Başörtü yasağında “Tehlikenin farkında mısınız?”

21 Mart 2019 Perşembe

Müsaade ederseniz, isimlerini vermeyeceğim..

Çünkü olay, şahıslarla sınırlı değil..

Emekli Org. Tuncer Kılınç dört ay önce Akit TV’ye çıkıp, “Başörtü yasağı tekrar getirilebilir” dediği zaman, “Bir emekli paşanın hayalleri” dedik es geçtik..

Çetin Doğan üç hafta önce BBC’ye röportaj verip, 28 Şubat sürecindeki “başörtü yasağı”nı savunduğunda, “70’ini aşmış bir başka generalin şahsi düşünceleri” dedik, geçtik.

Ama bu örnekleri artık sıklıkla karşımızda buluyoruz..

2009 yılında yapılmış bir haber sebebi ile, açılmış davada, yine konu, başörtü yasakçısı bir rektör idi..

Aynı zamanda doktor olan rektörün başörtü yasakçılığı haberleştirilmiş, üniversitedeki başka hukuka aykırı uygulamaları da haberde yer almıştı. 

Beyefendi dava açmış..

O yıllarda bize gelen dava tebligatlarının haddi hesabı olmadığı için.. Ya karışıklık sebebi ile.. Ya da gerçekten usulsüz şekilde tebliğ edilmiş gibi gösterildiğinden, cevap verememişiz. 

Ama haberdeki isnatlar somut.. 

Hakim, davacı rektörü mahkemeye çağırıp sorsa: 

“Bana haksız saldırıda bulunuldu diyorsunuz ama.. Tazminat istiyorsunuz ama.. Başörtülü öğrencileri üniversiteye almadığınız iddia ediliyor.. Böyle bir vicdansızlığı yaptığınız doğru mu?” dese..

Olay çözülecek..

Veya..

Üniversitede devamsızlık yapmış gibi gösterilen kız öğrencilerden tombala usulü birkaç tanesi mahkemeye davet edilip, “Emek vermiş, üniversiteyi kazanmışsınız.. Şimdi devam etmiyorsunuz.. Niye ki? Yoksa başınızdaki örtü sebebi ile mi sizi almıyorlar” diye sorulsa..

Yapılan insafsızlık, tescillenecek..

Gerçek ortaya çıkacak.

Ama hakim de onların kafasından olmalı ki, hiçbir şey araştırmadan..

Basmış tazminat kararını..

Yıl 2012..

Kararla birlikte davadan haberdar olmuşuz, 5 sayfalık ayrıntılı temyiz dilekçemizi vermişiz.

O tarihte ortalama 3 üyesi, asgari 2 üyesi FETÖ’cü olan Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, 9 madde halinde verdiğimiz temyiz dilekçemizdeki itirazlarımızın tek bir tanesine bile cevap vermeden, onama kararını basmış..

“Başörtü yasağı haklı bir uygulamadır. Dolayısı ile haber yapmanız, rektörü eleştirmeniz yanlıştır” da dememiş. “Başörtü yasağı zaten insan haklarına aykırı bir uygulama. Bu uygulamayı yapan insafsızları deşifre etmek de, basının görevidir” de demiyor. 

Tazminat kararını klasik şablon ifadelerle onuyor.. Tarih; 17-25 Aralık operasyonundan tam bir ay sonra..

Yani FETÖ’cülerin, Yargıtay’da istedikleri gibi at oynattıkları dönemde..

O günden sonra, şu veya bu gerekçe ile.. Dosya öylece kalmış.. Şimdi tekrar dosyayı hayata geçirdikleri için haberdar olunca, merak ettim..

“Olayın üzerinden 10 yıl geçmiş.. Ne oldu da, başörtü yasakçılığı ile eleştirilen rektör yeniden meydanlara çıkıp, eski davasında ısrarcı oluyor” diye düşündüm..

Önce avukatlarını aradım..

Başörtü yasağında haksız bir uygulamaya imza atıldığını, bunun haber yapıldığını, Yargıtay’ın FETÖ’cülerin elinde olduğu bir dönemde, onama kararı verdiğini, Türkiye’nin artık başörtü konusunda adım attığını, özgürlük kararı verdiğini, bu gelişmelerin yargılamanın yenilenmesi sebebi olabileceğini hatırlattım..

“Müvekkiliniz, hem binlerce kız öğrenciyi üniversiteye almadığını kabul edip, hem de bugün geldiğimiz noktada dahi haklı olduğunu mu söylüyor” diye sordum..

“Ben müvekkilime bu konuda bir şey sormam” dedi..

Emekli rektörün cep telefonunu, açık kaynaklardan bulup aradım. İlk gün cevap vermemişti.

Dün telefonunu açtı..

Olayı kısaca özetledim..

Ben bekliyorum ki..

O dönemde bir korku imparatorluğu oluşturulmuş, birçok insan da o korku imparatorluğunda, istemeseler de başörtü yasakçılığına imza atmışlar..

Şimdi artık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bile, “Başörtü yasağını biz kaldırdık” dediğine göre..

CHP’nin belediye başkan adayları, camilerde Yasin okuyup, oy istediğine göre..

Bekliyorum ki, rektörümüz de bana desin ki: “Evet o yıllarda böyle tatsız olaylar yaşandı. Ne güzel, Türkiye o kamburdan kurtuldu.. Bizim de başörtülüler hakkındaki önyargılarımız doğru çıkmadı. Herkes barış içinde üniversitede açığı ile kapalısı ile okuyor. Ne güzel!” 

Saflığımı kabul ediyorum..

Siz de aynı saflığı tekrarlamayın diye, rehavete kapılmayın diye aktarma ihtiyacı hissettim.. 

Rektörün cevabı şu oldu:

“Başörtü yasağı kaldırılmamalı idi..” 

Başımdan aşağı kaynar sular aktı..

Başörtü yasağı kalkalı 6 yıl olmuş.

Özgürlük noktasında kimsenin bir itirazı yok. Hatta solcular, yer yer homurdansalar bile.. “Bizim de yasağın kalkmasında katkımız var” diye halka şirin görünüp, oy talebinde bulunuyorlar..

Ama yaşını başını almış hem de mesleği doktorluk olan bir rektör, hâlâ yasakta ısrarcı..

Görüşmeyi uzatmadan, iyi günler dileği ile kapatmak zorunda kaldım.

İki saat sonra, bir telefon..

“Ben, iki saat önce aradığınız rektörün eşiyim. Av. ... Niye aradınız eşimi..”

İstemesem de, olayı tekrar özetlemeye çalışırken, aynı mantıkla, başörtü yasağının sürmesi gerektiğini, dolayısı ile haberin haksız olduğunu söylemesin mi?

Bir hayal kırıklığı daha.

Bir kadın, hemcinsleri ile ilgili kıyafet dayatması istiyor. Özgürlüğe geçilmiş olduğu halde, “Hayır, yasak sürmeli idi” diyor.. 

Devamında, biraz da suçlayıcı tarzda, “Bizim o haber sebebi ile ne çektiğimizi biliyor musunuz” deyince.. 

Artık söylemem gerekti..

“Hanımefendi, sizin kocanız yüzünden, binlerce kızın ne yaşadığını biliyor musunuz? Alın teri ile girdikleri üniversite kapısından geri çevrilen kızlarımızın neler yaşadığını biliyor musunuz” dedim..

“Atatürk Türkiye’sinde, laikliğin gereğinin başörtüyü yasakladığı” klasik sözleri ile, unuttuğumuz, eskide kaldığını sandığımız malum despot kafanın söylemini tekrarladı..

Hatta daha da ileri gidip, başörtüye özgürlük isteyenlerin bu toplumdan atılması gerektiği noktasında laflar da sarfetti..  

“Hukuk fakültesinde okuduğuna göre, Atatürkçü olmaya, laik olmaya mecbursun” deyişi, kulaklarımdan hiç çıkmayacak..

İşte bir yasakçı rektör.. O yasakçı rektörün, avukat eşi..

Ve 2019 Türkiye’sinde, hâlâ ellerine fırsat geçse, başörtülü öğrencileri üniversitelerden kovacaklarını söyleyen, “Siz zaten her gün Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiriyorsunuz” diyen kimlikler..

Burda görev, bizlere düşüyor..

Saadetlisi ile.. BBP’lisi ile.. MHP’lisi ile.. AK Partilisi ile.. Hatta CHP içindeki muhafazakarları ile..

Lütfen..

Şu yasakçılara, bir daha fırsat vermeyelim..

Tehlikenin farkında olalım..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • NurNur1 ay önce
  Çoğunluğa azınlığı dizayn etme zamanı geçmiştir bize dokunana biz de dokunuruz bizim özgürlük alanımıza girenin bizde alanlarına gireriz susmak yok yola devam
 • SaadetSaadet1 ay önce
  Saadetlisi ile nasıl olacak 28 şubatta eşimin başörtüsünden sürüldüm şuanda saadete atılan iftiralara hiç itirazınızı duymadık nasıl beraber yürüyeceğiz beyler selam
 • KamilKamil1 ay önce
  Şu an İstanbulda yada her yerde barlarda herşey oluyormu oluyor her yer zina ve bu hükümet birşey yapıyormu hayır siz hakiki mümin seniz kafa tutun demekki dert İslam kuralları değil ha dert rahatım iyi böyle ikide bir baş örtüsü arada bir28 şubat oh ne güzel hem içimdekileri dökeyim muhaliflere olsun bitsin bu sadece yaranmak halidir bir ülkü ye inanıyorsan her gün bu hükümet eleştirmen lazım binlerce cami var ama sonuçta zina dolu barlar diskolar doluyor camiler boş
 • Derviş Derviş 1 ay önce
  Evet hatta MİLLET İTTİFAKI veya SAADET PARTİSİ kazanırsa belediyeleri bütün müslümanları naziler gibi fırınlara atacaklar diye bir yazı yazsanıza daha algı olüşturmak için ne yapacağınızı şaşırdınız.Yazık komik oluyorsunuz böyle
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu1 ay önce
  Şu Kemal Kılıçdaroğlu nun idamını isteyen televizyon muhabiriniz için tek bir haber göremedik.ne oldu adamı kendi kaderine mi bıraktınız.?
 • Kamil Kamil 1 ay önce
  Zaten başörtüsü şu an çok abes oldu öyle başörtüsü olmaz zaten başörtüsü diye birşey yoktur kadın komple kapanmalıdır bunu sizde biliyorsunuz savunacaksınız tam savunun kadınlar cazip görünümlü tesettür yerine adam gibi tam kapanmalı siz bunu bu şekil davunmassanız bende sadece niyetinizi diğer muhalif insanlarla uğraşmak olduğunu anlarım bu mesele vasıtasıyla ayrıca İslam bir başörtüsünden ibaret değil aileler kızlarını okumaya gönderiyorlar çoğu kızlar hep iş yerinde bunlar zinaya davettir bir mücadele veriyorsan kafa tut bu olaylara senelerdir başörtüsünden siyaset devşirmeyin yok efendim geçmişte şöyle böyle
 • EfrasiyapEfrasiyap2 ay önce
  28 Şubat Erbakan'ın Türkiye yi küresel sömürü sisteminin boyunduruğundan çıkarma çabasına karşı yapıldı. Dinden, ziyade ekonomik ve sosyolojik gerekçeleri vardı. D-8 ile İslam dinarı projesi 28 şubatın asıl sebebiydi. Başörtüsü Erbakanın küresel sömürü sistemine soktuğu çomağın çıkarılması için paravan olarak kullanıldı, suni bir gerilim yaratıldı. Şimdi soruyorum. Bin yıl sürecek denilen 28 şubat bitti mi yoksa 980 sene mi kaldı? Başörtüsü meselesinin yine ortaya çıkması ABD ile olan stratejik ortaklığınimızın bitmesine bağlı. Küresel sömürü sistemine baş kaldırmamıza bağlı. Bankaların en fazla kar ettiği, Irak’ta Suriye’de belli kesimlerle stratejik ortak olduğumuz bir ortamda başörtüsü korkusunu kimse yaşamasın.
 • Mehmet ayMehmet ay2 ay önce
  Sayin yazar, basörtüsü yasagi kalkti, sükür simdi dört dörtlük dinini yasiyorum. Camilerimiz her vakit dolup tasiyor, Allahislami yasatanlardan razi olsun.
 • BiçareBiçare2 ay önce
  Biz tehlikenin farkındayız da, iktidar değil...Nurettin Canikli, Veyis Ateş'e; "Hakim savcı olmak için sosyal demokrat ve MHP'li olmak (tabii ülkücü değil türkücüsünden, yüzü secde görmeyenlerinden) olmak daha avantajlı deyiverdi canlı yalında... Bunlar iyi günlerimiz, o aldığınız yüzü secdesizler ve Perinçek'in adamları fırsat bulsun önce yukarıdakileri sonra bizi halledecekler.
 • YaziyorumYaziyorum2 ay önce
  Yorumcu,abdul kadir,hani bir soz var seytan sizi affeder demesiyle,aldatmasin ,basortusu sizin bilginize kalmadi kendinize sakla yalaka, sayin kilicdaroglu sabah gazetesine actigi davayi kazanmis senbolik 1, Tl iyi gunlerde harcasin
 • Hasan Hasan 2 ay önce
  1- Giyindiği halde açık olan (teni gösteren ince elbise giyinen veya bedenlerinin bir tarafı tamamen açık olan),2- Erkeklere olan meyillerini yansıtan/veya omuzlarını sallayarak, çalımlı (kötü kadınların yürüyüşüyle) yürüyen,3- Başları bir tarafa meyleden develerin hörgücü gibi olan kadınlar.Bu kadınlar cennete giremez ve –kokusu şu kadar/çok uzak mesafeden alınabilen- cennetin kokusunu dahi koklayamazlar.” (Müslim, Libas, 125)Bu hadis metninin açıklaması şöyledir:İmam Nevevi rahmetullahi aleyh şöyle demiştir:“Bu hadis, nübüvvet mucizelerindendir. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellemin aynen buyurduğu şekilde vaki olmuştur. Hadisteki giyinik çıplaklara gelince onda birkaç yön vardır:Birincisi: Allah’ın nimetinden giyinirler, şükründen çıplaktırlar.İkincisi: Elbise olarak giyiniktirler, ancak hayır işlerinde ahirete önem verme ve ibadetlere özen gösterme gibi işlerde çıplaktırlar.Üçüncüsü: Güzelliğini göstermek için bedeninin bir kısmını açarlar. Bunlar giyinik çıplaktır.Dördüncüsü: Vücudunun iç kısmını belli eden ince elbiseler giyerler. Bunlar giyinik çıplaktır. Meyleden ve kendine meylettiren kadınlara gelince, onlar hakkında: ‘Allah’a itaat, namuslarını korumak vb. hususlardan yüz çevirenlerdir’ denilmiştir.Meylettirenler: Yaptıklarını başkalarına öğretenlerdir. Yürürken kibirlenerek yürüyenlerdir. Omuzlarını sallayıp salınarak yürüyenlerdir, denilmiştir.Meyledenler: Hayat kadınları gibi saçlarını tarayanlardır. Erkeklere meylederler, gösterdikleri süsleriyle de erkekleri kendilerine meylettirirler.2) ‘Başları deve hörgücü gibidir…’ cümlesinin manasıtesetturlu-bayanlarda-asla-olmamasi-gereken-9-sey-3d2cdfBaşa örtülen eşarp vb. bez parçalarıyla başların büyük gösterilmesidir. Hatta deve hörgücüne benzetilmiştir. Hadisin tefsirinde en meşhur olan budur. Bu hadis, asrımızda şahit olunan bir hareketi haber vermektedir.Zamanımızda kadınların saçlarını düzenleyen, güzelleştirerek değişik modellerde şekiller veren kuaför adlı salonlar kurulmuştur. Şer artıp büyümüş, birçok kadın Allah’ın kendilerine bağışladığı saçla yetinmeyip yapma saç satın alıyorlar. Allah yardımcımız olsun!Bu konu ile alakalı bazı hadisi şerifler de şöyledir:“Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak, bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır. Bunları lanetleyin, çünkü onlar lanetlenmişlerdir.”Başka bir rivayette; “onlar cennete giremez ve cennetin kokusunu bile bulamazlar” ilavesi vardır. (Müslim, Libas, 125, Cennet, 52; Ahmed b. Hanbel, II, 223, 356, 440)“Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem hafif bir elbise giyip tamamen vücut hatlarını örtmeyen elbiseler giyen kadınlara ‘Onlar adı örtülü ama gerçekten çıplaktırlar’ buyurmuştur.” (Süyûtî, Tenvîru’l-Havâlif, c. 3, s.103)3) Bu Kimseler Cennete Girecekler mi?Bu iki sınıf insanın “cennete giremeyeceği” hükmünün açıklaması hususunda iki yorum yapılmıştır:a. Hadiste geçen iki sınıf insan, yaptıklarında bir sakınca olmadığını söyleyip –bilerek- bu haram fiilleri helal sayarlarsa kâfir olup ebedi olarak cehennemde kalacaklardır. Çünkü haramı helal kılan dinden çıkar.b.Bunlar kâfir olmamakla beraber, Allah’ın yasakladığı büyük günahları ve zulümleri işledikleri için, ilk önce cennete giden kurtuluş ehli kimselerle birlikte cennete giremeyecekler, ancak bir miktar azap çektikten sonra –mümin oldukları için- yine cennete gireceklerdir. (bk. Nevevî, ilgili hadisin şerhi)4) Tesettür Fıkhı: Tesettür Nasıl Olmalıdır?ScreenHunter_5Tesettür bir ibadettir; nasıl ve ne kadar olacağı diğer ibadetler gibi Allah ve Resûlü belirler. Zevklere, zamana ve coğrafyaya göre üzerinde oynanmaz.Tesettür ile alakalı bazı ayetler şu şekildedir:“Mü’min kadınlara da söyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır. Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar… Gizleyecekleri zinetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmasınlar. Ey mü’minler! Hepiniz Allah‘a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin, umduğunuza nail olasınız.” (en-Nur, 31. ayet meali)“Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına dış elbiselerinden üstlerine giymelerini söyle. Bu onların tanınıp, kendilerine sarkıntılık edilmemesi için daha uygundur. Allah çok bağışlayıcı ve çok esirgeyicidir.” (el-Ahzab, 59. ayet meali)Şu beş ölçü, tesettürün temel kurallarıdır:Bol olacak; vücudun ayrıntılarını ortaya çıkarmayacak.Şeffaf olmayacak.Erkeklere mahsus bir giysi olmayacak.Tesettürün kendisi bir ziynet malzemesi olacak şekilde çekici olmayacak. Çünkü Kur’an tesettürü emrederken kadının ziynet ve cazibesinin örtülmesini istemiştir. Ziynet ziynetle örtülünce, karşı cinsin ilgisini çekmesi bakımından kimi zaman daha çekici bir görüntü ortaya çıkabilir. O zaman giyinmiş çıplaklar türer.Mü’min saliha kadın şunu unutmaz:Tesettür, Allah’ın emri olduğuna göre, şeytan için de bir aldatma ve tuzak konusudur. Mü’min, Allah Teâlâ’nın emirleri ile şeytanın tuzakları arasında durduğunda cihad mevkiinde durmuş olur. Tesettür bir cihad türüdür. Uğruna feda edilemeyecek bir değer olmalıdır.Paylaş:Facebook820TwitterWhatsAppBu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver196Allahu Ekber75Elhamdülillâh17MaşaAllah5SubhanAllah30İnşaAllah6Estağfirullâh ETİKETLER:Dandik TesettürDeve HörgücüDeve Hörgücü Ne Demektir?Giyinmiş ÇıplaklarGiyinmiş Çıplaklar Kimlerdir?Tesettür Nasıl Olmalıdır?Benzer İçerikler Tesettüre Ne Kadar Riâyet Ediyorsunuz Kendinizi Test Edin! [Test] - EYLÜL 16, 2018 3 Farklı Tesettür Modeli - AĞUSTOS 31, 2015 Tesettürlüyüm Diye Kendinizi Kandırmayın [Nouman Ali Khan] - KASIM 16, 2014 İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerİSLAMAĞUSTOS 6, 20185 Maddede Hasan El-Benna’yı ve Ölmeyen Fikirlerini TanıyalımİSLAMEYLÜL 9, 20189 Madde İle Hicri Takvim Kullanmanın ÖnemiİSLAMMAYIS 28, 2015Helal Gıda Serisi 3: 15 Adımda Helal Gıda TavsiyeleriİSLAMEKİM 4, 2015Uygulamaya Başlamamız Gereken 12 Süper Sünnet4 yorum var.Bir yorum bırakın →1avatarYürüyen kabeAĞU 28, 2015 07:44NefisİN güzel göstermesi şeytanın aldatması kıyas burası cennet değil Kİ istediklerimiz olsun burası dünya ALLAH SÜBHAHENE TEALA NIN EMİRLERİNİ DOĞRU İDRAK ETTİRSİN HEPİMİZE KENDİNİN DOĞRU YAPTIĞINI SANIP FARKINDA OLMAYAN AMA YANLIŞ YAPMAKTAN BİZLERİ YA MANİ İSMİYLE KORUSUN ALLAHÜMME ECİRNA MİN NİSA ALLAHÜMME ECİRNA MİN FİTNETİL NİSA DİYE DUA VAR GÖSTERİŞSİZ ÖRTÜN EŞİNDEN BAŞKA GÖRMESIN BU KADAR VUCUD HATLARı GÖRUNMUYUCEK DIKKAT CEKMIYICEKSın bunu anlamak neden zor bırak onu bunu işine geleni değil emre uy CEVAPLA2avatarZehraŞUB 10, 2018 17:16İyi günler;Benim aklıma “zamanın şartlarına göre değiştirilemez”cümlesi takıldı.Yani şuan aslında erkeklerin tesettürü olan diz kapakları ve göbek arasını örtmeleri için dizlere kadar bol olan şalvar giyinmesi gerekmiyor mu ? Erkeklerde kot pantolon vb. Giyilmesi gayet normal karşılanırken kadınların kıyafet değişimine neden bu kadar sert yaklaşılıyor? Ve de tesettürün tam amacı nedir?bu soruyu çokça araştırdım ve tatmin edici bir yanıt bulamadım(lütfen allah böyle istiyor veya kadın cazibelidir erkekleri cezbetmemelidir) gibi bir yorum yapmayın yanıtlarsanız sevinirim iyi günler CEVAPLA3avatarRıza NurTEM 7, 2018 19:09Erkekler de dar kıyafet giyemez. Kadınlara benzeyemez. Kot pantolon zâten sığır
 • AhmetAhmet2 ay önce
  "giyinik cıplaklar ."hadisi şerifi sahih mi
 • TimurTimur2 ay önce
  Sayin Karahasanoglu,Nazi Almanyasinin bir propoganda bakani vardin, adi Joseph Goebbels. Ruslar Berline girdikleri vakit bile bilerek yanlis propoganda yapiyordun radyolardan...Sanli ve kahraman ordumuz Ruslari perisan etti diye...Onun hayatini okumanizi tavsiye ederim.
 • AbdülkadirAbdülkadir2 ay önce
  Kardeşim bu başörtüsünü dinin tek unsuru haline getirip durmanın ne yararı müslümanlara müslümanlar Allahın affetmediği tek günah olan Şİrki islam adına yoğun bir şekilde koşup duruyorken siz hala başörtüsüö ile meşgulsünüz .Bir kere hanefi mezhebinden olanlar İmam Ebu Hanifenin başörtüsüyle ilgili fetvalarını bile bilmiyorlar. İmam kadınların başörtüsüyle ilgili fetvasında kadınlar ibadet ederlerken başlarının üçte birini açık olmasında bir sakınca yoktur demektedir. (camiussagirde geçen şekli ile ) Yani sadece ibadet halindeyken başlarını kapatmalarına dair fetva vermiş yoksa çarşıda pazarda böyle bir zorunluluk yok. Ama ne hikmetse bunu imam şafinin fetvası benimsenmiş. Hem hanefiyim diyeceksin ama uygulamaya gelince şafinin uygulamasını yapacaksın.O zaman nasıl hanefiyim diyorsun anlamak mümkün değil.
 • İşin gerçeğiİşin gerçeği2 ay önce
  Müslüman insan haramdan rahatsız olur. İşleyeni demiyorum.ona dua ve tebliğ ederiz.lakin yaptığı işten nefret ederiz. Buda imanın en düşük derecesidir.yani bu bir iman meselesi.bu sululuk neticesinde toplumun geldiği nokta belli.
 • İşin gerçeğiİşin gerçeği2 ay önce
  Bazıları başörtülü başörtüsüz farketmez.hepsi bizim zenginliğimiz kimi laflar ediyor.bir müslüman böyle laflar söyleyemez.işi bu kadar sulandırmaya. Müslüman ne olursa olsun haramdan rshatsız
 • Fatma TürkanFatma Türkan2 ay önce
  evet çok haklısınız.
 • Bir YolcuBir Yolcu2 ay önce
  Cennet de, Cehennem de, varislerini bekliyor... Ey iman sahipleri! İmansızlara karşı savaşınızdan zerre taviz vermeyin...
 • EmrahEmrah2 ay önce
  Başörtüsünü yasaklayanlar da tüm mücadeleyi başörtüsüne indirgeyenler de aynı yere hizmet ediyorlar.
 • Ahmet tunç Ahmet tunç 2 ay önce
  Zalimler için yaşasın cehennem. Kahhar bir el, ebed aleminde yakalarından tutacaktır.
 • İdam Adalet Getirseydi, En Adil Ülke Biz Olurdukİdam Adalet Getirseydi, En Adil Ülke Biz Olurduk2 ay önce
  1951-1960 yılları arasında Menderes 43 kişinin idam kararına imza attı ve bunların hepsi idam edildi. Menderes keşke o idam karalarını imzalamak yerine meclis çoğunluğu elindeyken idam cezasını kaldırsaydı, hem kendisi idam edilmez hem de, daha demokratik, daha özgür bir ülke bırakırdı arkasında.Evet, “idam idam idam”da bağımsız, adil yargının olmadığı ülkelerde idam cezası olunca, ilmiğin kimin boynuna geçeceği hiç belli olmuyor bazen.
 • İLBEYHANİLBEYHAN2 ay önce
  Şahsen başlarınörtünmesindenhiçbirrahatsızlığımyokolamazda,isteyen örtsünisteyen açsın...oruç,namaz gibi...sıkıntıBAŞINIÖRTÜP,BAŞKAYERLERİNİAÇANLARDA HOCAM...BAŞÖRTÜSÜGELDİ,TESETTÜRGİTTİ...ÇOĞUBAŞIAÇIKHANIMLARMESTURELERDEN , DAHAAZ DİKKATÇEKİYOR...HA KİMSEYENİDEN YASAKLAMAYAKALKMASIN, buzevattan 50yıl daha yakamızıkurtaramayız...20yıldır başörtüsününekmeğiniyiye yiyebitiremediler , aman ha... bu başörtüsü bence bu günekadar icad edilmiş ensihirli şey...erkek gişimailehertürlüherzeyiyiyorsun,başörtüsünün altınasüpürüyorsunkaybediyor....püru pak....
 • abdullahabdullah2 ay önce
  Ali bey başörtüsü ile ilgili hala bir anayasal güvence getirilmedi. bence bunun da farkında olmalıyız.
 • salihsalih2 ay önce
  Ey Müslümanlar sizler Ergenekonun Balyozun bittiğinimi sanıyorsunuz yoksa? son 30 yılın en güçlü durumuna geldiler.. demedi demeyin
 • AnkaralıAnkaralı2 ay önce
  Geçmişini unutanın geleceği olmaz. Başörtüsü yasağının başladığı 1997 yılında üniversite birinci sınıf öğrencisiydim. Haksız ve keyfi uygulamalara bizzat şahit oldum. Aradan yıllar geçmesine rağmen zihniyette maalesef bir değişiklik olmadığını üzülerek görmekteyim. Ellerine fırsat geçerse o karanlık ve baskıcı günlere tekrar döneriz. Bırakın kim nasıl giyinmek istiyorsa öyle giyinsin. Huzuru mahşerde herkes yaptığının hesabını verecek önemli olan da bu zaten... Allah Devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bu cennet Vatan hepimizin...
 • YaziyorumYaziyorum2 ay önce
  Birileri yeni zelandayi ornek veriyor,bak muslumanlarin,yaninda oluyor eger bu ,katliamda yaninda olmasa cok ayip cunku kendi halki fakat o teror bozuntusu 50 kisiyi oldururken hic bir hasasiyet o ulkenin ve olen insanlarin sucsuz olduklari halde oldurebiliyor,bir trafikde sofor kazaren carpsa ,arkasina bakmadan kacsa carptigi kisiyi birkere aramasa ,ne kadar mahsum olur yeni zelanda,da yasayan devletine milletine zarar vermeden cekinmiyor ustelik ,sosyal mediyada yayinliyor vijdansiz lanet olsun,insan olmayanlar.
 • ENDERUNENDERUN2 ay önce
  Ayşe Gül adıyla yorum yapan kardeş.Mevcut iktidara sırt cevirenlerin ilahi bir cezayla karsilasacaklarini söylüyorsun.Sen daha İslam dininin özünü anlamamışsin.Tövbe ette dustugün Sirkten kurtulasin.Kimse Allah adına paye dağitamayacağı gibi cezada kesemez.Bunu Avrupa Haclisi asırlardır yaptı ve bıraktı.Sıra sizemi geldi.Kimin Cennetlik kimin Cehennemlik onu yalnız Allah bilir.Peygamber Efendimiz kendi kızı Fatımaya bile Cennet müjdesi vermedi,veremedi.Sizler hangi hakla bol keseden dağitiyorsunuz Allah ıslah etsin.
 • ÖzkanÖzkan2 ay önce
  Yargıda Birlik; Erdogan ve Perinçek i aynı platformda birleştirdiği zaman çok şaşırmıştım. Bunların içinde başörtüsüne karşı çıkan yasakçı zihniyette kişiler varken,Erdogan nasıl bunlarla yanyana geldi... O dönem iktidar el altından bu onlara oy verin demedi mi? Yargıtay da yakınım olan kişiye,o dönem sormuştum nasıl desteklenir diye...Ve yakınım şimdi Silivri de. Acı olan bu insanları vatan hainliği ile yaftalamak...Yok böyle birşey! Başkaları nasıldır bilemem ama tanıdığım insanı savunurum...Çok haksız,hukuksuz işler yapılıyor. Erdogan ı görebilseydim kendisine soracaktım ama kısmet olmadı. Kendisi hemşerim ama makamlar yükselince araya duvarlar giriyor...Benzaten akp yi bıraktım...Kendimce haklı sebepleri var ama ailenin çoğunluğu sırf hemşeri diye destekleyip toz kondurmuyor.Artık kavga çıkmasın diye siyaset konuşmuyoruz. Adamlar malı götürürken,bizim onlar için tartışıp birbirimizi kırmanķn bir faydası yok.S epeti koluna, herkes kendi yoluna...Bu memleket işini de Allaha havale ederken, tabi oyumuzu kullansak mı, kullanmasak mı bilemiyorum. Saçma sapan bir seçim sistemi var!!!
 • basribasri2 ay önce
  başın sıkışınca beraber olalım bir elin yağda öbür elin baldayken sırtını dön.kevserin başında bile sizinle yanyana değil karşıkarşıya olmak isterim.
 • EfrasiyapEfrasiyap2 ay önce
  Kim ne ders desin bu benim düşüncem. Yanlış da olabilir ama böyle olduğunu düşünmekten kendimi alamıyorum. Şu an ülkeyi Erdoğan değil derin devlet yönetiyor. Erdoğan’ın gücünü kendi emelleri için kullanıyorlar. İşleri bittiğinde sıra Erdoğan’la birlikte Ak partiye gelecek. Ak parti iktidardan gidince de sıra baş örtüsü yasaklarına ve tüm cemaatlere gelecek. Ak parti basiretli olmalı. Kimlerle ortaklık yaptığına, kimin çıkarına hizmet ettiğine dikkat etmeli. FETÖ yü bitirirken başkasının ekmeğine yağ sürüp, müslüman düşmanlarını palazlandırmamalı.
 • EmekliEmekli2 ay önce
  Kimsenin bir şey yasakladığı filan yok öyle bir şeyde olmayacak sadece bu gazeteyi okuduğumda sanki yazarlarını okudukça amaçlarından şüpheye düşmekteyim bu kininde ötesinde bir şey hayırlısı diyelim sonuçta yaşayıp göreceğizgidin her yere gözlerinizle görün işin içine girin araştırın
 • HAKİKATHAKİKAT2 ay önce
  MÜSLÜMAN HANIMLARTESETTÜRÜ MODA HALİNE GETİRİP AÇIK SAÇIKLAR GİBİ YAŞAMAYA BAŞLARLARSA ALLAH ZALİMLERİN ELİYLE ( merhameten) onların kendilerine çeki düzen vermesi için tokatlayacaktır.çünkü başına takılan bir örtü gerisi gavur gibi olan dünyadolusu etrafımızda bayan dolaşıyor. müslüman hanım demeye bin delil ister.
 • HakanHakan2 ay önce
  Bu o ailenin görüşüyle ilgili benimde tanıdığım insanlar var herkesin başını kapatmak için elinden gelse neler yapacak. Bu toplumda insanlar hep kendi tarafına çekmeye çalışıyor ama toplum farklılıklarla güzel oluyor. Yeni Zelanda bakın adamlar ne kadar saygılı hristyan birisi gidip camiyi koruyorum diyor Başbakan’ı müslümanların yanındayız kadınlar Cuma günü başını kapatsın diyor işte o yüzden o ülke ileride biz gerideyiz uğraşmayın insanların görüşleri yaşam tarzlarıyla herkese yetecek alan var bu ülkede güzelliklerini çıkaralım artık gelişelim
 • Herhangi biriHerhangi biri2 ay önce
  Kuran islam veya müslümanlık sadece başörtüsü değildir. Yıllarca bu ülkenin saf insanlarını bu gibi şeylerle oyaladınız. İslam ilk önce samimiyettir, alçakgönüllülüktür, iyilik etmektir, ihlaslı olmaktır, kalp kırmamaktır, merhamettir, kula kulluk etmemektir...
 • MelikeMelike2 ay önce
  Başörtü yasağı niçin erkekleri ilgilendirir oldu ki kaldırmayada çalışıyorlar.Erkekler kadınların saçlarını görmeye pek meraklı herhalde?
 • bilobilo2 ay önce
  uzaya çıkmamıza CHP engel olamayacak
 • YaziyorumYaziyorum2 ay önce
  Yorumcu ozkan camilerde yasin okutarak oy isteyen ,ne kotuluk var yapiyorsa helal olsun,soyle kilicdar ogluna karamollaogluna sezai temelli bir kerede cami kismet olsun onlarda okutsun bir mahsur yok
 • YaziyorumYaziyorum2 ay önce
  Bir kadinin inanci olan ortusune okumasina engel olan onun onuruyla oynayana ,ne yapilmali,bir bir tasla komsunun camini kiriyor ,biride diyorki sende onun camini kirmakla,senin cam yerinemi gelecek diyor.bir baskasi,da hayir buna cevap verilmezse ceza verilmezse bir baskasinin caminida kiracak.
 • HüseyinHüseyin2 ay önce
  Sayın yazar samimi ol.başörtüsü yasağını demoklesin kılıcı gibi sallamanın anlamı yok sende biliyorsun kihükümet istese bir kanunla bunu halledebilir hatta anayasaya bile koyar bugün.yada bir halk oylamasıyla bu işi çözer.şimdiye kadar reisi hep destekledik .sonuç ? Çok emin değilim ama sıfıra sıfır elde var sıfır
 • AlperAlper2 ay önce
  ALLAHIN,İNSANA VERDİĞİ HİÇ BİR ÖZGÜRLÜK KISITLANAMAZ,Kısıtlayanlar,Firavun sıfatını alır.Ama bir de yasakları var ki,ülkeleri çökertip,insanları köleleştiriyor,işte faizdir,rüşvettir,yolsuzluktur,ranttır,yalandır,sahtekarlıkdır vb.Bunlar genelikle,ortadoğuda zirve ama nedense hiç bu konulara girilmiyor.
 • tuğrultuğrul2 ay önce
  Tek kelime ile bu rezillerin Allah(C.C.) belasını versin. Bunlar gebermeyeceklerini mi zannediyorlar. Aklını yemiş kıt akıllılardır bunlar.
 • OzkanOzkan2 ay önce
  Camilerde yasin okuyup oy isteyen herhangi bir parti adayı olmadı ama meydanda " mahşer günü hesaptan kurtulmak için bize oy verin " diyen oldu. Hakkı söyleyin Ali bey
 • gg2 ay önce
  yenikapı en fazla 1,5 kişi alıyor.4 milyon diyenler biraz araştırsın uçmasınlar
 • gerçekgerçek2 ay önce
  bu ülkeyi belediye başkanlarımı yönetiyor?yoksa tayyip erdoğan mı?
 • hakikathakikat2 ay önce
  başörtüsü yasağı Allahu tealanın bir rahmetiydi.anlayan için. yasak kalktığından beri çalışan ,üniversiteye giden başörtülü kızlarımız hanımlarımız ne hale geldi bir bakın.ne tesettür hassasiyeti kaldı, ne de namahrem hassasiyeti. aslında hepimiz biliyoruz ki hedef dünya sevgisiydi.dünyaya kavuştuk.rahat ettik.refahımız konforumuz arttı.fakat ahiretimizi kaybettik.geçmiş olsun...
 • hamidohamido2 ay önce
  Hidayet Allahtan. Yaşlılar için bir ayağı mezearda söz ü çok kullanılır.Ebu lehepler in eşkiya hırsız ın haydut un arkası kıyamete kadar artatarak devam edecek, çünkü cehennem inde dolması gerekiyor ve orayada kontejan lazım. Gidişatımıziyi görünmüyor.Müminlerde gayret çalışma ve dayanışma zayıflıyor. Dünyevileşme artıyor yayılıyor. Allah u Teala bizi ölmeden uyandırsın Amin.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
  BAŞÖRTÜSÜ ÜZERİNE YAPILAN İŞLEMLERİN HEPSİ,ADINA "YASAL" DENİLECEK BİR KILIFA HER ZAMAN SOKULABİLİR..MESELE YASAĞIN YASAL OLUP OLMAMASI DEĞİL..ASIL MESELE YASAKÇILAR BU ÜLKEYE YİNE KARABASAN GİBİ ÇÖKERLERSE,ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE BU YASAKLARI TEKRAR VE DAHA GENİŞLETİLMİŞ BİR ŞEKİLDE UYGULAMAYA KOYACAKLARI GERÇEĞİDİR..BUNU HER AKLI SELİMİN BİLMESİ VE ONA GÖRE TERCİHTE BULUNMASI BİR VAZİFEDİR..HAA ,YASAKÇI ZİHNİYET MENSUPLARI GİZLİ SAKLI DA DEĞİLLER..MİLLETİN TAMAMI (DESTEKLEYEN YA DA DESTEKLEMEYEN) BUNLARI BİLİYOR..HANGİ PARTİ,HANGİ MESLEK ODASI,HANGİ KURUM VE KURULUŞ,HANGİ SOSYAL DERNEKLER VE BİLİMUM DİĞER YAPILANMALAR..BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNDA DURUŞLARININ NE OLDUĞUNU HER KES BİLİYOR..BU NOKTADAN SONRA HER FERD KENDİ DURUŞUNU GÖSTERECEK..ÖNCE ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE GÖSTERECEK,SONRA DEVLETİ YÖNETENLER,HEM ADINA YASAL DENECEK KURALLARI MUHKEMLEŞTİRECEK HEM DE YASAKÇI KAFALI İNSANLARIN YETİŞMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN ,BU MİLLETE YAKIŞIR BİR EĞİTİM SİSTEMİ(MÜFREDATI) OLUŞTURACAK.SOSYAL VE KÜLTÜREL ALANDA GEREKLİ ALTYAPILARI OLUŞTURACAK.YETERLİ Mİ DEĞİL..YASAKÇI DİNAZORLARDAN DA MİLLET ÖNÜNDE HESAP SORACAK.."BİZ YAPTIK OLDU..YİNE YASAKLARIN OLMASI İÇİN DE ÇOK İSTEKLİYİZ" MODUNDA EFELENEN UCUZ KAHRAMANLARDAN DA İLLA HESAP SORACAK Kİ BİR DAHA ,ZULÜMDE YARIŞA YELTENMESİNLER.BU MİLLETİN DİNİ İLE VE BUNA BAĞLI OLAN GİYİMİ,İBADETİ İLE DE UĞRAŞMA CESARETİNİ GÖSTEREMESİNLER..BU DEDİKLERİMİN UYGULANMASI İÇİN EPEY BİR MESAFE ALINMALI GİBİ..BU GÜN HALA GÜÇLÜ OLAN BİR YASAKÇI KAFA ,İCRAATLARA DOĞRUDAN MÜDAHALE EDEBİLİYOR,GÜCÜNÜ HİSSETTİRİYOR. MİLLET DE GEVŞEDİ VE MANEVİ DEĞERLERDEN UZAKLAŞAN İNSAN SAYIMIZ DA DAHA BİR ARTTI GİBİ.BU KONULARDAN ÇOK ,KAZANDIĞI PARAYI,MESLEĞİNİN NE OLACAĞINI,YEMEYİ-İÇMEYİ,ALACAĞI ARABAYI VE YAZ TATİLİNİ NASIL GEÇİRECEĞİNİ ÖNCELİKLERİ ARASINA KOYAN İNSAN SAYIMIZ EPEYCE FAZLA..BİZ DOĞRULARI SAVUNMAYA ,DOĞRU TARAFTA BULUNMAYA GÜCÜMÜZ NİSPETİNDE DEVAM EDECEĞİZ.YÜCE ALLAH(CC) GERİSİNİ TAMAMLAMAYI NASİP EDECEKTİR,İNŞALLAH.YAZMAYA DEVAM.HATTA GÜNDE EN AZ 3 KERE YAZMAYA GAYRET ..ELLERİNİZE SAĞLIK.
 • Yaziyorum Yaziyorum 2 ay önce
  Nuran devreshanim soyledikleriniz, birazcik dogru ,da olsa bu bir trt ile bitmiyorbirikeri bundan ,tekrar basa donerse eger ibret alinsaydi tarih tekerur edermiydi denir .keske dusundugunuz gibi kalsa birileru diyor tekrar yasak olsada kimin gercek yasadigi belli olsa .peki hic ortunmeyeni nasil anlayacaksin ,gereksiz yasak zulum deyilmi zorla yaptirilan,istenmeyen as,ya karin agritir yada bas.
 • meleknurmeleknur2 ay önce
  DAVAYA SAHİP ÇIKMAK ÖNEMLİ.
 • Rıfat Rıfat 2 ay önce
  Sayın yazar biz Erdoğan ı Başkan seçerek tam yetkiyi ona verdik ama o bu zihniyetin kökünü kazımak için hiçbirşey yapmadı ve yapmıyor!
 • YasinYasin2 ay önce
  Pazar gününü belliyiz.miting 4 milyon
 • AhmetAhmet2 ay önce
  Akın akın istanbul mitingindeyiz
 • YorumcuYorumcu2 ay önce
  İstanbul mitinginde 4 milyon kişiyle alandayiz
 • ÖmerÖmer2 ay önce
  28 Şubat maalesef bitmedi ve bu gidişle tekrar başımıza eksiyecek gibi...Akepeliler temizlenmedikce bu iktidardan çok beklentim yok.Oyumu soruyorsaniz mecburen Reis hatırına vereceğim.Sadece mecburen...mecburen...
 • ayşe gülayşe gül2 ay önce
  sayın cumhurbaşkanımızın söz ettiği beka sorununu, 2 gündür serdar turgut tam yerinden bildiriyor. lütfen okusun herkes.
 • AhmetAhmet2 ay önce
  yaw he he birileri kaybettikleri oyları geri kazanmak için baş örtüsü yasağını geri getirip başkalarının üzerine atmasın? Sonra tekrar mağdur edebiyatı felan, yemezler boşuna uğraşmayın...
 • Ayşe Ayşe 2 ay önce
  Su uyur düşman uyumaz islam düşmanı haçlı siyonist kahpeler firsat kolluyor
 • Nuran Devres Nuran Devres 2 ay önce
  Allahașkına artık bașörtüsü diye bir sorun mu kaldı? Elbette herkes istediği gibi giyinir. Kimse kimseden hesap soramaz. 10 yıl önceki bir dava nedeniyle bu konuyu ısıtıp ortaya koymanın alemi nedir? Geçen gün TRT ye gitmiștim. Baktım bașörtülü kızlarla bașı açık olanlar öyle güzel anlașıyorlar, birlikte öyle uyumlu çalıșıyorlar ki. Çok mutlu oldum. Hepsiyle resimler çektirdik. Birbirimizi sevelim. Düșman olmayalım. Siz de bu artık olmayan düșmanlığı körüklemeye çalıșmayın. Geçen yıl da TRT TV nin 50. Kuruluș yıldönümünün Haliç Kongre Merkezinde büyük bir organizasyonla kutlaması vardı. Oradaydım. Zaten açılıș konușmasını da ben yaptım. En çok hoșuma giden neydi biliyor musunuz? TRT nin fotoğrafcı kızları. Kadrolu profesyonel fotoğrafcıları. Çoğu siyah çarșaflıydı. Evet tamamen siyah çarșaflı. Hepsi selvi boylu, incecik. Ve yüzleri çok güzeldi. Çok da bakımlı bir halleri vardı. Filmlerde gördüğümüz gibi yerlere yatarak falan resim çekiyorlardı. 20'li yașlardaki bu güzel, akıllı, donanımlı, becerikli kızlar. Ben bunu çok estetik buldum. Zarif ve güzeldiler. İșlerini en iyi șekilde yapıyorlardı. Bașörtü yasağı sürseydi bu kızları kaybedecektik. Buralara gelemeyeceklerdi. Yașlı ve sabit fikirli birinin inadını kaale almayın. Kızlarımız iyi yolda. Onlarla gurur duyuyoruz.
 • AraştırmacıAraştırmacı2 ay önce
  Başörtüsü yasağı kalkmadı, sadece geçici bir çözümle GENELGE ile durduruldu. Kanunla düzeltilmesi gerekiyor, daha geçen yıl Batman Üniversitesi Rektörü yasağı canlandırdı ve YÖK Kanununda var diye de savunma yaptı.Sahi bu yasağın savunucuları da bir anlamda beraat ettirilmedi mi Akp tarafından?
 • ŞahısŞahıs2 ay önce
  Olgulardan hareket edelim algılardan değil nokta.
 • vatandaşvatandaş2 ay önce
  Keşke yasak olsa. yasak olsa ki kim gerçek anlamda örtüyor, kim kendini perdeliyor, kim menfaat için takıyor, vb. belli olsun. Başörtüsü müslümanlar eliyle öyle bir hale getirildi ki "keşke başı açık olsa" dediğimiz müslümanlar var. Müslümanların samimiyet göstergesi olarak başörtüsü yasağının gelmesi taraftarıyım. kimse kimseyi kandırmasın. çevrenizde, komşunuzda, aile efradınızda, çalışma arkadaşlarınızda, eşimizde, kızımızda bu rezillik had safhaya ulaşmış. düşünün başörtülü fantazisi kurduran bir kadının düştüğü acziyet ve rezillik ancak böşartüsünün yasak olmasıyla son bulur.
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Hak edene hak ettiği ceza verilmediği müddetçe, denetleme ve teftiş bakanlığı kurulmadığı haksızlıklara engel olamak halk ve def edilmediği müddetçe... müslümanlar çok ciyaklar. Hak edene hak ettiğini verin. Falası ve eksiği olmadan. Verin kardeşim elinizi tutan mı var? Yarın diyeceğiz 20-22 yıldır iktidarda kaldınız ne işle meşgul oldu vekilleriniz. Salla başı al maaşı, ihale kovala, rant devşir.
 • baskanlik sistemibaskanlik sistemi2 ay önce
  baskanlik sistemi var artik korkma bi sey olmaz yakinda uzaya gidecegiz insaAllah.
 • YaziyorumYaziyorum2 ay önce
  Basortusu,tekrar olursa yasak ,muslunan dusunemez,onsuz yasamak dosuza huriyet muslumana,yasak .yasaklar ulkesi islsm icin cogunun gitti kelkesi darbeler diyari bu insanliga sigarmi,zalim,zalimdir,bizi duyarmu nerde inac ozgurlugu.
 • Ubeyde Ubeyde 2 ay önce
  Sen müslümanların ne durumda olduğunun farkındamısın
 • Ayşe Ayşe 2 ay önce
  Ali bey gerçekten fiyatlar tehlikeli boyuta ulaştı.Bir başörtü 2.500-3.000 liralardan başlıyor.25-30 tl ye Pazar malı başörtülerde var fakat hem renkleri solgun hemde desen alternatifi çok az. Devletimizin , Aile bakanımız ve yahut Sayın Emine Erdoğanın bu konularla ilgilenip rantçıları önünü kesmeleri gerektiği kanaatindeyim. Bu yüzden başını örtemeyen bir çok arkadaşım var. Selam ve Dua ile.
 • MetinMetin2 ay önce
  Chpnin iktidar olduğu Hatay Büyükşehir Belediyesinde bir tek başörtülü çalışan yoktur, bu tesadüf değil chpnin politikasıdır. Üstelik başkanı da eski akpartili. Türkiyenin diğer illerindeki CHP belediyeleri de farklı değil sanırım. İktidara gelseler ilk uğraşacakları konu milletin başörtüsü olacaktır. Tabi millet başörtüsüyle meşgul olurken her zaman olduğu gibi devleti soyup soğana çevirecekler. Tüm yanlışlarına rağmen Tayyip beyi var gücümüzle destekleyeceğiz.
 • Kocasolak Kocasolak 2 ay önce
  Sen uyuyorsun Ali bey. Akp o yasakları düşünmüyor artık, zaten hiç düşünmemişti. Oy getiriyor diye İLGİLENDİLER sadece. Anayasayı değiştirecek gücü verdik, netice YOK Bir kararname ile geçiştiriliverdi, o kadar. MHP de aynı, bu gün oylasınlar yine çıkmaz. Siyasilerimiz YIPRATILMAK için idealsiz, paragözlerden oluşturuluyor. Haçlılar sadece fetöden ibaret değil, onların kadim yoldaşı kamalist laikçi müşrikler KÖŞE BAŞLARINDA tam kadro bekliyorlar. Siyasilerimiz iyice yıpratılacak ve YİNE kahraman müşrik paşalarımızidareye el koyacak. Zannediyorsan yanılıyorsun! Çünkü artık o devir de bitti, şimdi yeni trend İÇ SAVAŞ. Mısır’da yaptıkları darbeden umduklarını bulamadılar. Oysa Suriye’ ve Libya da damaklarına KAN değdi, Venezuela’da aynı şekilde darbe değil iç savaş istiyorlar. FETÖ kalkışmasında eğer isteselerdi asker el koyardı, onlar iç savaş istedikleri için muvaffak olamadılar. Ancak siyasilerin çürümeleri devam ediyor ve kamalist laikçi müşriklerin de iç savaşa EVET diyenleri iş başına TAŞINIYOR. AK parti ve MHP siyasi ÇETELEŞME de CHP seviyesine gelmek üzere, o olduğu zaman basacaklar düğmeye. AK parti müslümanların oylarını ÇAR ÇURetti, sağlam temeller atmadı. Özgürlük umutlarımız bir başka nesile, bir başka bahara kaldı. Hesap günü herşey ortaya çıkacak.
 • HamzaHamza2 ay önce
  kivo denen zat , anlaşılan zat ,konunun secimle bir alakası yok ,basörtüsü istismarı yapanları arıyorsan , yıllarca basörtüsü düşmanlığı yapıp , seçim zamanındabaçörtüsü dagıtan chpya bakman yeterli.
 • AhmetAhmet2 ay önce
  Başörtüsü yasağı kalktı mı zannediyorsunuz, sadece geçici bir çözümle GENELGE ile durduruldu. Kanunla düzeltilmesi gerekiyor, olmadı referanduma götürülmeliydi..... Ayrıca, konumuz başörtüsüyken birileri hala bilim sanattan bahsediyor, sen bilim sanat yaptında başörtülüler mi engel oldu...
 • ayşe gülayşe gül2 ay önce
  bazı saftirikler kendilerine her tür imkanı sağlayan partiye sırt çeviriyorsa illaki bunun gelecekte ilahi bir cezası olacaktır. chp ve onun yandaşı diğer görüşler pusa yatmış bekliyorlar, şimdi umutları patates, biber ,patlıcan. ben şahsen hiç almam bunları kışın. ana baba usulü beslenirseniz gayet ekonomik gidersiniz. ALLAH rızası için her tür nefsi kırgınlıklarımızı bırakalım ve ALLAHın emrettiği gibi birlik olalım yoksa nimetler elden gider.
 • OsmanlıOsmanlı2 ay önce
  syın ali ihsan bey bunların dışarıdan beslenen tekfurlar olduğunu sizde biliyorsunuz bunlar kıyamete kadar islama ihanet edecekler ...
 • OsmanlıOsmanlı2 ay önce
  syın ali ihsan bey bunların dışarıdan beslenen tekfurlar olduğunu sizde biliyorsunuz bunlar kıyamete kadar islama ihanet edecekler ...
 • kivokivo2 ay önce
  Yine iki üç dayanağınız, başörtüsü paketini açtınız.Ama bunda artık çok ekmek yok.Daha üretken olmanız gerek.Sizde yalan iftira din sömürüsü bitmez.Sen ekonomiden ,bilimden ,sanattan bahset bakalım birşey bulabilecekmisin?Ülkeyi bunlar büyütür.Basortusu meselesini halletiniz diye demokrasi geldi sanıyorsunuz.
 • Uğur Uğur 2 ay önce
  Bana göre mesele kişinin mevcut dini sembolleri( Başörtüsü, sakal, namaz takkesi, haç v. s) değil, özellikle kamuda çalışanların kendilerine verilen görevleri layığı ile yerine getirmeleri, kamu çıkarına zarar gelmedikçe bırakın nasıl inanmak istiyorşarsa öyle inansınlar, vatandaş ise inanma şekliyle diğerlerinin özgürlüklerini kısıtlamadığı sürece seçimlerinde özgürdür.
 • osman özka osman özka2 ay önce
  ali bey bizler tehlikenin farkındayız hemdeateş çemberinin tamortasındayız can kardeş lafı hiç uzatmaya gerek yok her dağın kendine göre kışı olurmuş sözünün gerçeklığini bu yazıyı okuyunca şu kahpe alçak vede izzet ve şerefsizlerin kıtalar gezdiği bir dünyada bende size 28 şubat süreçlerinde kan kusan bedel ödeyen hala bu bedelleri ödemeye manevi olarak ödemeye devam eden bir kardeşiniz olarak evlatarım bu kıtalar gezen kahpelerin vurdukları darbelerle hayata tutunmaya çalışırken şimdide kılık ve kıyafetleri bizden olan bizim oy verdiğimiz vekillerın hemde yakını olması hesabıyla desteğiyle vede buyuk ihtimallede torpiliyle ankarada yüksek puanla öğrenci alan anadolu kız imam hatıp lısesi ve proje okuluna mudire olan bir hanım efendi tesettürlü bir kısım öğrencilerin kılık ve kıyafetlerinden rahatsiz oluyor baş örtülerinin siyah renkli vede gögüslerinin üzerlerine kadar uzun olmaması konusunda uyarıda bulunuyor ve böyle hareket edenlerin derslerde yok yazılacağını ilan ediyor. şimdi can kardeşim şurada dönem sonu yaklaşan lise öğrencisi kız evlatlarımıza bu sözleri söyleyen kendisi,de baş örtülü bir müdiremi izet ve şeref sahibi yoksa kemal kılıçdar oğlumu daha fazla izzet ve şeref sahibi.ali kardeşim can kardeşim bu durumda baş örtüsü yasağı kılçdaroğluna bile gerek kalmadan ak partili vekiller eliyle uygulamaya konulabilir.
 • Zekeriya gökçeZekeriya gökçe2 ay önce
  15 Temmuz denmesinden rahatsızlık duyan- o kahramanlığı duyunca milleti tehdit eder olmuşlar.Sahi millet bunlara fırsat vermez ancak Yapılan her şeyi yıkacaklarını ifade edenler için tedbirhatırlatmasıçok yerinde olmuştur.
 • İbrahim akİbrahim ak2 ay önce
  Kesinlikle doğru en ufak fırsatı kolluyorlar hemen hortlayip yine Müslümanlara kan kusturacaklar sadece Erdoğan'a bütün ümitleri bağladık tek başına sonsuza kadar ülkeyi yonetemeyecegine göre bu işe çözüm bulmamız lazım azgın azınlık yeniden ülkeyi ele geçirirse bı sefer yaşam hakkı dahi tanımaz işte bunak kadının söylediği söz ortada
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer2 ay önce
  Bu..cüreti..nereden..alıyorlar..Tahminim..Siyonist..dostları..ve.."Üst..akıl"..bunlara..tekrar..eski..günlere..döneceksiniz..merak..etmeyin..Yakında..GELECEĞİZ..falan..diyorlardır..Nasılki..Hapisteki..fetöcüler..çok..rahat..ve..pişkin..bir..şekilde..savunma..yapmayıp..AÇIKÇA..YALAN..söylemekten..çekinmiyorlar..Onlar..da..aynı..yerlerden..gelen..suflelerle..umut..içindeler..
 • pınar demirpınar demir2 ay önce
  ALLAH fırsat vermesin zalimlere .....Reisten ALLAH razı olsun şu memleketi yaşanılır hale getirip ülkemizi kalkındırdığı için... sersefil perişan insanlar köprü altlarında yatar güvencesi olmayan insanlar hastanede rehin kalır uzun elektrik su yokluğunda karla kaplı yollarda saatlerce araç bekler kazalarda hasta karga tulumba hastaneye gidebilirse gider yoksa kan kaybından ölür ilçelerde ne ambulans ne sağlık ocağı ne helikopter bulunurdu...yakup kadri yabanı yazarken eski türkiyeyi özleyenler görebilirler....ses gelmiyor ANKARA demiş gariban insanlar ....şimdi her yerde muhatabınız var sorunlar için...şu memleketi karanlık günlere döndürmek kardeşliğimizi dirliğimizi birliğimizi bozmak isteyenleri ALLAHA havale ediyoruz....müslüman ülkede başörtümüzle ders anlatıyorhasta muayene ediyor kamuda çalışıyoruz....biz mutluyuz hemde çok emeği geçen reisimizle birlikte bu özgürlükte katkısı olan herkese ALLAHIN selamı olsun....
 • ENDERUNENDERUN2 ay önce
  Bendenizde yıllarca başörtü yasaklarına karşı mücadele etmiş birisiyim.Eşimde başörtülü. Lakin Bazı kamu kurumlarda başörtülü memurlarin durumu hemen dikkat cekiyor.Artık is başörtü den çıktı kara çarşafa döndü. Bukadar mazbut ve muhafazakarsan Amme vazifesine aday olmayacaksın diye düşünüyorum.Halbuki kara çarşaf giyildiginde daha fazla dikkat çekiyorlar bunu idrak etmeleri gerekiyor.Özellikle Sağlık sektöründe çalışanlar.
 • Şanlıurfa Şanlıurfa 2 ay önce
  Teşekkür ali kardeş 1997 99yıl lösemi hastamı urfadan Çapa töp Fakültesine getirdi güneydoğulu hastaçoktu orda sağlık raporu sağlık çözdanı hastanın resmi başörtülü olmayacak yeniden gitçek resim başürtüsüz olacak bunu çapa söylüyordu ssk Okmeydanı hastanesi eczanekuyruğu kuyrukta yaşlı kiişleri gördükçe bürokratlara beduha ediyordum birde ssk ilaç ihale ilaç alıyordu 10 tl ilaçı 30tl alıyordu onuda gördük şimdi kimlikle gidiyorsun. Hiçunutmam.

Günün Özeti