Yeni Asya'nın Bylock'çu muhabiri Nur Ener Kılınç Almanya'ya topukladı

FETÖ’nün yayın organlarının kapatılması sonrası örgütün sözcülüğüne soyunan Yeni Asya gazetesinin Bylock’çu muhabiri Nur Ener Kılınç’a Almanya’ya kaçtı.

10 Şubat 2019 Pazar 16:44
Yeni Asya'nın Bylock'çu muhabiri Nur Ener Kılınç Almanya'ya topukladı

Fetullahçı Terör Örgütü ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle 7.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Yeni Asya gazetesi muhabirlerinden Nur Ener Kılınç, yurt dışına firar etti.

FETÖ’nün Türkiye’de faaliyet gösteren yayın organlarına darbe vurulmasının ardından örgütün sözcüsü gibi hareket eden Yeni Asya gazetesinin muhabiri Nur Ener Kılınç, yargılandığı esnada örgütün haberleşme ağı olan Bylock'u kullandığını itiraf etmişti.

Almanya’ya topukladı

‘Örgüt üyeliği’ suçundan hapis cezasına çarptırılan ve bir süre ev hapsinde kalan Nur Ener Kılınç’ın geçtiğimiz günlerde adeta hain FETÖ’cülerin sığınma yurduna dönüşen Almanya’ya kaçtığı öğrenildi.

Kazım Güleçyüz'e FETÖ iddianamesi

Yeni Asya gazetesi muhabiri Nur Ener Kılınç’a yönelik bu gelişmeler yaşanırken, diğer taraftan da gazetenin genel yönetmenliğini yapan Kazım Güleçyüz hakkında ‘Zincirleme şekilde FETÖ propagandası yapmak’ suçundan iddianame hazırlandı. Güleçyüz’ün teröristbaşı Fetullah Gülen’i cemaat lideri gibi kamuoyuna lanse etmeye çalıştığı ve örgüt yöneticilerinin yargılamaları sulandırma girişimlerine yardımcı olduğu kaydedildi.

Güleçyüz'ün geriye dönük sosyal medya hesaplarında araştırma yapıldığı belirtildi. Kazım Güleçyüz'e ait Twitter hesabında 2014-2018 yılları arasında FETÖ tweetleri iddianamede yer aldı. Güleçyüz'ün FETÖ elebaşı Fetullah Gülen lehine attığı ve 'hoca' dediği tweetlerin olduğu kaydedildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Şubat 2019 Pazar 16:44

YORUM YAZ

 • salihsalih8 ay önce
  Uğraşmayın kadınla çocukla, bakkal la berberle...uğraşın siyasi ayağı ile kiciddiyetinizi anlıyalım!! gelen vurur garibana gisen vurur garibana..
 • doğrucudoğrucu8 ay önce
  bu zevatakadına güya ev hapsi veren hakimi içeri tıkacaksın ki bir daha böyle saçmalıklar yaşanmasın adalet bakanı ne iş yapar?
 • vatanimvatanim8 ay önce
  Kazim
 • Mehmet e Mehmet e 8 ay önce
  Mehmet denen pravakatör .Nurculara attığın iftiranın altındakalasın.Kime çalışıyorsun.Ermeni taşnak komitesinemi.Siyonistleremi. Kime çalışıyorsun.
 • İsa KESKİNİsa KESKİN8 ay önce
  Bunlar nasıl kaçmayı başarabiliyor ki hala?
 • MaraşlıMaraşlı8 ay önce
  Kaçın kaçın sizin başınızdakide kaçmasını iyi bilir. cehennemin dibine kadar yolunuz var.
 • İtatizi İtatizi 8 ay önce
  Şimdi ak partili olup cemaati övmeyen varmı,hem de tepeden tırnağa
 • Mehmet' e;Mehmet' e;8 ay önce
  Başına fetöcüler kadar değil de Nurcular kadar taş düşsün ve farkı anla; kalkamayasın altndan.
 • RECEPRECEP8 ay önce
  EV HAPSİNDEKİBİRİNASILYURTDIŞINAKAÇAR? / YA DAYURT DIŞINAKAÇMASIİÇİNFIRSAT VERİLMİŞTİR.OLAY - KAÇIŞPLANIİNCELENİPSORUMLULARENER KILINÇYERİNEİÇERİTIKILMALIDIR. SAYIN ADALETBAKANIMIZBUOLAYFETONUNADAMLARININADLİTEŞKİLATTAHALANE KADARETKİNOLDUĞUNUGÖSSTERMİYOR MU?
 • SafaSafa8 ay önce
  Feto nun legal yapısı Yeni asya gurubu gözüküyor. Genellikle o yapıya katılıyolar gibi geliyor bana. Gazetelerine bakmak yeterli.
 • nifakta dibe vurmaknifakta dibe vurmak8 ay önce
  Münafıklar kazım güleçyüzü yemliyorlar mı, yoksa bu herif bu işleri meccanen mi yapıyor acaba.
 • ERDiNÇ IŞIK ERDiNÇ IŞIK 8 ay önce
  VATANIMA GERİ DÖNMESİNCEHENNEME KADAR YOLU VAR...HAİNLERRRRR...
 • ülkücüülkücü8 ay önce
  Bu bayanı pek tanımam ama sizin 28 şubatta cepheyi bırakıp almanyaya kaçan tefrikacı,müslümanları bir birine düşürenyazarınız alçak şevkiyi çok yakından bilirim.
 • fetösavarfetösavar8 ay önce
  artık bir euroyu cüzdanında saklar. hmm bir euro kağıt yok ... neyse metali de koyacak bi yer bulunur... bereket getirir belkim...
 • özür dilerim geciktim, ama kendime güvenli bir yol seçtim..özür dilerim geciktim, ama kendime güvenli bir yol seçtim..8 ay önce
  Bence vakit kaybetmeden diğerleri de tüysünler, hadi canım..
 • Kemal Kemal 8 ay önce
  Devletimiz derin uykudamiydi bu kacarken
 • selim akayselim akay8 ay önce
  Dini ni ruhunu 1 dolara satan hainler. Ahiretini de kaybettiler. Kim için opapaz kılıklı adam için
 • Sait BitlisîSait Bitlisî8 ay önce
  Gladyo her tarafı tahkim etmiş.
 • Mehmet Mehmet 8 ay önce
  Canı cehenneme! Yurduna geri dönmüş. fetöcülerde nurcularda aynı malın laciverdi bunlara da müdahale edilmezse Allah muhafaza ikinci bir 15 temmuz kaçınılmaz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019