Venezuela ordusundan bir hain daha çıktı: Maduro'yu tanımıyorum

Venezuela ordusunda görevli Tabip Albay Ruben Paz Jimenez, ABD kuklası Juan Guaido'yu ülkenin geçici devlet başkanı olarak tanıdığını açıkladı.

10 Şubat 2019 Pazar 19:48
Venezuela ordusundan bir hain daha çıktı: Maduro'yu tanımıyorum

Venezeula ordusunda görevli en yüksek rütbeli Tabip Albay Ruben Paz Jimenez, yayınladığı bir video aracılığıyla, Juan Guaido'yu ülkenin geçici devlet başkanı olarak gördüğünü ve Nicholas Maduro yönetimini artık tanımadığını açıkladı.

Albay Jimenez, söz konusu videoda, “Maduro’yu başkan olarak tanımıyorum. Juan Guaido’yu ise geçici devlet başkanı ve ulusal silahlı kuvvetlerin komutanı olarak tanıyorum. Silahlı kuvvetlerin yüzde 90'ını mevcut durumdan memnun değil” ifadelerini kullandı.

Hava Kuvvetleri yetkilisi de Guaido demişti

Albay, ABD tarafından Venezuela ile Kolombiya sınırına gönderilen  yardımların ülkeye girişine izin verilmesi çağrısında da bulundu ancak Maduro yardımların girişini engelledi.

Venezuela Hava Kuvvetleri’nden Stratejik Planlama Direktörü General Francisco Esteban Yanez ise, geçtiğimiz hafta Twitter hesabı üzerinden, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu geçici devlet başkanı olarak tanıdığını açıklamıştı.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Şubat 2019 Pazar 19:48

YORUM YAZ

 • Cengiz AkCengiz Ak4 gün önce
  Sıkın kafasına Milletine ihanet etmiş sonrada lağıma atın
 • cccccc8 gün önce
  Mudura bunu görevden alsın sallandırsın. Darbeci hainler sallandırılmadıkça ülkeler de kaos bitmez.
 • SedaSeda8 gün önce
  Sağlık sektöründe fetöcü temizliği hiç görmedim. Yeni mezun doktorlar iş bekliyor, fetöcüler kadroları doldurmuş durumda. İncelenip gereği yapılması lazım. Doktorsan fetöcü olmak farketmez mi?
 • KasımKasım8 gün önce
  Memleket bütün meselelerini halletti de, Venezuela’da kim hain, kim vatansever tespit etmek kaldı. Maduro’ya sahip çıkmaya çalışmak aslında bende bunun gibiyim. Yarın beni de bu şekilde indirmeyin demektir.
 • emiremir8 gün önce
  fetoyu besleyen bizdeki hainlerin cogu mecliste onlara bakalim bize ne teeee elalemin venuzuelasindan orami dert oldu size
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU8 gün önce
  ODA BİZİM OĞLANCUKLARDAN....BİZDE VARDI YA O KÖPEKLERDEN...
 • ANTİ-FETTOŞŞANTİ-FETTOŞŞ8 gün önce
  MADURO, SEN DE MURSİ GİBİ GEÇ KALMA. BU İTİ AL GÖREVDEN.
 • gerçek askerler bozuluyorlargerçek askerler bozuluyorlar9 gün önce
  Bizim orduda da var böyle tabip albay, mabip albay, hakim yarbay, mühendis binbaşı zartzurt; iptal etmediler gitti bu çemişliği..
 • bahattin konevibahattin konevi9 gün önce
  tamam,venezuella nın zenginliklerini halkla paylaşmıyor ama "seçimle geldi"SEÇİMLE GELMEK,KİŞİYE SINIRSIZ HIRSIZLIK HAKKI VERİR Mİ?Kİ,SEÇİMLE GELMEDİĞİ KANITLANDI.ZENGİNLİĞİ,BİR KAÇ YANDAŞIYLA PAYLAŞIP,BEŞİKTEKİ BEBEKLERİ AÇLIKTANNÖLDÜREN BİRİNE SIRTINDAN HANÇERLEMEK,VATAN MÜDAAFASI,ÖYLE BİRİNE SADUK KALMAKSA,VATAN HAİNLİĞİDİR
 • Mesut SarpMesut Sarp9 gün önce
  Maduro Kübadan komunist danışmanlarıyla halkın gıda, tüketim ve ilaç sorunlarıyla çözemez. Bu sebeplerden 3 milyon Venezuellalı ülkelerini terk etti. Halktan intikam alırcasına uluslararası yardım kuruluşlarından gönderilen ilaçlarıda sınırdan içeri sokmuyor. İnsanların yaşama tahammülleri kalmadı ve destekleyen fakir fukara takımı desteğini çekiyor. Venezuella maalesef sefilleri oynamakta !
 • GaliGali9 gün önce
  Mesele düşmandan ziyade Venezuelalılardır Vatanlarına sahip çıksınlar. Eyer çıkarsalar böyle çapulcuları al aşağı ederler.
 • osmanoğlu2023osmanoğlu20239 gün önce
  Halk'da seni tanımaz...
 • AlperAlper9 gün önce
  Cebinden kesin bir dolar çıkar bu şerrrefsizinde.
 • hasanhasan9 gün önce
  onu bos ver de reyis paralarini getirebildi mi
 • BozoğluBozoğlu9 gün önce
  Paşa değil maşa hain.
 • mvlütmvlüt9 gün önce
  maduro bu hainleri bir gece idam etmelidir...."hain=idam" olmalıdır...değilse devletler çer çöp gibi yıkılır gider....
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc9 gün önce
  ABD ordada aynen ittihatci terkki örgütü gibi ve fetö benzeri devletin icini oymush shimdi operasyon zamani.ABD bunu Iranda, Türkiyede, Yunanistanda,Arab Dünyasinda hep yapagelmishtir.
 • Adem AdemoğluAdem Ademoğlu9 gün önce
  Ezalden beri söylüyorum Tayyibin dış politikası dış siyaseti sıfır şansı yaver gidiyor olaylar kendiliğinden lehinde gelişiyor,yoksa gömdüğü bütün cesetlerin ayakları dışarda kalıyor.Gelsin ona siyaset öğreteyim...
 • DoktorDoktor9 gün önce
  abd veledi zinasini BOYKOT.
 • birbilenadambirbilenadam9 gün önce
  Sanıyorum birilerinin bu asker denen şerefsizleri imha etmesi lazım. Oraya da 2 tane Ömer Halisdemir gerekli.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Şubat 2019