Yerli ve milli imkanlarla üretildi! Dünyada 4 ülkeden biriyiz

Armelsan tarafından üretilen tamamen yerli ve milli Dalgıç Tespit Sonarı ile Türkiye dünyada bu tip sonar üreten 4. ülke oldu.

07 Aralık 2018 Cuma 19:13
Yerli ve milli imkanlarla üretildi! Dünyada 4 ülkeden biriyiz

Teknopark İstanbul'da faaliyet gösteren Armelsan tarafından yerli olarak üretilen Dalgıç Tespit Sonarı ile Türkiye dünyada bu tip sonar üreten 4. ülke oldu.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir resmi sosyal medya hesabından geliştirilen ürünle ilgili, "Teknopark İstanbul firmalarımızdan Armelsan'ı ziyaret ettik. Armelsan'ın ürettiği Dalgıç Tespit Sonarı Anadolu LHD gemimizde ve farklı platformlarda kullanılacak. Bağımsız Savunma Sanayii için deryadan semaya bütün alanlarda yerli ve milli projeleri hayata geçireceğiz." açıklamasında bulundu.

Milli imkanlarla geliştirilen Dalgıç Tespit Sonarı hem liman hem de ankrajda su altı tehditlerini otomatik olarak tespit, takip ve sınıflandırma işlemlerini gerçekleştirme kabiliyetine sahip.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Aralık 2018 Cuma 19:13

YORUM YAZ

 • Hy-hyHy-hy3 ay önce
  Ba..ba..ba...Bakanın cümlesine bak"Deryadan semaya",yok aslanım "Fizândan fezaya"iyimiş...
 • EmreEmre3 ay önce
  Böyle devam başlamak başarmanın yarısıdır
 • Hy-hyHy-hy3 ay önce
  Abi bi zahmet bakın motorunu Amerikalılar,Almanlar veya Avusturyalılar yapmış olmasın.Atakda,Altayda bizi hep böyle kandırmışlardı.
 • Oku mayınOku mayın3 ay önce
  Ülke bile olamayan Tayvan dan patent alıp ürün yapıp kendimizi övmeyelim . Dünyadaki göç eden beyinleri futbolcu gibi transfer edelim . Futbolculara verilen para futbolcuya değil ödeyene yazıktır . AKP Fuzuli masraflardan VAZ geçsin zaten Fuzuli masraf batıdan , Hindistan dan asya danbeyin transfer edilsin .
 • OsmanOsman3 ay önce
  ... ulkede yerli gida madesi kalmadi,
 • hasanhasan3 ay önce
  Artik yemiyoruz ...
 • AlpAlp3 ay önce
  Elhamdülillah. Dosta GÜVEN , DÜŞMANA KORKU verecek
 • Mehmet TANRIVERDİ Mehmet TANRIVERDİ 3 ay önce
  Atak yerli dediniz pakistana satmamiza abd izinvermedi.Altay yerli dedikausturya parca vermediyapamadik,yakinda ukraynada vermiyecek.Yerli bir lahmacunumuz vardi artik onunda eti disaridan geliyor...
 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 3 ay önce
  ... simdi siz bu aletin icindeki bütün parcalari yerlimi ürettiniz,yani dis ülkeler size parca satmasi üretime devam edebilecekmisiniz...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019