Yeni Zelanda'daki Hristiyan terörizminin ardından vatandaşlar kampanya başlattı: Ayasofya açılsın, gıyabi cenaze namazı kılınsın!

Yeni Zelanda'da düzenlenen Hristiyan terörü tüm İslam coğrafyasında büyük tepkiyle karşılanırken, Türkiye'yi hedef alan Haçlı terörizmine Ayasofya'nın açılmasıyla cevap verilmesi için vatandaşlar tarafından "Ayasofya açılsın, şehitlerin gıyabi cenaze namazı kılınsın" kampanyası başlatıldı.

15 Mart 2019 Cuma 20:25
Yeni Zelanda'daki Hristiyan terörizminin ardından vatandaşlar kampanya başlattı: Ayasofya açılsın, gıyabi cenaze namazı kılınsın!

 yeniakit.com.tr 

Bugün Yeni Zelanda’nın ChristChurch kentinde, Hristiyan bir terörist tarafından Cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırısında 49 kişi şehit oldu, 48 kişiyse yaralandı. Hristiyan teröristin yayınladığı manifestoda Türkiye karşıtı söylemler dikkat çekerken "Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz'ın Doğu yakasında. Ama Boğaz'ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak." açıklamasıyla Haçlı zihniyetini bir kez daha gözler önüne serdi.

"Ayasofya açılsın, gıyabi cenaze namazı kılınsın" kampanyası

Sosyal medyada Hristiyan terörizmine büyük tepki gösterilirken, vatandaşlar "Ayasofya açılsın, gıyabi cenaze namazı kılınsın" kampanyası başlattı.

Konuyla ilgili ilgi çekici bir karikatür yayınlayan Misvak, "Ayasofya camii biran önce açılıp! Şehit edilen dindaşlarımızın cenaze namazı burada kıldırılmalıdır!" ifadeleriyle kampanyaya destek verdi.

Cevabımız Ayasofya'yı yeniden cami yapmak olsun!

Hristiyan terörizmine bir tepki de İhsan Şenocak gösterirken, "Dünya harp tarihinde mabetlerdeki insanların öldürülemeyeceğini ilk İslam söylemiştir. Ömer Muhtar'a, "İtalyanlar Müslüman esirleri öldürüyor." biz de,"elimizdeki esirleri öldürelim" dendiğinde, "Onlar,bize rehber olamaz" demiştir. Cevabımız AYASOFYA'yı yeniden cami yapmak olsun!" çağrısında bulundu.

Gıyabi cenaze namazları Ayasofya'da kılınmalı

Videolu bir çağrı yapan Gazeteci Haşmet Babaoğlu, Türk-İslam düşmanı terör katlimana, şehit edilenlerin gıyabi cenaze namazının Ayasofya Camii'nde kılınarak cevap verilmesi gerektiğini vurguladı.

Gazeteci Hakkı Öcal da kampanyaya destek vererek, "En azından 49 şehidin gıyabi cenaze namazı Ayasofya'da kılınmalı.." ifadelerinde bulundu.

İşte paylaşımlardan bazıları:

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 20:25

YORUM YAZ

 • Kudret Çalışkan Kudret Çalışkan 7 gün önce
  Geç Bile Kalındı. O Bizans mutlaka fethedilecektir Onu fetheden Komutan ne Güzel Komutan Onufetheden Asker Ne Güzel Asker diyerekBizans'ın fethini müjdeleyen Sevgili PeygamberimizHz Muhammed Aleyhisselam Sevinir Ashabı Kiram SEVİNİR SahabeSevinir Şehitlerimiz Sevinir Onlar Mutlu Olurlar Fatih Sultan Mehmet Han Ulubatlı Hasan ÜMMETİ MUHAMMED Sevinirler Rabbimiz için Güzel bir amel işlemiş oluruz Allah'ın kulu ve Resul'üSevgili PeygamberimizHz Muhammed'in MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNE tekrar dua ettiğini ashabının şehitlerin Ecdadımızın da amin dediklerini Duyar duyar gibiyim İNŞAALLAH tez vakitte açılır biletle girmek istemiyorum Ayasofya'ya Abdestle girmek istiyorum malikel mülk Ey Kerim Ka'dir Her Şeye Gücü Yeten Şanı Yücem nasip et inşaAllah YARABBİ
 • FilizFiliz8 gün önce
  Bir an once acilsin ayasofra
 • ayşe gülayşe gül8 gün önce
  ayşe mut,haklı olabilirsiniz de,
 • Mehmet duranMehmet duran9 gün önce
  Ayasofya camii olarak ibadete açılsın
 • mahmut bağışmahmut bağış9 gün önce
  zincirler kırılsın yasofya camiolsun
 • durustvatadasdurustvatadas9 gün önce
  Mesajlari okuyorum resmen barbarlik. hem islamdan bahset hemde barbargibi davran. eger durustsen islamda. gidersi evindede kilarsin. eger muslumanlik böyle barbarliksa. ben böyle musluman olmak istemiyorum. lafa gelince mangalda kul birakmayiz. ama tablo icler acisi.
 • DüşünceliDüşünceli9 gün önce
  Boş hayal kurmayın kimsenin öyle bir derdi yok. Gıyabi cenaze namazını dışardan kılar dağılırız .Ne hükümet te Ayasofya yı açacak yürek var nede böyle bir istekleri . Müslüman kardeşlerimize yapılanlar yanlarına kar kalır Çünkü bunun hesabını sorabilecek bir imamımız yok Müslüman öldürmenin ağır bedelleri olduğunu onlara hatırlat madığımız süreceHaçlı ruhu hep vardı her daim de var olmaya devam ediyor Laik Müslüman sözde liderlerde bunu sadece izleyip işgal için hepsi sırasını bekliyor .Yavuz ları Selahaddin leri Mutasım ları özledik . Kukla liderleri değil
 • ayşe mutayşe mut9 gün önce
  Bence zamanı değil Ayasofya Ortodokslar için çok önemlidir ve Ruslar Ortodokstur şuanda yapılmak istenen şey Rusyaile iyi olan ilişkileri bozmak bilhassa da S-400 lerin alımına mani olmak oyun çok farklı ve büyük Rusya ile işbirliği yapan Menderesi ve Demir çelik fabrikasını yapmayız deyince Ruslara yaptıran Demirelin başıda yenmiştir 12 Mart muhtırası ile devlet ne zaman açacağını iyi bilir öfkemize yenilmeden sağduyulu düşünmek zorundayız.
 • MehmetMehmet9 gün önce
  Ayasofya camii bir an önce şehitler için cenaze namazina açilmali.
 • alparslan aktasalparslan aktas9 gün önce
  ayasofyanin acilmasi ve daima ibadete acilmasi bir lūks veya rica degil ve hemen acilmasi icin hukumete bu milletin bir emridir ve acilmaz ise millet tarafindan acilmasi gerekir ve onundede hic bir guc duramaz. bu millet ile fazla oynamayin ve gerekeni yapin lutfen. bu millet nasil yetki verdi ise, öylede alir. simarikligin alemi yok ve ayasofyanin acilmasi sart. yemin ediyorum baska bir ulke olsaydi katliama ugrayan hemen acardi ve takdir de edilirdi. acin artik laf yapmayin meydanlarda ve sadece acin. yemin ediyorum simdi acilsa millet tarafindan yuzde seksen belediye secimlerinede yansir bu durum ve millet sizi bagrina basar ve gerekir ise ölūr. acmaz iseniz belediye ve genel secimlerde ben dahil ve ailem bu iktidara oy vermeyecegiz ve bizim gibi dusunen milgonlar var ve tekmeyi yiyecek bu hukumet ve son donemi olacak. akilli olun ve millet ile alay etmeden dim durarak acin bu garip milletin bu garip camisini. acmaz iseler kendileri bilirler ve itin götūnde bulurlar kendilerini. benden soylemesi ve bu millet laf ile oyalandigini zannediyor. yol ve kopru yapma ayasofyayi ac sayin baskan. camurlu yoldan da gideriz biz.
 • ErayEray9 gün önce
  Halil diye bir sebepsiz bir yaratık var yorum yazan daha Ayasofyanın ne olduğunu idrak edememiş. Boşuna hava tüketmekten başka bir şey değilsin.
 • Allahın bir kulu Allahın bir kulu 9 gün önce
  Hele yarabbi şükür en sonunda birileri doğru yola gelmiş gibi görünüyor. Bunun cevabı şimdi verilmeli.
 • mustafamustafa9 gün önce
  AYNEN AYNEN SABAHTAN BERİ YAZIYORUM BASTIRIN. BU NAMAZ AYASOFYADA KILINMALI. DİYANET UYUMA SABRIMIZI TAŞIRMA.
 • Halil Halil 9 gün önce
  Baska camimi yok illada kilisedemi namaz kuracksiniz .
 • Ali DENİZZAli DENİZZ9 gün önce
  Ayasofya cami olarak hizmete açılmalı.
 • EnesEnes9 gün önce
  Der hal açıl sın bekliyoruz
 • ALİ VeliALİ Veli9 gün önce
  Ayasofya kimseye rezerve değildir. Cami olsun artık. Tepkimizi dilde değil özde gösterelim.
 • AçınAçın9 gün önce
  A.Ç.I.L.A.C.A.K
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc9 gün önce
  Unuttum, eger acilirsa kapatilmasi icin chp hemen Anayasa Mahkemsinie gidecektir.
 • KaraKara9 gün önce
  AYASOFYA AÇILSIN ZİNCİRLER KIRILSIN..
 • Hy-hyHy-hy9 gün önce
  Ayasofyayı açacak yiğidin billûrlarını öpmezsem namerdim.
 • MuratMurat9 gün önce
  Ya reis açılsın artık şu Ayasofya cami olarak.Artık kabak tadı verdi.Millet senin cesaretinin arkasında daha ne bekliyorsun.Bak Fatihin vasiyetindeki o beddua nın ucu sana dokunur yoksa.
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc9 gün önce
  Kim`ki Ayasofya`yi ibadete acarsa Cennet ile mücdelidir. Ama henüz ufukta bunu yapacak yigit yok. Taki hacli kapiya dayandiginda akillari baslaraina devsirecektir. Hani Endülüs 750 yil Ispanyada hüküm sürmüstü, bir ayak izi kaldimi,Balkanlarda ki Türkler nerde?1912 de Bulgaristanin nufusu 2 milyon idi. 1,5 milyon Türk gayrisi Bulgar, Rus ve Roman` lardan ibaretti. Bu nufus nerde.Demek istedigim Adamlar tatbikatini yapmislar. Anadolu` da elimizden gidecek böyle avanaksi hareketler cekersek.Birakin batiyi. Batidan bize sinsice yikim gelir. Dik olup 1299 ruhundan yeniden baslamak lazim
 • NoktaNokta9 gün önce
  ÖNCE LAYIK OLALIMKİ AYASOFYA CAMİ OLARAK AÇILSIN.HERŞEYİ TAYYİP BAŞKANIN ÜSTÜNE ATANLAR SİZE SESLENDİM DUYDUNUZMU???ELEŞTİRMEK KOLAY ..ÖNCE BİZ BİRLEŞMEYİ BİLELİM..
 • NurNur9 gün önce
  Katılıyorum Aysofya açılmalı bu şehit kardeşlerimizin canaze namazı orada kılınmalı ve bütün televizyonlarımı canlı yayın yapmalı bu haçlılarahaddini bildirmeli tcümmetin torunları
 • Mahmut OzMahmut Oz9 gün önce
  Daha nereye kadar Fatih'in emanetini olan Ayasofya'nin uzerine vurulan istibdat muhruyle mubarek mabedin mahfuz ve mahzun esaretini seyretmek zilletine tahammul etmek zorunda birakilacagiz?#Ayasofyaibadeteacilsin
 • AbidAbid9 gün önce
  Siyasilerimiz, din alimlerimiz ve tarihçilerimiz Ayasofya için oturumlar tertiplesin ve müzakereler sonunda ağır basan fikir ve tasdiklerinin ne yönde olduğuna bakarak Ayasofya hakkında bir karara varılsın.
 • GerceklerGercekler9 gün önce
  Sözde %98 müslüman bir ülkeyiz 20 yıla yakın müslüman lider ülkeyi yönetiyorhala ayasofya cami olsun diyoruzhalta gercekten istemiyor hükümette gercekten istenseydi. Cokdan ezan okunmaya başlamıştı. Yuh bize diyorum
 • Kocasolak Kocasolak 9 gün önce
  Türkiye bağımsız, m.k. Kurtardı, işgal sona erdi diyor ya. MADEM öyle Ayasofya’yı ibadete açın.
 • Şehmus eroğluŞehmus eroğlu9 gün önce
  Kardeşlerimiz kıbledaşlarımız bu bzim onlara vefa borcumuz
 • FeritFerit9 gün önce
  Tam zamanı ve isabetli karar olur.
 • supersuper9 gün önce
  Derhal acilsin ya buna dur diyecekler yada bőyle devam edilmez ayasofiya acilsin bende bilet alip gelecem .
 • YasinYasin9 gün önce
  Keşke Açılda Ama yılşar öncede yazdım açmazlarNeden mi;Çünkü Turitstlik oldupundan para basıyor.Biz açılsın desek neye yarar yönetim istemedikten sonra...Her şeye kanun çıkarırlar bakalım bu isteğimizi yaparlarmı???
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 9 gün önce
  Ayasofya cami olarak açılması lazım
 • Alkan Alkan 9 gün önce
  YENI ZELANDADAKI OLAYDAN SONRA MÜBAREK ZAT FATIH SULTAN MEHMET HAN ATAMIZIN AYASOFYASINI BIR AN EVVEL CAMIYE DÖNÜSMELI BIZI HIRISTIYAN KAFIRLER LER AYASOFYA KONUSUNDA DAIME ÜSTMÜZE GELIP BIZE YANI ÜLKEMIZ TÜRKIYEYI BASKI ALTINA ALMAYA ÇALISIYORLAR VE AB TARAFAINDAN DA BASKI YAPIYORLAR YERINE GÖRE SANTAJ YAPIYORLAR BEN ÖLEN DIN KARDESLERIMIZEALLAHTAN RAHMET DILIYORUM VE YARALANLARA ACIL SIFALAR DILIYORUM ARTIK BU GAVUR DÖLLERI ÇOK ILERIYE GIDIYORLAR ACABA TÜRKIYEDE KILISEYE TOPLANAN HIRISTIYANLARA AYNI YENI ZELANDADAKI GIBI SALDIRI OLSA VE ÜLKEMIZDEKI KILISEDEDE BIRAKIN 49 KISIYI DE ACABA 1.VEYA 2 TANE YAVUR ÖLDÜRÜLMÜS OLSA ACABA BÜTÜN HIRISTIYAN ALEMI ÜZERIMIZE ÇULLANMAZLARMI ACABA DÜNYAYI AYAGA KALDIRMAZLARMI BENDE DIGER VATANDASLARIMIZ GIBI BIR AN AYASOFYAYI KILISE OLMAKTAN KURTARILIPCAMI OLARAK IBADETE ACILSINKI ATAMIZ FATIH SULTANMEHMET HAN IN ISTEGI YERINE GELSINATAMIZ FATIH SULTAN HAN HAZRETLERI AYASOFYAYI KIMKI CAMI DISINDA KULLANIRSLARSALANETIM ONUN ÜZERINE OLSUN DEMIS EVET BÖYLE BEDDUASI VAR ATAMIZIN INSALLAH EN KISA ZAMANDA IBADETE AÇILIR DIYE DÜSÜNÜYORUM VE BEKLIYORUM INSALLAH BUDA REISIMIZ RECEP TAYYIP ERDOGANA NASIP OLSUN DIYORUM
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 9 gün önce
  Evet, Kesinlikle Ayasofya Açılmalıdır.
 • Islam ayasofyaIslam ayasofya9 gün önce
  fransa üst üste cami kapatiyor, biz fatihin sahsi mülkü olan ayasofyayi ibadete kapatiyoruz üzerimize lanet yagmasin da ne olsun AYASOFYA DERHAL ACILSIN.
 • Şeref KazanŞeref Kazan9 gün önce
  Bunu yapabilecek onurlu bir hukumet Başkan varmı
 • Şerife Arslan Şerife Arslan 9 gün önce
  Amerika, İsrail, ve diğer İslâm düşmanı Ülkelerin fitilini ateşlediği bir durum. Ezan'a ıslık ile başladı. Cinsiyet eşitliği diye devam ediyor. Zalimliği ve Sapıklığı artırdılar. Biz Müslümanlar birleşmezsek bir avuç kalıp yok olacağız Allah korusun. Rabbim bizi uyandırsın. Kâfirler için yaşasın cehennem !!!... İSLÂM âleminin, başı sağ olsun.Ayasofya Açılsın, Şehit kardeşlerimizin gıyabi cenaze namazı kılınsın. Hak ile Batıl ayrılsın.
 • Abdullah CanAbdullah Can9 gün önce
  Ayasofya açılsın bizim cevabımız bu olması gereken bu yetkililer bunu yapsın o Zaman gelsinler Ayasofya'nın minarelerini yıkmaya gelsinler ne bulacaklar
 • ÜmitÜmit9 gün önce
  Ayasofya açılsın artık vakit namazları kılınsın müslümanlara umut ışığı olucaktır islamın şahlanış olucaktır ama Erdoğan da o cesaret yok batı neder diye korkan Erdoğan Kudüs’ü yahudiler Kabe’yi Araplar ayaklar altına aldı Ayasofya’yı Erdoğan kapatmadı ama açmaz korkar Vatikan’dan
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu9 gün önce
  EY ÜMMET ŞEHİTLERİN GIYABİ NAMAZIMIZI ŞEHİTLERİMİZ , ÜMMETİMİZ,DEVLETİMİZİÇİN HEP BİRLİKTE BULUŞALIM DUAEDELİM ALLAH RIZASI İÇİN,,Vesselam,,,
 • İskenderİskender9 gün önce
  Bu kutlu mabedimiz bizlere tekrar bize verilmeli SAYIN BAŞKANIM......
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer9 gün önce
  Ayasofya'nın..İbadete..açılması..konusunu..can-ı..gönülden..Ailece..destekliyoruz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019