Yeni Zelanda'daki şehitler için Ayasofya'da gıyabi cenaze namazına davet!

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, Yeni Zelanda'daki şehitler için Ayasofya Camii önünde gıyabi cenaze namazı kılınacağını duyurdu.

16 Mart 2019 Cumartesi 01:23
Yeni Zelanda'daki şehitler için Ayasofya'da gıyabi cenaze namazına davet!

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulundu.

Turhan, yapmış olduğu paylaşımda, Yeni Zelanda'daki şehitler için Ayasofya Camii önünde gıyabi cenaze namazı kılınacağını duyurdu.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

#YeniZelanda da Şehid edilen kardeşlerimiz için yarın Istanbul' da Fethin sembolü Ayasofya'da Akşam Namazını kılıp sonra gıyabi cenaze namazı kılınacaktır. Bütün İstanbul'luları bekliyoruz.


 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mart 2019 Cumartesi 01:23

YORUM YAZ

 • Mesut SarpMesut Sarp7 gün önce
  Ecdadımızın kemikleri sızlıyor. Reiz 17 senedir Mübarek Ayasofya Camiimizi açmadın, CHP olaydı zaten beklemezdik ama Sen?
 • semihsemih7 gün önce
  mehmet ahmet e katılıyorum.nasıl edepsizce farklı zamanlarda ayasofyanın içinde yasak masak dinlemeden bazı şahıslar uygunsuz fotoğraf çekiyorsa onlar gibi içeri girip namaz kılmalı.seccadeye kilime gerek yok yer temizdir.
 • KanunîKanunî7 gün önce
  Õzel yasa ile dünyadaki bu túr katliamlardan sonra Ayasofya camii içinde cenaze namazı kılınsín .....
 • sıkıyosasıkıyosa8 gün önce
  sıkıyosa içinede girin süslüman bozuntuları osmanlıcılık oynmaya benzemiyo galiba
 • meyyidmeyyid8 gün önce
  hanefi mezhebine göre gıyabi cenaze namazı yoktur ama yine de destekliyorum çünkü ayasofya gibi bir mekanda namaz kılmak fikri bile insana ferahlık veriyor...gerçi zor bir ihtimal..çünkü yasak...çünkü bir siyasetçi çıkıp halka soralım bile diyemiyor..
 • HeryerHeryer8 gün önce
  Yazık heryerde müslümanları öldürsünler sizde gıyabi namaz kılın ve kınayın sadece sanki bizim ülke islam devletimi her pisliğin âlâsı bizde var ama kimse ses çıkarmıyor dilsiz şeytansınız sonrada taksimde iğneler eylem yapacak ona destek verirsiniz müslümanlar siiz
 • Mehmet Ahmet Mehmet Ahmet 8 gün önce
  İcinde kılalım. Orası bizim. Fatih Sultan Mehmet Han ın Vakıf yazısını okuyalım. Cami olarak kalmalıydı. Ecdad siyaseti yapıyoruz ama hep laf.
 • ayşe gülayşe gül8 gün önce
  yahudilerdeki cesaret biz de yok.
 • malcom xmalcom x8 gün önce
  KARTALBEYKARDEŞİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. BİZE ASIL LAZIM OLANI VE İSLAMIN ÖZÜNÜ YAZMIŞSINIZ. İSLAM TEVHİD DİNİ DİR. MÜSLÜMANLAR DA VAHDET MÜSLÜMANLARI OLMAK ZORUNDAYIZ. ZORUNDAYIZ. TEVHİT / VAHDET.
 • ErolErol8 gün önce
  Neden önünde, neden camiinin içinde değil, ne zaman cesur adımlar atacağız.
 • KocayusufKocayusuf8 gün önce
  Gıyabi cenaze namazı, her vilayette kılınmalı! Ve de, Haçlı provakasyonuna karşı her vilayette mitingler düzenlenmeli!
 • Cuneyt Cuneyt 8 gün önce
  Cok dogru yapilacak bir hamle olur
 • tabulari yiktabulari yik8 gün önce
  artik yasaklari delmenim vakti geldi. #HerCumaAyasofya
 • kartalbeykartalbey8 gün önce
  Ben anlamıyorum, vallahi de billahi de anlamıyorum. Y.Zellanda’daki terör dinimize karşı yapılan bir saldırı. Ne mutlu o kırk dokuz kişiye ki her samimi müminin arzuladığı o şehitlik mertebesine ulaştılar. Ancak bu saldırı yazdığım gibi tüm İslam alemine bir saldırı, şu derneğe veya bu derneğe ve onların mensuplarına değil. Nedir bizdeki bu ayrılık sevdası? Alperen ocakları yarın öğleden sonra saldırıyı protesto ettikten sonra gıyabi cenaze namazı kılacaklar. Onlar alanı boşalttıktan sonra AGD bir protesto gerçekleştirip onlar da gıyabi cenaze namazı kılacaklar. Yahu kardeşim birlikten kuvvet doğar, dehşetten de kâfirin gözü korkar. Şu güzide iki dernek başka dernekleri de aralarına alıp, milyonları bir araya getirip protestoyu birlikte yapıp namazı da birlikte kılsaydınız. Zaman cemaatçilik, dernekçilik, ayrılık zamanı değil. Daha zaman var. Aklınızı başınıza alın ve bu işleri birlikte gerçekleştirin.
 • Allah bu şehidlere rahmet eylesinAllah bu şehidlere rahmet eylesin8 gün önce
  Cenaze namazı öğle ya da ikindi namazından sonra kılınmalıdır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019