• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Rusya'dan Paşinyan açıklaması: Dağlık Karabağ anlaşmasına...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan'ın Dağlık Karabağ anlaşmasına bağlılıklarını teyit ettiğini belirtti.

Yeniakit Publisher
2020-11-21 21:03:00 -
Rusya'dan Paşinyan açıklaması: Dağlık Karabağ anlaşmasına...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dağlık Karabağ anlaşması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ermenistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı anlaşmanın gelecekte de uygulanması konusunda bağlılıklarını teyit etti." diye konuştu.

Lavrov, Ermenistan'daki temaslarından sonra basına açıklamalar yaptı.

Kendisinin Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüştüğünü belirten Lavrov, Dağlık Karabağ ile ilgili Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya arasında 9 Kasım tarihinde imzalanan ortak açıklamanın uygulanması konusunu ele aldıklarını belirtti.

Bahse konu açıklamanın Dağlık Karabağ meselesinin çözümünün "tek yolu" olduğuna dikkati çeken Lavrov, "Bu açıklamayla ilgili sadece yurt içinde değil, yurtdışında da şüphe oluşturma girişimleri kabul edilemez." diye konuştu.

Lavrov, "Ermenistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanı, açıklamanın ciddi sorunların çözülmesine ve insanların hayatlarının kurtarılmasına yardımcı olduğunu söyledi. Onlar, anlaşmanın gelecekte de uygulanması konusunda bağlılıklarını teyit etti." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Rabia Zafer

Ermenistan a, Asla Gūvenilmez ,Ayrıca Verdiği Būtūn Zararları Ödemelidir. Parayla Veya Toprak Vererek. Azerbaycan la, Nahçıvan Arasında Kalan Būtūn Toprakları Versin.
 • Yanıtla

Saddam

Sivillere saldıran saddama ne yaptıklarına bakın birde sivilleri şehirleri scud füzeleriyle kana boğan bu katile nasıl davrandıklarına bakın.normalde bu adam ters kelepçe çoktan tutuklanmış olmalıydı ama hala kravat takıyor mikrofonlara konuşuyor.Hristiyanlık barbarlık oldu.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23