• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunanistan'ın gizli planı ortaya çıktı

Her fırsatta Batı'ya Türkiye'yi şikayet eden Yunanistan'ın gizli planı ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2022-07-03 22:23:00 -
Yunanistan'ın gizli planı ortaya çıktı

Yunan basını, Atina hükümetinin Ege'deki adalara ve kritik diğer noktalara anti-drone sistemleri yerleştirdiğini yazdı.

Yunan hükümetinde rahatsızlığa sebep oldu

Kathimerini gazetesinin haberine göre, Yunan hükümeti Bayraktar TB-2 ya da ANKA-S SİHA'larına karşı İsrail yapımı drone-savar sistemleri gizlilik içinde adalara yerleştirmeye başladı.

Gazetenin iddiaalarına göre savunma sistemlerinin yerleştirilmesinin amacı, bölge semalarında uçan insansız hava araçlarını engelleyerek görevlerini yapamaz hale getirmek. Gazeteye göre, büyük bir gizlilik halinde yürütülen programın basına sızması ise Yunan hükümetinde rahatsızlığa sebep oldu.

Öte yandan Yunanistan ABD'den 400 milyon euroya mal olacak 3 Amerikan yapımı MQ-9 Reaper insansız hava aracı almak için teklif sunulması bekleniyor.

ABD makamlarına gönderdiği ifade edilmişti

Yunan basınında yer alan haberlerde, Yunanistan, daha önce Başbakan Kiryakos Miçotakis'in açıkladığı 20 adedi kesin, 20 adedi ise şartlı olmak üzere toplam 40 adet F-35 savaş uçağının satın alınmasına ilişkin talep mektubunu imzalayarak ABD makamlarına gönderdiği ifade edilmişti.

Önümüzdeki günlerde ise Yunanistan Savunma Bakanlığı yetkililerinin ABD'ye ziyaret gerçekleştirerek satın alma sürecini hızlandırmasının beklendiği öğrenilmişti.

Yunanistan'ın ABD'ye F-35 uçağı satın alma talebine ilişkin haberle hakkında hükümet kaynakları ise, "Savunma Bakanlığının meselesi ve uzun süredir devam eden bir süreç. Bu, uzun bir sürecin ilk adımı olan talep mektubunun imzalanması ve gönderilmesidir" dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yorumcu

İflas etmiş 10 milyonluk ülke amma başımıza bela oldu arkadaş, ya haber yapmayın yada bitirin şu işi

deniz HAN

LANNNN YUNAN SEN BİZİM MUHATABIMIZ DEĞİLSİN KUKLA  DEVLET BAKIN BEN ÇOCUKKEN İKİ ÇOCUĞU GÜREŞTİRİRDİM ABİLİK YAPRDIM BU ABD İTİ DE UTANMADAN YUNAN İLE BİZİ AYNI KEFEYE KOYMAYA KALKIYOR YUNAN KİM  LANN SEBATAYLAR LANNNN PAKRADUNİLER KÖPEKLER EMEVİK KÖPEKLER BİZİ BÖCEK YUNANLA AYNI KEFEYE KOYMAYIN LANNNNN SEBATAY KÖPEKLER MEDYADA CİRİT ATIYOR HALE LGBT Lİ KADIN SPORCUNUN REKLAMLARDA YÜZÜNÜ GÖRÜYORUZ BU NASIL BİR ŞEY LANNNNNNN ARTIK MİLLİ YERLİ MEDYA GÜCÜ GELMELİİİİİİİİİİİİ HERŞEYE ÖFKELENİYORUZ
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23