Sağdan say hırsızlık, soldan say yine hırsızlık!

13 Nisan 2019 Cumartesi

Sağdan sayıyoruz, hırsızlık çıkıyor.

Soldan sayıyoruz, hırsızlık çıkıyor..

Alttan sayıyoruz.. Hırsızlık çıkıyor.

Üstten sayıyoruz, yine hırsızlık çıkıyor..

Tersten sayıyoruz hırsızlık, düzden sayıyoruz, yine hırsızlık..

AK Parti’nin ilçe belediyesini kazandığı Bağcılar’da sayıyoruz, hırsızlık çıkıyor..

Cumhur İttifakı’nın kaybettiği Maltepe’de sayıyoruz, yine hırsızlık..

Tahsil seviyesinin düşük olduğunu söyledikleri Esenyurt ilçesinde sayıyoruz, hırsızlık..

Üniversitelilerin yoğun olduğunu söyledikleri Beşiktaş’ta sayıyoruz, yine hırsızlık.. 

Seçimin hemen ertesi günü saydığımız sandıkta da hırsızlık çıkıyor..

“İlk gün olayı anlayamadık, şimdi temsilcilerimizi sandık başlarına yolladık, bizim de temsilcilerimiz nezdinde oylar kontrol ediliyor” açıklamasından sonra, CHP’lilerin, İyi Parti'lilerin, HDP’lilerin kontrolünde salı günü sayılan sandıkta da, çarşamba günü, perşembe günü, hatta 1.5 hafta sonra sayılan sandıkta da hırsızlık çıkıyor..

Aradaki fark Ekrem İmamoğlu lehine 29 bin dediklerinde ilk kontrol edilen sandıkta da hırsızlık.. 

Ekrem İmamoğlu’nun, “Aradaki fark 18 binlerde durur” diye açıklama yaptığında saydığınızda da hırsızlık..

Fark son olarak 13 binlere indi.. 

Hâlâ hırsızlık, hâlâ hırsızlık..

Nasıl sayarsan say, ne zaman sayarsan say, nereyi sayarsan say, hep hırsızlık..

Geçersiz oyları bir ilçede sayıyorsun, hırsızlık..

Sonra, “geçersiz oyların tamamı sayılsın” kararı çıkıyor, sayıyorsun, hırsızlık..

Tutanaktan bilgisayara geçişe bakıyorsun, hırsızlık..

İlçede birleştirme tutanaklarını kontrol ediyorsun, hırsızlık..

İl birleştirme tutanaklarına göz atıyorsun, hırsızlık..

Seçmen kütüğündeki seçmenlerin adreslerini inceliyorsun, hayali binalarda, hangi ilden geldiği belirsiz seçmenlerle yapılan hırsızlık..

Yer-gök, nereye baksanız, hep hırsızlık, hep hırsızlık..

Ama bu hırsızlıkların hepsi de, CHP lehine, AK Parti aleyhine..

Ama CHP’li yetkililer bön bön yüzümüze bakıp,“Ne demek istiyorsunuz” girişinden sonra, “Mazbatamızı versenize” diyorlar, başka bir şey demiyorlar..

İtirazlar yapılıp, kontrol sayımlarına başlandığında Ekrem İmamoğlu’nun oyu 4 milyon 172 bin olarak açıklanıyor.. 

Dün itibari ile Ekrem İmamoğlu’nun oyu 4 milyon 170 binlere iniyor.. Rakibin oylarını azaltmakla yetinmemişler.. Kendilerine de eklemişler..

Hırsızlık ortaya çıkıyor..

Binali Yıldırım’ın oyu, “Mazbatamı versenize, mazbatamı versenize” diye ilk maraza çıkartıldığında 4 milyon 146 bin iken, şimdi 4 milyon 157 binlere çıkıyor.. Binali Yıldırım’ın oylarının çalındığı ispatlanıyor..

Yine muhataplarımız “Mazbata, mazbata” diye tepiniyor..

Her yerde çalmışsınız.. 

Her yerde silmişsiniz..

“Burada AK Partililer çok” dememişsiniz..

“Burda AK Partililer az, özellikle kontrol edebilirler” dememişsiniz..

Hep rakibinizden silmiş, fırsat buldukça da kendinize eklemişsiniz..

Eeee? 

Bu tablo karşısında..

İstanbul’daki Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimini iptal etmeyeceğiz de, hırsızlığı seyir mi edeceğiz?

**

Oylar çalınmış..

Şimdi de mazbatayı çalmaya çalışıyorlar..

“Verin mazbatayı.. verin..” diyorlar..

“Dur kardeş, itirazlar sonuçlanmadı” diyorsunuz.

Dinlemiyorlar..

“12 gündür sayılan tüm sandıklarda, her şey sizin aleyhinize geçiyor.. Yapılan sayımlardaki hiçbir değişikliğe itiraz etmediniz..  Fark 20 bine indi, ‘tamam’ dediniz.. Fark 19 bine indi, kendiniz açıkladınız. Fark 18 bine indi, ‘doğrudur’ dediniz. Fark  17 bine indi, ‘Yine biz kazanıyoruz’ dediniz. Fark 16 bine indi, ‘Ne yani 16 binle kazanılmıyor mu?’ dediniz. Fark 15 bine indi, ‘Çok bekledik, haydi acele edin’ dediniz.. Fark 14 bine indi, ‘Ne olmuş inmişse’ dediniz.. Şimdi fark 13 bine indi.. Hâlâ pişkin pişkin, ‘Mazbatam nerde’ diyorsunuz” hatırlatması yapıyoruz..

29 binden başlayan farkın, niçin hep Binali Yıldırım lehine, Ekrem İmamoğlu aleyhine azaldığının açıklamasını yapacaklarına..

“Mazbata nerde” diyorlar..

Bazı kötü niyetliler diyecek ki:

“12 gündür sayılmış, her şey kontrol edilmiş, 13 bin de olsa, Ekrem İmamoğlu yine önde çıkmış. Daha ne direniyorsunuz?”

İşte burada büyük bir yanıltmaca var..

Daha kontrol edilmesine karar verilen toplam oy sayısı, kullanılan oy sayısının % 10’una bile denk düşmüyor..

Evet, hırsızlıkların büyük oranda yapıldığını tahmin ettiğimiz birleştirme tutanakları, sandık sonuçlarının bilgisayarla girişi tamamlandı görünüyor ama..

Gelinen noktada, diğer kontrollerin yapılmasında Binali Yıldırım’ın Ekrem İmamoğlu’nu yakalayacağı, hatta öne geçeceği bir trendin olduğu da aşikar..

29 binle işe başlandığında, ilçe bazında birçok ilçe seçim kurulu, “Bu itirazlardan bir şey çıkmaz.. Geçersiz oyları bile saymaya gerek yok” dedi, işi kapatmaya çalıştı.. İtirazların bir kısmı reddedildi.

Sadece bilgisayarlara tutanaklardaki rakamların girişinde bile 5 bin oyun çalındığı kesinleşince..

Hırsızlık apaçık ortaya çıkınca..

Hiçbir seçimde görmediğimiz oranda, maddi hata görünümlü sahtekarlıklar anlaşılınca..

Henüz itirazlar hakkında karar vermemiş olan ilçe seçim kurulları “Acaba” demeye başladı..

İl seçim kurulu, ilk aşamada “Canım acele etmeyin, diğer işlemler bir tamamlansın, sonra inceleyelim” dediyse de..

YSK, işin ciddiyetini farkedip, “Başlanan sayımlar devam etsin, tablonun küçük bir fotoğrafını da olsa, bir görelim” dedi..

Küçükçekmece’den başlayın, Bağcılar’a, Kartal’a, Maltepe’ye kadar, her kontrol edilen sandıkta hırsızlıklar çıkınca, YSK sadece geçersiz oyların sayımı ile yetinilmemesine, tombala usulü değişik ilçelerde, değişik sandıklardaki geçerli oyların da kontrolüne karar verildi.

Orda da fecaat ortaya çıktı..

Şimdi geldik, Maltepe’deki sayımı bitirip, aradaki son farkı görüp, Büyükçekmece’deki toptan hırsızlığı incelemeye..

Görünen o ki..

 İki aday arasındaki farkın 29 binlerden 13 binlere kadar inmesine, CHP’liler itiraz etmediğine göre..

Sandıklar ciddi şekilde incelendiğinde, fark-mark kalmayacak..

Onun için de..

YSK ya tüm oyları yeniden saydırmalı...

Ya da seçimi yenilemelidir. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ziya dinç Ziya dinç 5 ay önce
  Selamunaleykumali bey kardeşimben münihde milli görüşteşkilatıkorucularındanım. Tek şey söylüyorum. Hakkımızbunlara haram olsun haram ols
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Dunyada medya cok onemli ne kadar destecin varsa o kadar guclusun millet ittifakindan tutda internet haber sozcu yenicag bunlarda var ortak bag,cumhuriyet birgun diken duvar bunlar adi baska olsada, birbirine uyar bu gazetelerin milli gayeleri yok hep iftira hakaret duyar,Akit,ile habere doyar 24 ayar,edeb ahlak,okuyucusuna somlulunu bilir saygi duyar.
 • tuzcutuzcu5 ay önce
  Tamamı kaç günde sayılacak tüm oyların iyi hesap etmek lazım 1. Sonuç değişmezse ne olacak bir B planı olmalı 2.
 • KİM ÇALDIKİM ÇALDI5 ay önce
  Olağanüstü itiraz süresi sona ermiş olduğu halde, YSK tarafından olası bir başvuru nedeniyle kararın ertelenmiş olması, ciddi kuşkulara neden olmaktadır. AKP, 31 Mart gecesinden itibaren yürüttüğü anayasa ve seçim mevzuatını zorlayan, hatta çok yönlü olarak ihlal eden girişimlerinden mutlaka bir sonuç almayı amaçlamakta ve ne pahasına olursa olsun İBB Başkanlığını ele geçirmeyi amaçlamaktadır. Büyükçekmece başvurusu, konu bakımından öncelikle ve süre (ikincisi) reddedilmeli idi. Bunu reddetmeyen YSK, potansiyel başvuru gerekçesi ile kararını erteleyerek, 'kötüye kullanılan başvuru hakkı' karşısında 'yetkinin kötüye kullanımı' olarak adlandırılabilecek bir sürece girmiştir. Bu itibarla, siyasal baskı kuşkusu pekişmiş olmaktadır.
 • KİM ÇALDIKİM ÇALDI5 ay önce
  298 sayılı yasanın 130. maddesinde olağanüstü itiraz şöyle belirtiliyor: 'Şu kadar ki; tutanağın düzenlenmesinden sonra (7) gün içinde seçimin neticesine müessir olaylar ve haller sebebiyle yapılan itirazlar, seçimin sonucu hakkında karar vermek yetkisine sahip olan kurullarca, seçimin neticesine müessir görüldüğü takdirde...' Şu halde, ‘seçim sonucunu etkileyecek durumlar’, ancak olağanüstü başvuru konusu olabilir. İBB Başkanı İl Birleştirme Tutanak Özeti, 1 Nisan 2019 tarihli olduğuna göre il genelinde İstanbul İl Seçim Kurulu kararlarına karşı YSK’ye itiraz süresi 8 Nisan günü saat 17.00’de sona ermiş bulunuyor.YSK uygulaması da bu yöndedir. YSK, 15 Mayıs 1999 tarihli 1531 karar numaralı kararında, 'İlgili birleştirme tutanağının düzenlenmesinden itibaren 7 günlük itiraz süresi de geçmiştir' demek suretiyle madde 130’da belirtilen 7 günlük itiraz süresinden sonra gerçekleşen başvuruyu da süre sebebiyle reddetmiştir. Bu sebeplerle AKP tarafından yapılan itiraz hem süre hem de konu bakımından reddedilmelidir. Büyükçekmece itirazı, olağanüstü itiraza konu olabilecek 'durum ve haller' olarak nitelenemez. Bunu derhal reddetmesi gereken YSK, muhtemel bir iptal başvurusu gerekçesi ile kararını geciktiremez.
 • enginengin5 ay önce
  Bu akşam cnntürk de cüneyt özdemirprogramında Sudandaki darbede kırmızı elbiseli bikinili kızın benzerini ekrana çıkardı röportajını verdi. Gezideki rutin program neyse Sudandaki darbede aynı ilginç olan cüneytin dabeyi övmesi ekranın alt kısmında SUDAN DA DEVRİM yazısının kalması. Kahramanlaştırılan kızın baş örtüsünün benazir butto ile aynı olması rüzgardan veya başka nedenle başının açılması harbiden süper küresel bir bir proje
 • halimhalim5 ay önce
  Krttv de kaç gündür sol üst köşede yanılmıyorsam 13 963 fark yazısı kesintisiz ekranda
 • ozer kayaozer kaya5 ay önce
  sayın yazar,tamamı sayılan sandıklarda hiç bir değişme olmuyor.geçersiz oyların sayımında her 40 oydan bir tanesi geçerli hale gelip ak parti hanesine yazılıyor.diğer bir ifade ile her sandıkta yaklakşık 10 geçersiz oy kabülü ile her 4 sandıkta 1 oy geçerli hale geliyor.bunu hırsızlık diye tanımlamak doğru değildir.zarflardan pusula,kartvizit,isim ve benzeri şeyler çıktığında komisyon bunu gördüğü için itiraz edilmiyor ve geçersiz oluyor.ancak bu durum tutanağa bağlanmadığı için ikinci sayımda bunlar geçerli hale geliyor.bu şekildeki oy pusulaları genelde ak parti mührü basılmış zarflardan çıkıyor.yani gerçekte artan bir oy bile yok.birde oyların sayılmayan bölümü %1,5lütfen halkı doğru bilgilendirip öyle yorum yapalım.ve binlerce sandık görevlerine hırsızlık yaftası yapıştırıken biraz insaf.kul hakkıdır.
 • CANANCANAN5 ay önce
  BÜYÜKÇEKMECEDE BİR ÇOK YAPI ZATEN GİDENLER GÖRECEKTİR, GERİ DÖNÜŞÜMDE ORADA YAŞAYAN VATANDAŞ BAŞKA ADRESE TANIŞIYORTAHKİKAT SONUCUNDA ARAZİDE KİMSE YOK !PES DOĞRUSU SEÇİM İÇİN ADAM TEMELDE YATACAK DEĞİL TAŞINMIŞ BAŞKA ADRESE BUNUN GİBİ KİŞİLERE BİLE İŞLEM YAPILDIADRESTE YOK DİYE NEYİN PEŞİNDESİNİZ....
 • 5 ay önce
 • K.TURANK.TURAN5 ay önce
  Sayınyazar, "hırsızlık, hırsızlık"diyorsunuz, tamamfarz edelim kigerçekten hırsızlıkvar. Pekibuhırsızlıklaralenenyapılırken ak partilive mhp'ligörevlilerneyapıyordu? Otutanaklarıneden imzaladılaro zaman? Yoksa hangioyun geçerlisayılacağınıhangisiningeçersizsayılacağınıbilebilmektenacizmiydiler? Seçimkanununda ne diyoritirazlarınnasılyapılacağınasıldüzenleNmiş? Siz neyinhırsızlığından bahsediyorsunuz? chpilkdefasandıklarıtakipetmeyibecerebildi,AA'ya rağmen sandığınıtakipetti;onda daseçimikazandı. Bunuiçinizesindirmeyideneyin,halkınseçiminesaygıduymayı. Nedeniyorduen basitindengeçenseçimlerdechp ve diğermuhalefetpartilerine? "Ağlamayın, çalışın!" Tanıdık geliyor mu?
 • ramazanramazan5 ay önce
  din değil mesele rant,rant rant,yorum köşesi sayesinde rahatça küfredebiliyorum.teşekkür.uslanmaz arlanmaz aşağılık yaratıklarsınız ama suyunuzun kesilmesini istemiyorsunuz,doğal..selam ve dua ile
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Bir siir,de soyle sesleniyor.Eger ben bir insanim diyorsan diye basliyor.madem dunya fani birak savasi ,geride kalmasin yetimin goz yasi .yilanin ne govdesi ol nede basi eger ben insanim diyorsan.
 • Haci ahmet kayaHaci ahmet kaya5 ay önce
  Hirsizlik demissiniz. Yani kendilerine verilmeyen oy zarflarini mi calmislar. Onlar calarken diger parti temsilcileri ne yapmis. Sandiklar acilirken sadece hirsizlar mi vaemis. Digerleri nerdeymis? Biliyor musunuz acaba? Saygilar.
 • EmeklEmekl5 ay önce
  2018 de seçmen sayı ile 2019 seçmen sayısı arasındaki fark Bçrkmecede 2400 yanı 14000 değil en fazla seçmen sayısı artan yerler 10bin le Başakşehirbu arada İstanbul’da enfazla seçmen sayısında artış olan Başakşehir Şile dahil 16 ilçenin 13 Akp 3Mhp kazanmış
 • KamilKamil5 ay önce
  böyle giderse mazbata imamoğlunun eline teslim edilir muhteremler!
 • ZekiZeki5 ay önce
  Çaldı çırptı, delil nerde? YSK dan hiç kimse Ali Demirin düştüğü duruma düşmek istemez! Delil yoksa mazbata imamoğlunundur!
 • CazimCazim5 ay önce
   daha seçimle ilgili yazı yazmıycam dedi, adam mazbatayı aldıktan sonrada devam edecek yazmaya muhtemelen
 • Yusuf yusufYusuf yusuf5 ay önce
  ali benim gördüğüm YSK elinden geleni yapıyor bak kaç gün geçti, siz hala Goy goyculuk, iftira şamata yapıyorsunuz. Gösterin yada uydurun delilşak! Ysk seçimi iptal etsin. Bak böyle devam ederseniz pazartesi akşam üstü imamoğlu mazbatasıyla poz veriyor olacak!
 • erden can erden can 5 ay önce
  Selamunaleykum ali bey kesinlikle ama kesinlikle oylar ya yeniden sayilmali yada secim kesinlikle yeniden yapilmali ben 43 yasindayim hayatimda boyle bir rezalet secim gormedim allaha sukur bu hirsizligin farkina varildi eger farkina varilmasaydi 2023 yilindaki secimlerde kim bilir neler yaparlardi adamlar ak partinin adayi sayin binali yildirimin oylarini tutanaklara ya 0.1.2 diye yazmislar binali beyin oylarinida chp ye ve diger rakiplerine yazmislar zaten oylar yeniden sayilrsa secim yeniden olusa chp kaybedecegini bildigi icin acilen mazbatayi alip her seyi ort bas etmeye calusiyirlar allah razi olsun siz bu hirsizligin pesini sakin birakmayin
 • cemcem5 ay önce
  bu chp liler nezaman hırsız kimden öğrenmiş acaba bu işleri :)
 • SelcukluSelcuklu5 ay önce
  Bu nasil duzen! Bir sehirde kirk tane amir memur var. Copleri toplayacak bir adami bu kadar sisirmeye gerek yok. Bir vali atarsin o o sehri yonetir. Askerde poliste ona bagli olur. Yok bu vali yok bu belediye baskani yok bu garnizon komutani yo o yok bu
 • SelcukluSelcuklu5 ay önce
  Sandik vesilesi ile Tunceli sehrini gidip rusyaya biat etmis birisine teslim ediyorsun doguyu pkk teslim ediyorsun sonrada savasiyorsun boyle devlet yonetilmez sandikta kaybediyorsun.
 • SelcukluSelcuklu5 ay önce
  Tarihte dun musluman turkleri arkasindan vuran din dusmani batini ... teskilatlanip sandiga hakim olmuslar siz hale o kim bu kim hirsiz kim deyip duruyorsunuz. Bu alcakligi icerde yapanlar natoya amerikaya israile biat eden batini zindiklardir iste. ... zindiklar yasiyor MaltepedeSen sandigi bunlarin onune koyarak ulkeye en buyuk ihaneti yapiyorsun haberin yok
 • KEMALİSTKEMALİST5 ay önce
  BAZI ARKADAŞLARA BAKIYORUZ DAALLAH'IN BİLDİĞİNİ ,AKLI SIRA KULDAN SAKLAYIPKENDİ UYDURDUKLARIİFTİRALARIYLA ,HIRSIZLIKLARINI ÖRTME ÇABASINDALAR FAKAT NAFİLE HEM KENDİLERİ ,HEM TOPLUM BUNU ARTIK İYİ ANALİZ EDİYOR KİM NEREDE HIRSIZ? KİM NEREDE SEBEPSİZ ZENGİNLEŞMİŞBİLİYOR.. GÖRÜYOR GEÇMİŞTE BİRİLERİ NE SAVUNUYORDU? BİZ ÇALAR YİNE İKTİDARI BIRAKMAYIZ.. BİZ DEO GÜNLERİ HATIRLATALIM İSTEDİK...UNUTMADIK YANİ YSK,CHP VE DİĞER PARTİLERARTIK HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK VE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ KALMAYACAK
 • ErcanErcan5 ay önce
  Istanbul u hırsız chp ye emanet eden İstanbullular düşünsün çok geçmez menfaat için yerler birbirlerini
 • ümitümit5 ay önce
  binlercesandıkta hırsızlık olmuş:)) geçersiz oya çıkartmışlar akp oylarını, binlerce kişi fetocu, ysk mı sokmuş yoksa bunlar stadyumda toplantı yapıporganize anlaşıp sandıklaramı dağılmışlar peki bu esnada akp müşait sandıkgörevlileri ne yapıyormuş bu geçersiz oylar tutanaklara yazılıptartışılırken ıslak imzalı evraklarına kaydedilip herkes birbirine imzalar atıldığında yine çamur hep hep
 • EnsarEnsar5 ay önce
  Helal sana yeni akit Başkan bunları camiye soktu siz de abdest almayı öğretiyorsunuz tebrikler.
 • atilla özdüratilla özdür5 ay önce
  Bizim de temsilcilerimizin nezdinde oylar sandık kapandıktan sonra o akşam kontrol edilmemiş mi ? Anlaşılan samimiyet, dava samimiyeti, göreve saygısevgi ve bağımlılık aşkıbizimkilerde daha henüz gelişmemiş.Bu işler öyle bağırıpçağırıp ıslıklarla alkışlarla olmuyor. Ben utandım kaldım
 • Erdem hinErdem hin5 ay önce
  Evet Akp ye oy verdim. Ama iki haftadir suren bu dyurum mide bulandirici. Varsa bir sorun oceden neden tebir alinmiyor. Neden bu kadar tantana var da hala sonuc yok.Bu miz miz ccuklarin oyunda yenilince zirlamalarina benzedi.Amaç vatandaşa hizmet olsa sagida soluda yaygara yapmaz ortak bir nokta bulup çözüm uretelim derlerdi Amac farkli demek ki belki menfaat catismasi ...Milletin durumunu görün. Özel sektör her gun birileri işten çıkarılıyor.Çalışan maaşın i alamıyor asgari ücretli can cekisiyor. Patrona destek destek ne kadar amacına uygun kullaniliyor sorgulayan yok. Devlet hukumet bir evin babasi gibi olmali . Çocuklarını arayip sormalı. Çocukları arasında ayırım yapmamalı varsa hatası olan yanlışı olan uyarma. Kabahat buyukse ceza vermeli. Taraf tutmak babaya yakışmaz. Bizim sagcida olsa solcuda olsa erdemli insanalara ihtiyacimiz var. Bireyler degil kaliteli insanlar yetistirmemiz gerekiyor.
 • Ahmethan GüvenAhmethan Güven5 ay önce
  Yorumcu Ahmed,1.Adını değiştir önce,2.TC nin Bekasını çok istiyorsan CHPKK ile işin olmamalı,3.Yazar Ali İhsan Bey kadar Demokrat olmanı tavsiye ederim.Yazarın Yorumlarını hiç anlamamışsın.Cumhuriyet demek çoğulcu Yönetim demektir.Yüzde 53 Oylarla seçilen CB nımızı tanımıyorlar CHP liler,Sen hangi Cumhuriyetten konuşuyorsun?Çamuriyet Heykel Partisi nin geçmişini önce bir OKU sonra CHP nin Din istismarcısı falancanın Oglu na Sahip çık!
 • Kayaman Kayaman 5 ay önce
  Bizim insanımız evde kahvede sanki bir şeyden anlar gibi siyaset ile uğraşır. YSK kimlerden oluşur bundan bile haberi yok. YSK hakimlerden oluşurmu, sorunlar hırsızlıklar ile zaten uğraşıyorlar. Ne yüzle şikayet edin dersiniz. 2 yıl bu secim icinnyatirim yapan CHP ve yandaşları fena bir tuzağa düştüler.Sonlarının geldiğini gördüler.Amaç halka hizmet değil, yüksek resistanslar yaptırıp torunlarında birer daire ayarlamak, rantan pay almak. Oy vermiyene yasam hakki vermiyen baskanlari okuyor, goruyoruz. Secim yenilecek, sandik kurullari yeniden duzenlenecek, hizli bir nufus sayimi olacak, baska yerde gorunenlerin kisa zamanda kayitlarini nakil etmeleri ve hırsızlıklar için kamera sistemi kurulmali
 • AyşeAyşe5 ay önce
  Birileri ısrarla ve inatla FETÖ gerçeğiniyanlış lanse ediyor. Bilerek bunu yapanlara söyleyeceklaf yokfakatbilmeyenler için şunu hatırlatmakta fayda var. FETÖdînî, millî, insanî bir cemaat görüntüsündeyse evet bu milletin çoğunluğundan ve doğal olarak ta müsbeti kadrolarından büyük destek görmüştür. Hamiyet namına bu millet elinden geldiği kadar destek vermiş sahiplenmiştir. Ancak bugün öğreniyoruz ki bunları asıl sahiplenenler kırk yıldan beri sinsice yapılanmasına göz yumanlar, askeriyede hakiki dindar vatansever subayları gözünün yaşına bakmadanatarken bunlara dokunmayıp bilakis önlerini açanlar, general kadrosunun yarısından fazlasını hatta tamamına yakınını bunlara teslim edenler,karşı gibi görünürken bir yandan bunlarla iş tutanlardı. 40 yıldan uzun bir süreye dayanıyor bu oluşum. Suçlu aranacaksaoralarda aranmalı. O zamanlar bu oluşuma karşı çıkanlar nesebeple karşı çıkıyordu?Sırf dini bir cemaat olarak görünmelerinden. Ancak ne zaman ki gerçek yüzleri ortaya çıktı hem millet hem hükümet hemen gereğini yaptı. Hiçbir gocunmaya mahal vermeden hem de . Bırakın desteği lanetle ve öfkeyletavrımızı aldık,Hükümet cesaretle üzerine gitti. Fakat o ne? Adamların ne olduğu ortaya çıkıncabu sefer bir baktık cumhuriyeti, sözcüsü, Çölaşan’ı,CHP si, bilumum ne kadar dünkü “dimi” kimliğine saldıranvarsa birden FETÖ savunucusu kesildi. AÇIK AÇIK destek verdilerveriyorlar. Demem o ki evet bu millette hükümetye bunlara bir dönem destek vermiş adam sandığındaki bu insanlara sahip çıkmıştır. Ancak mahiyetleri anlaşılınca gereğini hemen yerine getirmiştir. Asıl mesele bunların adam olmadığı anlaşılınca bunlarla beraber olanlardır. Kimi parayla kimi mevkiylekimi şantajla kimi kendinden görerekkimi .....ne olursa olsun bu alçak hainlerin yanına geçenlerdir .O yüzden kimse AK partiyi” bunlara destek vermişti ama” diye eleştirmesin. Bunlar adam oldukları ya da öyle göründükleri zaman destek vermekten doğal ne olabilir? Asıl,adam olmadıkları madamoldukları -hem de en aşağılığından- ortaya çıkınca destek verenlere, beraber yol yürüyenlere(!)baksın. Hala partizanlıklaonlara oy verebiliyorsa kalbini ve vicdanını sorgulasın.Allah basiretimiziferasetimizi artırsın hainlere fırsat vermesin.Hakkı hak görüp irtibat etmeyi, batılı batıl görüp içtinab etmeyi cümlemize nasip eylesin.Amin
 • ZiyaZiya5 ay önce
  Bu cahil partililerve fetosiler el ele verip her turlu taklalari atarakbiz kazandik diyor tamam indirigandi yapmamissaniz oylar yeniden sayilsin destek verin bu ne kacis bu ne firildaklik ezikler yoksa yeni secimden mi korkuyorsunuz ama korkunun ecele faydasi yok mansur ankara grupunu devreye soktu haramdan oturdu ekrem torpili yokmu acik verdi isi zor ekremin bagirisi ve saldirlanligi ondan
 • ErcanErcan5 ay önce
  Ali bey siz hukukçusunuz ama bu seçimde hiç hukukla ilgili bir yazı yazmadınız. Bunun sebebi YSK'nın kendisini inkar eden kararları olabilir mi?
 • hakhak5 ay önce
  :)adam kendilerini anlatmış. yoksa chp de nerde bu yenek ?
 • 1 soru1 soru5 ay önce
  Hayatın olağan akışı denilen bişi vardır bunu da sayın yazar iyi bilir avukat olduğu için.soru şu “hadi diyelim birileri bilinçli bir şekilde organize bir şekilde oyları çalmayı planladı bu plan neden 20-30 bincik oy için yapıldı? Madem çalıyorlar niye yüzde 2 falan denk getirmediler? İstediğin kadar çaldılar çaldılar diye ortalıkta da gezin ortaya neden çalarken Videolar dökülmedi bir sürü? Geçmiş seçimler de bir sürüsünü görüyorduk.patır kültür oy kağıtlarınabasanların videoları vardı.o zaman çalma yoktu.Yemezler ağa yemezler.3-5 saf niyetli insanımızı inandırabilirsin ama insanlar görüyor neyin ne olduğunu.korkmayın adaletli vicdanlı olmaktan.Adalet ve vicdan kurtaracak bizi.
 • ramazan kayaramazan kaya5 ay önce
  Bunların geçmişte de zaten hırsızlık sicili kabarık.bizim mahalleden olarak bildiğimiz fatin dağıstanlı malesef yorumlarıyla analizleriyle hep chpnin değirmenine su taşıyor.ya aşırı derecede cahil yada aramıza sızdırılmış bir kripto.yol yakınken gereğinin yapılması dileğiyle.
 • KİM ÇALDIKİM ÇALDI5 ay önce
  Nasıl sayarsan say, ne zaman sayarsan say, nereyi sayarsan sayHALKIN İRADESİNİ DEĞİŞTİREMEZSİNİZZZZZZZZZZZ...........
 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 5 ay önce
  Soru hırsızları şimdide oy çaldılar. Tıpkı 2010 KPSS gibi.
 • İbrahimİbrahim5 ay önce
  Üsküdar at
 • feto itifeto iti5 ay önce
  fethullahın köpekleri bu işlerin altında yoksa bende fetocular gibi i.ne olayım. anasını babasını satan ne idüğü belirsiz bir salağa tapan kesimden ne beklenmez ki. Chp zaten köpeği olmuş feto ve pkk nın.
 • LütfiLütfi5 ay önce
  Seçimlerin yenilenir,tekrar AK parti kaybederse çöküş hızlanır.Bahçeli bunu istiyor.Sakın gaza gelmeyin İmamoğlu en az yüzde 55 ile gelir.
 • Zor GörünüyorZor Görünüyor5 ay önce
  İlk defa çalamayacaklar, bu kez sert kayaya çarptılar. İmamoğlu ve ekibi çaldırmamak için direniyor.Ancak "vemiyoruz ulan" diyebilirler. O zaman da dolar 15 lira olur ve Ak seçmen acından nereye saldıracağını bilemez ki ülke o zaman batar. Hırsızlığa CHP kadrolarının engel olacağını 30 yıl önce söyleselerdi vallahi inanmazdım.
 • Yorumcu AHMEDYorumcu AHMED5 ay önce
  Senin derdin CHP ile değil TÜRKİYE CUMHURİYETİNE ile.Bu ülke 80 yıldır yediği tasa sıçan, Yeni Osmanlı hayaliyle yaşayan çok insan musvettesi gördü.Hayal kurmaya devam et koçum.
 • ATAKURTCUATAKURTCU5 ay önce
  En sagliklisi uzaydan sayacaksin,hicbir hirsizligin olmadigini goreceksin.!
 • kadrikadri5 ay önce
  Çünkü sizin hikâyeniz ‘Mekkeli bir yetimin hikâyesinden ilham alıyordu, siz Mekkeli o yetimi unuttunuz. Siz, O ‘Mekkeli yetimin altına bir şilte serildiğinde, Benim dünya ile ne işim olabilir! diyerek reddettiği şiltenin altında kaldınız
 • Mehmet Ay Mehmet Ay 5 ay önce
  Sayin yazar, secimler tekrarlanirsa, yine İmamoğlu kazanirsa, sonucu kabullenebilecekmisiniz?Yoksa AKP kazanana kadar secimler devam mi etsin.
 • mUSTAFA kEMAL mENDERESmUSTAFA kEMAL mENDERES5 ay önce
  Omurgasız olmak ayıp değil. Vicdansız olmak bağışlanabilinir. Ahlaksız olmak gen meselesi. Ama beyinsiz olmak tedavisi yok.
 • 5 ay önce
 • Cemil HakkatapanCemil Hakkatapan5 ay önce
  Ali bey, İmamoğlu kazandı diyelim, akp de kabul edip tebrik etti diyelim. Bu yazılarınızdan dolayı hiç utanmayacakmısınız ? Mansur Yavaşa attığınız iftiralara rağmen adam mazbatasını aldı. Onurlu bir gazeteci olarak yazdıklarınızın arkasındaysanız niçin savcılığa gidip elinizdeki delilleri takdim etmiyorsunuz ? Çünki iftira ettiğinizi gayet iyi bikiyorsunuz. Yani artık Ankara için yapılacak bi şey yok. Ama İstanbul için hala suyu bulandırmaya devam ediyorsunuz. Akp.li bakanların bile zamanında okuma yazma oranı arttıkça oylarımız azalıyor dediğini unuttunuz mu ? Akp.li kardeşlerimin büyük bölümü oy pusulasında mühürü tayin edilmiş yere değil de ampüle basdığı için kurallara göre her parti temsilcisininin onayıyla o oy geçersiz sayılmak zorunda. Tekrar sayımda ise onun akp. lehine oy olarak kabul edilmesi gayet doğal. YSK mazbatayı İmamoğluna verdiğinde bile malesef siz bu köşede başka bir yeni karalama kampaniyasında olmaktan hiç utanç duymadan faaliyyet göstereceksiniz. Gazetecilik bu değil, müslümanlık bu değil, dava adamlığı bu değil !
 • TamerTamer5 ay önce
  Yeryüzüne sizin gibi bozguncu bir güruh bu zamana kadar gelmemişti siz ilksiniz. 2,5 milyon mühürsüz oylar sayılırken kabul edilirken neden bukadar cesur ve dirayetli değildin sözde ‘yazar’? Yine soruyorum eşinin çocuklarının yüzüne sen nasıl bakabiliyosun
 • KocasolakKocasolak5 ay önce
  .. Adaleti kaldıramadın değil mi? Hdp bir pkk terör partisidir, faşist bir terör örgütü olan pkk, pyd, ypg ile birlikte HAÇLI ordularının taşeronluğunu yapıyorlar. Kürt kardeşlerimizi kullanmak için kürtçülük maskesi taşıyorlar. Bütün bunlara rağmen hdp parti olarak izin alabiliyorsa, aday olurken temiz kağıdı da almışsa mazbatasına el koyamazsınız. O teröriste temiz kağıdı veren memur, amir kim varsa kovun. A.Türk hasta diye cezasını çekmeden hapisten çıktı, adaylığı kabul edildi, bu YANLIŞ değil mi? Kuralları kişiye göre eğip bükmek YANLIŞ. Sen bu adaleti kaldıramadın, yazımı yayınlamadın, editör efendi......Adalet, mülkün temeli.
 • komünistkomünist5 ay önce
  seçimde en fazla görevli akpye aitken, bu oylar nasıl çalınıyor diye kendinize niye sormuyorsunuz? ayrıca chpli olarak maddi hatalar hariç inanmıyorum öyle bişey yaptıklarına, yapsalardı cumhur başkanlığı seçiminde yapılırdı
 • yaz kizmyaz kizm5 ay önce
  Ali bey sen bos ver secimi ati alan üsküdari gectiSudanda darbe oldu bizim kiraladigimiz onca TARIM ARAZISI NE OLDU OKAFAR PARAYI SUDAN YERINE BIZIM CIFTCIMIZE VERSEYDIK HERHALDE SIMDI DAHA UCUZ SOGAN YERDIK NE DERSIN BIRAK SECIMLERI DEVLWTI KENDI ÜLKEMIZE YATIRIMA TESVIK ET
 • misafirmisafir5 ay önce
  yahu secim biteli iki hafta oldu hala neler söylüyorsun.. hem bir yolsuzluk varsa sorumlusu yönetenlerdir.. Istanbulu IMAMOGLU KAZANDI..
 • mustafamustafa5 ay önce
  bu algıyı oluşturmak için akp önce kendi geçmişine baksın. 5 saatte butun trukiyeyi sayıp dakikalar içinde galibiyet ilan ettiği seçimlere baksın, 2014 ankara seçimlerine baksın, başkanlık referandumuna baksın. yok öyle yağma bu algı çabaları düpedüz ikiyüzlülüktür. akp kazanınca demokrasi var chp kazanınca şaibe var hırsızlık var. buna kargalar bile gülüyor bilginize. bu arada sayın yazar; yazına başlarken şöyle saydık böyle saydık demişsin. sen nerede ne saydın, hangi sandıktaydın hangi seçim kurulunda calıştın söylede bilelim.
 • Doğrucu Davut Doğrucu Davut 5 ay önce
  Üstad kalemine yüreğine saglik. Her türlü usulsüzlüğü görmezden gelip bir de karşı tarafi suçlayan CHP avanesine en güzel cevabı vermişsiniz.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Yorumcu nur hanim efendi,ye tesekur ederim darbe derken,aklima iki fikir geldi bu unutulmasin,kolayda yutulmasin,ya birdahaki secime ornekbu sekilde kazaniyorlarsa buyuk secime hazirlik dikkatli olun katil aramizda darbede secimsiz zorbalik , iyi degerlendirin.
 • Sadi ipekSadi ipek5 ay önce
  ..sayın yazarHicbir yoruma gerek yok buraya yazilabilinecek en güzel yorumu siz 30 mart yazınızda kendiniz yazdınız üşenmeyin bir kez daha okuyun lütfen kendi yazınızı.Yüce Allah'tan dileğim seçimlerin tekrarlanması kararının çıkması bu vicdansizliginiza ,hazimsizliginiza istinaden...13 bin değil 250 bin tokat yemezseniz ömür boyu her oyumu akp lehine kullanacağıma yemin ederim
 • CanCan5 ay önce
  Merak ediyorum da eger agir hirsizlik var diyorsaniz ve her gün yazi zahmetinde bulunuyorsaniz niye savcilari hakimleri harekete gecirmiyorsunuz? Chp saadet hdp Iyi parti yasaklayiverin o zaman dert de kalmaz. Yoksa su 13000 oyu da sifirlayiniz ne de olsa sifirlamaya da iyi biliyorsunuz... Sn yazar sn Gül ün dediklerine de biraz kulak kabartin lütfen... Türkiye nin itibari akp nin de üstündür gerisi teferruatdir... Artik daha acil sorunlara egilin ekonomi hayat pahaliligi dis isleri beka sorunlara...2023 de ak yüzü ile secimleri kazanalim ki...
 • kemalistkemalist5 ay önce
  akit ve aşağıdaki trolleri bankamatik memurluğunuz bitti çaldıklarınızıı faiziyle millete iade edilecektir ziraa antalya adana gibi yerlerde şimdiden pislikler temizlenmeye başlandı bir an önce istanbulda başlansa iyi olur en son cüppelinin damadıda ballı ihaleyi aldı ))
 • Kamil Kamil 5 ay önce
  Hınzır kılıçoğlu durdu durdu sonunda noktadan vurdu ak parti teşkilat ve yazarları TV de oylarımız çalınmış yav diye ağlattı ya artık gam olmaz hınzır da tekrar seçim olsun bence ama dün şöyle bir izlenim imam oğlu hiç yenilecek gibi durmuyor mubarek baş boğa gibi
 • aliali5 ay önce
  Tek parti döneminden alışık bunlar..Açık oy gizli tasnif kanlarına işlemiş..Kolay ve sahte zaferlerle gelmişler bugüne..Karşılarına dişli rakipler çıkmamış..çıkanları da sindirmişler..darbeler..muhtıralar..isyanlar..tehtidler..oyunlar ..tezgahlar..
 • ALLAH IN KULU ALLAH IN KULU 5 ay önce
  "MAL NASIL GÖTÜRÜLÜR İYİ BİLİRİM" DİYEN CHP GENEL BAŞKANI VE SEÇİME GİREN %3 ÇALMA PAYINI GÖZE ALACAK DİYEN BİR KURMAYDAN OLUŞAN BİR PARTİDEN NE BEKLENEBİLİR....NOT : İSTANBUL 10.500.000 SEÇMEN %2 ÇALMA PAYI 210.000... /210.000-26.000=184.000 İSTANBUL TEKRAR SAYILSIN BİNALİ YILDIRIM 185.000 OY FARKIYLA KAZANDIĞI GÖRÜLECEKTİR. BU BİR ORGANİZE İŞTİR,BU ORGANİZE İŞİ AĞIZLARINDAN KAÇIRMIŞLARDIR.
 • pislik feto her b.ku yerpislik feto her b.ku yer5 ay önce
  asmassaniz fetoyu, boyle daha cok hilelerle, hirsizliklarla karsi karsiya kalirisiniz, feto asilmali, bu sandikta boyle pisliklere bulasmis olanlarda kamu gorevinden uzaklastirilip direk hapse tikilmali
 • AHMEDAHMED5 ay önce
  Yorumcu Ali biraz öğren de öyle yorum yap. İki çizgi arasına basılan mühür geçerli sayılıyorkanunen. İster ampüle bas, ister mühür yeri yuvarlağa bas oy geçerlidir. İki çizgi dışına yarıdan çoğu taşarsa geçersizdir. Ama hırsız CHP liler ne yapmış. Ampüle basmış, geçersiz. İki milim sola taşmış geçersiz.Mürür yeri yuvarlağın dışına taşmış geçersiz. Tabi AK Partiye bastıysa geçersiz. Aynı konum CHP için geçerli. Hırsızları, hırsız olan İlçe Seçim kurumları atadı. İşbirliği var yani.
 • BilalBilal5 ay önce
  Allah'a savaş ilan eden laik demokrasi seçimlere oy vermeyen biri olarak acıyorum halinize. Koşa koşa sandığa gittiniz oy verdiniz ama sandık boşçıktı:) hileli çıktı.
 • AlperAlper5 ay önce
  Birçok tarikat ve cemaat,İngiliz kontrolü altında olduğu iddiaları vardı ama hiçbiri yalanlamadı, n eden?Bu medya ne kadar kazanç sağlıyor?ne kadar vergi Ödemiş? Müslüman sorgular, h er önüne atılana sarılmaz.
 • ali ustaali usta5 ay önce
  bunları en iyi sen vepartin bilirher yeresahte isimler yerleştirdiniz seçimi kaybedincetek tek çıkarıyorsunuz ama birisi atı alan üsküdarı geçti lafını yemedikarşı çıktı hakkını savundu nerden baksan tam şerefsizlik namuzssuzlukbirde dindar geçinirsinizhukukçusunöylemi
 • kelepçekelepçe5 ay önce
  imamoğlunu evrakta nitelikli sahtekarlık çetesi kurmaktan ters kelepçe tutuklamazsanız seneye bunlar darbe yapar
 • KocasolakKocasolak5 ay önce
  Ak parti bunların bu hırsızlığına GÖZ YUMARSA, burdan hız alan chp, milletin neyini çalmaz ki. Chp hakkında suç duyurusu yapılmalı, hırsızlığın ODAK noktası olmaktan yargılanmalılar. Bütün İstanbul da, yeniden sayılmamış oylar, sayılsın. Yada seçim yenilensin. Maraza çıkartmak isteyeni, teşvik edeni, sorgusuz sualsiz kodese sokun. Ancaaak seçilebilir diye seçime girip kazanan hdp lilerin mazbatasına el koymak YANLIŞ. Adam suçluysa kodese sok, suçlu iken temiz kağıdı veren memuru kov. Ahmet türk e seçilebilir belgesi veren her kim ise kodese sok, adam suçunu çekemeyecek kadar hasta diye tahliye edildi, şimdi başkan.......?
 • ZiyaZiya5 ay önce
  Ali bey bu hirsizlarda yuz yok kosele gibi her yerde indirigandi yapti da yapti mansurses etmedi anitkabire gimedi sesizce ysk eliyle itirazlari bir cirpidaankarali grupla haletti haram yarayacakmigelelim ekreme cok gurultu yaparak uyuyanleri uyandirdi oylar tumu sayilsin olmaz mazbatami verin diyosayet ysk hukuku uygulasa secim kesinlikle yenilenir zaten buyukcekmece indirigandisi yeter artar bile yeterki ysk gorevli oldugu hukuku uygulasin tarihe kara leke gecmesin
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Ali Beyin dediklerine hiç bir itirazım yok bencede doğru hırsızlıklar yapılmış ancak benim kafamı kurcalayan Akpartinin sandık başındaki onca adamı müşahiti nasıl uyumuş yada uyutulmuş acaba fetö Akpartinin içinde kuvvetli şekilde barınmaya devammı ediyor? Çünkü Akparti örgütlerinde büyük bir zafiyet heyecansızlık isteksizlik yorgunluk mevcut olduğu açıkça görülüyor.
 • ÖmerÖmer5 ay önce
  CHP'nin tarihine baktığınızda şaşırılmaması gereken durumdur. İktidar olalım da nasıl olursa olsun kafası yaşayan bir oluşumdur.
 • İbrahimİbrahim5 ay önce
  Her seçimden sonra oylarımız çalındı diye feveran edip kıyamet koparmaya çalışan chpli arkadaşlar bir tane somut delil getiremezken bu seçimde kendilerinin de kabul ettiği binlerce oy hırsızlığına 3 maymunu oynuyorlar.
 • SalihSalih5 ay önce
  Buna chp pişkinliği denir.Mansur yavaş belgeli ispatlı yolsuzlukları ortaya çiktı mağdur edebiyatı, chp nin oy hırsızlığı,usulsüzlüğü ortaya çıktı yine mağdur edebiyatı.
 • DayıDayı5 ay önce
  Sayılan oy yüzde 1 yüzde 99 kaldı ve fark eriyor burda hırsızlık olduğu aşikar.yazara katılıyorum.
 • ......5 ay önce
  hdp nin yeni es baskani meral ve kemal giller hop oturup hop kalksin. görüyüm sizi ysk.
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli5 ay önce
  Sayın yazar, bizi yöneten hükümet, bakanlar, AKP teşkilatları,İl ve İlçe Seçim Kurulları sandık başındaki Ak partililer, müşahitler bu kadar mı acizmiş,"mükerrer seçmen sahte seçmen yok" diyen YSK bu kadar mı acizmiş...YazınızAk Partiyi yerden yere vurmuyor mu...
 • Gören GözGören Göz5 ay önce
  Şunu her kes görsün ve bilsinki bu ülkedeher türlü pisliğe iğrençliğe taşıyıcı annelik yapan bir CHP si var. Duyduk duymadık demeyin gördük görmedik demeyin.
 • NurNur5 ay önce
  Bu Ahlaksızlık karşılıksız mı kalacak bu haramiler bu haramzadeler Allahtan korkmaz kuldan utanmaz rezillere istanbulu bile bile teslimmi edecekler neden seçim yapıldı darbeden ne farkı var yapılanın ysk eğer bunlara göz yumarsa mazbatayı o adamın eline verir istanbulu chp denilen partiye teslim ederse Allah belalarını versin
 • RıdvanRıdvan5 ay önce
  Vallahi hocam seçimler yenilenirse bu sefer Ekrem İmamoğlu hem sandıkları hemde ampulu patlatır.
 • ZiyaZiya5 ay önce
  Bir gün AKP'nin “CHP oyumu çaldı” diyeceği, CHP'nin de “Çalmadık” diye itiraz edeceği kimsenin aklına gelmezdi…AKP'den bir şey çalmak…Eğer doğruysa…Bu bir devrim…
 • dahilekdahilek5 ay önce
  iyide bu hırsızları kim atadı. hırsz suçluda ona referans olanın atayanın oylarımıza sahip çıkamayıp kapıyı açık bırakıp hırsıza kaptıranın hiç mi suçu yok galiba danışıklı bir oyun var. sen kaç ben kovalayayım. gibi.
 • alperenalperen5 ay önce
  Hırsızlık , arsızlık , namussuzluğu CHP ve seçmeninden daha iyi yapabilecek olamaz. PKK ile elele olduğunu bile bile oy veren beyinden yoksun seçmenden acaba başka ülkede de var mı ? Seçmeni koyun gibi ipi nereye çekseniz oraya gider. Milli görüşçü geçinen sözde müslüman cahillere ne demeli :) Ülke hindistana döndü. Mallara tapmıyorlar ama heykellere tapıyorlar. Gerçi Onda da mal kelimesi var :)
 • Hakki TersilHakki Tersil5 ay önce
  Anadolunun yagiz evlatlari once anadoluyu yonetsin. en guzei bolunelim anadoluyu siz alin trakya bize yeter
 • TurgayTurgay5 ay önce
  Yani kısaca sandık başında olan akp'liler kerizdi,dünyadan haberleri yoktu önlerinde hırsızlık yapıldı ama anlamadılar demek mi istiyorsunuz. Ya o sandık başkanlarını seçenler nerede fetöcü varsa bulup getirmişler o zaman seçim öncesi en güvenli sandık biz de diyen yüksek yerlere çıkıp resim çektirmeye bayılan Türkçe olimpiyatları dahil fetö'nün her organizasyonunda boy gösteren adamı ne yapacağız.Veya B.Bozdağ'ın itiraz edenler yenilgilerine kılıf arayanlardır sözüne ve en önemlisi kaybedenler için söylediği ağlak ağlak dolaşmayın sözlerine ne diyeceğiz.
 • AliAli5 ay önce
  Geçersiz oylarda ampule basan seçmenin oylarının geçerli olması karşı tarafın hırsızlık yaptığı anlamına gelmez. Günaha giriyorsunuz.
 • Murat ÖzelMurat Özel5 ay önce
  Hocam bu işte hak yerini bulursa, en büyük pay sahiplerinden biride siz olacaksınız. Hukuk diliyle öylesine paçavraya çeviriyorsunuz ki adamları. Kendi mesleğini dava uğrunda böylesine kullanmak keşke herkese nasip olsa.
 • Murat ÖZGÜLMurat ÖZGÜL5 ay önce
  Çok güzel yazmışsın ALLAH RAZI OLSUN
 • KerimKerim5 ay önce
  CHP bu kadar hırsızlığı kimden öğrendi.. acaba ak parti ile bir diyaloğu mu oldu..zira hırsızlık denince ak Parti'nin eline kimse su dökemez..
 • RecepRecep5 ay önce
  Sayın yazar ya çalınmamıssa bunun vebalini nasıl verecen ahirette.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Bir zamanlar kumas satan esnaf kumas almak icin istanbula ,oglu ile gelir ileride ,oglu da babasin,dan gordugu meslegi devam ettirmek icin .tanidigi kumas satan ermeni asilli kumascidan kumas alacak biraz hal hatir,kumasi bitirene kadar da sohbet devam eder kumas satan ermeni musterisinin,kac cocugu oldugunu sorar musteri 4 der ermeni satici 4 ,duyunca kumasi bes diye baslar.en kucugu kac yasinda.20, saymaya 20, den devam eder en buyugu kac yasinda, 40 ,ermeni saymaya 41 diye devam eder,peki sizin zati yasiniz.60, guzel saymaya 61 diye devam eder, bu olayi oglu babasina disarida sorar baba gormedinmi adam durust saymadi metreyi 4, den 20 den ,40 ,dan 60 dan atlayarak hile yapti bir nevi caldi ama sen sesini cikarmadin benimdemi boyle esnaf olmami istiyon bu adaletli deyil kabul edemem deyince ,babasi ogluna oglum bende ermeniye sahte para saydim,der belki eski politikacilara boyle oy calmak olurdu desede hukumetlerin omru uzun olmazdi ya uc ay ya bes ay simdiki hirsizlik,aveneleri milleti soyuyor, gizli yapilan artikmesleginin zirvesini kutluyor eger savas donemini hatirlayanlar,dusman kacarken her tarafi yakip yikip cocuklari havaya atip sungusuyle olduruyordu, bir zamanlar hasta adam denen ulkem ayaga kalkmasi icin calian biri varken hala o hastayi yataga mahkum etmek isteyen ilaclarla uyutan kotu kalpli,leride oldugunu unutmayin,sonradan denmesin bilemedim kadrini kiymetini hic birseyin olmasda bil ulkeyin kiymetini,ayakabisi olmayan uzulurmus doru durus ayagim da ayakkabim yok diye.birde ayagi olmayan topali gorunce bir gun benim ayakkabim olur bu ayagi olmayanin hic ayakabisi olmayacak.
 • ayşe gülayşe gül5 ay önce
  evet ya tamamı sayılsın ya da seçim tekrarlansın başka yol yok.29 binden bugüne kadar düşen rakam korkunç.
 • AHMEDAHMED5 ay önce
  Tek çözüm İstanbul'da seçimlerin yeniden yapılması. CHP zihniyeti hırsızlık, baskı, Atatürk sopası, Laiklik sopası ile 80 yıl bu ülkeyi yönetti. Azgın azınlık hiç boş durur mu? %25 lik azgın azınlık Türkiyeyi kendilerinin zannediyor. Artık Türkiyeyi Anadolu'nunkarayağız evlatları yönetecek.
 • ŞenerŞener5 ay önce
  Birde her seçimde, ilk açılan sandıklardaki yüksek oy yüzdesi, giderek azalmakta. Her seçim istisnasız bu böyle. Derler ki, ilk açılan sandıklar anadoludan,o yüzden yüksek çıkıyor, daha sonra batı sayımıyla düşüyor. Yahu batıdan hiç mi ak partiye yüksek oy gelmiyor ve anadoluda sandık sayımları bitti mi ki oylar her seçimde düşüşte? Bunu kim izah edebilir?
 • AbdülkadirAbdülkadir5 ay önce
  Kurumlarda fetöcülerle yatıp kalkan tipler var.Bunlar bayağı çoklar.Bu tipler fetöcü değiller di ama onlarla düşüp kalkarlar onlardan menfaatlenirlerdi.Ve onlar hala kurumlarda çalışıyorlar.Tabi akpartiden de kin kusacak kadar nefret ettiklerini söylemlerinden anlaşılıyor.Şimdi bunlar fırsat bulduklarında böyle haksızlıklar yapmış olabilirler. Çünkü feöt kurumlardan temizlenince onlarında menfaatleri sona erdi.Olaya böyle bakmakta fayda var. Yani devlet kurumlarında akparti düşmanı sadece fetöcüler değil diğer menfaatperest insanlarda var.Adam akpartiden birilerini bularak devlet işine giriyor.Sonra akp diyerek düşmanlığa başlıyor.Yaptığınızı görün akparti kendim ettim kendim buldum diyeceksin.Ben 17 yıldır akpartiye oy veriyorum.Ne otomasyon mezunu kardeşimi işe koyabildim ne yeğenimi ne abimi.hepsi işsiz abime ben kira yardımı yapıyorum.Kardeşimin evliliği bozuldu yapılan onca masraf heba oldu gitti yeğenim evlendi bir çocuğu var bana yalvarıyor bir iş diye kendisi üniversite mezunu ve devletini kesinlikle seven birisi asla sokaklara akp deyip çıkacak birisi değil böyle bir insanı dışarda bıraktınız.Ben ne yapabilirim ki elimde imkan olsa kendi akrabam ama vatanını seven ahlaklı dinine bağlı bu insanları devlet işine koyardım.Siz ise devlet düşmanı akpartiye sanki ona bir şey yapmış gibi kin ve nefret kusan insanları işe aldınız.Ve bu işe almalarda sizlerin içinizdekiler buna önayak oldular.Aslında bu sonuç akpartiye müstehaktır.Belki aklınızı başınıza alırsınız.Bir ihlaszedelerin derdine bile derman olmadınız.Bütün bunlara rağmen bu seçimde de akpartiye son kez oy verdim .Bundan sonraki seçimde oy vermeyi düşünmüyorum.EMRİ BİL MARUF NEYHİ ANİL MÜNKER YAPTIM.
 • HarunHarun5 ay önce
  İyi güzelde hükümet kimdeydi.Parti teşkilatı kelaynak kuşlarınımı arıyordu.Sandığa sahip çıkamayan teşkilatta hiç suç yok mu.Belediyeleri rant kapısı göreceklerine kibirden kendilerine yaklaşılamayan başkanların defalarca aday gösterilmesine bir tepki bu.Hiç mi yeni bir adam yetiştiremedik onca sene.Birtek Reis e üzülüyorum yoksa bu durumu hak ettik biz.
 • 5 ay önce

Günün Özeti