Demirel bile, din istismarında bu Ekrem’in eline su dökemez!

01 Haziran 2019 Cumartesi

Reklam ajanslarının, “Şu sayfada yayınlansın” taleplerini biliriz..

Bir ön çalışma yapıp, aracılık edecekleri şirketin ürününün, hangi gazetenin okurları tarafından daha fazla talep edileceğini belirleyip, buna göre reklam planlaması yaptıklarına şahit oluruz..

Bunları profesyonel çalışma olarak görür, şirketlerin kâr amacına dönük olarak bunu yapmalarının doğal olduğunu da söyleyebiliriz..

Hatta reklam ajansları, aracılık ettikleri tanıtımlar yayınlandıktan sonra, geri dönüşleri de analiz edip, sonraki dönemlerde verecekleri reklamlar için ayrıca veri depolaması yaparlar..

“Şu tarihte, şu gazetede yayınlanan reklamımız sonrasındaki üç günlük dönemde, bize şu kadar geri dönüş olmuş. Ürünümüz şu kadar talep edilmiş, şu yoğunlukta gündemde kalmışız!” tespitlerini yapıp, sonraki reklam çalışmalarında da bunlardan faydalanırlar..

Tercihlerini buna göre yaparlar..

Buraya kadar anlattıklarımız hep bir malın satışı, tanıtılmasına yönelik.. Bir hizmetin sunulmasına, bilgilendirilmesine yönelik..

Hepsinin karşılığında, şirketler bir bedel alacaklar..

Ticari faaliyetlerini, hizmet satımlarını sürdürecekler..

Nihai amaç da, daha fazla kâr etmek.

Daha fazla kazanmak..

Hatta..

Sadece şirketin isminin yer aldığı, herhangi bir ürünün tanıtımının yapılmadığı reklamlarda bile, nihai amaç, şirketin marka değerini artırıp, daha sonraki ürün tanıtımlarına altyapı hazırlığı yapmaktır..

Diyeceklerimizi kısaltalım: Reklamlarda amaç hep daha fazla kâr etmektir.. Hep daha fazla satıştır.. Hep daha fazla kazanmaktır..

Maddiyata dayalı piyasadaki bu sistemi..

Haydi gelin, maneviyata dayalı dünyaya uyarlamaya kalkanları masaya yatıralım..

Bir şirket, bir milletvekili, bir siyasetçi, kendisine direkt bir getirisi olmayan milli bayramları, dini bayramları, kutsal geceleri tebrik sadedindeki duyuruları ile neyi amaçlar?

Şirketlerdeki “marka değerini artırma”yla benzeştirme yapabilirsiniz..

“Ben her daim sizlerle birlikteyim. Güzel günlerinizi paylaşıyorum” mesajı verilmek isteniyor diyebilirsiniz..

Ama.

Kapitalizmin en acımasız bakış açısını..

“Daha fazla kazanma”nın hırsını..

Şirketlerin reklamlarını, siyasilerin, yöneticilerin tebrik duyurularına aktarırsanız ne olur?

Karşımıza tam bir istismar mantığı çıkar..

Nasıl?

Somut ismi vereyim, üzerinden yürüyelim..

Karşımızda her kılığa giren, herkese yeşil boncuk dağıtan, ama kimden ne kadar fayda gelecekse, ona itibar eden.. Kendi mahallesine bile gerekirse sırtını dönen bir siyasetçi portresi..

Yani Ekrem İmamoğlu kimliği..

İsim somut..

Fiilini de somut olarak aktarayım..

Hani şirketler, “Hangi mecraya hangi reklamı yayınlattığımızda, bize daha fazla kâr getirir” diye düşünüyorlar ya..

Bunu kendisine uyarlayan Ekrem İmamoğlu..

Kadir Gecesi’ni de kendisine bir istismar aracı olarak görüp..

Dört gazete seçmiş..

Okurlarının dindar olduğu kabul edilen, milliyetçi olduğu kabul edilen gazetelere Kadir Gecesi tebriği yayınlattırmış..

Milli Gazete..

Yeni Asya..

Karar..

Yeniçağ..

Aman, yanlış anlamayın..

“Bizim okuyucularımız da dindar, niye Akit’i de listeye almadı” noktasında değilim.

O alsa, biz o ilanı almazdık..

Dini günleri istismar edecek kadar her şeyi “kâr” odaklı düşünen, hep daha fazla “kazanma” amaçlı hareketlere yönelme yolunda, kutsal günleri bile kullanma mantığına alet olmazdık..

Milli Gazete’nin okuyucularının, Yeni Asya’nın, Karar’ın, Yeniçağ’ın okuyucularının Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorsunuz..

Akit’ı dışarıda tuttuk..

O ilanı zaten yayınlamamız doğru olmazdı dedik..

Peki..

Gaylere, lezbiyenlere, homoseksüellere kucak açan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu, Hürriyet’in okurlarının Kadir Gecesi’ni niye tebrik etmedi?

Milliyet’in okurlarının Kadir Gecesi’ni niye tebrik etmedi?

Sabah’ın, Star’ın, Takvim’in?

Haydi onlar daha çok Binali Bey’i destekler tarzda yayınlar yapılıyorlar, onun için bu gazeteleri tercih etmedi.. 

Peki..

Sözcü gazetesinin okurlarının Kadir Gecesi yok mu?

Cumhuriyet okurlarının Kadir Gecesi yok mu?

O okurlar da Müslüman değil mi?

Niye sadece Saadet Partisi’ne oy verme ihtimali bulunan okurların Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorsunuz da..

MHP’li olup, AK Parti’ye oy verme ihtimali olanların Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorsunuz da..

AK Parti içinden bir ayrı parti çıkartabilir miyiz diye planlar yapanların Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorsunuz da..

“Siyasetten uzağız” diye sabahtan akşama kadar yalanlar söyleyip, siyasetin en pis sularında yüzenlerin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorsunuz da..

CHP’ye zaten oy veren kesimlerin Kadir Gecesi’ni niye tebrik etmiyorsunuz?

Yoksa..

“CHP’liler, Kadir Gecesi diye bir şeyi kabul etmezler” diye bir bilinçaltını mı açığa vuruyorsunuz?

“Sözcü okurunun, Kadir Gecesi ile ne işi olabilir ki?” mi diyorsunuz?

“Cumhuriyet gazetesi, her gün, Kur’an kursları aleyhine iftira içerikli haberler yapıyor, okurları ‘Siz dindar insanlara niye iftira atıyorsunuz’ diye sorgulamıyor.. Demek ki, Cumhuriyet okurlarının Kadir Gecesi yok ki, biz de tebrik edelim” diye mi düşünüyorsunuz?

Karşımızda sıfır numara bir din istismarcısı var..

Partisinin dindarlar aleyhine tüm söylemlerini görmezden gelen.. Onları ne eleştiren, ne de destekleyen.. Onlar karşısında sessiz kalarak CHP’nin tabanını kızdırmayan..

Dindarların oylarını almak için de, onlara “Kadir Gecesi” tebrikleri ile şirinlik yapan bir din istismarcısı..

Dini, bir maddiyat kazancı gibi gören..

Ticari faaliyetteki daha fazla kazanmak için verilen reklamı, siyasette daha fazla kazanmak için din üzerinden reklam çalışması boyutuna taşıyan bir din istismarcısı..

Öyle ki..

Kazanç getirmeyecek mecralarda da, kaynak zaiyatı olmaması için, hedef kitleyi tam isabet tespit eden bir istismarcı..

Bakalım dindar seçmen, 23 Haziran’da, o gazetelerin yönetimlerinin oyununa gelecek mi?

“Kadir Gecesi’ni tebrik etti” diye, Kadir Gecesi’ni, hatta dinin kendisini “gericilik” olarak tanımlayan CHP’ye oy verecek mi?

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Adaletay Adaletay 14 gün önce
  İstanbul, Ankara, izmir baroları acaba gerçekten bulundukları şehirlerdeki avukatlarıtemsil ediyor mu? Asıl sorulması gereken soru bu ..Yoksa muhalefet siyasetiyapmak için her gün yeni birmalzeme arayışı içindeler.Avukat ve avukatların mesleki sorunlarındanacabagerçekten haberleri var mı ? Mesleki sorunlara ait bir tane ürettikleri çözüm önerileri var mı.Anadolubarolarınınweb sayfalarına bakın birde,sadece mesleki meseleler ve çözüm önerilerini göreceksiniz. Şimdi soruyorumacaba avukatları gerçekten hangi barolar temsil ediyor.
 • Osmanlı TorununaOsmanlı Torununa14 gün önce
  Yav arkadaş Osmanlıda benim bildiğim ahlak edepvardı ahlak vardı...sen osmanlı torunu olamazsın olsa olsadevşirmelere benziyorsun .. insanları kalıplara koyup topyekûn suçlamak bir çeşit hastaliktir hemserim
 • HamzaHamza15 gün önce
  Herkes senin ve yagciligini yaptığın parti gibi gosterisçi degil.haddini bil sen hâşâ Allah değilsin parayla iman kimde hiç belli olmaz.bunu hiç unutma
 • Ali MiktadAli Miktad15 gün önce
  Allah, HAKK'ı sahibine teslim etmemizi,Hakkı tavsiye etmemizi emreder. Ha bir de emrolundugumuz gibi dosdoğru olmamızı. 1. Eğer verilenler hak ise verenler bugüne kadar neredeydi?2. Eğer değil ise hakları olmayan şeyi niçin verdiler? Bu günden sonra avukatlar haramla mi beslenecekler?
 • SerdaSerda15 gün önce
  Yargıya güven kalmadığı için açıklamam yapmamış olabilrlermi satın yazar okudum yazınızı yani diyorsunuz ki biz hangi meslek için para kazanması için düzenleme yapıyorsak onlar gelip bize oy versin bizi desteklesin süperdiniz ne kadar ekmek okadar köfte bunda demokrasi diyrsunuzdur siz kesin
 • HasanHasan15 gün önce
  Nankörlük her tarafta var ali bey karşıdan baktığınızdada iktidardakiler nankör kendisine her türlü giydiren desteği bırakın sürekli köstek olan baroları ve mensubu avukatları ihya edeceklerine her zaman arkasında duran destek veren orta sınıf esnafla orta sınıf işletmelerle çifçilerle alakalı hiç bir girişim yok o tarafa bakan bile yok ...kişi ettiğini bulacak elbet...ilahi adalet
 • teşhisteşhis15 gün önce
  Münafıklıkta Demirel daha bodrum katlardadır. İmamoğlu sadece rezil..
 • maveramavera15 gün önce
  Sayın Karahasanoğlu gayet mantıklı ve yerinde tesbitleriniz var kaleminize yüreğinize sağlık,dindar dinle iştigal ettiğinde din bezirganı fakat dinle diyanetle alakası olmayan dini motifleri kullandığında dindar oluyorsa şayet bu işte bir terslik var demektir,fakat şu da bir gerçek duymak istemeyen duymaz görmek istemeyen görmez o zaman herkes bildiği yolda yürüsün demek düşer bizlere....
 • Ali rızaAli rıza15 gün önce
  Dindarlar ayrı dinciler ayrı sizin sevdiğiniz deaş zihniyetli dinciler dini siyasete kimin alet ettiğini ismin gibi biliyorsunamma yazmaya yürek lazım yoksa kuraanı kerimi arapça lafzıyla okuyup anlıyan dindar biri olarak yazdıklarınıza zerre kadar katılmıyorum din kimsenin tekelinde degildir , siyasi tercih ayrı dini itikad ayrı bunu henüz kavrıyamadınız , veya kavramak istemiyorsunuz,
 • 15 gün önce
 • O zaman Yunan manşeti çakar: İstanbul’u aldıkO zaman Yunan manşeti çakar: İstanbul’u aldık15 gün önce
  Saadet Binali Abi’ye oy verir diyen Soylu'nun bu ifadelerine Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Twitter hesabından Bakan Soylu'nun tweetini alıntılayarak şu notu düştü:Saadet Partili kardeşlerim diyen S. Soylu, dizinin dibinde yetiştiği Demirel'in eski bir sözünü hatırlattı bizlere: Dün dündür, bugün bugündür... Biz de Erbakan Hocamız'ın bir sözünü hatırlatalım o halde: Dünyada iki Milli Görüşçü kalsa; biri aday olur, öteki de ona oy verir. Elcevap:Böyle yaparsanız bunun adı milli görüş olur ama sayenizde İsrail’in ABD’nin ve Yunan’ın istediği olur.
 • 15 gün önce
 • 15 gün önce
 • Kim kardeşinin bacağından asılır ta ki hasmı üstünlük kazansınKim kardeşinin bacağından asılır ta ki hasmı üstünlük kazansın15 gün önce
  Cevap: Mahallemiz sakinlerinden Saadet
 • Kim yalanı doğru kadar rahat söyleyebilir Kim yalanı doğru kadar rahat söyleyebilir 15 gün önce
  Elcevap: FETÖ
 • CeHaPes vallahi !CeHaPes vallahi !15 gün önce
  CeHaPes bu abi işine gelince öyle gelmeyince böyle....iddia ediyorum seçimi kesin kazanacağını bilseler dışardan yabancı aday getirip seçime sokarlar ve girdiği her seçimi kaybeden bay Kemal"TIPIŞ TIPIŞ SANDIĞA" diyerek sürü psikolojisi halinde ki..... "gel buraya Muharrem" in deyimiyle "şizofrenler" de gider o yabancıya oy verir......CeHaPes vallahi !
 • 15 gün önce
 • 15 gün önce
 • OsmanOsman15 gün önce
  Lütfen ortak değerimiz türkiye olsun.artik yeter sağcı solcu dinci istemiyoruz.kardesce.ahlakca.dusurtce.varmisiniz.ozel sektör diken ucunda.kamuda çalışanlar rahat.ekmek kavgası öne çıkıyor.din ticaret olmamalı.
 • OsmanOsman15 gün önce
  Din istismarı kimin nasıl yaptığını sizden iyi biliriz.varmisin kuranı bundan sonra türkçe yayınlayıp okuyalım.din çok para kazandıran bir inanç sıfatı.
 • 15 gün önce
 • Rıfat Rıfat 15 gün önce
  Ekrem e vuruyorsun ses fettuşilerden çıkıyor; pensilvanya nın satılmış !...
 • 15 gün önce
 • 15 gün önce
 • kibarcikkibarcik15 gün önce
  mufatafa herkes fetoşcu olmaz bız elhamdullıah olmıyanlardanız lakınsende bırşüphemi var heee adam mıllıgazete krar yenı asya vb lerıne kadırgecesı ılanı verıyor hanı cumhurıyet mıllıyet vb lerı adam dıngıl olunca yenı gelın gıbı atlar zokaya hırsızlara kı YSK tescıl ettı oy yok veselam
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI15 gün önce
  ALİ ABİ KÜÇÜK BİR YORUM YAPTIM SİZE İLK DEFA.KÜFÜR ETMEDİM KÖTÜ SÖZ SÖYLEMEDİM İÇİMDEN GELDİĞİ GİBİ YAZDIM.DİLİPAK HOCAMAAKLIMIN ERDİĞİNCE ARASIRA YAZIYORUM. BU ZAMANA KADAR HİÇ YAYINLAMAZLIK YAPMADI.HATTA BUGÜN DE YAZDIM.YANLIŞLIKLA KÖTÜ BİR ŞEY DEDİĞİSEM ÖZÜR DİLERİM AMA YOK SIRF KARŞI YAZI YAZDIM DİYE İSE BİL Kİ KALBİM KIRILDI.HAKKINIZI HELAL EDİN DAHA DA YAZMAM KORKMAYIN...
 • 15 gün önce
 • MehmetMehmet15 gün önce
  Sayın yazar merak etmeyin bizim millet öyle çok gazete okumaz, onlar yerine siz alınganlık göstermişsiniz
 • Rıfat Rıfat 15 gün önce
  Ekrem iyi tasarlanmış bir projedir, bu projenin kökü dışarda hatta CIA ya kadar uzanmaktadır, uyuşmuş beyinlere duyurulur!...
 • mustafamustafa15 gün önce
  Adam kayırma, çoluk çocuğunu zenginleştirme, insanları ötekileştirme ve hükümeti eleştiren herkesi fetöcü diye yaftalayanlar din istismarında bulunmuyor da bütün suç İmamoğlu'nda öyle mi?
 • 15 gün önce
 • arifarif16 gün önce
  ... Dini siyasete alet edenlerin hepsini Allah(C.C.) bildiği gibi yapsın...
 • Harun alHarun al16 gün önce
  Dün güney doğu refah partiliydi.simdi HDP li oldu. Dün İstanbul muhafazakârların di bugün CHP kazanıyor.bunda muhafazakârların suçu yok mu. Adam İstanbul'u kazanırsa suçu kendinizde arayın kimse güvenmiyor.
 • Rıfat Rıfat 16 gün önce
  Fetöcüler yine sinekler gibi üşüşmüşler sayfaya!
 • ZIR CAHILZIR CAHIL16 gün önce
  Milli gazete,Yeni Asya ve Karari anladik da Yeni cag nereden muhafazakar oluyor Karahasanoglu?Yeni cag gazetesi Turk Gladiosunun ana yayin organidir(komunistlerin pravdasi gibi)yazarlariyla ve okurlariyla sadece Turkiye nin degil belki de dunyanin en cibilyetsiz ve en zehirli yilanlarinin toplasarak ve birbirine sarmas dolas olarak kotuluk ayinlerini yaptiklariezoterik bir tarikat gibidir Yenicag gazetesi.Milli gazete ve Yeni Asya ise ucuncu siniz irk embesillerinin gazetesi,karar ise dinle imanla alakasi olmayan Marxismde mi kalalim,fashizim de mi kalalim yoksa liberallige mi terfi edelim diye hala dusunen yetersiz ve yeteneksiz kararsizlarin ve az beyinlilerin gazetesi,ondan bir pok ve tehlike olmaz.Ama celik gibi degismeyen gercek bu Imamoglu denen duzenbazin CHP nin biricik ana ilkesi olan TAKKIYE teknolojisini ve metodunu en kucuk bir taviz vermeden eksiksiz uyguluyor olmasidir.Cunku Turkiyede bu TAKKIYE urununun piyasasi vardir ve her daim alici bulur,cunku bizim toplumda da her toplumda oldugu gibi neyin ne oldugunu hicbir zaman anlayamayacak olan budalalarin eksikligi hic cekilmiyor.
 • 16 gün önce
 • DermanDerman16 gün önce
  Bence iki tesbit,Turkiyedeki kesimleri tanimak,islam karsi olarak chp ,bakin feto gormek isteyenn imamoglu projesi millet ittifakina bakin,islamca yasamak isteyenlerin temsilcisi sayin erdogani bilsekdetam seriyati temsil eden yok gibi cunki ,rejim laik sistem,ne tam musluman nede kafirbir gidisat kim arzu eder boyle bir hayat .Rabbimizin emrini yasamak istesekde bu imkan nerde elimizi acip yalvaririz her seferde.sen yardim et yarabbi ,derdimize care.
 • OsmanlıOsmanlı16 gün önce
  Bu Ekremden bı cacık olmaz
 • 16 gün önce
 • yilmaz yilmaz 16 gün önce
  resimlerde avuclarini o sekilde tutmasi bir feto dua sekli degilmi zaten ?
 • 16 gün önce
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 16 gün önce
  Bukalemun Ekrem, Her Renge Girer .Camiye de Gider, Kiliseye de Gider. Kuranda Okur, Ayin Törenlerine de Katılır. Maksat Göz Boyamak Olunca, Ekrem de NumaraÇok Yersen.
 • millimilli16 gün önce
  bu imamoğlu çarkcı kemaldan bile tehlikeli dikkat edin
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 16 gün önce
  bu arkadaşın demesine göre hasadin bol olsun o zaman ALLAHCC HASEDCİSİ BOL OLANIN NİMETİ BOL OLUR O ZAMAN REİSİN VE BİNALİ BEYİNHASTCİSİ BOL ÖMRÜ OLDUĞUNCA BU İNSANLAR BU DUAYA MAZHAR OLUR İNŞALLALAH.ALLAHC MÜNAFIKLARA BIRAKMAZ İNŞAALLAH.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 16 gün önce
  bizim peygamberimiz kafirden çok münafıklardan sıkıntı çekmiştirALLAHCC MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİ din düşmanlarını ve münafıklardan korusun amin.
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 16 gün önce
  Arada bence büyük fark var demirel gerçekten inanan bir insandı fakat zinde güçlerin korkusuyla hareket ediyordu diğer adam ise temelde inançla dinle Allahla uzaktan yakından bir ilgisi yoksadece yaptığı saftirikleri aldatmak
 • ataata16 gün önce
  chp.ye oy veren ancak bilinçli din istismarcısıdır..
 • Rıfat Rıfat 16 gün önce
  Imamoğlu bir kukladır, üzerine iyi çalışılmış bir projedir, kuklacıları da tahmin etmek zor değil, bunu artık herkesin görebilmesi lazım!
 • 16 gün önce
 • asımın sesiasımın sesi16 gün önce
  bu sayılan gazeteler zaten din istismarcılarının gazeteleri değil mi?? saadet yeni asyacılardindar görünüp ye destek vermiyormu?? peki ak parti dindar görünüyor ama uydulama ve kadrolaşmalrı din dışı değil mi?? Rabbim senin dinini kullanıp ne kadar tersine hareket eden varsa hesaplarını gör dinini istismar ettirme
 • cengizcengiz16 gün önce
  Arif adlı yorumcu, Rahmetli Hasan Karakaya'yı okurdum diyorsun ve sözü Ekrem kazanacak'a bağlıyorsun. Hafıza sorunu yaşıyorsun sen Yeni Asya , Zaman, ya da Cumhuriyet okumuşsun, Yaşar Nuridinlemişsin halinden cümlelerinden belli..Git mahallende oyna oyununu
 • HalilHalil16 gün önce
  Din ve kapitalizm demiş sayın yazar. İlk olarak İmamoğlu’nun zenginliğine vurgu yapmış ikinci olarak dini istismar ettiğini. Diğer tarafın zenginliğini anlatmaya cesaret edememiş Ali Bey. İkincisi zaten trajikomik memlekette dini istismar etmeyen mi kaldı. Yazardan şunu beklerdim tüm siyasetçiler ve 1. derece akrabalarının mal varlığı araştırılsın belgelensin. Sonra konuşalım. Ülkemizde seçime katılan muhtarından milletvekiline herkes seçim yatırımı yapıyor niçin. Seçildiğinde daha çok kazanmak için. Tüm partiler için geçerli dediklerim. Meclis’e bakıyorum yüzde sekseni boş. Nerde bu binlerce lira alan mebuslar Allah bilir. Sandığa gidip seçeceğim kişi bana mı hizmet edecek kesesine mi yoksa kendini listeye koyan parti başkanına mı. Asıl mesele bu . Diğer mesele memlekette iş ahlakı kalmamış. 
 • Ömer KalenderÖmer Kalender16 gün önce
  Beyefendi , siz CHP ye oy veren insanlarımüslüman olarak görmüyorsunuz galiba . Bu konuda çok yanılıyorsunuz . Evet bazı CHP lilerdindar olmayabilir amabüyük çoğunluğu , yüzde sekseni, en az sizin kadar dindardır . Muhafazakardır , vatanseverdir .Sadece , özgürve laikdüşüncelidirbireyseldir, bir cemaatin peşine takılıp gitmez .
 • Arif sen akit okumuyorsunArif sen akit okumuyorsun16 gün önce
  Arif isimli kişi sen akit okumuyorsun sinsi sinsi iş yapıyosun. Akit okuru bunu yemez. Akitin tarafı nettir. Ekremi kim kıskansın 
 • ArifArif16 gün önce
  Ayinesi iştir kişinin lâfı güzâfa bakılmaz... Ben yılların vakit okuruyum,akit oldu yine okuyorum. Bu gazeteyi ve yazarları nı önemsiyorum... Rahmetli Hasan Karakayayaşasaydı kimbilir neler yazardı... Ancak şunu ifâde etmeliyim ki Ekrem İmamoğlu da Allah'ın kullarından bir kuldur... İnsan oğlu için ancak çalıştığının karşılığı vardır buyuruyor Rabbimiz... O halde bu seçimleri kazanacak kimse de en çok çalışan , halkın arasına karışan kimse olacaktır... İnsanların niyetlerini ancak Allah bilir, ama şunu ifade etmeliyim ki adayların namaza gitmeleri sahur yapmaları iftar açmaları benim hoşuma gidiyor...Mümkünse Cem evlerine de gitsinler orada semah yapsınlar, deyiş okusunlar, kiliseye de havraya da gitsinler ve insanları iknâ etmeye çalışsınlar... Çok güzel şeyler bence bunlar... Rahmetli Tahir Büyükkörükçünün hocası icazet merasiminde ona şöyle duâ etmiş, evlâdım hasedçin çok olsun...Şaşıran Tahir hoca ben hiç böyle bir duâ duymadım efendim deyince Hocası evlâdım hâsedçisi çok olanın Nimeti büyük olur demiş... Bana öyle geliyor ki Ekrem İmamoğlu nun hâsedçisinin çok olduğunu görüyorum her halde başkan O olabilir, ne dersiniz...
 • Süleyman Demir.Süleyman Demir.16 gün önce
  Allah razı olsun. Çok güzel yazıyorsun. Ama bu millete Allah korusun bir musibet gelecek ki kafasını duvara ellerini dizine vurun. O şahıs:Bir elde kadeh; Bir elde KUR'AN , Bir haramdır işimiz bir helal Şu yarım yamalak dünyada Ne tam kafir Ne tam müslüman. Selam,muhabbet ve DUA
 • Mehmet A Mehmet A 16 gün önce
  Ali hocam. Bravo ne kadar güzel bir tespit!!! Ya arkadaş Adam projenin daniskasi bunu ak parti cenahindan bilmeyen yok. Bunu Rahmetli Mısıroğlunun cenazesinde ibb den taziye yayinlarken de görüyoruz. Fakat gelelim asil elestirilmesi gereken mevzunun aslına; Firavunlaşmış Her işi ben yaptim ben bilirim diyen, enaniyeti zirvede Akpartili Siyasilerin ve Bürokratlarin köküne kibrit suyu dökmedikce; yolsuzluk yapip kendi keselerini dolduran zerre kadar islam ve ümmet bilincine hakim olmayan köşe başlarini tutmuş karakterleri temizlemedikce,yapilmasi gereken hizmetleri elinde yetki oldugu donemde yapmayip (su indirimi, dogalgaz indirimi, ögrenciye bilet indirimi İBB memurlarina toplu is sozlesmesi primleri) İmamoglunun vaadlerinden sonra yapmak gibi sersemce tutarsız hareketler bu secimi maalesef kurtarmayacak. Bu tip yanlislarin bir kisminin müsebbibinin maalesef başta Tayyip Erdoğan ( Ya da onu yanlis yonlendiiren yalaka danismanlari) olmasida ayri bir elem veriyor bizlere. Yani isin özü yok karar gazetesine kandil ilani vermis yok sozcuye niye vermemis yok bize verse almazmisiz gibi hamasi nutuklarla çözüomez veya düzelmez bu iş. Not: Bir de Ankara temsilciniz Haci Yakiskli  haberler yapip tweetler atiyor. ABB hakkinda size tavsiyem olani muhakkak yazin ama olmayani da sirf davam hakli diye  yazmayin. biz akiti böyle sevdik ama simdi o guvenini kaybetmekte nazarimzda
 • Mikail okurogluMikail okuroglu16 gün önce
  Allah CC gonlundekileri önlerine koyacak inşaallah .
 • Zekeriya gökçeZekeriya gökçe16 gün önce
  “Ahir zamanda dünya menfaati için dini alet eden riyakârlar çıkar. Sözleri baldan tatlıdır. Bunlar kuzu postuna bürünmüş birer kurttur.) [Tirmizi]” bir günde ondan fazla yerde iftar açanlar- her gün Cuma namazı kılanlar dini bilmedikleri halde bu milleti Tatlıdil Güler yüz İle kandırıyorlar
 • 16 gün önce
 • 16 gün önce

Günün Özeti