• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Üniversiteler Şubat ayına kadar online eğitime devam mı edecek? YÖK açıklaması

Üniversiteler Şubat ayına kadar online eğitime devam mı edecek? sorusu merak edilirken YÖK'ün konuya ilişkin resmi açıklama yapıp yapmadığı sorgulanıyor. Üniversite öğrencileri YÖK'ten gelecek 2020-2021 güz dönemi eğitimleri ile ilgili açıklamayı bekliyor. Üniversitelerin açılış tarihi merak edilirken bir yandan da üniversiteler online eğitime devam mı edecek sorusu araştırılmakta. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak?

Yeniakit Publisher
2020-08-10 21:51:00 -
Üniversiteler Şubat ayına kadar online eğitime devam mı edecek? YÖK açıklaması

Üniversiteler Şubat ayına kadar online eğitime devam mı edecek?  Üniversitelerin açılış tarihi yaklaşırken birçok öğrenci ayrıntılı olarak açılış tarihini öğrenmek istiyor. İlköğretim seviyesindeki okulların ne zaman açılacağı MEB tarafından açıklandı ve şimdi gözler üniversitelere çevrildi.

Üniversiteler Şubat ayına kadar online eğitime devam mı edecek?

Koronavirüsü nedeniyle mart ayında üniversitelerde başlayan uzaktan eğitim süreci, 2020 üniversite kayıtlarının başlamasına kısa süre kala gündeme geldi. YKS yerleştirme sonuçlarına göre, lisans ve ön lisans kayıtlarını yapacak olan öğrenciler, üniversitelere başvurarak kaydını gerçekleştirecek. Üniversitelerde yüz yüze ya da uzaktan eğitim olup olmayacağı henüz kesinleşmezken, kayıtların 31 Ağustos'ta başlaması bekleniyor.

 

YÖK’ten üniversitelerin açılış tarihiyle ilgili bir duyuru yapılmadı ancak üniversiteler geçtiğimiz senelerle aynı tarihlerde eğitimlerine başlaması bekleniyor.

Rehberde, dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurullarınca salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar özelinde planlama yapılması gerektiğine işaret edildi. Salgının kontrol altında olduğu bir ilde yapılacak birebir pilotaj eğitimi ile vaka sayısının artma eğiliminde olduğu bir ilde Kovid-19 hastalarını takip eden bir klinikte yapılacak staj eğitimleri için alınacak önlemlerin farklı olacağı da rehberde vurgulandı. Eğitim ve öğretim yılının farklı aylarında, yine salgının seyrine göre alınan önlemlerin de çeşitleneceğine işaret edilen rehberde, ekimde uygulamalı eğitimlere devam eden bir programın, salgının yerel seyrine göre kasımda çevrim içi uygulamaya geçmek zorunda kalabileceği belirtildi.

Üniversitelerin geçen sene açıldığı tarihlerde eğitimlerine başlayacağı tahmin ediliyor. Açılış tarihlerine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı