• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'nin rest çekmesi ABD'ye fena battı! Skandal YPG açıklaması

YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmeyen NATO'nun Baltık ülkelerine yönelik güvenlik planına itiraz ederek rest çeken Türkiye, emperyalist ABD'yi rahatsız etti. Terör hamisi ABD'nin Savunma Bakanı Mark Esper, YPG'yi terör örgütü olarak tanımayacaklarını açıkladı.

Yeniakit Publisher
2019-12-04 09:35:00 -
Türkiye'nin rest çekmesi ABD'ye fena battı! Skandal YPG açıklaması

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, NATO zirvesi öncesi Londra'ya uçuşunda Reuters haber ajansına röportaj vererek Türkiye hakkında skandal değerlendirmelerde bulundu.

Terörist YPG'yi savundu

Röportajında, kimsenin 'Ankara'nın gördüğü tehditleri görmediğini' belirten Esper, 'kördüğümü çözmek için YPG'yi terör örgütü olarak tanımaya dönük herhangi bir kararı desteklemeyeceğini' söyledi. Esper, Türkiye'ye NATO'nun karşılaştığı daha büyük zorluklara odaklanma çağrısı yaptı.

Türkiye'nin, NATO'nun Baltıklar ve Polonya'ya ilişkin savunma planlarına YPG'nin 'terör örgütü' olarak tanınmasını şart koşarak destek vermeme kararını yorumlayan Esper, "Türkiye'ye mesajım, (Rusya'ya karşı) bu yanıt planlarında ilerlememiz gerekiyor ve bunlar, onların öznel kaygıları ile geciktirilemez." ifadelerini kullandı.

Esper, "İttifakın birliği ve hazırlığı, daha büyük meselelere odaklandığınız anlamına gelir. Ve kimse onların gündemine uymaya istekli değil. Kimse onların gördüğü tehditleri görmüyor." ifadesini kullandı.

YPG'yi terör örgütü olarak tanıma kararını desteklemeyeceğini vurgulayan Esper, "Fikirlerimize sadık kalacağız ve bence NATO da öyle olacak" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Avini

Çıra sizin orda yanmıyor bizim coğrafya da alev almış memlekete yakıyor sayın bay..
 • Yanıtla

ihsan

iyi b.k yersin katil abd
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı