• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Siyonist Netanyahu Lübnan'ı tehdit etmişti

Lübnan'daki dev patlamaya bütün dünya şahitlik ederken, İsrail Devlet Başkanı Netanyahu'nun Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu konuşması sırasında Lübnan'ı tehdit eden görüntüleri bir kez daha akıllarda saldırıyı İsrail'in yaptığı şüphesine neden oldu.

Yeniakit Publisher
2020-08-05 04:57:00 -

Lübnan devleti Beyrut'taki patlamanın bir saldırı olduğunu savunurken, olaydan İsrail'i sorumlu tutuyor.

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı konuşmada, "ABD askeri birlikleri patlamanın bir saldırıya benzediğini söylüyor." demişti.

Planı yıllar önce açıkladı

Beyrutta'ki patlama akıllara Netanyahu'nun yıllar önce BM'de yaptığı konuşmasını getirdi. İşgalci İsrail'in Başbakanı Benjamin Netanyahu, İran'ın Hizbullah'a İsrail'i vuracak bir füze tesisi oluşturduğunu söyleyip dünyanın gözleri önünde Lübnan'ı vuracağını açıklamıştı. işte o ifadeler...

''İsrail kendisini İran'ın saldırganlığına karşı korumak için yapması gereken her şeyi yapacak. Size karşı Suriye'de eylemde bulunmaya devam edeceğiz, size karşı Lübnan'da eylemde bulunacağız, size karşı Irak'ta eylemde bulunacağız.''

Hizbullah hedefleri diyerek işaretlemişti

Netanyahu, Terör devleti İsrail'e direnişiyle tanınan İran destekli Lübnanlı Şii örgüt Hizbullah'ı hedef göstermişti. İran'ın Hizbullah'a isabetsiz roketleri İsrail'in içlerini vurabilecek isabetli füzelere çeviren gizli tesisler kurma emrini verdiğini ileri süren Netanyahu, Beyrut'taki bu gizli tesislere ait olduğunu söylediği bir haritayı da çıkarıp göstererek, "İsrail sizin de ne yaptığınızı biliyor, İsrail bunları nerede yaptığınızı biliyor ve İsrail bunları yanınıza kar bırakmayacak." şeklindeki sözlerle tehdit etmişti.

Netanyahu konuşmasında Lübnan haritasında havalimanını işaret ediyor. İşaretli bölgelerin hiçbiri patlamanın gerçekleştiği liman bölgesi değil ancak İsrail'in hedef şaşırtma hilesi olarak bu haritaları gösterdiği düşünülüyor.

Patlamadan önce tweet attı

İsrail Başbakanlığı'nın Arapça resmi twitter hesabından Lübnan'daki patlamadan yaklaşık 5 saat önce bir paylaşım geldi. Yapılan paylaşımda, "Bir gruba çarptık ve şimdi onu gönderenlere zarar veriyoruz. Kendimizi savunmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Hizbullah dahil herkesi bunu dikkate almalarını tavsiye ediyorum." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Irakın cevabıdır

Öyle ıraktaki ABD üslerine saldırıp sağda solda bize dalaşırsanız, biz de böyle yaparız demiş dünyanın kovboyları!!
 • Yanıtla

Slm

Dünya üzerinde meydana gelen her olayın TÜRKİYEMİZe ve siyonistlerle alakası vardır. Her an herşeye tedbir almalı ve hazır olmalıyız.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı