CHP zihniyetinin genetiği

07 Nisan 2019 Pazar

Hekim olmam hasebi ile hastalarımızın muayeneleri sırasında hastalık süreçleri ile ilgili bilgiler alırken genetik yüklerinin olup olmamasını önemser, yaptığımız sorgulamalardan çok istifade eder ve isabet ettirdiğimiz teşhislerimizle tedavi protokollerimizi sağlamlaştırırız.

Genetik yüklülük sadece insan sağlığı için önemli değil. Canlı cansız tüm varlıkların genetik haritasını iyi çıkardığımızda ufkumuz açılır, işlerimiz kolaylaşır, çare ve çözüm üretme kapasitemiz de artar. Otu çek köküne bak sözünü unutmamalıyız.

 CHP zihniyetinin genetik kodlamasına kısaca bir göz atarsak, genetik bozukluğun olduğunu fark etmek zor olmasa gerek. Geçmişten günümüze gelen süreçte bu zihniyetin sergilediği tutum ve davranışlarından kaynaklı bir sorunu olmasa pazar günü yapılan seçimlerle ilgili bu kadar gürültü patırtı koparmaz hukuki süreçten bu kadar korkmazdı.

İmamoğlu’nun aceleci tavır ve davranışlarına soysuz medyadan salvolar halinde yayılan dedikodu anaforu eklenince olmazların oldurulduğu bir süreçle yüzleştik. Ağzı olan konuşuyor. Birlik ve bütünlük tarlamıza ayrık tohumları ekenlerin marifeti ile bu genetik hastalık tekrar hatırlandı. Ulu orta sağda solda tekrar konuşulmaya gündem olmaya başladı. Seçim sonucunda mazbata kime verilirse verilsin maalesef bu iki başkanın sicilinde kara bir leke olarak kalacak.

Nasıl günümüzde bile hâlâ 1946 seçimleri zaman zaman gündeme cuk diye oturuyorsa, aynı şekilde 31 mart seçimlerinden sonra yaşanılanlar toplum hafızasından geçmişte yaşanılan şaibe ve dedikodular nedeni ile hiç silinmeyecek. 

Gençler elbette 1946 seçimlerini hatırlamazlar ancak merak edip kısa bir araştırma yaparlarsa CHP zihniyetindeki genetik garabetin boyutlarını anlayıp küçük dillerini yutabilirler.

1994 mahalli seçimlerinde İstanbul’a başkan seçilen Erdoğan daha koltuğuna oturmadan onun zihniyetini tehlikeli olarak görenlerin hezeyan boyutunda uyguladıkları mobingi unutacak değilim. Çünkü aylarca söylenmedik kem söz ve şeytanın aklına gelmeyecek kadar abuk sabuk uçuk fikirlerle İstanbul halkı hop oturup hop kalkmış ve toplum bir hiç uğruna uzun süre huzursuz günler ve geceler yaşamıştı.

Hiç unutmam rahmetli Özal ile ülkemizde yayın faaliyetine başlayan ilk özel televizyonda bir programa çıkan Erdoğan bir bardak suda kendini boğmak isteyenlerin acımasız, hakaretvari, tepeden bakmacı tutum ve davranışlarına muhatap olmuş ve abuk sabuk soruların muhatabı olmuştu.

Bir tanesi hafızamda hâlâ canlı soru şöyle idi: “İmam hatip mezunu, sucuk fabrikasında çalışan birini İstanbul halkı kendine başkan yaptı. İstanbul’un dağlar taşlar kadar sorunu var. Mesela 38 günlük suyu kaldı. Çöp dağlarından turist gelmez oldu. Yolsuzluk diz boyu. Nasıl yapacaksınız, bu sorunların altından kalkmanız mümkün görünmüyor?”

Başkan bu soruya cevap vermeden programa getirdiği bürokratlardan oluşan ekibi göstererek bu sorunların hepsini birlikte aşacağız demiş ve sunucunun başka bir soru sormasının önünü kesmişti.

O zaman bendeniz Vatan Caddesi üzerinde oturuyordum. Bir gece bir grup arkadaşla Şehremini kale içerisindeki çöp dağında biriken çöpleri özel bir kamyonete yükleyerek oranın temizlenmesine katkıda bulunmuştum.

Çalıştığım hastane Vakıf Gureba idi. Adına uygun garip gurebalara bakardık. 80 ihtilalinde hastanede başhekimlik yapmış asker emeklisinin başkana yönelik hakaret içerikli sözleri zoruma gitmiş ve tartışmaya başlamıştık ki, ihtilal yıllarından beri hastanemizde çalışan doktor bir ağabey, “Doktor bey sen ne yaptın böyle. Tartıştığın doktor 80 ihtilalinin kudretli albayı” diyerek bendenizi kolumdan tutup dışarı çıkartmıştı.

Yaşa ki, gör derler. Rabbim çok şey görmemi sağlayacak kadar yaşattı. Şimdi tecrübelerimizi gençlerle paylaşma ve evrensel doğruda istikametimizi bozmadan ahir ömrümüzü tamamlama dönemindeyim. Doğru bildiklerim dışında bir makalem olmamıştır. Çok şükür siyasi beklentim olmadı. Olmazda.

Sayın İmamoğlu’na gelince, bir televizyon proğramcısını terlettiğiniz doğru. Verdiğiniz mesajlar da birleştirici ve bütünleştirici. İnşallah karakolda doğru söyleyip mahkemede şaşmazsınız. CHP zihniyetinde mevcut olan genetik hastalık size sirayet etmez de toplum tarlamıza ekilmek istenen ayrılık tohumlarının besleyicisi olmazsınız.

Bu günlük de bu kadar. Kalın sağlıcakla.

Muhterem üstadımız Mehmet Şevket Eygi bey kısmi bir felç geçirerek 10 gün süre ile Alibeyköy semtinde bulunan Alibey Hospital’de tedavi edildi. Bendeniz, Doç. Dr. Mehmet Kolukısa ve Dr. Ali Murat Bey tedavilerini üstlenerek şifasına vesile olduk. Bugün itibari ile hastaneden taburcu edildi. Evinde istirahate aldık. Şükür durumu iyi, dostlarımızdan dua talep ediyoruz. Rabbim Şafi ismi ile şifasına vesile olsun. AMİN. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ErcanErcan2 ay önce
  Bu seçim de akp genetiği hakkında önemli ipuçları verdi. Hep AKP'nin yenilince neler yapacağını merak ederdim. Bugün anladım ki akp başkanlık seçimini kaybedeceğini anladığı an bu ülkeyi bir savaşa sokmakta hiçbir sakınca görmez.
 • Emine Yakut Emine Yakut 2 ay önce
  Bu memelekette ne kadar çok kindar ve aklı selimini yitirmiş insan sürüsü var.Allah aşkına kardeşlerim. gemimiz su alırsa memeleket elden giderse mı aklınız başınıza gelecek.
 • PATATES-SOĞAN-DARBESİPATATES-SOĞAN-DARBESİ2 ay önce
  6 . filodan inen askerleri denize dökenlere soplarla saldıran ve 6. filoyu kabe yapıp namaz kılanlarıkolunu felç etmiş ilahi adelet
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar2 ay önce
  Mehmet Sevket Eygi yerine gercek bir musluman gelseydi bu kadar itimam gosterir miydiniz?Kuskulu!Bu adam gibilerin korkakliklari sebebiyle Turkiye son secimlerde buyuk sehirleri koministlerin eline verip bir ic savasin esigine geldi.Butun yangin binde birlik bir oy oraninin etrafinda donerken onun da icinde bulundugu nasipsiz grup gitti yuzde ikibucukluk oyunu bile bile copluge(komunistlere)atti gitti ve bu bahtsiz adam butun olup bitenleri siritarak izledi sessizce.Siz de onu iyi etmeye calisiyorsunuz.Aferin size!
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer2 ay önce
  Kaleminize..sağlık..CHP'nin..bagajları..ağır..bunlar..deşifre..edilip..geniş..kitlelere..duyurulmadan..HİPNOZDAKİLER..ayılmaz..olan..Türkiye'ye..oluyor..Doğrular..anlatılmaya..devam..edilmeli..Mehmet..Şevket..Eygi..beyefendiye..acil..şifalar..dileriz.
 • Ali rızaAli rıza2 ay önce
  Bu tekil zihniyet islam ümmetini bitirdi , başkasıyla uğraşma , o çok kötü ben çok iyiyiyim onlar çok kötü tu kaka biz çok iyiyiyiz çok doğruyuz , hiç öz eleştiri yok hep başkası kötü , bu psikolojik bir durum ve tedavi edilmesi gereken bir vakıadır ,
 • ATAKURTCUATAKURTCU2 ay önce
  Evet,CHP(PKK) nin genetiginde herhangi bir mutasyon olasiligi yok ongorulebilir zaman dilimi icinde.
 • Richard Dawkins Richard Dawkins 2 ay önce
  CHP kalitedir herkes anlayamaz. Bitcoin bizde.. Gelecek Bizde.. Siz bu kafayla devam edin.
 • HOMO TOKMAKUSHOMO TOKMAKUS2 ay önce
  CHP nin genetigi mi?Emperyalistin genetigiyle ayni:CALMA VE OLDURME(GASP).Cunku emperyalizm CHP nin gayri mesru babasidir.Dunya sona erene deginde CHP nin bu fonksiyonu hic degismeyecektir.
 • Ali Talip UygurAli Talip Uygur2 ay önce
  Dr Yavuz bey siz Ali hoca ile üstad arasındaki yakınlıktan haberdar olmadığınız için yadırgayabilirsiniz.Baba oğul gibidirler ve Ali hocam sadece dr değil aynı zamnada bir hekim yazdıkları bana göre çok normal sağ olsun
 • HakHak2 ay önce
  Kendinizden bahsedin. Bırakın CHP yi. Siz yıllardır ne yaptınız. Hakkı hukuku adaleti savundunuz mu? Liyakat göre mi benim adamım diyerek mi gorev verdiniz. Tarım politikanız neydi? Sağlıklı bireyler yetiştirebildiniz mi? Eğitim politikanız var mıydı? Yanlışı yanlışla mı kapatacaksınız?
 • mustafamustafa2 ay önce
  "Doğru bildiklerim dışında bir makalem olmamıştır," diyor sayın yazar ama dünün mağdurlarının gücü ele geçirir geçirmez karşıt kitleyi ötekileştirip, kendisinin karşısında olanları naslı kriminalize ettiğinden hiç bahsetmemiş. Yazarın "doğru bildiklerim" dediği sanırım sadece kendi temsil ettiği mahallenin argümanlarını güçlendirmekten ibaret.
 • Betül YalçınBetül Yalçın2 ay önce
  Yavuz Karakollu adlı kişinin ne demek istediğini anlamadım.Doktor bey siz hasta sırrı vermiyorsunuz ki.Üstadımızın hastaneye yattığını duymuştum bilgi veriyorsunuz.Teşekkür ediyorum size ve diğer doktorlara
 • Emine TarhanEmine Tarhan2 ay önce
  Hocam Şevket Eygi üstadın şifasına vesile olmanız dolayısı ile size ve diğer meslektaşlarınıza teşekkür ediyorum.Bu hizmetinize garip yorum yapan kişiyide kınıyorum
 • Ahmet ÖzAhmet Öz2 ay önce
  Muhterem Mehmet Şevket Eygi ağabeyimize acil şifalar diliyorum.1965 sonrasında harçlıklarımızın tamamını,onun sahibi olduğu Bugün ve Sabah gazetelerine yatırır,Sivas'ın köylerine kadar posta ile gönderirdik.Allah sevdiklerine bağışlasın.Size de böylesi güzel hizmetler yakışırdı Ali Bey.Teşekkür ederiz.Bir Erbakan gelip geçti.Onun başlattığı siyasi akım,ebruli renklere bulandı.Milli Görüş gömleğini çıkardılar.Devlet yönetimini imam hatip nesli devraldı.Evimizde göremediğimizi,yiyemediğimizi devlet'te gördük.Üstüne üstlük makam araçlarına kavuştuk.Ama Yunus Emre safiyetinde kalamadık.''Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı''dedik,o hakkı koruyamadık.Hz.Ömer'in adaletini temsillerde sahneledik.İş başa düştüğünde,o adaleti uygulayamadık.Faiz'in,sekr eden şeylerin haramlığını okullarımızda öğrendik,içmeden sarhoş olduk,aldığımız yüksek faizli kredilerin faizlerini dahi ödeme zorluğuna düştük.Demem o ki,''Önce ahlak ve maneviyat'' ilkemizi kendi ayaklarımızla çiğnedik.Aldığımız bıçak sırtı oylar,bizi strese soktu.Emperyal düzen ya da dış mihraklar ile iç siyasetteki bağlantılarını dillendirdiğimiz kadar,iç dünyamıza çeki düzen verebilseydik,bu kadar şikayetçi olmayacaktık.Halkla aramıza duvarlar ördük.Kimseler,Hz.Ömer'e ulaşabileceği kolaylıkta,yönetim erkimize ulaşıp derdini anlatamadı.Millete hizmetkar olmaya gelen imam hatip nesli,yönetime geldiğinde,ulaşılamaz olabiliyorsa,hatayı,emperyal düzenden önce kendi iç dünyamızda aramalıyız.Bıçak sırtı İstanbul oyları,seçmenin şefkat tokatı olamaz mı?Milletimiz Ak Parti'den vaz geçemiyor.Bu sefer bıçak sırtı oy verdi.Her bir şey çantada keklik değil.Saygılarımla.
 • Yavuz KarakolluYavuz Karakollu2 ay önce
  Hocam İmamoğlu dürüst adam, alnı secdeye değiyor, halka karşı merhametli birleştirici, bize oy vermeyen teröristtir demedi, kucaklayıcı davranıyor, insanları bölmüyor. İnşallah istanbul ve İstanbullu kazandı hocam bu seçimin kaybedeni yok. Bir ikinci mesele ben de bir hekim olarak köşe yazınızda hastanızın ismi ve geçirdiği hastalıkla birlikte tanı ve hastane bilgilerini vermenizi yadırgadım. Mesleki ahlak gereği hastalarımızın gizliliği ilkesi unutuldu mu acaba? Bir hastanın tanı bilgilerini ve hastalığını aile yakınına bile kendi rızası olmadan vermemiz doğru değilken siz hastanızın kimliğini ve hastalığını köşenizden tüm Türkiye'ye duyurmuşsunuz. Hayatımda ilk defa köşe yazısı ile hasta kimliğini ve tanı bilgilerini açıklayan bir doktor gördüm. Nerede kaldı hastanın mahremiyeti diye düşünmeden edemedim. Sizin gibi tecrübeli bir doktor bu hastayı bendeniz ve şu şu doktorlar şu tanıyla tedavi ettik, şu kadar gün yattı, şimdi böyle oldu diyerek tıbbi bilgileri gazeteden ilan ediyorsa mutlaka elinde hastadan alınmış yazılı bir onam formu vardır diye düşünüyorum. Hasta bilgileri doktorda gizlidir ve hasta rızası olmadan hiçbir şekilde umuma açıklanamaz. Doktorun mesleki zorunluluğudur. Yoksa hukuki olarak zora girersiniz. Bu hastayı tanımıyorum ama yazılı bir onayla tanı ve kimlik bilgilerini vermenizi istediyse o da bana garip geldi. Hastalığını insan niye böyle doktorunun köşe yazısından tüm Türkiye'ye duyurmak ister anlam veremedim (Yorum muhtemelen mesleki aleni hataya işaret ettiği için ağır mahcubiyete düşen yazar tarafından yayınlatılmayacaktır ama en azından yazının o kısmı kaldırılıp hatadan dönülürse ben de anlarım ki yorumum size ulaşmış. Selametle. )
 • Ahmet UzunAhmet Uzun2 ay önce
  Sayın yazar o yılların hatırlatarak sadece gençlere değil bizlere de faydalı oldunuz.Teşekkür ederim
 • Ahmet çıtarAhmet çıtar2 ay önce
  1946 yılının şartları ile 2019 yılının şartlarını kıyaslamak..
 • AyşeAyşe2 ay önce
  Hocam Rabbim Şafi ismiyle şifasına vesile olsun nedir? Şafi ismi vesilesiyle şifa versin mi demek istediniz? Her halükarda anlatım ve mana bozuk olmuş. Saygılar

Günün Özeti