12 Eylül

12 Eylül 2019 Perşembe

Yılın belli günleri ne yazacağımız belli: 27 May, 12 March, 12 Alul, 28 Şabat..

Elimizde kala kala 28 Şubat kaldı, onlar da FETÖ ile mücadele kapsamında, zaten sorun bir dava olan Ergenekon ve Balyoz’dan kurtuldular. Şimdi de, 28 Şubat postmodern darbe girişimi ve BÇG zulmünden yakalarını sıyırma noktasındalar.

Hâlâ 12 Eylül dönemi mağdurları var içeride, darbeciler kurtuluyor, ama darbecilerin mağdur ettikleri bir türlü yakalarını kurtaramıyorlar.. Mesela BÇG adı nerede ise unutuldu gitti. “Batı Çalışma Grubu”. Ordu içinde “Garb Muhibler Cemiyeti” üyesi batının içimizdeki Truva atları artık gündemde değil.

Aslında FETÖ neyse BÇG odur. BÇG İslam’a karşı sopa, FETÖ ise “Ilımlı İslam” adı ile etiketlenen “Euro İslam”a uzatılan havuçtu.. NATO soğuk savaşın sonunda “tehlikenin rengi”ni kırmızıdan yeşile çevirince, yeşil tehlikeye karşı BÇG kuruldu.

Tekrar söylüyorum: FETÖ neyse, BÇG odur. Biri bizi koyun yerine koyup Müslümanların arkasına geçip, elindeki sopayla sırtımıza vura vura bizi Amerikan mezbahasına götürmeye çalışıyordu, ötekisi ise, elinde bir tutam “Green grass”, başında takke, kolunun altında bir kitap, yine bizi koyun yerine koyup önümüze geçip, “Allah, lillah, bismillah, inşallah maşallah bici bici” diye bizi peşine takıp Amerikan mezbahasına götürmek istiyor.

İkisinin de arzı ihlas ettikleri kapı aynı! Birbirlerini kıskanıyorlar. Kıskançlık histerisine yakalandılar. Batıya kendilerinin daha iyi hizmet ettiklerini, kendi yöntemlerinin en doğru yöntem olduğunu ispatlamaya çalışıyorlar. Biri Fuller’in tetikçisi, ötekisi Brezinsky’nin.

Bildik soğuk savaş tekniği.

BÇG’liler de, FETÖ’cüler de kaçınca aynı yere kaçıyorlar, aynı çevreler koruyor onları.. PKK, PYD, DAEŞ, “Milliyetçi, sağcı, solcu, liberal” fark etmiyor. Kadrolarında şeyh de var fahişe de.

Hatırlayın, BÇG’liler, FETÖ’yü kıskanıp, “biz de yaparız” diye T. Günay ve Sisi’ye tarikat bile kurdurmuşlardı. “Kalkancı tarikatı” böyle bir şeydi. BÇG’nin ya da ABD’nin, İngilizlerin, Fransızların, Almanların örgütledikleri tek tarikat yok.. Kimini kendileri örgütlediler, kimini ele geçirdiler, kiminin içine sızdılar.

Nasıl şeytanın sızmadığı nefis yok artık günümüzde, bu anlamda cemiyet, cemaat da yok. Para, kadın, makam ilişkileri harim-i ismetimizin kırılan kapıları..

BÇG davası henüz tam olarak sonuçlanmadı. Hâlâ o dönemde açılıp kanamaya devam eden yaralar var. Sanıklar aklanacakları günü bekliyorlar. Mahkûmiyet kararları da zaten belli kişilerle sınırlı. 28 Şubat’ın iş, finans, medya, siyaset, STK ayağı ile ilgili hiçbir ciddi soruşturma olmadı.

15 Temmuz ile ilgili bu anlamda bir şey var mı? Örgüt diye belli bir tarihle sınırlı bir soruşturma var. Bu örgütün uluslararası bağlantıları, STK, finans, siyaset, bürokrasi, medya ayağı da tam olarak çözülmedi. Bu gidişle çözülmeyecek de. Çünkü süreç sulandırılmaya devam ediyor. Suçlular korunuyor, suçsuz, ya da ilişkisi çok detayda insanlar ise suçlu gibi süründürülüyor.

12 Eylül bizim neslimizin ukdesi. O günkü 5’li çete üyeleri ölüp gittiler. 

Darbeciler hiçbir zaman âlem-i ibret bir ceza almadılar.

Ve biz darbecilerin arkasındaki gücü hiçbir zaman tam anlamı ile sorgulamadık. ABD, CIA, MOSSAD, İngilizler, Almanlar olmadan darbe olur mu? Ama onlar bizim “dostumuz” ve “Müttefikimiz” AB’de, NATO’da onlarla birlikteyiz.

15 Temmuz’da İncirlik darbe sürecine aktif olarak katıldı, ne oldu! Yapanın yanına kâr kalıyor.

Darbeciler, terörün ağababaları, kayıt dışı ekonominin baronları hep batı ile kol kolalar. Kaçınca oraya kaçıyorlar. Çaldıkları paraları sonunda yine batıya kaçırıyorlar.

Darbecileri örgütleyen, onlara arka çıkan, onları koruyan batı, sonra dönüp bize demokrasi, insan hakları dersi veriyor.

İçinde batılıların olmadığı tek bir darbe olmadı bu ülkede. Hepsi aynı zamanda darbe şartlarını oluşturmakla görevli her türlü terör eyleminin de arkasında onlar var. Teröristleri koruyanlar da yine kendileri. Sabancı suikastının faili Fehriye Erdal kim, nereye kaçtı, kim koruyor?

Bakın, her darbeden sonra, oda, vakıf, dernek, sendika, parti, meclis hepsi kapatılıyor, ama tek kapatılmayan örgüt Mason locaları ve dahası, her darbeden sonra kurulan ara rejim hükümetlerindeki kabine üyelerinin üçte ikisi de Mason..

Düşünsenize darbeyi yapanlar asker. Kabineyi oluşturanlar da onlar. Peki, ordu mensuplarının bu Mason muhabbeti nereden geliyor.

Darbeler hep demokrasiyi rayına oturtmak, demokrasiye balans ayarı yapmak için yapılır.

Darbeler Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyetini korumak için yapılır.

Darbeler Atatürk ilke ve inkılaplarını ve Anayasal düzeni korumak için yapılır.

Darbeciler yönetimi tekrar ABD ve AB ile, NATO ile uyumlu çalışmaya söz veren kadrolara devreder.. ABD, AB ve NATO’ya sadakat beyanında bulunmadan hiç kimseye yeni süreçte görev verilmez. Görev verilenlerin çoğunluğu ise CHP tabanından seçilen insanlardan oluşur.

İşe bakar mısınız, BÇG’den kurtulmak için FETÖ’yü arkamıza alıyoruz, sonra FETÖ’den kurtulmak için BÇG ile anlaşıyoruz. Sonunda celladımız değişmiyor. Değişen celladımızın elbisesi.. Hani bugün de Fırat’ın doğusundaki PYD’liler Amerikan vatandaşı olup, PYD parkasını çıkartıp, Pentagon parkesini giyip görevlerine devam ediyorlar ya, işte öyle bir şey!

Yok aslında birbirlerinden pek farkları, tek farkları adları!

Yine efkâr bastı. Darbelere ve darbecilere lanet olsun!

Bu kurtarıcılardan kurtulmadan kurtuluş yok bu millete, anlaşılan.

Selam ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ORHAN İNANORHAN İNAN6 gün önce
  ELLERİNİZE SAĞLIK..DARBELER İLE İSTİKBALİ KARARTILAN MİLLETİMİZ,SON DARBEYİ SAVUŞTURDU VE BU GÜNÜN DARBECİLERİNİ SÜKUT U HAYALE UĞRATTI..YARININ DARBE HEVESLİLERİNE DE ,ESKİ DARBE STARETİJİLERİNİ BIRAKMALARI VE YENİ DURUMA UYGUN DARBE PLANLARI OLUŞTURMALARININ TELKİN ETMİŞ OLDU..HEP KAYBEDEN ONLAR OLACAK..BUNDAN EMİNİM..HEM DE BÜTÜN SAHALARDA..
 • ekremekrem7 gün önce
  sayın Abdurahman dilipak bey 12 eylül niçin yapıldığını üzerinde geçen onca yıla rağmen hala anlamadınız mı ? 12 eylül sonrasıKüreselci ulus devlet aleyhtarı Özal iktidar olmadı mı ? Başkanlık sistemini ilk ortaya atan o değil mi ? ne alaka deme Özal neyi başlattı ise bu iktidar onu tamamladı ha ANAP = akp hala iktidar işte 12 eylülün sebebi
 • alinamlıalinamlı7 gün önce
  Hocam ,Allah aşkına yazdıklarınızdan bir şey anlayamadım; başlık''12 Eylül '' yazı isefarklı ! Uluslararasıdünyalara dalmışsınız ,konu dağılmış gitmiş ! Bizden de selamlarve hayır dualar ; ne diyelim !
 • ErgenekonErgenekon7 gün önce
  cular sucsuz. Divanı harp mahkemelerine verilen POLİTİKACILAR sucsuz. Bu planla FETÖ serbest kalacak. Tarih tekerrür ettirilecek tarihteki yanlışlar anlatılmadı ki ders alınsın. FETÖ serbest kalırsa, iktidar hırsıyla din adına saltanat uğruna yakıp yıkan emevileri daha büyük zulumle saltanat adına yıkan abbasiler gibi olmayalım. Adalet dağıttığını söyleyenler akıllı, akıllı olun hata yaparsanız darbelerden daha büyük feleket olabilir.
 • Hakkınızı helal edinizHakkınızı helal ediniz7 gün önce
  Sayın Hocam, Sizi okudukça, yıllar boyu gözlediğimiz yanlışlıklar için biz de içimizi dökmek istedik ( herkese de dökemez insan içini ) ve bu yüzden biraz elestirinin dozunu kacirmiş olabiliriz.Ama bu tamamen sizin doğruluğunuza olan guvenimizden, inandigi gibi yasamaya calisanlardan olmanıza duydugumuz saygıdan ve geniş bir anlayısa sahip oldugunuza dair inancimizdanyoksa digerlerine degil yazmak okumuyoruz bile artik. Hakkınızı helal edin haddi aşmak degil niyetimiz, sadece huzurla, inançla refah icinde, onurlu yasadigimiz bir ülke olsun ülkemiz ve çocuklarimizada oyle birakalim insallah. Selam ve dua ile.
 • BozkurtBozkurt7 gün önce
  Selamünaleyküm Hocam Allah (CC) razı olsun insanımız bu kadar açık olanıhala anlamadı.Rabbim inşaAllah bizleri(tüm mümineleri) affeder.
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN7 gün önce
  Sayın Babacan bize hikâye anlatıyor… İki saatlik röportajda, asıl kırılmaya sebep olan; 7 Şubat 2012 MİT krizi yok. 2013 Haziran Gezi kalkışması yok. 17/25 Aralık siyasi darbe teşebbüsü yok, Ocak 2014 MİT tırlarını durdurma ihaneti yok. 15 Temmuz darbe girişiminin silahlı kuvvetlerimizi, emniyet ve yargı yapımızı nasıl zaafa uğrattığı yok. Suriye’de ABD’nin PKK üzerinden düşmanlığı yok. Avrupa’nın FETÖ himayeciliği yok. Türkiye güllük gülistanlıkmış da Erdoğan ile kırılma yaşamışlar… Röportajı yapanlar “Susamam” şarkısını soruyorlar. Şöyle diyor: “Sorunlar ve kaygılar gayet güzel işleniyor. Harekete geçilmezse, bir şey yapılmazsa, susulursa olacaklardan herkesin sorumlu olduğu vurgulanıyor. Etkilendim doğrusu. Biz de susmadık. Susamadık. Karar verdik ve çalışıyoruz…” Hâlbuki tam da FETÖ’nün ısmarlayacağı o şarkıda, “susamam” diyenler, PKK terörü karşısında susuyor… FETÖ ihaneti karşısında susuyor... PKK’nın ormanlarımızı, fabrikalarımızı yakması karşısında susuyor… Evlatları kaçırılan anaların feryatları karşısında susuyor… Tıpkı, Kılıçdaroğlu, Akşener, Karamollaoğlu gibi Ali Babacan da susuyor. Ama kayyum konusunda dört isim de HDP’den farklı düşünmüyor. Babacan’ın partisinin yolu nereye çıkacak belli değil mi?
 • Mehmet Mehmet 7 gün önce
  Yapma dilipak.Erbakan hocanın kabul etmediği abd mandasını ak parti kabul etti diyen sizdiniz.Feto,meto veya cübbeli bizi abd ci eder mi,bunlar devleri mi yönetiyor.
 • kamilkamil7 gün önce
  Kimisi füzeleriyle saldırıyor, kimisi tanklarıyla saldırıyor, Kimisi silahlarıyla saldırıyor, Kimisi ambargo yaparak saldırıyor, Kimisi buldozerlerle evlerine saldırıyor, Kimisi terör örgütleriyle, isid-feto gibi taseron,sahte örgütleriyle saldırıyor, Kimisi googluyla, twitterla vs saldırıyor, Kimisi partilerle, derneklerle saldırıyor, Kimisi artistleriyle, fahişeleriyle, dönmeleriyle saldırıyor, Kimisi sitesiyle, medyasıyla kalemiyle saldırıyor,, Kimisi İslam adına müslümanlara saldırıyor. BİR GÜNDE ONLARCA YÜZLERCE HATTA HABERİMİZ OLMADAN BELKİ DE BİNLERCE MÜSLÜMAN KATLEDİLİYOR. AMA SUÇLU MÜSLÜMANLAR
 • Ömer Faruk Ömer Faruk 7 gün önce
  Fitnenin başını kendi içinde arayan ahmaktır. Ya cahildir ya da fitnenin kollarından biridir. Bu fitnenin başı CIA, mossad siyonist evangelist ve diğer bazı ezoterik yapılardır. Allah’ın izniyle bunların hepsini tarumar edeceğiz.
 • metinmetin7 gün önce
  "Fitnenin kökü kazınıp Allah'ın dini kesinlikle egemen oluncaya kadar onlarla savaşın".enfal 39.
 • selimselim7 gün önce
  bu ulkede bu kadar parti var,mesela kominist partisi var ve bi sehri yonetiyo.ama bi mahalleyi bile yoneten bir islam partisi yok. bu kadar musluman gecinen insan var ama seriat-islam partisi kurmak kimsenin aklina gelmiyo herhalde!!.musluman oldugunu iddia edenler koministler kadar acik ve net hareket edemiyo,takiye yapıyo,laik demokratik rejime hizmet ediyo.ondan sonrada cennet hayal ediliyo,cok tuhaf bi durum.
 • AR AR 7 gün önce
  Sayın YAZARIM BEN ŞUPHELENİYORUM ARTIKKURUMLARIN BAŞINA ÇAKAL HIRSIZ YALAKA HAİN İNSANLARIN GÖREV BAŞLARINA GETİRMELERİ VE KENDİLERİ GİBİ YÜZSÜZLERLE KADROLARININ KURULMASI BENİM İNACIM YITIRILIYOR. EYVAH DIYORUM.
 • şükrü onukşükrü onuk7 gün önce
  Öncesindeki yeniçeri ayaklanmasını saymazsak Türkiye'nindarbe tarihi Tanzimat döneminden başlayan ittihat terakiyle daha da aktifleşenhangi tarihte biteceği belli olmayan ucu açıkbir mason ,Nato , Cia ,soğuk harp dönemindenve bu dönemden bu güne sarkan bilumum taraflarlardan oluşan ve halka rağmen halk için çabası içerisinde olan vatan hainlerinden oluşan genelde ,terör ve irticadan beslenen bir yapılanmanın ürünüdür .Kökleri nereye kadar uzanıyor , nasıl bir sarmalın içerisinde Türk halkının çoğunluğu tarafından bilinmemektedir . Her seferinde başkalaşım geçirerek umulmayan bir yerlerden darbe yapılmaktadır. Darbeler genelde kaos ortamlarını sever , kaos yoksa kaos oluşturularak ve hafıza kaybı yaşatılarak adeta bir kurtarıcı gibi piyasaya çıkmaları projenin çok bileşenleri olduğunun ip uçlarını vermektedir . 2002 den bu güne yakalanan istikrarlı durumdan bir türlü gün yüzüne çıkamıyorlar veyahuttayeterince ortalığı karıştırıp istedikleri kadar taraftar devşiremiyorlar . Eğer böyle olmasaydı bu tarihten bu güne en az üç darbe sığdırmışlardı . İstikrarın kıymetini bilmek her ehli vicdan sahibi insanınborcudur. Bunların karanlık delhizlerinde gün yüzüne çıkamamaları Türk toplumunun sağduyusuna kalmış bir olaydır. Umarız toplumun okumuş kesimlerinin bir çoğubir daha bunların yaptıklarına çanak tutmaz sağduyu ile hareket ederek gerçekleri görür ve darbeyi gömerek her türlü oluşumu daha başlangıçta yok eder.
 • NurullahNurullah7 gün önce
  "İşe bakar mısınız, BÇG’den kurtulmak için FETÖ’yü arkamıza alıyoruz, sonra FETÖ’den kurtulmak için BÇG ile anlaşıyoruz" cümlesi şu anlama geliyor; Ergenekon denilerek insanlar mağdur edildi, feto denilerek insanlar mağdur ediliyor. Milleti biribirine düşüren fitnenin başı herhangi bir A partisi hala aktif görevde demektir. Fitnenin başını ezmek gerekir.
 • Ali KAYAAli KAYA7 gün önce
  seni seviyorum be Abdurrahman bey...
 • OkurOkur7 gün önce
  12 Eylül den bahsetmisken 11 Eylülden de bahsetmeden olmaz... Avrupa her şeyi halkı için yapar, diğer milletlere de busebeple zulmetmistir. Amerika ise Ingiliz ve siyonis aklının bir garabetidir ki, ne kendi ne de başka bir milleti dikkate alır. Kendi çıkar ve hedefleri için gerekirse dünyayı yakar. Nitekim 11Eylül bunun bir tezahürüdür. O binalarda binlerce insan çatır çatır Amerikan derilerinin hedefi uğruna öldürüldü... Bizim derin devletimiz de 12 Eylül, 15 Temmuz ve diğer darbelerde aynısını yapmış, Amerikanin amaçları uğruna bu ülkenin insanını, birikimlerini ve geleceğini kendi eli ile yok etmeye çalışmıştır. 15 Temmuzda o halk buna dur demiştir. Bu çokdeğerli bir kazanmıştır. Bunu o derin devlete gövdesini ortaya koyarak karşı koymuş olan ve dini bir perspektifi de olan Sayın Başkan en iyi değerlendirecektir. Çünkü, Hadid Süresi 25. Ayeti en iyi değerlendirecektir elbette O dur. Güç ve Adalet dengesi... Evet Islamın bize verdiği ne Avrupa, ne de Amerikan anlayışı tüm kainat için denge ve Adalet; Allah böyle yönetir ve yarattigindan da bunu bekler. Devlet öcüdeğildir, en büyük hırsız, en büyük mafya ve zorba değildir. Devlet bir araçtır, amacı uyum içerisinde adaletle insanların mutlu ve huzurlu yasamasidir. Bunu sağlama için çalışmalıyız kaybetme pahasına... Bunu yapabilirsek kaybedecegimizi de sanmıyorum, en azından Allah indinde...
 • Tek suçlu masonlardı demekTek suçlu masonlardı demek7 gün önce
  Bu masonlar herhalde "30-40 yil basortusuyle yatip kalkin, milleti, savunma ve bilim kurumlari dahil tum kurumlari bununla oyalayın, oyleki islamiyeti sadecebasortusu ortmekten ibaret sansin millet, çalma, öldürme, çaliş, oku, akıl et, düşün, yardimlaş, guzel ahlakla ahlaklan, alan el değil veren el ol, teknoloji üret insanligin yasamini kolaylastir gibi konuları es geçin, sakin bilim bilgi uretip böylelikle islamin adini sanini yuceltmeye kalkmayin ibni sina, cezeri gibi, bunları Islamiyetin beka meselesi yapmayin sakın. Kaliteli egitimi, cep telefonunu tuketecek degil de uretecek nesiller yetistirmeyi aklina bile getirmeyin milletin, bilimadamlari tum meslek gruplari toplanin gece gunduz nursi okuyun, sakın bir fizik teorisi bir drone motoru, bir füze, uçan araba nasil uretiriz gibi konular için toplanmayin, yoksa11 milyon muslumani 9 ulkedeasker bile gondermeden havadan sihalarla nasil bombalayip öldurecektik biz, siz muslumanlari boyle oyalamasaydiniz. O yuzden tek meseleniz olsun basortusu ve nursi ha şimdi de ist söz.ekleyin ki basortusu misyonunu tamamladi ne de olsa, olur da bosluga duser bilgi uretmeye kalkarsiniz" demiş olmali masonlar ve gordügüm kadariylasiz dindarlarimiz da aynen uygulamissiniz onlarin emirlerini.
 • AntiCHP zihniyetiAntiCHP zihniyeti7 gün önce
  Darbeler ve Zulümler İslama ve İnanlara savaş açan CHP nin ayak sesleri !!!Bu lanetlenmiş partişimdide bölücü terör örgütüyle iş tutmuş... CHP ve darbe CHP ve yasak CHP ve DESPOTLUK...Eli kanlı bölücü terör örgütünün sevgilisi olan CHP!!! su andada zaten aşık atıyorlar bir arada yerlerini bulmuş.bozacı ile şıracı....
 • KürşatKürşat7 gün önce
  Siz herhalde sizin düşündüğünüz gibi düşünenlerin yazılarını yayımlıyorsunuz. Farklılığa tahammülünüz yok. Demokratmış gibi görünüp tam tersini yapıyorsunuz.
 • OkurOkur7 gün önce
  Bugün 12 Eylül çok 12 Eylul ler yaşadı bu millet... En sonuncusu da 15 Temmuz du... Bugün Sayın Bakan Kentsel Dönüşüm Planını açıkladı, evet dedim ışte bin yılları bulan medeniyetimizin, kültürümüzün ve bunları besleyen dizimizin bizi yönlendirdiği hedef... Devlet halkı içindir. Devlet halkının önce canına sonra malına ve rahatına yönelik çalışır. Mademki içerideki derin devletin büyük ölçüde ağırlığından kurtulduk şimdi öncelik her ama her konuda imar olmalıdır. Bu kapsamda 15 Temmuzdan sonrada belirttim, devlet görevlerinden atilanlarin yerine ehliyet ve liyakat gözeterek başta alevi vatandaşlarımız olmak üzere bir açılım yapilabilseydi. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanlarını toparlayıp bu ülke için birlikte çalışma isteğini belirttiği gibi... Bu açılımların, adalet ve eğitim alanlarında da ve genişleyerek devam etmesi umudu ile...
 • AHMET AHMET 7 gün önce
  helalllllllllll nokta az yorum yapınca sansür uyguluyorsunuz.
 • sancarsancar7 gün önce
  ABD İLEORTAKHAVADABİDEVRİYEDAHAATMIŞIZ SINIRLARIMIZDA .... DEVRİYEHAVADA ...... YERDEİSE50 .000TIRIGEÇMİŞPKKYAVERİLENSİLAHMÜHİMMAT......C.BAŞKANININİFADESİYLE..... BİZHELİKOPTERLEHAVADA DEVRİYEATARKEN,STRATEJİKORTAĞIMIZAŞAGIDAALTIMIZI OYMAYADEVAMEDİYOR..... TAMGAZ.....BAHÇELİNİNDE ,PERİNÇEĞİNDE , BÜTÜNTARİKATCEMAAT , ŞUNUNBUNUN DAALLAHBELASINIVERMİŞ,VERECEK ....BUSAFDİRİKDANGALAKMÜMİN KARDEŞLERİMİNDE ....AMERİKANIN...   DEVAM EDİN BAKALIM.........
 • kibarcikkibarcik7 gün önce
  evet ustad darbecılere lanet kere lanet olsun veselam
 • MaraşlıMaraşlı7 gün önce
  Kısaca küfür tek millet hocam , zalime gaddar mazluma şefkatli olmayı beceremedik ve biz hep bu iyi niyetimiz yüzünden kaybediyoruz. Devlet olarak bile sürekli af çıkarıyoruz katil ve sapıklara , ölen öldüğüile kalıyor yakınların rızası alınmadan nasıl afsa , Bu millet 200 yıldır özüne dönmedi ve bu kafa ile daha çok bela ve musibet peşimizi bırakmaz. Allah cc akıl fikir ve feraset basiret versin özellikle devletin başındakilere
 • KürşatKürşat7 gün önce
  17 yıldır iktidarda olanlar, 12 eylülü çok sevmiş olmalılar ki onun koyduğu anayasaya, yök'e ve üniversitelerdeki askeri yapıya hiç dokunmadılar. Çünkü kendi ruhlarını yansıtıyordu bunlar. FETÖ şerefsizi ile el ele yine üniversitelerde cirit atmaya devam ediyorlar. Bütün yardımcı doçentleri bir gecede dr. öğrt. üyesi (?) yapıp (güya) atılan FETÖcülerin yerlerini ve kadrolarını sabit tuttular. Şimdi patır patır geri kadrolarına dönüyorlar. Ne olduysa hırsızlık yapmayan, soru çalmayan, FETÖcü olamayan namuslu ve şerefli yardımcı doçentlere oldu, kadroları da ellerinden alındı. Sap gibi kaldılar. Allah hesabını sorandır ve bu iktidardan yaptıklarının hesabını mutlaka soracaktır. Ben Allah indinde davacıyım bunlardan.
 • Hasan DoğanHasan Doğan7 gün önce
  Sevgili Dilipak,bu fetoculerin ve BCG mensuplarının ıslah olma ihtimali var mı? Pişman olmuş bir tanesini gördünüz mü?Bu kişiler, bir çıkar ya da bir hayal uğruna dinlerini ve devletlerini sattılar. bunlar verecekleri maksimum zararı verdiler ve defolup gittiler. Artık buradakalanlara ceza vermek onların bu millete verdikleri zararı ödemez. Neden daha önemli bir konudan ve tehlikeden bahsetmiyorsunuz? İstanbul sözlesmesini BCG degil Bizden biri olan Erdogan imzaladı.Ve hükümet , çeşitli kanunlarla bu sözleşmeyi başarılı bir şekilde faaliyete geçirdi.Eğer Erdoğan'ı bu sozlemeyi iptal etmeye ikna edebilirseniz, belki de bu Ülkeye, İnsanımıza ve Erdoğan'a en büyük iyiliği yapmış olacaksınız. BCG ve fetoculerin bir kısmı def olup gitti ama Erdoğan Hayatta ve İktidarda. Eğer ona ulaşabilir/ uyandırabilirseniz hala doğru olanı yapabilir.
 • Ömer Faruk Ömer Faruk 7 gün önce
  Evet yöneticilere baskı ile birşey yaptırabilirler. Ama tüm topluma yaptıramazlar. Bizi de aile faiz medya ve gıdalarla çökertiriyorlar. Düşmanın silahına daha kuvvetli silah olan ve tüm zamanların en etkili silahı olan Allah’ın ipine hep beraber sımsıkı sarılmamız lazım. İşte o zaman başımızdakilere faizi serbest bıraktırsalar da biz faiz kullanmasa. Otomatik olarak adamlar buradaki bankalarını kapatırlar. Ben o rezil dizileri izlemezsam onlar bundan vazgeçerler. Ben yediğime içtiğine dikkat edersem. Ve bu konuda hakiki sivil bir çalışma başlatırsam onlarda kendi tezgahını kapatırlar. Ama bunda bize önderlik edecek kanaat önderleri e ihtiyaç var. Haydi ozaman. Ayaklanır büyüklerim.
 • Urfa Urfa 7 gün önce
  Allah razı olsun hocam senden
 • dur düşündur düşün7 gün önce
  "15 Temmuz ile ilgili bu anlamda bir şey var mı? Örgüt diye belli bir tarihle sınırlı bir soruşturma var. Bu örgütün uluslararası bağlantıları, STK, finans, siyaset, bürokrasi, medya ayağı da tam olarak çözülmedi. Bu gidişle çözülmeyecek de. Çünkü süreç sulandırılmaya devam ediyor. Suçlular korunuyor, suçsuz, ya da ilişkisi çok detayda insanlar ise suçlu gibi süründürülüyor." tesbitler ak parti tabanının görüşünün aynısı.içimiz yanık hala asıl işin baronları elini kolunu sallayarak icraatlarına devam ediyorlar siyasettete ve bürokraside de en üst yerdeler. maalesef fetoya hala övgü yağdıranlar veya aleyhinde bile konuşmayanlar vekil başkan bakan oluverdiler. Lütfen biri çıksın bu şakaydı 160 şehid boşuna verildi desin. bu rüyaydı sona erdi desin. başka nasıl açıklanır.
 • akıncıakıncı7 gün önce
  SAYIN DİLİPAK NE GÜZEL DEĞERLENDİRME.İnşallah aklımız başımıza gelir.Kahramanmaraş ım. Büyük müftüsü Hafız Ali Efendi aklının hayrını göresi müslümanlar derdi.Allah hepimize ...iktidara hayırlı akıl versin
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 7 gün önce
  C. BAŞKANIMUHALİF BEL. BAŞKANLARINA"GEÇMİŞİKARIŞTIRMAYIN, "DEMİŞ.....
 • MülayimMülayim7 gün önce
  Dünyada ak parti iktidarı kadar aralıksız ve giderek artan halk desteği almış bir siyasi parti oluşum yoktur herhalde. Ama ak parti bunu öyle berbat etti ki!!! Adam gibi adamlar getirseydiler bürokrasiye, adalete... onlarca seçim daha kazanabilirlerdi. Ama tersini yapıp nefislerine uyup adaleti, liyakati hiç ettiler. Yıllar yılı muhafazakar iktidara olan açlık yüzünden yapılan onca hataları görmezden geldik. Hataları kabul bile etmedik. Bugün Cumhurbaşkanı çıkıp "ben büyük ortadoğu projesinin eş başkanıyım" desin bakalım, veya bir bakan çıkıp "Suriyeye düşecek ilk bomba ile kasalarımıza dolar dolacak" desin bakalım ne tepki alacak. Ama vaktinde bu sözleri söyleyince kılıf bulduk. "Bir müddet öyle görünmek zorunda" dedik. Kendimizi kandırdık hep. Artık bir çok şey kasıtlı gibi geliyor. Allah hepimize feraset versin. Müslümanlara birlik beraberlik versin.
 • Malkoç Malkoç 7 gün önce
  Gel ey sıcak para!İthalat gerileyip, azalınca dolaylı vergiler, düştü ateş kasaya,Ağzımız, dilimiz kurudu, kavuşalım diye yalvarmaktan borç paraya,Dövizsizlikten olduk perişan, gel artık ey sıcak para, etme naz,İki yakamız bir araya gelmiyor, n'olur acı bize biraz.★★★İster Yahudi ol, ister Arap,İster Hıristiyan, ister Budist, istersen ol çorap,Paranın ırkı, dini, imanı olmaz der büyüklerimiz,Ey para babaları! Tek istediğimiz bu garip milleti de biraz daha görmeniz.★★★★★★Nice bankacılar, bürokratlar yolladık da New York'lara Londra'lara,Cicili bicili sunumlar eşliğinde, “road show”lar yaptırdık koskoca adamlara,Bu zil halimizle sizi yedirdik içirdik, havyarlı kokteyl partiler verdik,Yine de sizi bize taze para vermeye bir türlü ikna edemedik.★★★İstersen yüz defa tövbe etmiş ol, sen yine devam et bize borç vermeye,Alıyorsun ya fahiş faizi, bu öfke, bu nadanlık niye?İsviçre senin parana sıfır faiz çekerken, yine de koşuyorsun oraya,Sukukla haram faizi helal kıldık sana, niye şikâyet ediyorsun bizi sağa sola.★★★Biz yıllardır sefa sürmüşüz ödünç parayla,İnşa etmişiz yolları, limanları, konakları, sarayları hep aynı bu yolla,Hangi ukala bizi borç almamaya edebilirmiş ikna,Şaşarım hayal âleminde yaşayan o gafilin aklına.★★★Yurdum iktisatçıları kafa yorarken nasıl daha fazla dış borç alınır diye,Bazı sivri akıllılar çıkmış, soruyorlar bu borçlar nasıl ödenir niye?Cevap çok basit: Alamazsak borç, dönmez bu çarklar,Ödenemezmiş bu borçlar, sanki bunu bilmeyen mi var?★★★★★★Yanlışlarla da olsa doludur ağzına kadar dar kafalar,Boşalmazsa kısmen, içine küçücük bir doğru bile zor sığar.Borç yiyen elden değil, kendi kesesinden yermiş,Faizi gelince, borcum olmasaydı kazandığım para bana yeterdi dermiş.
 • hakan gokturkhakan gokturk7 gün önce
  “Ey Âdemoğulları... Size ahdetmedim mi (bildirip bilgilendirmedim mi) şeytana kulluk etmeyin, muhakkak ki o sizin için apaçık bir düşmandır?”“Bana kulluk edin! Sırat-ı müstakim budur” “Andolsun ki sizden pek çok cemaatleri saptırdı! Aklınızı kullanmadınız mı?”Yasin SüresiKurtuluş Kuran-ı Kerim in içinde saklı!.
 • Hakkı GÖZETENHakkı GÖZETEN7 gün önce
  Sayın yazar.Azmanistan ticaret bakanı bir haftadır ülkemde HAMAM SEFASI yapmakta. Bu hususta yazılıp söylenecek o kadar şey varken, yine topu taça atıyorsunuz ya, helal olsun size. Saygılarımla,
 • ÜnalÜnal7 gün önce
  Ya ABDURAHMAN hocam ne çıkıyorsa sizin mahalleden çıkıyor ve ben inaniyorum ki 12 MART 12 eylül 1960 darbesi 28 şubat darbesi temeli hep sizin mahallenin uşakları DEGILMI ve hatta evliyaullah ilan edilen zati sahaneniz 15 temmuz faili DEGILMI şimdi darbeler ve darbe musveddeleri tarihine baksam bir solcu olarak suçlu kim var kimse yok hepsi VATAN millet edebiyatı siyasiler asıl amaç ise cep doldurmak TURKIYENIN ilk trilyonerinin tahsin sahin kaya olduğu söylenirdi yani 12 eylülün yönetici pasalarindan biri ancak hiçbirini suçlamıyorum dedim ya solcu olarak darbeler tarihinde puru park çıkarım kimse sosyalist darbe yapmadı hepsi vatan MILLET din iman darbesi yaptı sizin mahalle çok karışık BE hocam orda oturmak zordur fakir olursan ezerler çünki hakkın unutulup yeşil çil dolarların sandiklarla isvicreye gönderildiği ve yüzde 99 u MUSLUMAN olup yüzde 99 unun faiz yediği bir ülkede sizin mahalle insana kafayı yedirir Allahtanki sizin mahallede değilim yalnız rahatsız olduğum şey sizin mahallenin yüzde yüzünün MUSLUMAN olup yüzde 99 unun faizci olması BE m ubarekler imaninizi faizlemi Kutsallastiriyorsunuz ıslami gazete konut faizlerinin düşme sevinci ve o faizle ev alma zamanı diye haber yapıyor eee imanı faize teslim edenlerden daha nice 15 temmuz lar ve darbeler çıkar DOMUZ ETI yasaları zina yasaları çıkar bari biraksaydinizda bu yasaları CHP cikarsaydi 15 temmuzuda atatürkçüler yapsaydı darbeleri bile CHP ye kaptırmayan dini bütün imanı tam mumin kardeşlerimiz mahallenin gerçekten çok karışık
 • Tata TongaTata Tonga7 gün önce
  Havuç ve sopadan kurtuluş yolu şeffaflık... tek kişiyi tehdit ederek veya şantaj yaparak istediğinizi yaptırabilirsiniz ama bütün bir toplumu tehdit etmeniz veya satın almanız zor. Kurtarıcı gökten zembille inmeyeceğine göre ya birlikte batar ya da birlikte kurtulursunuz. Fikir özgürlüğü ve şeffaflık... aslında iştişare tam da fikir özgürlüğü ve şeffaflık demek... bu liyakati getirir. Liyakat da kurtuluşu...
 • FerhatFerhat7 gün önce
  ALLAH razı olsun hocam siz milletimizi aydınlatmaya devam edin lütfen. Librralizm merkezli düzenin topraklarımızda kurulmasına vesile olan İTTIHAT VE TERAKKİCİ mason cemiyeti ve benzeri diğer localar 1935 yilnda kapatıldı, fakat kapatılmasının sebepi bu masonik örgütlere karşı mücedale olarak algılanmamalı katiyen, zira onlara gerek kalmamıştı. O vakit chp tarafindan halk evleri açılarak mason ögretisi ve felsefesi kitleselleşerek kurumlaştilar. Daha doğrusu artik masonlar localardan ziyade tek partili zamanda chp nin ve halk evleri bünyesinde faliyete geçiyorlar idi. Delil olarak halk evlerinin kuruluşunda tüm yetki, bir cok masum müminin asilmasinda etkisi olan ankara istiklal. Mahkemesinin mason reisi Dr. Reşit Galipe verilmişti ve buda islamin Türk açılışta İslam ın türk milleti için aydınlatıcı bir yol olmadığını iddia etmişti. Nitekim bugünde halen kurulan liberalizm merkezli partilerin kurucuları ve çekirdek yöneticileri tamamen masonlardan oluşmakta ve Derin devlet diye tabir ettiğimiz Rotschield ve Rockerfeller gibi iblisin yeryüzündeki varisleri olan şahısların şeytani çıkarlarına hizmet etmekteler. Kısacası sizinde üstüne basa basa belirttiğiniz gibi artık şunu iyice idrak etmeliyiz, topraklarimizda ve hatta liberalizm odaklı tüm düzenlerde kurulan parti ve sivil toplum örgütlerinin çoğu masonlarin seytani cikarlarina hizmet etmekte. Gayeleri tabiki Allah'in dini yeryüzünden silmek ve yeryüzündefesadı yaymak. Bakın özünde soğuk savaş döneminin müsebbibleri ve planyayıcilarıda ayni fikir babalarıdır. Rus çarı 2. Alexander'i öldürtükten sonra kizil devrimi yaparak Sowyetleribirliğinn kurulmasinada vesileolan alman asıllı Karl Marx ve Trozki nin felsefesine daysaktadir. Kominizm çöktükten sonra ve Sowyetlerbirliği dağıldıktan sonra dünyayı yöneten masonik derin güçler Kommunizm yerineulusalcı/sosyalist/globalci Liberalistcephe olarak tabir ettiğimiz kanadı olusturarak yeni bir cephe açmış oldular. Ve bunu yaparken ciddi bir maddi destekte bulundular. Özünde BÇĞ de işte bu sizinde belirtmiş olduğunuz gibi bu kanadın cikarlarına hizmet eden AB nin gayri meşru çocuklarından ibaretler. kurum olarak faliyet göstermekte. Bir taraftan ILIMLI ve KÜRESELCI SISYALIST LIBERAL masin localarının örgütledigi BÇĞ ve bunlarin çıkarları için çalışan tarikat ve cematler, diğer taraftan ise NEO LIBERALIST/MUHAFAZAKAR locaların seytani çıkarları için faliyet gösteren ve kurumlaşan Fetö ve bunun benzeri hain taifeler. Kusacasi bu her iki cephenin kablosu birbirine bağlı ve ayni firizden beslenmekteler, kısacası iki cephede Rotschield gibi iblisin yeryüzündeki varisin seytani çıkarları için calismakta. Buna HEGEL DIALEKTIK diye tabir edilen strateji denilmekte. Böylelikle cepheler olusturatak ademogullarinin şuurunu gasp edebilmek için sağ, sol ve merkez akımları olusturarak onlari kolayca yönlendirebilmekte. Örnel TEZ neo liberalizm/ANTI TEZ sosyalist ve ılımlı Luberalizm/SENTEZ merkez liberal partiler.
 • Mehmet KORKMAZMehmet KORKMAZ7 gün önce
  Satır satır katılıyorum aynı zamanda kinim ve nefrettim kat kat artıyor.
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli8 gün önce
  Güzel yazı.
 • RabiaRabia8 gün önce
  Euzubillahimineşşeydanirracimbismillahirrahmanirrahim müslümanlar sadece kardeştir.Sayin Dilipak Avcılar belediye si maasalari ödüyormu odesin.istanbul b.b sinden çıkarılan veya diğerleri işlerine dönecek mi? hukuki süreç nasıl işleyecek.saygilar selam ve dua ile.Allaha emanet olun.tesekkurler.hasbinallahu ve nimel vekil deriz
 • Cavit eceCavit ece8 gün önce
  Ya Dilipak darbeler hep aynı merkezden önledik görünüyor ama yok İncirlik hala orda kapata bilmek için İran gibi yiyit olmak gerekiyor
 • Özgür ve prangasız beyinim sanada öneririrmÖzgür ve prangasız beyinim sanada öneririrm8 gün önce
  Çünkü Şaban Dişli yi Hollandaya Elçi yapanlara sormak gerekiyor değil mi Dilipak,ya da hala ipi abd ve finans çetelerine bağlı tarikatlere ,cemaatler e sormak gerekiyor,
 • Yunus 16 SOKAĞIN SESİYunus 16 SOKAĞIN SESİ8 gün önce
  NE GÜZEL ÖZETLEMİŞSİNİZ! Konu hakkında Yorum yapacak bir şey bulamadım. BAŞKA BİR KONU! DÜNKÜ GAZETECİ YAZAR Nagehan ın AKLINI BİRİLERİ ELE GEÇİRMİŞ!! TV LERDE ONLARIN BASIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPİYOR! Neymiş AHMET, NAZLI,MÜMTAZ... TAHLİYE EDİLSİNMİŞ! BAK BAK SEN ŞU DÜNKÜ ÇOCUĞA ! TV GÜLÜ OLDU! BOYUNDAN BÜYÜK İŞLERE KARIŞIYOR! ESKİDEN FETÖ CÜ DEĞİLSE bile ! KESİNLİKLE 15 TEMMUZ DAN SONRA BEYNİ ELE GEÇİRİLMİŞ.
 • Mustafa Mustafa 8 gün önce
  Çok laf değil fikir üretin 2050 lere geleceğe cözüm üretin. Yapıcı ve büyük proje hazırlayın. Canakkale ye köprü değil tüp gecit daha kalıcı olur du deyin. 3. Hava ananını kapatalım değil biz eksi 30 derecede ve 100 kilometre süratle rüzgar da bile ucak inen hava alanı yapacağız de. Sorun yok cözüm var deyin ki okuyan anlayan ve calışan nesil sizi anlasın desteklesin. [bu ülkenin aydınları demiyorum bu ülkede aydın diye gecinenler sadece kendi idojelerinden olmayanlara hakaret etmeyi aydınlık belleyenlerdir]
 • taliptalip8 gün önce
  Eksik yarım yada zulfiyare, Pek dokunulmamis bir yazı.Darbecilerin suçu yok,suç terör ortamını anarşi ortamını, otorite boşluğunu yaratirsan Hukuksal boşluğu yaratirsan ,gecmismisten ders almazsan ,darbeler hep olur halkın masum mağdur olanı darbeleri destekler yada sempatiyle bakar.12Eylül de ben çocuktum hiç bir yerin güvenliği yoktu her gün cinayetler ,sabotajlar adam dövmeler okullarda boykotlar,Vs,saymakla bitmez peki devlet nerede idi birileri sağ sol çatışması ni sanki aynı anda tetikler gibi bu olaylar olurken Niye kimse mudale etmedi adliye polis askeriye mudale zamanında etseydi 12 Eylül belki olmayacaktı .Demirel ile Ecevit basiretsiz iki lider.Peki aynısını Ak parti yapmadimı 7yıl süren çözüm sürecinde ülke savaş alaninana dönerken sokaklarda Molotof atmak serbest hale getirilirken Kürt ırkçılığı teşvik edilirken ,Kürt toplumu baskı altına alınırken birörgüt tarafından Ak parti adeta ateşe benzinli giderek sürekli bir yerleri suclarken hiç kendi hatalarını elestirmedi ,Aynı olaylar aynı zihniyet sağ sol döneminde olan olaylar çözüm süreci denilen Zirvalik hep aynı ,O YUZDEN MHP nin tabanı ak partiye güvenmiyor ,Hatta ak partinin tabaninin büyük çoğunluğu COZUM süreci ihanetini af etmiyor güvenmiyor Erdoğan'a.
 • Mustafa Mustafa 8 gün önce
  Kafasını deve kuşu gibi menfaatlerine daldırmış yöneticiler idareciler ülkelerini batağa sürüklüyor. Hangi pırlanta ve altın üreten ülkede 8 yılda bir 10 yılda bir iç savaş ve darbe olmuyor. Koltuğa oturan ülkesini sömüren kahpe yandaş ve batılıların güdümünde girmiyor. Allah subhanehu ve teala nın verdiği nimetleri yandaş gibi görünen kahpelerle ve siz bizle kalkınırsınız diyen satılmışlara uymuyor. Dinliside dinden haberi olmayanıda paraya, kadına, makama veya korkuya teslim olmuyormu.
 • Akif Akif 8 gün önce
  genelde tüm dünya ülkelerinde özelde islam ülkelerinde yapılan darbelerdeemperyalizm yani batı vardır.aslında onlarla yapılanhertürlü muttefiki darbeye hazırlık demektir çünkü batı kendinden başka hiçbir değer tanımaz.ülkeleri kendi değerlerine hizmet ettirmek için çalışır. bunu önlemek aslında çokta zor değil .kendi değerlerimize dönersek o zaman duramazlar
 • bakıyor musu nuz?bakıyor musu nuz?8 gün önce
  Bugün 11 Eylül, bakın bugün uçaklar duvara çarptı. Bakın yarın da 12 Eylül, bakın yarın da "netekimi""yazacağım. Bakın konu bolluğu var ve bakın habire yazıyoruz!
 • alioğlualioğlu8 gün önce
  KOYUN OLMAMAYA ÇALIŞTIM ŞÜKÜR ALLAH A OLMADIM BENİ YARATAN ALLAH A KUL OLMAYA ÇALIŞIYORUM BİRİLERİ OLMUŞ KENDİNİ OLMAMIŞ GÖSTEREBİLİR ONLARADA İNANMIYORUM ZALİMLERİ SEVEMEM ZULÜMLERİNİ ALKIŞLIYAMAM .ZOR OLANIN ADALETLİ YAZMAK OLDUĞUDUR
 • HakkiHakki8 gün önce
  Feto bitti BCG zaten yok ama yinede sizi ABD seve seve suriyede kurtlerin eline teslim etti oraya sokup arkanizdan kapilari kapatip yok edecekler.Peku oraya sizi fwto mu soktu BCG mi?Hic biri siz danalar kendiniz girdiniz.zalimsiniz ve Allah sizi olmeden rezil edecek..
 • Mensur Bin UbeydeMensur Bin Ubeyde8 gün önce
  Üstadım şu yüzde 50+1 sistemi ve neden olduğu koalisyon yapma mecburiyeti ile ne zaman yüzleşeceğiz? %35 ile tek başına ve anayasal çoğunluk ile iktidar olmuştuk. Nereden çıktı yüzde 50 + 1 sistemi? Dünyanın hiçbir ülkesinde emsali olmayan, çok ciddi ekonomik ve politik sakıncaları olan bir saçmalık bu sistem. Bu kazığı bize BÇG attı. Umarım birileri idrak eder artık.
 • SelçukluSelçuklu8 gün önce
  Şayet kişiler İslamcı olursa onları içeri tıka mallarına el koy ama şayet kişiler din düşmanı btç gurubu gibi kimselerden ise göstermelik mahkemeler kur. Neden bu devlet İslamcılar karşısında arslan oluyorsa hdp gibi din düşmanı kendisine bizzat silah sikan örgütler karşısında fare oluyor? Biz yermiyiz bunu! Devlet Hdp gibi bir örgütü meclise sokup birde onlara para verdiğin için acilen mal varlığına el konup hapse tıkmalı kendisini. Aynı mağdur olan binlerce kişi gibi devlette hapis yatmalı. Çelişkiler bütün çıplaklığı ile ortada bir ileride karşı mahalleye şirin görünme peşinde..

Günün Özeti