çıkaracak insallah.
 • MaliMali27 gün önce
  Birileride 7 çeteyi kabul etmez ve her fırsatta onları deşif re eder. Kararları mankurtlaşmadan doğru okumak lazım..A. Dilipakın bugünkü yazısını okumanızı öneririm.
 • inanmamakinanmamak27 gün önce
  Sayın yazar, ne kadar anlatmaya çalışırsanız çalışın, ne kadar yazmaya çalışırsanız çalışın kusura bakmayın ama YSK nın 250 sayfalık seçim iptal kitapçığı hiç inandırıcı değil. Dolayısıyla, kimse inanmadığı gibi ayrıca akp ye hem itibar hem deoy kaybettirdi.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer27 gün önce
  Kaleminize..sağlık..Keşke..yazılarınız..GENİŞ..KİTLELERE..ulaşsa..İnanın..çok..şey..kazanırız..Bu..zibidelirin..cilaları..dökülür..boyaları..akar..SIRF..HİPNOZDAKİLERİN..MANKURTLUĞUNdan..KAYNAKLANAN..bir..kazanımları..var..
 • KaraKara27 gün önce
  Ali Bey yazdığınız yazıları lütfen aynı gazetede yazmış olduğunuz Abdurrahman Beyede okuyunuz.

Günün Özeti