Türkiye'den ABD'ye sert tepki: Reddediyoruz!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "ABD'nin İnsan Hakları Raporu, ülkemizle ilgili asılsız iddialar, gerçek dışı bilgiler ve ön yargılı yorumlar içermektedir" ifadeleri yer aldı.

15 Mart 2019 Cuma 00:03
Türkiye'den ABD'ye sert tepki: Reddediyoruz!

Dışişleri Bakanlığı, ABD İnsan Hakları 2018 Raporu ile ilgili, "ABD’nin bu yılki raporunda da ülkemizin PKK, FETÖ/PDY, DEAŞ ve DHKP-C başta olmak üzere azılı terör örgütleriyle olan haklı mücadelesini idrak edemediğini hayal kırıklığı ile görüyoruz. Raporda, ülkemizin ve bölgemizin güvenliğinin sağlanması için uluslararası hukuk ve insan haklarına saygı çerçevesinde yürütülen terörle mücadele çabalarımız insan hakları ihlali gibi yansıtılmıştır. Bu yaklaşımı reddediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 00:03

YORUM YAZ

 • sukrusukru5 gün önce
  Kaleli sen güzel söylüyorsun da bu ülkede birkaç kilo patates ve salatalığa ülkesini satacak adam dolu.Hükümet ne yapsın.Devlet gücünü milletten alır.Ülkenin yarısı ben rahatça patates hıyar bulayımda isterse Siyonistler ırzıma geçsin derse hükümetin seside cılız çıkar.
 • kalelikaleli5 gün önce
  biz millet olarak yıllardır şu amerikadan vazgeçin ne olacaksa olsun katlanırız dedik olmadı.üsler kapansın dedik olmadı.bu alçaklara taviz vermek doğru olmamış rahip boşuna serbest bırakılmıştır.dolar gene aynıdır.değişen ne olmuştur.en büyük düşmanımız amerikadır.bunu bildiğimiz halde bu alçaklardan yakamızı kurtaramıyoruz.
 • yılmaz karayılmaz kara5 gün önce
  sadık dostlarınıza kızmayın böyle , darılırlar haaaa.
 • ihsanihsan5 gün önce
  türkiyede abd nin insan haklarını ihlal ettiğine dair rapor hazırlasın ne duruyorsunukatillikleri eşkiyalıklarını ortaya koyalım hükümet senin işin bu yapsana kısasa kısas
 • kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk5 gün önce
  cevap olarak şöyle demeniz gerekir o. çocukları
 • ........5 gün önce
  Abd travestisi. Beyaz sarayı yıkıp mzgürlük putunuza çuval geçirecez
 • ahmetahmet5 gün önce
  bu evanjelik-siyonist ruh hastalarının "insanlığa ve özellikle müslümanlara "verdiği zarardan dolayı İNSAN kelimesini kullanması yasaklanmalı! Bu gün dahi Y.Zelandada, Gazzede, Ortadoğuda, Afganistanda müslüman katliamlarına devam ettiler
 • şükrüşükrü5 gün önce
  sevenlerimiz sağolsun orhan sn sevmesende olur oluyor hatta 3 çeyreklik aklınl kimseye ayar çekmeye kalkma
 • turkturk5 gün önce
  cocukKATILI ABD YAPAR. CUNKU ALGI YAPACAK KENDI KATLETTIKLERINI ORTBAS EDECEK. ABD TERORITS BIR ULKEDIR AYRICA COCUK KADINKATILIDIR.
 • OrhanOrhan6 gün önce
  Adalet diye tuttruyosunuz.isciyi koyluyu hop ettiryorsunuz, genclerimizi polise cob ettiyorsunuz. Bakiniz gelisip serpilmekte bit pazarlarimiz, emrinjze amadedir bankalatimiz, yalandir kr3di yolsuzluklari tefeci yoktur yurdiamizda.
 • duyanisoduyaniso6 gün önce
  amerikan ve avrupali terörist ülkelrden her hainligi bekle türkiyem bunlar hep ayni hainligi yapiyorlar önce israil emir verir arkasindan amerika emiri yerine getirir amerikanin kuyrugu avrupa ayni hainligi yaparlar hep ayni tuzaklar raporlari kendilerine nasil uygunsa öyle yaziyor amerikan ve avrupa teröristleri.
 • EyupEyup6 gün önce
  Ankarada kızar wasington ziyaretlerinde dost ve müttefiklikden dem vurursunuz.
 • dursundursun6 gün önce
  evet hep yalan söyler onlar marsada onlar değil siz gittiniz. sabır herşeyin ilacıdır
 • hakanhakan6 gün önce
  Gülünç değilmi,ne günlere kaldık abd gibi emperyalist ve zalim bir devlet insan hakları ihlali konusunda bizi eleştirebiliyor,Ha bu devlet ırak ta suriyede ortadoğuda afganistanda milyonlarca masumun kanına girmiş ve katletmiş,daha dün ırakta ebu gureyb hapihanesinde kadınlara işkence ve tecavüz olaylarına sebeb olmuş bir cehennemlik iken 4 milyon insanı ülkesinde misafir eden ülkemizi insan hakları konusunda raporluyor,

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019