Türk askerinden kaçan Yunan bakan haddini aştı!

Yunanistan Savunma Bakanı, ulusal egemenliklerinin tehdit edilmesi durumunda gerekeni yapabileceklerini söyleyerek Türkiye'yi tehdit etme küstahlığında bulundu.

26 Mart 2018 Pazartesi 08:15
Türk askerinden kaçan Yunan bakan haddini aştı!

Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan gerilim günden güne yükseliyor. Bu gerilimin yükselmesinde Yunanistan tarafının küstah açıklamaları oldukça etkili.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da 25 Mart Bağımsızlık Günü dolayısıyla düzenlenen askeri geçit töreninde konuşan Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Türkiye'yi hedef aldı.

"BOZGUNA UĞRATIRIZ"

Bakan Kammenos, "Yunan halkını, silahlı kuvvetlerimizin ulusal egemenliğimize ve ülkemizin toprak bütünlüğüne yönelik her türlü meydan okumalara karşı gelmeye hazır olduğunu temin etmek isterim. Bizler barışçıl insanlarız, barış için her şeyi yapıyoruz, ancak egemenliğimize meydan okumaya teşebbüs eden herkes, 1821’de Yunan savaşçılarımızın güçlü Osmanlı İmparatorluğu’nu yendiği gibi bozguna uğrayacak. Büyük Osmanlı İmparatorlukları düşünenler, 1821’i hatırlamalı. Ulusal egemenliğimizden şüpheye teşebbüs edeni, 1821’de olduğu gibi bozguna uğratırız" ifadeleriyle Türkiye'yi tehdit etme küstahlığında bulundu.

TÜRK ASKERİNİ GÖRÜNCE KAÇMIŞTI

Kammenos, geçtiğimiz aylarda Kardak'a yanaşarak denize karanfil atmak istemişti.

Bölgede Türk askerini gören Yunan bakan, arkasına bile bakmadan hızla bölgeden uzaklaşmıştı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mart 2018 Pazartesi 08:15

YORUM YAZ

 • Yunam CıkYunam Cık1 yıl önce
  E, bu durumda iki palikaryayı içerde bi sekiz on sene daha tutacağız demektir, vacib oldu gaari..
 • TanerTaner1 yıl önce
  Bir akram Atina ya gelebiliriz.(Menbicten sonra)
 • faynurfaynur1 yıl önce
  biri şu gerzeğe OSMANLI tarafından asırlarca sadece bir vali tarafından yönetildiklerini dönemin kaymağını yiyip OSMANLI çöküş döneminde isyan edip adeta sahibini satan bir hayvan gibi ihanet ettikleri hatırlatsın hee bu arada o zaman çöküş evresindeydik şimdi diriliş :) bence haddini bilsin gerzek
 • SB SB 1 yıl önce
  Ekonomik çöküntülerini örtmeye çalışıyorlar.
 • YorumcuYorumcu1 yıl önce
  1821 bizim hiç unutmamamız gereken yıllar, o barışçıl Yunan'ların yıllardır komşu olarak yaşadıkları Türkleri, bağımsızlık kazandıktan sonra nasıl katledip , kadınlarını sattıkları günleribizim hep hatırlamamız ve gelecek için öyle tedbirli olmamız lazım, yoksa onlar 1897 , 1922 ve 1974 yıllarını iyi biliyorlardır
 • İşsizİşsiz1 yıl önce
  Hamdolsun o kutlu zafere necaset bulaşmamıştı.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 yıl önce
  Dev Aynasına Bakma, Normal AynayaBak. Ne Kadar Küçük OlduğunuzuGörürsün . Ona Göre, Konuş.
 • YORUMYORUM1 yıl önce
  Türkiye korkusu saçmalatmış.
 • NumanNuman1 yıl önce
  Tosun, ta o kadar 1820 lere gitme. 1920 lerden bahset biraz da. Hani şu an üzerinde olduğun ama dedelerinin o denize döküldükleri günlere ne dersin?
 • ihsanihsan1 yıl önce
  dangalak halen almanyanın esaretinde saçmalıyor
 • Hakkı çavdarHakkı çavdar1 yıl önce
  Ben hamdolsun o alemin içinde hiç olmadım ama bana öyle geliyor ki bu kafirİzmir'i unutacak kadar rakının içine bı bok karıştırmıştır kesinlikle.
 • AkrepAkrep1 yıl önce
  Kuru kuruya havlayan domuz suratlı it,palavra attığını sende çok iyi biliyorsun ama ben yinede söylemek isterimki birilerinin gazına fazla gelme.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019