Siz, hangi ülkenin emekli amiralisiniz?

14 Haziran 2019 Cuma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, grup toplantısında konuşuyor..

Yine içten.. Yine dertli..

Yine içinden “Ah ah” çekerek, yaşanılanlara isyan ederek haykırıyor..

Muhataplarını yakından biliriz..

Meydanı boş buldular mı.. 

Asar keserler..

Haydi darbe dönemlerinde, oturdukları koltuklara güveniyorlar..

“Emekliliklerinde neye güveniyorlar ki, ‘cart-curt’ ediyorlar” deriz ama..

Hadleri bildirildiğinde, sesleri kısıldığı için, kendilerini dikkatlerden hemen kaçırırlar..

ABD’nin Patriot satmaması sonrasında, Rusya’dan S400 sisteminin alınması üzerine, utangaç tavırlarla “Ama.. Mama. Yama.. Nasıl olur bilmiyoruz ki” girişleri ile..

Adeta Amerikan sözcülüğüne soyunan bazı emekli generallere..

Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Rum Kesimi’nin doğalgaz aramasına eyvallah etmeyip, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de ordaki doğalgazda hakkı olduğunu hatırlatan.. Anlamayan kafaların içine bu gerçeği sokmak için, işi icraata döküp, Akdeniz’de doğalgaz aramasına başlayan Türkiye’nin tavrına, koşulsuz destek vermeleri gerekir iken..

Mırın kırın ederek, takoz olmak isteyen emekli oramirallere..

Dünyanın hiçbir yerinde artık sürdürülebilir görülmeyen, er statülü geniş sayılı ordu sistemini terkedip, profesyonel orduya geçişi anlayamayıp, “Olmaz.. Olamaz.. Ordu tasfiye ediliyor” gibi kılçıklarla, siyasi iktidara çelme takmaya kalkışan emekli subaylara..

Hepsine birden cevap verdi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan..

Hepsine hakettikleri cevabı verdi, Başkomutan:

“Biz terörle mücadeleyi verirken, daha önce yine silahlı kuvvetlerin içerisinden gelmiş olan birileri de, o sorumluluk mevkisinde olan birileri de; bakıyorsunuz bu ülkedeki o milli ve yerli olmaktan uzak yapılarla, oralara kendilerine göre sufle ediyorlar, bazı kendilerine göre bilgileri ve yapılan işlerin yanlış olduğuna varıncaya kadar.”

Muhatabı, Başkomutan’ın uyarısını almış mıdır?

Almış olmalı ki..

Konuşmanın üzerinden 24 saat geçmiş olmasına rağmen...

“Hayır başkomutanım.. Biz, TSK’nın üst düzey komutanlığına gelen ve şu an emekli olan subay sıfatımızla.. Hiçbir şekilde, yerli ve milli olmayan yapılarla kol kola girmedik.. Kimseye suflede bulunmadık” diyemiyorlar..

Onlar kendilerini çok iyi biliyorlar..

Amerika’nın sözcülüğünü yapan Cumhuriyet gazetesi köşesinden, meşru hükümete salvolar atmaya kalkışanlar, kendilerini çok iyi biliyor..

Cumhurbaşkanı’nın da, kimlere hatırlatmada bulunduğunu, çok iyi biliyorlar..

Devam ediyor, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan:

“Öbür tarafta bakıyorsunuz şu anda yeni askerlik yasasıyla ilgili kendilerine göre bazı şeyleri söyleyip duruyorlar, yazıyorlar, çiziyorlar vesaire.”

Bu noktada..

Cumhurbaşkanı’nın sözcüsü değilim..

Ne kendisi ile..

Ne de yakınındaki hiç kimse ile, onlarca yıldır görüşmedim..

Ama Cumhurbaşkanı’nın sözlerine muhatap olan kişinin, kim olduğunu ben tahmin edeyim:

Halen birçok yöneticisi FETÖ’ye yardımcı olma suçundan cezaevinde olan.. Bazı yöneticilerinin de yargılamaları devam eden Cumhuriyet gazetesinde bir makalesi yayınlanan emekli Orgeneral İlker Başbuğ kastediliyor olmalı..

Ergenekon davasında cezaevine gir..

Yıllarca orada yatacak iken..

Tayyip Erdoğan, cesur adımları ile, seni ve daha birçok benzer durumdaki subayı cezaevinden çıkartacak operasyonu yapsın..

Sonra sen gel..

Seni cezaevinden çıkaran Cumhurbaşkanı’na. Afra tafra yap..

Erdoğan’ın da ağrına gitmiş olmalı ki..

Belki Başbuğ’a..

Belki onun dışındaki bazı emekli generallere bakın nasıl sesleniyor:

“Siz korkaksınız, korkak. Hiçbir zaman siz bu milletin askerinin şanına yakışır komuta kademesi olmadınız, olamadınız. Onların da üzerine gitmediniz, gidemediniz. Biz onlarla da çalıştık. Neler yaptıklarını gayet iyi biliyoruz. Ve şimdi sivil hayata döndükten sonra sağda solda yazıyorlar, çiziyorlar, çeşitli yerlere de çeşitli bilgiler kendilerine göre sızdırıyorlar. Biz; abdestimiz var, onun için yaptığımıza da eminiz ve emin olarak da yolumuza devam ediyoruz.”

Aldınız mı cevabı?. En üst rütbeden, aldınız mı uyarınızı?.. Sadece uyarı değil..

Suçlama da var..

“Neler yaptıklarını iyi biliyoruz” hatırlatması eşliğinde..

“Bilgi sızdırdıkları” suçlaması var..

Gerçekten de..

FETÖ’nün operasyonlarına karşı, o tarihte dik durmayı beceremeyip..

Cezaevine girmekten, emeklilik dilekçesi vererek kendisini kurtaran bir oramiral emeklisi. Karanlık odalarda, bir hafta içinde, bakın neler yazmış:

“Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de kuşattıran kim?”

İnsanda birazcık utanma olur..

Ekmeğini yediği ülkesine.. 

Suyunu içtiği TSK’ya saygısı olur..

Ülkesini küçük düşürtecek bir nitelemeden kaçınır..

Ne demek, “Türkiye’yi kuşattırmak!”

Hadsizlik değil de, nedir bu?

Küstahlık değil de, Amerika’nın söylemini bilinçaltına empoze etmeye kalkışmak değil de, nedir bu?

Türkiye, Akdeniz’de restini çekmiş..

“Aradığınız doğalgazda, KKTC’nin de hakkı var” demiş..

Laga luga edenlere, “O zaman hodri meydan.. Biz de arama çalışmasına başlıyoruz” demiş..

Bu ülkenin ordusunda görev yapan, şimdi de emekli olarak maaş almaya devam eden birisinden ne beklersiniz?

“Devletimiz bize görev verirse, emekliliğimize bakmadan, silahımızı kuşanırız, Türkiye’ye had bildirmek isteyenlere hadlerini bildiririz. Türkiye’yi kuşatmak isteyenleri öyle bir kuşatırız ki.. 7 cedleri, onları kurtaramaz..”

Biz bu açıklamayı beklerken..

Erdoğan’ın “Korkaksınız” uyarısına muhatap olan emekli amiral yazıyor: 

“İktidar; görevi devraldığı 2002’den beri Doğu Akdeniz’de Türkiye aleyhine gelişen, çıkarlarımızı ve güvenliğimizi tehdit edeceği daha o günden belli olan gelişmelere duyarsız kalmış, uyarıları ciddiye almamış, parmağını kıpırdatmamış, enerjisini ve zamanını Cumhuriyetimizin kurucu ilke ve değerlerini yok etmek için harcamıştır.”

Erdoğan buna “Korkak” diyor ama..

Ben sıfatlama yapmadan sadece sorayım:

“Kışladaki askerin yemin törenine gelen annesini başörtüsü sebebi ile kapı dışarı eden siz değil miydiniz? Bu iktidarı, ‘Üniversitelerde başörtü serbestiyetini getiremezsin’ diye tehdit edenler siz değil miydiniz? Ben size söyleyeyim; askerin annesinin, subayın eşinin başındaki örtü ile uğraşacağınıza, siz Doğu Akdeniz’de sadece 2002’den değil, 1923’lerden bu yana ne yaptınız?”

Beğenmediğiniz, “Bir şey yapmadı” dediğiniz Erdoğan, “Ey Amerika!” dediğinde, korkan sizsiniz.. “Ey Avrupa!” dediğinde tir tir titreyen sizsiniz.. “Ey İsrail!” dediğinde kaçacak delik arayan sizsiniz.. “Ey Mısır!” dediğinde, ortalıktan toz olan sizsiniz..

Söyleyin; siz hangi ülkenin, emekli amiralisiniz?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • DemirDemir1 ay önce
  Ey amerika, ey misir, ey avrupa dedi de ne oldu? Kaybeden biziz. Isyerleri kapanıyor, düşecek dedikleri döviz yükseliyor, işsizlik arttı. Biber 10 lira, mazot 7liraya dayandı. Bittik ama beyim sarayda, biz eve ekmek akamayacak hale geleceğiz yakında.
 • FahriFahri1 ay önce
  Emekli amiral tamamiyle doğruyu söylemiş. Iktidar bu ülkeyi kuran Atatürk ve silah arkadaşlarına laf etmedi mi. Eğer bugün Türkiye Cumhuriyeti varsa ve başındakiler bu ülkede seçilebilip yönetimde yer alabiliyorlarsa onların adaket ve demokrasi getirmesi sayesindedir. Hiyanet icinde bulunarak iftira ve inkar ile birsey elde edilemez.
 • AdemAdem1 ay önce
  1991 de askerlik yaptığım yere çekiçgüç abd askerleri geldi ,abd askerler üçkişi idiler bana ingilizce sordular ne iş yapıyorsun diye bende ingilizce dedim ki şöförlük yapıyorum ,bizim astsubay bi tokat attı sen nasıl abd askerinin karşısında bacakbacak üstünde konuşursun,bunların alayı batı hayranı ,alçaklık kompleksleri var.
 • Muammer uysalMuammer uysal1 ay önce
  1986da asker iken bütün gücümle bu zijniyetlerle savaştım sizler yeni uyandınız gene teşekürler
 • NurNur1 ay önce
  Sayın RTEverdiğim oylar ananın ak sütü gibi helâl olsun bu ülke böyle lider görmedi Rabbim korusun seni aklını aileni partini, ayaklarınızı sıratımustakimden ayırmasın koca bir MAŞAALLAH seni çok seviyor çok dua ediyoruz sen bizim duamızsınRabbim hayırlı uzun ömür versin
 • Ahmet tunc Ahmet tunc 1 ay önce
  Bunlar ABDnin bizim çocuklar dediği uşakları. Allah, reisin yar ve yardımcısı olsun.
 • Durdane karacaDurdane karaca1 ay önce
  Yüreğinize kaleminize sağlık. Allah sizin gibiyerli ve milli insaların sayısını çoğaltın ve hep başarılı kılsın. Yüce Allah tüm sıkıntılarınız gidersin .amin..bize tercüman oĺuyorsunuz.
 • Ashab-ı kehf’in kıtmiri sanma kendini zira sen ABD’nin köpeğisinAshab-ı kehf’in kıtmiri sanma kendini zira sen ABD’nin köpeğisin1 ay önce
  Muini zâlimin (zalimin yardımcısı) dünyada erbâb-ı denaettir (rezil kimse). Köpektir zevk alan, sayyâd-ı bi-insâfa (insafsız avcı) hizmetten(Namık Kemal). İnsafsız avcı ABD’ye uyar mı? Tam tamına uyar. Köpeği kimdir? C: FETÖ
 • Vanlı mehmetVanlı mehmet1 ay önce
  Böyle subaylara ... dedikmi zorlarına gider yok  hakaret olur  diyeceksin h.inlere .
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Bu paşa bozuntuları her darbede sahipleri ABD tarafından piyon gibi kullanılmışlardır, bunlarda ABD ye itaat, İslam a düşmanlık esastır!
 • DermanDerman1 ay önce
  Yorumcu,rumuzla yazan kardesim tesekurler.murat alan darbeciler hakkinda konustu bunu turk askerine soylenmis gibi anlayanlar kim olursa olsun serefsiz diyor. Murside ,genareli sisiye cok inanmisti dikkat etmeli diyor.
 • Tarafsız adamTarafsız adam1 ay önce
  Birazda şu ankara da 26 bin + KDV ye alınan ağaçları anlatsan,çalı çırpıya verilen 350 milyonluk ihaleleri anlatsan...Mansur başkan videosunu izleyetecekmis Kızılay meydaninda...
 • Haylaz Haylaz 1 ay önce
  Hocam akit devamlı bakıyoruz çünkü bomba haber bulma özelliği var baktım AA murat alan haberini 6 saat sonra vermiş sizin bundan ders çıkarmanız gerek iktidar bile yılmış artık çünkü iktidar gücünü arkasında bilip evin şımarık çocuğu misali her yere rahatça söz söylemek sizde düpedüz şımarık zengin çocuğu gibi koskoca adamlar hükümet güvenip neler söylüyor öz eleştiri yapın sizin idam sehpası haberi yüzünden batıda ak denizde CHP tulum attı siz zarar bir kurum sunuz
 • Tamer ışıkTamer ışık1 ay önce
  Allah kalemini dahada güçlendirsin
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Asker rumuzlu Fetö nün iti, ne o kemiksiz kaldın herhalde, haydi başka kapıya hoşt!
 • DermanDerman1 ay önce
  Yeni akitgazetesi,mensubu degerli sayin murat alani tesaduf duydum buyuk gecmis olsun.saldigan ankara magandalari azgin danalari lanetliyorum gercekleri susturamazsiniz, sayin hulusu akar zaten ilk cezayi o verdi, fetocu magandalarada cesaret vermis oldu sagolsun devlet buyugumuz zaten yeterince hor gordunuz gecmis olsun bunun hesabi sorulsun.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Hangi ülkede eğitim gördü ise o ülkenin kamutanıdır.
 • Gökhan HakanGökhan Hakan1 ay önce
  Arkadaşlar, iç siyasette farklı düşünebiliriz ancak konu vatan ise tek yürek tek ses olmalıyız. son 10-15 yılda sadece deniz kuvetlerine üretilen denizaltı, savaş gemileri hatta yapımı devam eden uçak gemisi ve bunlara monte edilen yerli silahlarıdüşündüğümzde bu ülkeyi seven, aidiyet hisseden birisinin gururlanması gerekir. Geçmişte bu yapılanların yarısı yapılsasanırım değil dünyanın her yerinde sadece ABD ile rekabet ederdik. Arkadaşlar Türkiye'ye saldıranlarla aynı safta olmayalım. Yazılarını takip ettiğim milli hassasiyetleri ön planda olan değerli yazarımız Karahasanoğlu'na özellikle teşekkür ederi. Syglr.
 • Timur Timur 1 ay önce
  Asker rumuzluya: Bizim oralarda senin gibilere götlek derler. Helal hos olsun bu yeni adin. Köpek herzaman köpektir.
 • kanijekanije1 ay önce
  muhafazakarlarda komünist olmaya başladığına göre ülke iyi yolda demektir.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Bu paşa bozuntuları zamanında kıl tüyle uğraşmayıp adam gibi komutanlık yapsalardı bugünleri yaşamazdık!...
 • SERKANSERKAN1 ay önce
  ali bey; bunlar ne anlarlar türkiyenin haklarını korumaktan ağlama duvarına gider gelirler kripto yahudilerden bir tanesi
 • DumanlıDumanlı1 ay önce
  Hesapsız kitapsız meydan okumalarda sonuç alınamadığı gibi bu millet ağır bedeller ödüyor. Ey Amerika ver fetö yü al papazı dedik.1 papaz 1 fetö verdik pensilvanyadakini alamadık. Bunun yanında TL nin değer kaybı milletimize milyarlarca liraya maloldu. O nedenle dış politika hesapsızlığı kitapsızlığı kaldırmaz. DoğuAkdeniz bu gününmü konusu olmalıydı 17 yıldır aynı parti ve lideri iktidarda olmasına rağmen yönetimde istikrara kavuşamadık 17 yıldır iktidar DoğuAkdeniz diye bir derdimiz olduğunun farkında değildi. Ne zaman İsrail, Mısırve Kıbrıs rumları anlaştılar akp böyle bir problemimiz olduğunu farketti . O zamanda iş işten geçti. Bu işler diklenmeyle olmuyor. Dişli gibilerin büyük elçi olduğu bir hariciyedende bir cacık olmaz.
 • Ridvan Ridvan 1 ay önce
  Kalemine sağlık sayın yazar.
 • veliveli1 ay önce
  Ağzına, kalemine, yüreğine sağlık. Nato, Amerika, İsrail çıkarları söz konusu olduğunda, bu milleti ümmet yapan değerleri hedef tahtasına koymayı ve çiğnemeyi bekçi köpeği sadakatiyle yerine getirenler, sahiplerinin çıkarı söz konusu olunca bu üniformaları sırtlarına giydiren milleti hiç umursamadan görev bölgelerine(!) koşmuşlar. Birilerinin de bu yalakalığı bu milletin kaydettiğini ifade etmesi iyi olmuş. Tekrar kalemine sağlık.
 • MilletMillet1 ay önce
  Ali bey bu adamlar BİR generalin zamanında tohumları atılmış içi boş bir mezhep mensubu kafir uşağı mankurtlardır. Bunların millet devlet din gibi sorunları yoktur. Bu köpeklerin tek bildikleri şey devlet malı deniz yemeyen domuzdur ve kafire uşaklıktır
 • göbbelsgöbbels1 ay önce
  Merhaba,Göbbels'e rahmet okutmussunuz.Bravo kutluyorum sizi.
 • ibrahimibrahim1 ay önce
  Aklına, Eline sağlık ALLAHA EMANET
 • “Hayır başkomutanım.. :))))))))))“Hayır başkomutanım.. :))))))))))1 ay önce
  Merhaba aslan parçası,Sen TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ' ni sanık PKK yı tanık yapan Balyoz , Ergenekon davalarının en ateşli savunucularından biri olarak biraz fazla sallamıyor musun?
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı1 ay önce
  Anlı şanlı bazı paşalar 28 Şubat dönemleri ve sonrasında bankaların ve holdinglerin yönetim kurullarında arz-ı endam eylemeye başlamışlardı.Rahmetli Erbakan'ın yemek programında içki şov yapan şanlı amiralin Etiler Ulus bölgesinde lüks daireleri vardı,devletin verdiği memur maaşı ile hemde ve buna benzer daha bir çok örnek.Laiklik ve Cumhuriyetin değerleri lakırdısı ve tekerlemesi ile namaz kılan,oruç tutan askeri,alt kademe subayı fişlemek,yemin törenine kapalı annesini almamak lakin şehit olanın kapalı ailesine başsağlığına gitmek gibi tezatlıkları da yapmışlardı.Askeri bir tesiste düğün var,tesisin karşısında bir gurup kadın,yağmur yağıyor şemsiye altında bekliyorlar,neden bekliyorsunuz sorusuna kadınlardan biri : Ben damadın annesiyim içeri giremedik burada bekliyoruz cevabı verir.Ülkenin ordusuna hizmet eden bir subay vde annesi kapalı olduğundan salonda değil yağmur altında dışarıda bekliyor.Evet maalesef ordunun üst kademesi,tüm enerjisini 1923'den bugüne namaz,oruç,ezan,başörtüsü,Kur'an,ibadet,İHL gibi dini değerlere harcadı.Başta Üniversite rektör ve dekanları da dahil bir çok önemli makamları işgal edenlerde onların en itâatkâr destekçisi oldular.Ağızlarından da bilim,aydınlanma,çağdaşlık,uygar devletler seviyesi,matematik,fizik,kimya,fen ifadeleride hiç eksik olmadı,daha önce saydıklarım ile meşgul olmaktan ve tüm enerjilerini onlara harcamaktan diğerlerine vakit bulamamışlardı hâlbu ki.Tabii ki İstisnalar kâideyi bozmaz ilkesini de var.
 • Hakan BaşaranHakan Başaran1 ay önce
  Ya ben sana ne diyeyim MÜBAREK !..Ağzına kıyamete kadar sağlık dilerim.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Bu paşa bozuntuları zamanında fetöcü olduklarını bildikleri halde bu subayları terfi ettirip amiral/ general yapmışlardır, kendilerinden bu konuda hesap sorulmalıdır, bunlardan hesap sorulmazsa işte böyle havlamaya başlarlar!
 • sonersoner1 ay önce
  Hocam elinize kaleminize sağlık, biz bu topraklarda, Dinimizi, Milletimizi ve Atamızı hiçbir zaman satmadık ve satanlarla birde olmadık. Eğerki bu yolda ölmek varsa onuda yaparız, kimsenin kuşkusu olmasın. Onlar geçmişte korkak, kaçmış, yobaz, hoca diye iftira attıkları fişledikleri inananların zerresi kadar olamazlar, en ufak keyifleri kaçıran bir konu olduğunda imkanım olsa bir dakka durmam avrupaya giderim, bu ülkede yaşanmaz mavraları atarken, biz bu memlekete canımız feda demeye devam edeceğiz, unutmasınlarki bu memleket cephede namaz kılıp şehadet getiren atalarımız sayesinde kazanıldı, rakı masalarında değil...
 • seçkinseçkin1 ay önce
  Değerli yazar Sn Yazar Karahasaoğlu yazınızı önemseyerek okudum. Ancak her zaman karşıt görüşe karşı çıkan Akp yönetiminin tutumundan dolayı bizlerde güven kaybı söz konusu. Artık dış politikadaki başarısılıkları görünce insanlar ya bu paşaları bir dinleyelim ve başımıza gelebilecekler hakkında bilgi sahibi olalım yaklaşımındadır. AKP ayrıştırıcı ve kötü uslubü bırakıp şaffaf olmalıdır. Ortada bir başarı yokken eleştirilmek istememekte en büyük ahmaklıktır.
 • SeyfiSeyfi1 ay önce
  Arkadaşlar ve sn yazar iyi bilmeliki geçmişte pkk ile mücadeleyi askerler ve paşalarımız hep yapmıştır hala kötülemeyin kolayca şimdi moda olan askere genarele laf sokma işini kolayca yapmayın doksan lı yıllarda milli görüşçüler fazla benimsemiyordu doğuda savaş olmasın ayağıyla askerimize pek destek vermiyordu zaten şu an gene bir açılım olsa şimdi sağa sola pkk lı diyenler hemen gene döktürürler övgüleri doğuda da haksızlık oldu ama mavralarını bütün zeytindalı Fırat kalkanı şehitlerini unutuverip
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Bu paşa bozuntuları hiç hak etmedikleri halde korumalı lojmanlarinda zevk û sefa içinde yaşıyorlar, bu ülkeye ihanet içinde olan bu paşa bozuntularının bu hakları ellerinden alınmalıdır, bu nankörpaşa bozuntuları kendilerini fetönün elinden kurtaran Erdoğan a7/ 24 dua edeceklerine her türlü alçaklığı yapmaktalar!
 • AliAli1 ay önce
  Görevde iken fetöşculara gıgı çıkmayanlar emekli olunca değere bindik sanıyorlar. Be hey gafil madem bu kadar biliyorsun kur bir parti anlar bakalım icraatini sana kim oy verecek dümbük.
 • suat şensuat şen1 ay önce
  Ülkede AKP ve Akplilerden başka vatansever kalmadı. Herkes hatalı, herkes hain, herkes terorist. Böyle bir yaklaşım dünyanın neresinde var. Yahu bir allayın dinleyin. Bu adamlar asker tecrübeli ve yıllardır vatanı korumuş insanlar. Hemen hain ilan etmek akla mantığa uyuyor mu. Endişeleri var ve dile getiriyorlar. AKP hiçbir dış politikada başarılı olamadı. Kusura bakmayın aklı başında eğitimli her insan AKP deki hataları ve başımıza açabilecek riskleri çok iyi okuyor. Petrol işi de balon olduğunu biliyoruz. Akp nin yandaşları zengin etme, saltanat kurma, vakıflara ve cemaatlere para akıtma, yap işlet devret ile yol inşaat yapmaktan başka hiçbir faydası yok bu ülkeye. Sn Karahasanoğlu lüfen yayınlar mısınız bu iletiyi
 • Bükücü Bükücü 1 ay önce
  O bizlere komutanlık yapan omuzlarında bir sürü çatal bıçak kaşık ile gezenler devletin çıkarları ile ugraşmak yerine askeri helikopter ile karsa ailecek günlük tatile gidiyordu kimiside o helikopter ile munzur çayına balık avlamaya bunları unuttukmu tabiikiHAYIR
 • HançerHançer1 ay önce
  Reisin dediği gibi "KORKAKSINIZ" ve ya..aksınız.
 • kayserilikayserili1 ay önce
  bu alcak emekli askerlerin maslarini iptal edin.
 • Gökhan çevikGökhan çevik1 ay önce
  Cesurca yazılarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Yazılarımızda bizlere cesaret veriyorsunuz.
 • Mehmet muhdi AkkoyunMehmet muhdi Akkoyun1 ay önce
  Yüreğinize kaleminize sağlık.Allah yâr ve yardımcınız olsun
 • “Hayır başkomutanım.. :))))))))))“Hayır başkomutanım.. :))))))))))1 ay önce
  Komikliğin de bir sınırı var be kardeşim:)))))))) Neyse kardeeeeşşşş!!!! Keşke Yunangalip gelseydi.Megri Megri :))))) Geeeelll hoca efendi geell!!! Bitsin bu hasret!!!! Balyoz , Ergenekon ooohhh yandaannn !!!!
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  Asker kod adlı YORUMCU AMERİKAN KÖPEĞİ, SEN FGÜLEN PAPAZININ YAVRUSUMUSUN? NEREDE TOPRAK VERİLDİ? ERDOĞAN VE DAVASINA İNANAN MİLYONLAR KANINI CANINI VERİR 1 CM TOPRAK VERMEYİZ. SOYSUZ AMERİKAN KÖPEĞİMİSİN? ERDOĞAN, TSK NIN EN ZAYIF KALDIĞI BİR DURUMDA FIRAT KALKANI HAREKAT EMRİNİ VERDİ! ZEYTİN DALI HAREKATI YAPILDI! ŞİMDİ DAHA MİLLİ OLDUK, ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜYÜZ. HER ŞEY KONTROLUMUZ ALTINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR! SEN MERAK ETME AMERİKAN IN DOĞURDUKLARI.
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 1 ay önce
  Hoca, güzel güzel yaziyorsunuz ama adamlar petrol ve dogalgaz platformlari kurmus cikarip satiyor.Iktidar 11 yildir neredeydi, bu yillar icinde Ne gibi önlemve ataklar yapti.O kadar Ada isgal edilmis silahlandirilmis.Ben lafa bakmam, icraate bakarim.Sen Ne yaptin, incirlik kürecik orada duruyor.Düsman teröristlere binlerce TIR silah veriyor.Icraaat nerede, bana onu söyle,
 • BilalBilal1 ay önce
  Bu gidişle fetöyü mumla arayacaksiniz gibime geliyor sn. Yazar:) bu dinsiz donsuz bir avuç paşanin hakkindan feto iyi geliyordu. Ama sizin başkan erdogan paşalarin tehditlerinden korkunca saf degistirdi ve hapisten cikardi bunlari. Bu koltuk savaslari beni ilglendirmiyorda dün bir mehmetcik gordum yolda tezkere almis otobus bekliyordu dedi ki yemekler hic yiyilmiyorkomutanlar mehmetcige cok kötü davraniyorlar ve ev taşima gibi her saçma işi yaptiriyorlar. Biraz da bu konulari konuşmak lazim.
 • KELAMKELAM1 ay önce
  ASKER RUMUZUYLA YAZAN YORUMCU.GEÇMIŞTE PKK YA KARŞI BU KADAR BAŞARILI BİR YÖNETİM GÖRDÜNÜZ MÜ? O ORDUDAN ATILAN SUBAYLARINIZ CAN CİĞER KUZU SARMASI OLDUĞUNUZ İSRAİLINİZLE BİRLİKTE TERORİSTLERİN BULUNMADIĞI BOŞ ARAZULERİ BOMBALIYORDU. ÇOK ŞÜKUR LAF ATTIĞINIZ VE DAĞLARI MEKAN İTTİHAZ EYLEYEN SOYLU SAYESİNDE TERÖRİSTLERE SOYSUZLARA GEREKEN DERS VERİLMEKTE VE TÜRKIYE CUMHURİYETİNINBÜYÜKLÜĞU ASKERİNIN BAŞARISI DÜNYAYA GÖSTERİLMEKTEDİR.
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  O alçak korkakkar PKK li pustptlar asker,Polis,öğretmen vede Sağlık personelini şehit ederken her MGK toplantısından sonra en büyük tehdit irtica diye boguren,başörtüsü duşMaçını Okan hanımı başörtülü diye bir sürü insanı Ordu'da ihraç eden vede Pamukoğlu ulaşmanın kitabingpda ben Güneydoğu'ya gidene eşim istemiyor diyenleri vede Karşı işgal eden Rus generalin müziğini dinleyen paşaların olduğu zaman düşünün bunların bir çoğu yüksek kademebaxi şerefsiz işadamlarının vede gazete patronu olan bir korkusuna basin grubunu satanlarla kolkola girip o zaman şehit olanların vebalı bu alcsklarindir bunlarda zaman adı üni unutup hesap sorulmalidir
 • sukrusukru1 ay önce
  Asker diye yazan Amerikan köpeği,Sen gelsene ülkeye,Kuyruğunu kıstırıp gavur ellere kaçıp oradan bize havlamak kolayına geliyor değilmi.
 • DallıDallı1 ay önce
  CUM GENARELLİK BİTTİ.HER TÜR DEVLET TEŞEKKÜLLERİ VE ÖZEL SEKTÖR YÖNETİM KURULLUKLARI BİTTİ.AHKAM KESMELER BİTTİ.EMİR VERMELER VE HAZIROL DURANLAR BİTTİ.REİS HAKLI.YAZAR DİLİPAKIN NEYİ VARSA GASPETMEYE KALKMIŞLARDI BİR DÖNEMDE.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Sayın yazar güzel bir yazı kaleminize sağlık, bu paşa bozuntuları yıllarca TSK yı ABD 'nin çöplüğü haline getirmişlerdir, 1992 'deki Muavenet olayında ABD ye gıklarını bile çıkarmamışlardır, çoğunluğu mason ve sabatayist olan bu ABD kuklalarının dertleri İslamladır, bu paşa bozuntuları ciddiye alınmamalıdır!
 • yazmıyorumyazmıyorum1 ay önce
  üstadım bunlar cinsisapık lbgtci pezev..lerdir bu de..yuslar bizlerin generali değil siyonist amerika ve israil piyonu deyyus adi şerefsizdirler öfkelerinden kudurarak geberecekler homoseksüel pislikler
 • IsamailIsamail1 ay önce
  O amirallerin aldıkları maaşlar zehir zıkkım olsun yiyemesinler inşallah vatan hani ş..........ler......
 • kuntakintekuntakinte1 ay önce
  Artık ordu içinde Amerikan itleri ya tasfiye oldu ya geberdi ya emekli oldu şu an ordumuzda bu örneklerden olmadığı ve soylarını devam edemediklerinin kuyruk acısı var onlarda artık bu orduya sızamazlar vesselam sızamayacaklarda dertleri bu
 • 1 ay önce
 • KemalKemal1 ay önce
  Patates soğana eyt ye ülkesini iktidarını Reisi satacak şerefsiz çok, üç kuruşun hesabını yapan karaktersizler bir kere adam olun
 • DermanDerman1 ay önce
  Benim cevabim yorumcu,salih necmi gundem.yorumunda ey amerika ey avrupa diyoruz fakat ticareti ,ustleri kapatmiyok ayrica inanalar olarak birlik beraberlik neden saglanmiyor.ulkemize sozlu saldiri oluyorsa onun karsiligi ey amerika denir ortada savas durumu yok ticaret ihtiyactir.inananlar olarak birlik beraberlik neden olmuyok bunun cevabi acik bize yakin bildigimiz sp o bile bize dis gosteriyor chp pkk ip bunlar inansnlardan olmadi .akp den onceki ihtidarlar hep muslumanulkeleri komsu ulkeleri dusman tanitti kitalar otesi abd dost yapti bu elestiriyi her gun okuyok varsa bir secenek buyur soyle sayin erdogan hergun konusmalarinda birlik olalim demiyormu.
 • selmaselma1 ay önce
  Sayın yazar harika bir yazı eline, kalemine,bedenine sağlık Rabbim hayırlı uzun ömürler versin,razı olduğu kullarından eylesin. Âmiin.
 • KubilayKubilay1 ay önce
  Biz sade vatandaslar buyuk politikadan anlamayiz muhterem.. lutfen carsi-pazara, enflasyona, işsizlik oranlarina, fakir-fukaranin derdine gel, birgun olsun vatandasin bu dertlerini paylas seni alnindan opeyim..
 • DermanDerman1 ay önce
  Necati dogru baslik atmis ,ihtidarin usagi olamam demis.bizde sizi usakhizmetci olamiyacaginizi biliyok sizde bu vatan severlik yok.sizdrn de bir bektimiz yok.
 • ahmetahmet1 ay önce
  sizler şerefli TÜRK ASKERİNE HAKARET ETMEKLE SATIN ALINMIŞ KALEMLERSİNİZ VATAN HAİNİSİNİZ.yüreği yeten bunu yayınlar sözde erkekler.
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem1 ay önce
  Lütfen , Ey Amerika ,Ey Avrupa , Ey İsrail diyoruz ama onlarla ticaretten vazgeçiyor muyuz , üslerini kapatabiliyor muyuz , ithalatı azaltıp ihracatı arttırabiliyor muyuz? Veya onlar yapacaklarından vazgeçiyorlar mı?Ülkemizde cami cemaati , inananlar olarak birlik ve dirlik içinde olabiliyor muyuz , birbirimize saygı ve sevgi gösterebiliyor muyuz?Tüm dünya Müslümanları bir araya gelebiliyor muyuz?Peygamberimiz'den sonra gelen 4 halifenin 3 ü şehit edilmedi mi?Hz.Ayşe , Hz.Muaviye savaşmadı mı?Hz.Hüseyin Kerbela'da şehit edilmedi mi?Niye biz Müslümanlar hep birbirimizle bir ve diri olamıyoruz?
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin Ali bey,e Tesekurler guzel bir hatirlatma olmus sorulan ,sorunun cevabi abd askeridir.ayrica yillardir pkk yi,da acimis korlamistir.ulkenin oz insanini horlamistir. Biz bunlarin niye agiz kokusunu istemeye dinliyoruz gonderin silivriye bunlara soz soylenmedikce emekli deyil kendilerini ,hala soz sahibi goruyor abd havla diyor uruyor.
 • Ziya Ziya 1 ay önce
  ilker başbuğ türkiye cumhuriyetimin genarali olamaz o ancak siyonis terör devletinde israilde ağlama duvarında ağlayan bir zattir
 • İsmet Irmakİsmet Irmak1 ay önce
  Selamun Aleyküm. Allah razı olsun. Bizim kalemimiz olduğunuz için teşekkürler...
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  CIA, Bağdadi’nin peşinde! Bu ne anlama geliyor?DAEŞ, daha işin başında Afganistan’da örgütlenirken işin içinde NATO da vardı. Yani AB ülkeleri de bu plana destek veriyorlardı, hatta BOP da bu işin içindeydi. Yani İsrail, Vatikan, herkes vardı.Hatta Irak operasyonu sırasında da bu plan aynen geçerli idi. BOP sonrası, AB ile ABD arasındaki ayrışma, ABD ile İngiltere arasındaki çatışma, Arap NATO’su ve ABD’nin “Yüzyılın projesi” hayali DAEŞ’in patronajı ile ilgili olarak beraberinde bir ayrışmayı getirdi.Laden ne kadar ABD’ye yakın biri ise, işin Afganistan ayağında ABD ve CIA, Pentagon ne kadar belirleyici ise, Irak, DAEŞ ve Bağdadi konusunda İngiltere o kadar belirleyici.ABD İngilizlerin “Ortadoğu” dediği bir coğrafyada İngiltere ve Fransa’nın garantörlük imtiyazlarını hiçe sayarak elini kolunu sallayarak dolaşıyor. Oysa BOP da ABD ile birlikte İngiltere de stratejik ortaktı.ABD DAEŞ’i bu hali ile kendi kontrolü altına almak yerine, İngiltere’nin kontrolündeki Bağdadi ekibini ve kontrol dışı unsurları tasfiye ederek bu yapıdan tamamen kendine bağlı yeni bir örgüt çıkarmak ve bunu da birkaç gruba ayırarak yeniden yapılandırmak istiyor. Şimdilik bir grup Irak ve Suriye’de kalacak. Bir kanat, Afganistan üzerinden Çin ve Hindistan’a, belki Pakistan’a karşı, İran’a karşı kullanılacak, diğer bir grup ise Sina üzerinden Mısır tariki ile Sudan ve Libya’ya doğru, yani Afrika’nın Kuzey ve doğu hattında istihdam edilecek. Tabi bu örgüt aynı zamanda Türkiye için de bir tehdit. Aslında PKK ile DAEŞ her ne kadar birbiri ile çatışsa da, temelde aynı kaynaktan besleniyor ve birbirine çok benziyor. İdeolojik kimlikleri çok farklı gibi gözükse de, biri dini, diğeri etnik bir hareket gibi gözükse de, beslendikleri kaynak ve hedefleri aynı.FETÖ de aslında aynı senaryonun bir parçası. Tezkere geçseydi, ABD’nin Türkiye için yazdığı senaryo da farklı değildi. Ama evdeki hesapları çarşıya uymadı.. Bugün PYD, Mısır, Suudi Arabistan’ın düştüğü duruma biz o gün düşmüş olacaktık o hesaba göre. Öte yandan, BOP da aynı senaryonun bir başka parçası idi.FETÖ ve 28 Şubatta BÇG’lilerin örgütledikleri “Kalkancı” olayından sonra Adnan Oktar’cılar da kısmen deşifre oldular. Bitti mi? Bitmedi, bitmeyecek de. Şimdi ciddi bir şekilde Mevlevilik üzerinden çalışıyorlar. Hemen ardından Nakşilik üzerinden çalışıyorlar ve 1990’nın başından beri ajandalarında bu iki hareket vardı zaten. Bu iş bunlardan ibaret, bunlarla sınırlı da değil.Hep diyorum ya, bunların kadrosunda, şeyh de var, fahişe de. Aman dikkat! Selam ve dua ile. A.Dilipak(alıntı)yazınızın üzerine bu yazınında okunması lazım.diye düşünüyorum
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  Sayın KARAHASANOĞLU, kalemine kuvvet,cesaretinize bereket!2002 yılından önce yani, AKP iktidara gelmeden önce(KAFİR FETO'şun askeriyeye yerleştirdiği köpekleri hariç)Askeri okullara genelikle İslam,Allah, Kuran'a mesafeli olan ve kendilerini asıl TÜRKİYE'nin sahibi olarak gören Beyaz Türklerin çocukları genellikle Askeri okullara alınır ve yerleştirirlerdi.İstisnalar kaideyi bozmaz.Elbette bunların yanı sıra azda olsa, muhafazakar-milliyetçi kesimin çocukları da alınmıştırlar.Ancak, çoğunluk yukarıda belirttiğim gibi kendilerini TÜRKİYE'nin asıl sahibi olarak gören, MİLLETİMİZİN değerlerine düşman bu Beyaz Tüklerdir.Bu emekli generaller işte bu Beyaz Türklerin çocuklarıdır.Sayın ERDOĞAN, bunların dostları olan AB,ABD ve de İSRAEL'in yer küresinde mazlumlara yaptıkları zulümleri,sahiplerinin yüzüne haykırınca,sahiplerinden fazla bunların yüzü kızarıyor.Onun için bu generaller ERDOĞAN'ı en büyük düşman olarak görüyorlar."Geçti Bor'un pazarı, sür eşeğini Niğde'ye"Siz emekli generaller, sizin görevde olduğunuz yıllarda,PKK'nın korkusundan Elazığ ilinden öteye gitmeye kimsenin can güvenliği yoktu.Bu günlerde TUNCELİ ilinin munzur çayında uluslararası rafting yarışları yapılıyor.MEHMETLERİMİZ KANDİL SINIRINDA!Sayın ERDĞANA'a kin,ERDOĞAN nezdinde MİLLETİMİZİN VE DEĞERLERİNE DÜŞMANLIK BESLEYEN BU EMEKLİ GENERALLERE DUYURULUR!
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  AMERİKAN IN BEYAZ SARAY IN EKMEĞİNİ YEMEĞİNİ YEMİYEN KENDİ ÜLKESİNDE GENERAL OLAMAZ. BÜTÜN MÜSLÜMAN ÜLKELER AYNI DURUMDA.
 • temel çeküçtemel çeküç1 ay önce
  Kokmuşa tuz kötüye söz fayda vermez derlerdi büyüklerimizemekli generallerimizin en ünlüsü kenan evrendi yunanı natoya döndürmek için 12 eylül darbesini düzenlemiştimecburi askerlik devam etsin diyenler kendilerine kapıkulları arayan bahtsızlardır adam elli yıl devlete hizmet eder emekli olunca köşesine çekilir sesi solugu çıkmaz bizim paşalar ise milletin yakasından düşmez gitti dersin senin ödedigin vergilerle saltanat hayatı yaşar en dogrusu çıkar yasayı ordu evlerini kaldır isteyen vatanseverler ülkesine hizmete devam eder istemeyenlerde istifasını verirdiledigi yere gider
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  ÇOK GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ.CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYOR GÜVENİYORUZ
 • Kemal KelleKemal Kelle1 ay önce
  Onları kimin yetiştirdiğine,ağlama duvarında kippalı resimlerine,soy ağaçlarındaki dedelerinin kimler olduğuna ve bir zamanlar karavananın en iyi yerinden semirttiği halde Haşa sümme haşa peygamber ocağındaki vatan evlatlarına Allah yok,peygamber izne çıktı diyen kriptolara kadar deşifre edilip temizlenmeliler.
 • Zaza ismailZaza ismail1 ay önce
  O başbuğ değilmi idi suleyman mabedinde ağlama duvarında yahudi kippasını takıp ağlaşan aynı adam kendi miletinin bir dini motifini takarmı bunlar zaten amerikancıdır başka bir şey olamazlar.
 • FeridunFeridun1 ay önce
  Her gün bir elit bir kişi yada emekli bir paşa buluyor adam ya sırf tribünlerden alkış için tamam anladık halk biraz üst tabaka sevmiyor bunu kullanmayın artık siz ecevit ANAP döneminde yapılanları beğeniyormuydunuz hükümet o zaman dış güçler dese hep aynı terane diyordunuz ve muhalif olanlar çoğu şeyi eleştirir sizde bir yazar olarak eleştirmeyin lakin bazen bir uyarılarda bulunun cumhur başkanı evet hataydı o yasa geri çektik diyor ama çoktan yasayı geri çekmeden siz borazan gibi on kere savunmuş oluyorsunuz artık umurda değil yazar için bir kesim mağdur olması yeterki iktidar elinde olsun kalan dünya boş
 • sukrusukru1 ay önce
  Bir savaş durumunda 50,60 yaşındaki rütbesiz olarak askerlik yapan vatandaşlarımız askerlik şubelerinin önünü doldurur ama milletin kuş sütüyle beslediği bazı kanı bozuklar vatana ihanette sınır tanımaz.Elhamdülillah bunların çok büyük kısmı ordudan temizlendi.Aralarında birkaç kripto şerefsiz olabilir ama artık hainlerin borusu ötmüyor orada.
 • ottootto1 ay önce
  Bu saçmalığı yazaneski usa generali Ahmet Ertürk tür. Utanmadan ve yüzü kızarmadan halen abd ve israilin borazanlığına devam ediyor.
 • KutluKutlu1 ay önce
  “Cahilde eksik olan akıl değildir ( o kurnazdır ), eksik olan ahlaktır.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  BU ÜLKENİN OLMADIKLARI KESİN AMA BESLENMELERİ VE SEMİRMELERİ BİZİM BÜTÇEDEN,BU KESİN. YAZIKLAR OLSUN BU MİLLETİN EKMEĞİNİ YEYİP MAKAMINI KULLANIP O NA SAHİP ÇIKMAYANLARA VE İHANET İÇERİSİNDE OLANLARA..ELLERİNİZE SAĞLIK.ALLAH(CC) CUMHURBAŞKANIMIZA SAĞLIKLI VE UZUN ÖMÜRLER VERSİN DE SON HESAPLAŞMAYI O'NUN LİDERLİĞİNDE YAPABİLELİM.YOKSA BU ÜLKENİN MAZLUM EVLATLARINI ZOR GÜNLER BEKLİYOR.YAZMAYA DEVAM,YÜCE HALIK ,KALEMİNİZE GÜÇ SIHHATİNİZE DEVAMLILIK VERSİN İNŞALLAH..
 • 1 ay önce
 • AHMET AHMET 1 ay önce
  helalll helallllll helallllllllllllll Allah cc seni imanlı vefat ettirsin cennetin en iyi yerine koysun peygambere komşu eylesin.amin amin amin.
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  süper güzel bir yazı. özellikle son satırlar muhteşem.
 • halil gümüşhalil gümüş1 ay önce
  bunlar yavşak basitlik yapıyorlar ve onlara oynarlar. Amerika onlar için kimi zaman sığınak kimi zaman emir bekleyen '' bizim çocuklar başardı'' yaltaklanan coni hayranı kimsecikler biz bunları şimdi S400 konusunda daha iyi görüyoruz F35 konusunda daha iyi anlıyoruz. çok şükür ülke bunlardan kurtuldu.
 • 1 ay önce
 • Recep NamliRecep Namli1 ay önce
  Hayirlı sabahlar abi eline sağlik ne guzel dile getirmişsin
 • 1 ay önce
 • DüşünceliDüşünceli1 ay önce
  Tek tarafı yontan keserinizle birde 18 Türk adası'ndan bahsetseniz...
 • MehmetMehmet1 ay önce
  O pasaları karanlık ODA larda bulursunuz.
 • Ali CırakcıAli Cırakcı1 ay önce
  Çok çok güzel bir yazı olmuş ama boşuna korkakların bilinç altına yerleşmiş
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Hay ağzına sağlık kardeşim sabah senin bu güzel yazinla bu cesur yazinla uyanmak ne güzel içimizi soğuttu atana rahmetha sordun ya kimin general i diye tabiki ağlama duvarindaku yahudi nin
 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i 1 ay önce
  Ya bu kanı bozukların korumalarınıve aldıkları emekli maaşlarını kes gitsin ve bunlar beraber hdp de Bu kanı bozuk zavallılar paralarını aylıklarını israil ve abdden alsın bu gününe kadar aldık parada haram zıkkım olsun inşallah
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Rezil.."Emekli..bilmemneler"..İnsanda..utanma..olur..emrindeki..hatta..terfilerinde..imzan..olan..generallerin..biri..ikisi..değil..yarıya..yakını..HAİN..çıkıp..milletimizi..bombaladı..yıllarca..PKK..ile..mücade..yapıyorMUŞ..gibi..davrandınız..(Bak..şimdi..nasıl..yapılır..öğren)..KENDİ..VATANDAŞINA..ZALİM..ABD-İTrail'e..dost..ve.müttefik!!..yuh..size..halen..milletin..malı..lojmanlarda..ölene..kadar..oturma..hakkınız..haram..zıkkım..olsun..SAYIN..KARAHASANOĞLU..YÜREĞİNİZE..BİNLERCE..SAĞLIK..
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  Bugüne kadar TBMM'sindeki oturumları hiç izlememiştim.Gündemdeki ASKERLİK YASASYLA İLGİLİ KANUN teklifinin yasallaşmas için yapılan oturumları MECLİS TV'den baştan sona kadar izledim ve sonuna kadar da izleyeceğim.Yahu adamlar(CHP+DESTEKÇİLERİ) MİLLETİMİZİN ve ÜLKEMİZİN(TÜRKİYE) yararına olan bir teklifin, bir görüşün yasallaşması için; bu güne kadar hiç destek oldular mı?Kİ,siz"Millet vekili maaş artırımı dışında"(AKP+MHP+BBP)HÜKÜMET olarak bunların sizi destekleyeceklerini bekliyorsanız, yanılıyorsunuz.CHP ve yandaşları teklifin bu şekilde yasallaşmasını engellemek için çalışıyorlar.HÜKÜMET, TBMM'İNDEKİ TÜM PARTİLERİN MUTABAKATIYLA teklifin yasallaşmasını istiyor ama,onlarda(CHP+DESTEKÇİLERİ)"Bizim dediğimiz olsun yoksa aylarca bu şekilde oyalayıp dururum"diyorlar.Oturumlara bakılınca bu manzara görüküyor.Peki nasıl teklif yasallaşacak?Tam mutabakat olacağını zannetmiyorum,HÜKÜMETİN çoğunluğu var.TÜRKİYE VE MİLLTİMİZİN YARARINA OLAN VE MİLYONLARIN DÖRT GÖZLE BEKLEDİĞİ BİR TEKLİFİN yasallaşması için başının çaresine bakması gerekir.VE GETİRDİĞİ TEKLİFİ GECİKMEYE MAHAL VERMEDEN MUTLAKA YASALLATIRMALIDIR.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  AMERİKAN IN GENERALLERİ. DARBECİLER. 15 TEMMUZ DA % 50 DEN FAZLASI DA TUTUKLANDI. KURMAYLARIN % 99 U AMERİKA GÖRÜRDÜ. YANİ AMERİKA GÖRMEYEN GENERAL OLAMAZDI.
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  bunlar olsa olsa bir yahudi devletinin askerleri olurlardı...

Günün Özeti