Şenocak: Müslüman! Kâfire kafir de ki çocuklar ABD'ye dost olmasın!

TL'nin ABD Doları karşısında değer kaybetmesine sevinenlerin ruhlarıyla ABD'nin yanında olduğunu söyleyen İlahiyatçı Dr. İhsan Şenocak, "Müslüman! Kâfire kafir de ki çocuklar ABDye dost olmasın!" ifadelerini kullandı.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 14:49
Şenocak: Müslüman! Kâfire kafir de ki çocuklar ABD'ye dost olmasın!

ABD'nin Rahip Brunson üzerinden bir kaşık suda kopardığı fırtına ve döviz kurunda yaşanan hareketliliğin yankıları sürerken, İlâhiyatçı-yazar Dr. İhsan Şenocak'tan dikkat çekici bir açıklama geldi.

TL'nin ABD Doları karşısındaki değer kaybını yorumlayan Dr. İhsan Şenocak, yaşanan medeniyet savaşına dikkat çekerek, " 'Dinlerine uymadıkça yahudiler de hristiyanlar da asla senden razı olmazlar' (Bakara,120) ilahi buyruğu bir kez daha göstermiştir ki, dolar değer kazanıp,TL kaybederken sevinenler, bedenleriyle bu Millet'in safındaymış gibi görünse de, ruhları itibariyle ABDnin yanındadırlar." dedi.

ABD'NİN GÜCÜNÜ DEĞİL, ALLAH'IN GÜCÜNÜ ANLATIN!

"Kâfire kâfir der, en zayıf anımızda bizi kuşatacağını çocuklara anlatırsak, Müşrik, Münafık ve Yahudi tarafından HENDEK'te kuşatılan Sahabe(ra) gibi açlıktan karnına taş bağlar, Mekke'ye yürür, Ebu Cehil saltanatına son verirler. Müslüman! Kâfire kafir de ki çocuklar ABDye dost olmasın!" diyen Şenocak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Çocuklara ABD'nin gücünü değil, Allahın(cc) Firavunu denize gömen sınırsız kudretini anlat! Ona, tağutlardan korkmayı değil, özüyle, sözüyle "muttaki" olmayı söyle! Kafirlerin bütün yolları kapatacak gücü olsa da "Allah, Muttaki kullar için bir çıkış tayin edecektir"(Talak, 2) de.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 14:49

YORUM YAZ

 • yakupyakup1 ay önce
  ABD GUCU DOLAR KIMSE. Dolar almasa ABD YIKILR MUSLUMALAR DERIN BIR NEVES ALMIS OLUR DOLARI ALIP SATANLARA YAZIKLAR OLSUN
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU7 ay önce
  O KADARIYLA DA DEĞİL,HANGİ PARTİ,STK,MESLEK ODASI,ŞAHIS,HÜLASA DEMOKRAT,LAİKLİK,İLERİCİ,MODERN MASKESİ TAKMIŞ MİLLET DÜŞMANI KAFİRLERİDEDEŞİFRE EDELİM.
 • anadolu kartalıanadolu kartalı7 ay önce
  kafire kafir diyemeyen salak beyinsiz sözde müslümanların şerrinden ALLAH a sığınıyorum kafire küfründen dolayı kafir demeyenlerede kafirdir
 • habil alkanhabil alkan7 ay önce
  eyvallah güzel tespit,yalnız ilk önce müslüman görünümlü ve müslümanım diyen tagutları iyi tanımalıyız ve onlardan uzak durmalıyızki,bizleri şirke,küfre götürmelerine izin vermeyelim,dünyamızı ve ahiretimizi mahvetmeyelim inşaallah.
 • DoktorDoktor7 ay önce
  Aynen öyle diyelim. Dahası abd ve pissrail kafirlerini BOYKOT edelim. Yiyecek içecek giyim kuşam kültür sanat dijital materyel havada karada suda BOYKOT BOYKOT BOYKOT

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019