Seçim 2019 Sayfası

Uçak gemilerini imha etme kabiliyetine sahip! Nükleer insansız su altı aracı donanmaya katılıyor

Amerika Birleşik Devletleri ile silahlanma yarışına giren Rusya, 30 adet nükleer insansız su altı aracının donanmaya katılacağını açıkladı.

12 Ocak 2019 Cumartesi 19:08
Uçak gemilerini imha etme kabiliyetine sahip! Nükleer insansız su altı aracı donanmaya katılıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in geçtiğimiz yıl nesil süper silahlar arasında tanıttığı, kıtalararası menzilde uçak gemilerini ve kıyı altyapılarını imha etme kabiliyetine sahip nükleer yetenekli insansız su altı aracı sistemi Poseidon'un 30 adetinin Rus Donanması'nın hizmetine gireceği bildirildi.  

Rus donanmasının iç savunma endüstrisinden yapılan açıklamada, "Rus stratejik nükleer yetenekli insansız su altı aracı Posiedon'un 30 adeti Rus Donanması'nın hizmetine girecek. Bunlardan ikisi Kuzey filosundaki denizalılara, diğer ikisi de Pasifik filosundaki denizalılara yerleştirilecek. Denizaltıların her biri en fazla sekiz Posiedon taşıyacak." denildi.  

Devamında, "Şu anda Sevmash Tersanesi'nde inşa edilen özel amaçlı nükleer denizaltı Khabarovsk, Poseidon nükleer yetenekli su altı aracının taşıyıcılarından biri olacak. Ayrıca, özel amaçlı denizaltılar ve Rus Donanması'nda faaliyet gösteren nükleer motorlu su altı kruvazör Projesi 949A da taşıyıcı olarak kullanılabilecek." açıklamasında bulunuldu.  

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 1 Mart'taki Federal Meclis konuşmasında tüm dünyaya duyurduğu yeni nesil Rus silahları arasında bulunan Poseidon, kıtalararası menzilde uçak gemilerini ve kıyı altyapılarını imha etme kabiliyetine sahip. Sistem ayrıca deniz seviyesinin çok altında yüksek hıza ulaşabilme ve güzergahının tespit edilememesi gibi özelliklere sahip.

TM Dijital Haber Merkezi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 19:08

YORUM YAZ

 • şskşsk3 ay önce
  abdyle girilen yarış abdyle ab arasındaki ilişkileri güçlendirir. halbuki rusya abd ve ab'yi ayırmaya uğraşmalıydı. şaban putinde o akıl nerde?
 • Siverekli zaza Siverekli zaza 3 ay önce
  Öyle haber yapmışsınız ki sanki bu insansiz nükleer sualtı gemisi bizimmiş gibi..!
 • ibrahm aydemiribrahm aydemir3 ay önce
  Afrikayi asyayi saymiyorum , Amerikada 50 mio, yakin insan aclik sinirinda yasiyor, rusyada sayilar dahi bilinmiyor.PKK ya verdiginiz silahlari tasidiginizmazot parasi binlerce insani aylarca doyuracak seviyede.Sirf kapitalist evanjelist-yahudiler icin bukadar insani ac birakmakneyin nesi? yaziktipki bir zamanlar bizler den kurban paralari toplayip residanslardayasayan hristiyan fetöcüler gibi abd rusya da fakir halkin vergilerini carcur edip yahudi milyarderlereaktariyorlar.
 • AlperAlper3 ay önce
  Biz de boş durmuyoruz,onların denzaltısı varsa bizim de ....... var.
 • derman derman 3 ay önce
  ah başlık sen nelere kadirsin. bizde ona göre yorum yapmıştık apışık kaldık :) demek ki detaya inemek lazım k..:)
 • Yunus 16 Yunus 16 3 ay önce
  TRİLYONLUK UÇAK GEMİLERİNE KARŞI SÜPER TEKNOLOJİ. UÇAK GEMİSİ YERİNE, UÇAK GEMİSİ NASIL BATIRILIR TEKNOLOJİSİ ÜZERİNE ÇALIŞMALIYIZ
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş3 ay önce
  rusya bir kaç tanede bizede versin
 • abdoabdo3 ay önce
  haberin başlığını okuyunca se inmiştik bizim donanmamıza katılıyor sanmıştık
 • dermanderman3 ay önce
  tamam anladık seçimler yaklaştı ama azıcık mantıklı atın... onlarca savaş gemisinin refakati ilehareket eden milyar dolarlık uçak gemilerini batıra biliyor ha :))) Allah aşkına ne içiyor sunuz da bu haberleri yapıyorsunuz... :))
 • fahrifahri3 ay önce
  ALLAH cc sonumuzu hayır etsin rusya bu kadar silahlanmaya gittiğine göre durum iyi değil

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019